تولد در یونان و بررسی آن

تولد در یونان ، مهاجرت به یونان از طریق تولد و اخذ اقامت و تابعیت یونان در این مقاله مورد بحث و تحلیل علمی قرار می گیرد. همواره سوالات بسیاری در زمینه اخذ اقامت و تابعیت یونان از طریق تولد فرزند در ذهن مخاطبان نقش می بندد از جمله اینکه آیا تولد در یونان بهترین یا سریع ترین روش برای دریافت پاسپورت این کشور می باشد؟ آیا با تولد در یونان می توان با هدف دریافت تابعیت این کشور برای نوزاد و والدین او اقدام کرد؟ امید است که این مقاله به اساسی ترین سوالات و مسائل پیرامون تولد در یونان پاسخ دهد. کشور یونان مقصد جذابی برای بسیاری از افراد جویای زندگی در کشوری با امکانات و اختیارات حوزه شینگن و همچنین اتحادیه اروپا به نظر می رسد و این موضوع به دلیل سرد بودن بیشتر کشورهای حوزه شینگن و اتحادیه اروپاست، در حالی که یونان از جمله کشورهایی در اروپا می باشد که بیش ترین روزهای آفتابی را دارد. مؤسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش سعی کرده تا در این نوشتار با بررسی مهم ترین نکات پیرامون تولد در یونان، پاسخ گوی ابهامات شما عزیزان باشد. شما همواره می توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی در زمینه تولد در یونان و موضوعات مشابه با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرموده و از مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند شوید.

 • تولد در یونان و شرایط عمومی اخذ اقامت از طریق تولد
 • تولد در یونان و پاسپورت یونان
 • تولد در یونان و بررسی اخذ تابعیت برای والدین
 • تولد در یونان و بررسی دو تابعیتی
 • تولد در یونان و آثار حقوقی آن
 • تولد در یونان و ویزای توریستی
تولد در یونان تولد در یونان

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تولد در یونان و شرایط عمومی اخذ اقامت از طریق تولد

در ابتدا بد نیست کشور یونان را کمی بیشتر معرفی کنیم. با این جدول به بررسی حقایقی کلی درباره یونان می پردازیم:

شرایط عمومی یونان تولد در یونان

کشور یونان در جنوب شبه جزیره بالکان واقع شده و دارای طولانی ترین خط ساحلی در اروپا و حوزه مدیترانه است. این کشور جزایر بیشماری دارد ولی فقط تعداد محدودی از آن ها قابلیت سکونت دارند. این نقشه موقعیت جغرافیایی یونان را بهتر نشان می دهد:

موقعیت جغرافیایی یونان تولد در یونان

از لحاظ تاریخی و فرهنگی، کشور یونان مهد تمدن غرب محسوب می شود و زادگاه دموکراسی، علوم سیاسی، ادبیات غربی، نمایشنامه غربی، فلسفه غربی و به ویژه بازی های المپیک است. قطعاً کشوری با چنین پیشینه می تواند افراد قابل توجهی را که بخصوص به تاریخ باستان علاقمند هستند به سوی خود فرا خواند که شاید گروهی از آنان قصد تولد در یونان را داشته باشند.

در مبحث اعطای تابعیت از طریق تولد دو قاعده کلی وجود دارد:

 • اصل خون

  در کشورهایی که به واسطه پدر و مادر یا یکی از والدین، به فرزند تابعیت داده می شود. کشورهایی که اصل خون را می پذیرند اصل خاک را هم به صورت محدود به رسمیت می شناسند.

 • اصل خاک

  کشورهایی که تنها با صرف تولد فرزند در محدوده مرزهای زمینی، آبی و هوایی آن کشور اعطای تابعیت به فرزند می کنند. کشورهایی که اصل خاک را می پذیرند اصل خاک را هم به صورت محدود به رسمیت می شناسند

البته یک حالت دیگر کشورهای خون نسبی، خاک نسبی می باشد. چنانچه شما اقامت دائم یا دانشجویی آن کشور را داشته باشید می توانید برای فرزند خود تابعیت آنجا را دریافت کنید ولی با ویزای توریستی ممکن نمی باشد. کشور یونان از جمله کشورهایی می باشد که قاعده خون را پذیرفته است. حتی اگر نوزاد در خارج از یونان به دنیا آمده باشد، تابعیت این کشور از طریق والدین به او انتقال می یابد.

