تولد در اسلواکی

تولد فرزند در اسلواکی

تولد فرزند در اسلواکی پس از مهاجرت به اسلواکی 2018 و پس از گرفتن وکیل مهاجرت یکی از مواردی است که میتواند منجر به دریافت اقامت اسلواکی گردد . البته باید در نظر بگیرید که این کشور قانون خاک یا قانون خون را شامل میگردد . شرایط چگونه است ؟ راههای اخذ تابعیت اروپا از راههای مهاجرت به اسلواکی از جمله تولد فرزند در اسلواکی و یا اخذ اقامت اسلواکی کدام است ؟ در این مقاله به صورت مفصل به شرایط و قوانین تولد فرزند در اسلواکی خواهیم پرداخت.

در ابتدای امر پیشنهاد میکنیم که ویدیو آقای ملک پور دانشجوی دکترا حقوق بین الملل در دانشگاه ملی وین و دانشجوی حقوق تجارت بین الملل در سوئیس و وکیل پایه یک دادگستری ایران مطالب ارزنده ای را در خصوص قوانین کلی تولد در دنیا است را به صورت رایگان مشاهده نمایید تا اطلاعات کامل تری از قوانین تولد در کشور ها را کسب نمایید .

فایل تصویری آقای  ملک پور در باب قوانین کلی تولد

video تولد فرزند در اسلواکی

تمامی کشورهای جهان موظفند امکانات کامل رفاهی و قوانین مدون و مشخص حکومتی اجتماعی،سیاسی و…. را برای شهروندان خود و برای همه کسانی که تحت لوای آن کشور زندگی می کنند؛ برنامه ریزی و اجرا نمایند از این رو یکی از از موضوعات بسیار مهم و مورد توجه در بحث امور بین الملل خصوصی ؛ این است که هر فرد به کدام کشور تعلق دارد و در حقیقت به طور واقعی یا معنوی با کدام کشور ارتباط دارد ؟ که در واقع این سوال خود منشاء ایجاد و تعریف تابعیت می باشد. یعنی طبق اصلی کلی و قابل پذیرش همه افراد باید دارای تابعیت کشور مشخصی باشند.
افراد حاضر در یک کشور غالبا در تقسیم بندی کلی به دو گروه افراد مقیم (بومی)و مهاجر دسته بندی می گردند. کشورها موظف هستند برای هر دوگروه قوانین مشخص و مدون تهیه نمایند تا خللی در سیستم اداری و دولتی به وجود نیاید.
افراد بومی یک سرزمین کسانی هستند که از بدو تشکیل کشور در آن سرزمین سکونت داشتند و قاعدتا در تمامی موارد مربوط به تعیین سرنوشت خود در آن کشور و سرزمین دخالت دارند که یکی از این موارد مهم و قابل توجه در عرصه بین المللی حق رای هر فرد به تغییرات مهم و اساسی در کشور خود می باشد.
اما افراد مهاجر کسانی هستند که بنا به دلایل تحصیلی و کاری و یا مطلوب نبودن شرایط زندگی در کشور خودشان به سایر کشورهایی که دارای شرایط زندگی مناسب و کار و قوانین مشخص هستند مهاجرت می نمایند که این دسته از افراد هم به دو گروه مهاجران قانونی که از طریق ویزاهای مشخص و از مبادی قانونی به کشور مهاجر پذیر وارد می شوند و یا پس از اتمام دوره ویزای خود به کشور اصلیشان بر می گردند اما گروهی دیگر مهاجر غیر قانونی یا مهاجرت با هدف پناهندگی را ایجاد می کنند که گروه مهاجر نیز اگرچه به مانند بومیان سرزمین حق دخالت در امور مهم را ندارند ولی قاعدتا با توجه به زندگی در کشور دیگر باید تابع قوانین خاص و مشخصی باشند.
از انجا که ازدیاد نسل یک از راههای افزایش جمعیت یک کشور می باشد؛ دولتها برای کودکانی که در آن کشور متولد می شوند با توجه به سیستم های تابعیت خون و خاک که در ادامه صحبت خواهیم کرد وضعیت تابعیت نوزاد متولد شده را مشخص می نمایند تا فرد دچار بی تابعیتی نشده و قوانین مربوط به هر فرد بر وی اعمال گردد که در ذیل این مطلب در خصوص سیستم فوق و دریافت تابعیت بعد از تولد در کشور اسلواکی صحبت می نماییم

birth تولد فرزند در اسلواکی

تابعیت برای افراد در کشورها از دو طریق حاصل می گردد:

