تولد

تولد

تولد و قوانین اخذ اقامت و تابعیت ۲۰۱۸ در کشورها چگونه است ، بهترین کشورها برای اقامت از طریق تولد ۲۰۱۸  کدامند ، تولد و اخذ تابعیت کشورها در سال ۲۰۱۸ ، اخذ تابعیت کشورها از طریق تولد فرزند  ، قوانین اخذ اقامت و تابعیت از طریق تولد فرزند و شرایط  اخذ اقامت و تابعیت از طریق تولد فرزند ، از مسائل مهم و پرطرفدار روز میباشند ،  بسیاری از دوستان مایلند که بدانند بهترین کشور برای اقامت از طریق تولد کدام کشورها هستند یکی از مهمترین مطالبی که اخیرا مورد توجه قرار گرفته سیستم خون یا خاک است به این مفهوم که شما در کشوری که متولد می شوید از طریق تولد در ان کشور اقامت اخذ کنید.

برای مثال بعضی از کشورها پس از تولد فرزند هیچ اثر حقوقی برای تولد قائل نیستند این کشورها معمولا تابع سیستم خون هستند در نظام حقوق بین الملل خصوصی سیستم خون یا خاک کاملا شناخته شده است واکثر وکلا حقوق دانان وافرادی که در نظام بین الملل تحصیل کرده اند با سیستم خون و خاک کشورها اشنا هستند.

اگر در خصوص بهترین کشورها برای اقامت از طریق تولد نیاز به مشاوره دارید و چنانچه در خصوص بهترین کشورها برای اقامت از طریق تولد سوالاتی دارید مشاورین برتر موسسه حقوقی ملک پور آماده ارائه بهترین مشاوره در خصوص بهترین کشورها برای اقامت از طریق تولد به شما عزیزان می باشند.

از جمله کشورهایی که طبق سیستم خاک عمل نموده کشور امریکا کانادا و استرلیا را می توان نام برد چنانچه فرزند شما در چنین کشوهایی متولد شود اقامت این کشورها را اخذ می کند لذا واگر هدف شما از تولد فرزندتان اخذ اقامت در یک کشور می باشد بهتر است سراغ کشورهایی بروید که دارای نظام حقوقی سیستم خاک هستند اما این سیستم خاک یا خون نه تنها از باب تولد فرزندان شما واخذ اقامت دارای اهمیت است بلکه داری اثار حقوقی دیگر ازجمله تابعیت مضاعف می باشد در ادامه مقاله به اثار تولد فرزندان شما اخذ اقامت و تابعیت مضاعف می پردازیم .

چنانچه پیشتر عرض کردیم اگر کودکی درکشوری که دارای  سیستم خاک می باشد متولد گردد به طور اتوماتیک می تواند تابعیت ان کشور را اخذ کند وتاکید می کنیم که تابعیت دارای آثار حقوقی قوی تر از اقامت می باشد اما اگر کودکی در یک کشوری  متولد شود  که داری سیستم خون می باشد او نمی تواند در ان کشور اقامت را اخذ کند البته بعضی کشورها نظیر اتریش و المان هر چند داری سیستم خون هستند و صرف تولد فرزند به اواقامت اعطا نمی کنند اما اگر کودک در خاک اتریش یا المان متولد شود و چند سال در ان کشور بماند می تواند به این دو موضوع باهم ارجاع نموده و درخواست اقامت یا تابعیت بنماید. در مورد اقامت از طریق تولد کشوهایی شما چنان که پیش تر گفتیم باید مهم باشد که سیستم خاک دارند مهم ترین این کشورها شامل کشورهایی هشتند که از نظام حقوقی کامن لا پیروی می کنند برای مثال کشور کانادا استرلیا نیوزلند امریکا برزیل از کشورهای بسیار مشهوری هستند که با تولد فرزند به او اقامت و تابعیت را اعطا می کنند اما در بعضی کشورها نظیر المان اتریش سوئیس فرانسه ایران با تولد یک فرزند به اواقامت اعطا نمی کنند.