تنها در صورتی تولد در یونان بلافاصله به اخذ پاسپورت و تابعیت این کشور ختم می شود که حتماً حداقل یکی از والدین یونانی باشند. البته در موارد بسیار خاصی شاید افرادی از این اصل مستثنا باشند. مثلاً اینکه اگر تابعیت والدین فرزند مشخص نباشد به ناچار او یک یونانی می شود چرا که بی تابعیتی هم برای هیچ کشوری مورد قبول نیست و به این معنا خواهد بود که فرد از اصلی ترین حقوق اولیه محروم باشد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب قواعد تولد

video تولد در یونان

تولد در یونان و پاسپورت یونان

در صورتی که کسی با تولد در یونان واجد شرایط اخذ پاسپورت این کشور باشد امکان استفاده از مزایای بسیاری را خواهد داشت. در واقع یونان یکی از قوی ترین پاسپورت های دنیا را دارا می باشد و از سری کشورهایی است که در سال 2019 طبق یکی از معتبرترین رنکینگ های جهانی، رتبه 4 را در کنار کشورهای فرانسه، بلژیک، مالتا، نروژ، ژاپن و ایالات متحده آمریکا به خود اختصاص داده است.

در حال حاضر شما می توانید با داشتن پاسپورت این کشور به تمام کشورهای اتحادیه اروپا، حوزه شینگن و در کل به 124 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کنید. تعداد کشورهایی که با داشتن پاسپورت یونان در مرز برای آن ویزا می گیرند 41 و تعداد کشورهایی که از کشور مبدأ با این پاسپورت برای آن ویزا می خواهند 33 کشور می باشد. دقت بفرمایید امتیازات مشابه برای کشورهای دیگر حوزه شینگن نیز وجود دارد و شما حتی امکان دریافت پاسپورت های معتبرتری از کشورهای دیگر حوزه شینگن مانند اتریش را دارید.

رتبه پاسپورت یونان تولد در یونان

پاسپورت یونان

تولد در یونان و بررسی اخذ تابعیت برای والدین

به جهت اینکه تولد در یونان سبب اخذ اقامت و تابعیت برای فرزند نمی شود، پس این امکان برای والدین او نیز وجود نخواهد داشت. حتی اگر امکان اخذ تابعیت یونان از روش تولد وجود داشت، والدین نمی توانستند به واسطه فرزندشان بلافاصله تابع کشور یونان شوند. فقط در کشورهایی که قاعده خاک برقرار است، والدین می توانند بعد از این که فرزندشان به سن معینی رسید، اول اقامت دائم و بعد از مدتی تابعیت آنجا را داشته باشند. چنانچه به دنبال اخذ اقامت و تابعیت یونان هستید، راه های قانونی مهاجرت به یونان از قبیل تحصیل، کار، سرمایه گذاری و ازدواج پیش روی متقاضیان گرامی وجود دارد. توجه داشته باشید همه این روش ها برای تمامی کشورهای مهاجر پذیر دنیا وجود دارد. براساس سن، سابقه کار، میزان دارایی و مدرک تحصیلی شما یکی از راه های اشاره شده توسط کارشناسان ما به شما پیشنهاد می شود.

تولد در یونان و بررسی دو تابعیتی

شاید این امر باعث تعجب شما بشود اما در واقع بعضی کشورها دوتابعیتی یا چند تابعیتی را نمی پذیرند و فرد باید فقط یکی از تابعیت های خود را داشته باشد. برای مثال، شما نمی توانید هم زمان تابع کشور یونان و ایران باشید و باید قبل از پا گذاشتن به 22 سال سن یکی از آن ها را انتخاب کنید. دوتابعیتی در یونان طبق قوانین این کشور مسأله ای نخواهد داشت و شخص می تواند هر دو تابعیت خود را حفظ کند. البته باز در موارد نادری شخص می تواند خودش تابعیت یونانی را از خود سلب کند. در صورتی که فرد داوطلبانه به دولت یونان درخواست این کار را بدهد، اجازه این کار را هم گرفته باشد و نیز تابعیت کشور دیگری را داشته باشد، می تواند با سلب تابعیت یونانی خود تابعیت کشور دیگری را به دست آورد.