سیستم خون: تابعیت تحمیلی است که بر فرد عارض می گردد؛ به علت تولد از پدر یا مادر دارای تابعیت مشخص که به آن تابعیت نسبی هم می گویند.البته ارتباط تابعیت طفل با پدر یا مادر یا هردو؛ موضوعی است که هر کشور در این خصوص قوانین مجزا دارد.
سیستم خاک :سیستم تابعیت از طریق تمامیت سرزمینی است که فرد در آن متولد گردیده ؛ این سیستم در واقع تکمیل کننده سیستم خون می باشد و چنانچه فردی در نسب به هیچ تابعیت متصل نباشد از این روش می توان تابعیت وی را مشخص نمود مثل کودکان متولد شده از والدین بی تابعیت یا آپاراید.
مشاورین و وکلای موسسه حقوقی ملک پور در این مطلب تلاش نمودند تا شما عزیزان را در راستای مهاجرت وآشنایی با کشور اسلواکی با سیستم خون و خاک در کشور اسلواکی آشنا نمایند.

خون و خاک در کشور اسلواکی:

در مورد اعطای تابعیت و شهروندی برای کودکان متولد شده درکشور اسلواکی موارد ذیل قابل بررسی می باشد:
تولد کودک : شهروندی برای کودکی که در اسلواکی متولد شود در شرایط ذیل تعلق می گیرد:
کودکی که هریک از پدر و یا مادرش شهروند اسلواکی باشد ؛ اصل و قاعده بر این است که وی نیز تمایل به تابعیت اسلواکی را دارد پس اونیز شهروند اسلواکی محسوب می شود و کشور اسلواکی در واقع انتقال تابعیت نسبی از پدر و یا مادر اسلواکیایی را برای فرزند در نظر گرفته است.(سیستم خون)
کودکی نیز که در قلمرو کشور اسلواکی متولد شده و والدین وی مشخص نباشند نیز این کودک جزو شهروندان کشور اسلواکی محسوب می شود.(سیستم خاک)
اما اگر کودکی در کشور اسلواکی متولد شود و پدرو مادرش هردو خارجی باشند و کودک نتواند تابعیت هیچ کدام از والدینش را بگیرد نیز ؛ وی شهروند اسلواکی میشود. در این خصوص مثالی می زنیم: فرزندی از مادری ایرانی و پدری فنلاندی در خاک اسلواکی متولد می شود، این کودک بنا به قوانین اعطای تابعیت در دو کشور متبوع والدینش امکان دریافت تابعیت را ندارد و اینجا کشور اسلواکی این کودک را به دلیل تولد در کشورش؛ شهروند اسلواکی می داند.(سیستم خاک)
در صورتی که هیچ شهروندی خارجی اثبات شده ای نباشد نیز کودک شهروند اسلواکی میشود مشروط به اینکه
الف)در قلمرو اسلواکی متولد شود.
ب )و یا در اسلواکی پیدا بشه و پدر و مادرش ناشناخته باشند ؛ مگر اینکه از طریقی اثبات بشه که اقامت از کشور دیگری دارد.
کودکی نیز که از یک شهروند کشور اسلواکی و یک خارجی متولد می شود نیز یک شهروند اسلواکی است حتی اگر بعدها ثابت شود این افراد در واقع پدر و مادرش نبوده اند.

اتخاذ یا فرزند خواندگی:

فرزند خواندگی روندی بسیار شایع در تمامی کشورهای جهان است و در بسیاری از کشورها افراد؛ فرزندانی خارجی را نیزبه فرزندخواندگی قبول می کنند. دراین مورد نیز در کشور اسلواکی چنانچه کودکی که شهروند اسلواکی نیست؛ توسط پدر و مادر ولو یکی شهروند اسلواکی به سرپرستی قبول شود تابعیت آن کشور را خواهد داشت (البته در این خصوص اطلاق شهروندی اسلواکی به این کودک درست نیست و احتمالا مشمول قواعد تابعیت می شود.)

همان طور که در مقاله مطالعه نمودید تولد فرزند در اسلواکی یکی از راه های ورود به اسلواکی است . باید در نظر بگیرید که راه های ورود بسیاری برای مهاجرت به اسلواکی و در نهایت اخذ اقامت اسلواکی وجود دارد از جمله کار در اسلواکی تحصیل در اسلواکی , سرمایه گذاری در اسلواکی و یا ثبت شرکت در اسلواکی و … که میتوانید از بین این راه ها نیز بهترین راه را برای خود انتخاب نمایید و سپس اقدام به مهاجرت به صورت قانونی نمایید . همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور و یا دفاتر همکار این موسسه در سراسر دنیا و یا در شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نمایید تا اطلاعات بیشتری در باب مهاجرت به اسلواکی و یا شرایط تولد فرزند در اسلواکی را کسب نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.