حال که توجه فرمودید سیستم خون یا خاک چیست و احساس میکنیم که این موضوع کاملا برای شما روشن شده است به بحث تابعیت مضاعف می پردازیم و بحث تابعیت مضاعف را از طریق یک مثال شرح می دهیم.اگر در خصوص بهترین کشورها برای اقامت از طریق تولد نیاز به مشاوره دارید و چنانچه در خصوص بهترین کشورها برای اقامت از طریق تولد سوالاتی دارید مشاورین برتر موسسه حقوقی ملک پور آماده ارائه بهترین مشاوره در خصوص بهترین کشورها برای اقامت از طریق تولد به شما عزیزان می باشند.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور ( دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب تولد در امریکا

audio تولد

فرض کنید فرزند شما که یک ایرانی هستید در خاک آمریکا متولد گردد طبق قانون ایران به فرزند شما به این دلیل که شما ایرانی هستید تابعیت ایرانی داده می شود طبق قانون کشور آمریکا فرزند شما به دلیل تولد در خاک آمریکا تابعیت آمریکایی اخذ می کند در نتیجه فرزند شما هم تابعیت آمریکایی دارد و هم تابعیت ایرانی .

در این حالت او دو تابعیتی می شود و این موضوع در حقوق بین الملل خصوصی به تابعیت مضاعف مشهور است. در مقابل ممکن است بی تابعیتی هم حاصل شود. فرض کنید کودک یک شخص آمریکایی در ایران متولد شود این کودک به این دلیل که تابعیت در آمریکا از خاک منتقل می شود آمریکایی نیست و به این دلیل که ایران هم تابعیت ناشی از خون را پذیرفته ایرانی محسوب نمی شود در اینجا حقوقدانان سیستم تابعیت فرعی را می پذیرند. برای مثال در همین موضوعی که مثال زدیم کشور آمریکا تابعیت فرزند را آمریکایی می پذیرد تا از بی تابعیتی او پیشگیری کند.اگر در خصوص بهترین کشورها برای اقامت از طریق تولد نیاز به مشاوره دارید و چنانچه در خصوص بهترین کشورها برای اقامت از طریق تولد سوالاتی دارید مشاورین برتر موسسه حقوقی ملک پور آماده ارائه بهترین مشاوره در خصوص بهترین کشورها برای اقامت از طریق تولد به شما عزیزان می باشند.

اگر بخواهیم به طور خلاصه مطالب بالا را جمع بندی کنیم کشورهایی که تابعیت ناشی از خاک را پذیرفتند وبه فرزندان متولد در آن کشور تابعیت اعطا کرده و در مقابل این سیستم ،سیستم خون قراردارد که شما می توانید جهت اخذ اقامت از طریق تولد فرزند و تحقیق در مورد کشورها با موسسه MIE  و موسسه حقوقی ملک پور در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس گرفته  و تمامی مشاورین ما به شما پیشنهادات ویژه و خاص خود را ارائه خواهند نمود . اگر در خصوص تولد و قوانین اخذ اقامت و تابعیت و بهترین کشورها برای اقامت از طریق تولد نیاز به مشاوره دارید و چنانچه در خصوص بهترین کشورها برای اقامت از طریق تولد سوالاتی دارید مشاورین برتر موسسه حقوقی ملک پور  در دفاتر وین و دفاتر همکار ما در ایران آماده ارائه بهترین مشاوره در خصوص تولد و قوانین اخذ اقامت و تابعیت و  بهترین کشورها برای اقامت از طریق تولد به شما عزیزان می باشند.

 

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 پاسخ
 1. J.m گفته:

  سلام . من کارمند بانک هستم دارای لیسانس حسابداری . خانمم بارداره و میخوام از امتیاز تولد فرزند استفاده کنم . کدوم کشور رو پیشنهاد میدید که دادای مزایای بهتری نسبت به سایر کشورها هست

  پاسخ
 2. شیما شاه رکنی گفته:

  سلام و عرض خدا قوت
  چه کشورهایی به جزء آمریکا و کانادا از طریق تولد تابعیت میدن و پدر و مادر نوزاد چطوری میتونن اقامت ائن کشور زو دریافت کنند؟

  پاسخ
  • pejman taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. بعضی از کشورها همانند کشور برزیل در این زمینه شرایط خوبی برای پدر و مادر و فرزندان دارند. اما از آنجایی که سوال شما بسیار حساس و تخصصی و حقوقی میباشد، می بایست با راهنمایی شخص اقای ملک پور مشاوره گردد. از این رو پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