تولد در یونان و آثار حقوقی آن

تولد در یونان آثار حقوقی مخصوص خودش را به همراه دارد. همانطور که در شرایط عمومی به آن اشاره شد، در صورتی که حداقل یکی از والدینتان یونانی باشد، شما می توانید با تولد در یونان علاوه بر اخذ پاسپورت آن کشور، از شرایط ویژه دیگری هم برخوردار شوید. شما با اخذ تابعیت یونان امکان بهره مندی کامل از حقوق شهروندی، بیمه خدمات درمانی، مدارس رایگان و بسیار معتبر یونان و زندگی در کشوری با کم ترین میزان جرم در اروپا را خواهید داشت. البته باز امکان برخورداری از امکانات مشابه در کشورهای دیگر دنیا نیز وجود دارد که بسته به شرایط شما قطعاً یکی از آن ها برای شما مناسب تر خواهد بود. این مطالب توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش جمع آوری شده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع غیرقانونی می باشد.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

تولد در یونان و ویزای توریستی

برخی افراد به منظور اخذ ویزای شینگن از طریق تولد در یونان به این کشور سفر می کنند به امید اینکه بتوانند به واسطه تولد فرزندشان برای کل اعضای خانواده تابعیت کشور مذکور را دریافت نمایند. همان طور که قبلاً به این مهم پرداخته شد، اگر هیچ کدام از والدین مقیم یونان نباشند نمی توانند از این طریق برای خود و حتی فرزندشان پاسپورت یونان را دریافت کنند.

با این وجود، این دسته از کشورها امکانات محدودی را به واسطه تولد فرزند در یونان در اختیار آنان قرار می دهند ولی در نهایت به دلیل اینکه یونان تابع اصل خون والدین می باشد به نتیجه مطلوب خود نخواهند رسید. البته اگر اصرار به تولد فرزند در کشور دیگری وجود داشته باشد، کشورهایی مانند کانادا که اصل خاک را پذیرفته اند می توانند گزینه بهتری برای این منظور باشند. باز دقت بفرمایید به جهت اینکه شما بلافاصله مقیم آن کشور نمی شوید هزینه های برای مثال بیمارستان به عهده خودتان خواهد بود.

ویزای توریستی یونان
تولد در یونان و سخن پایانی

تولد در یونان، از جمله روش های قانونی مهاجرت به کشور یونان می باشد. همان طور که این موضوع مورد بحث قرار گرفت، تولد در یونان در کثیری از موارد نمی تواند پاسخ گوی نیازهای مهاجرتی بسیاری از افرادی باشد که در سودای به دست آوردن اقامت و تابعیت کشوری در اتحادیه اروپا و حوزه شینگن هستند. به دلیل محدودیت هایی که برای قاعده خون در یونان وجود دارد، به منظور اخذ پاسپورت این کشور باید مسیرهای جایگزین در نظر گرفته شود. راه های دیگری از جمله ازدواج با یونانی برای اخذ اقامت خود و فرزندانتان وجود دارد. شایان ذکر است ازدواج و تولد در یونان معمولاً از بهترین طرق مهاجرت به یونان نمی باشد و روش های کار، تحصیل و سرمایه گذاری در اکثر موارد با شرایط افراد بیش تری همخوانی دارند. در این مقاله تمام تلاشمان این بود شما را با قوانین و عناوین کلیدی پیرامون تولد در یونان آشنا کنیم. در صورتی که نیاز به راهنمایی و مشاوره تخصصی رایگان دارید، همواره می توانید با دفاتر ما در سراسر دنیا ارتباط برقرار کنید. همچنین می توانید تمامی سؤالات خود در باب تولد در یونان را در بخش پرسش و پاسخ همگانی به اشتراک بگذارید و پاسخ آن ها را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابید.