اخذ اقامت کشور هلند از طریق تولد

 

اخذ اقامت از طریق تولد در کشور هلند 2018 ، سیستم تابعیت کشور هلند ، تولد کودک در کشور هلند ، تابعیت کودک متولد شده در کشور هلند ، قانون تابعیت طفل متولد شده در کشور هلند را با اخذ مشاوره از وکیل مهاجرت و متخصصان امر مهاجرت به هلند جهت اطلاع شما بزرگواران شرح خواهیم داد.

video تولد در هلند

طبق اطلاعاتی که قبلا در اختیار شما هموطنان عزیز قرار داده بودیم یکی از راه های مهاجرت به کشور های مختلف اخذ اقامت از طریق تولد است . اقامت در کشور هلند راه ها و قوانین خاص خود را دارد که در این مقاله مطالبی را در مورد تابعیت از طریق تولد در کشور هلند در اختیار شما میگزاریم تا بیشتر بدانید در مورد تابعیت تولد در هلند . تابعیت از طریق تولد در کشور هلند شاید بتواند راهی برای مهاجرت شما به کشور هلند باشد.

 

سیستم تابعیت و اقامت کشور هلند چیست ؟ راه های اخذ اقمت از طریق تولد در کشور هلند چیست؟ چه شرایطی برای اخذ تابعیت تولد در کشور هلند ملزوم است؟

موسسه حقوقی ملک پور در زمینه های مختلف و طرق مهاجرت به اشخاصی که قصد مهاجرت را دارند راهنمایی های مورد نیاز را میدهد تا بتوانند در این امر بسیار مهم بهترین انتخاب را داشته باشند .

 

یکی از طرق های مهاجرت به کشور های مهاجرت پذیر در کنار دیگر راه ها ، مهاجرت از طریق اخذ تابعیت تولد است . اخذ تابعیت تولد بدین معنا است که بر اساس سیستم کشور مورد نظر که ممکن است خون یا خاک یاشد طفلی که به دنیا می اید تبعه ی ان کشور میشود که این موضوع میتواند منجر به تابعیت والدین فرزند نبز شود .

کشور هلند که یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا است در مورد تابعیت از طریق خون و خاک سیستمی را برگزیده است که ان سیستم خون است . میتوان سیستم خون را این گونه تعریف کرد که کشور برای طفلی که پدر یا مادر او هلندی باشد تبعه ی هلندی میداند .

کودکی که در کشور هلند متولد شود تابعیت کشور هلند را خواهد داشت که این موضوع و قانون از سال ۱۹۸۵ در کشور هلند وضع شد . قانون اصل خون در کشور هاند اینگونه شرح میدهد که از پدر و مادری هلندی یا مادری هلندی که هنوز ازدواج نکرده است اگر طفلی متولد شود ان طفل هلندی است .

در ادامه لازم به ذکر اشت که از مادر غیر هلندی و پدر هلندی که هنوز با هم ازدواج نکرده باشند طفلی متولد شود ان طفل متواند تبعه ی هلند باشد به شرط تحت سرپرستی بودن طفل زیر نظر پدر ان طفل. میتوان نتیجه گرفت که اگر کودکی در کشور هلند متولد شود هر دوی پدر و مادر ان کودک شهروند هاند میتوانند باشند .

 

لازم به تذکر است که اگر کودک شما در کشور هلند متولد شود و شما تبعه ی هلند نباشید ، فرزندتان نیاز به اجازه اقامت موقت دارد جهت ماندن در کشور هلند .

 

موسسه ی حقوقی کلک پور در زمینه ی حقوق بین الملل از جمله مهجرت از طریق راه های قانونی شما را راهنمایی میکند . اخذ تابعیت از طریق تولد در کشور هلند یکی از راه های قانونی برای مهاجرت به کشور هاند است که میتوانید در این زمینه از مشاوران مجرب موسسه حقوقی ملک پور راهنمایی بخواهید .

 

همانگونه که در این مفاله به اطلاع شما رسانده شد شرایطی برای اقامت فرزند متولد شده در کشور هلند وجود دارد که اگر قصد مهاجرت از این راه را دارید بهتر است بدانید این شرایط چگونه میباشند

واجدین شرایط برای اقامت در کشور هلند توسط تولد فرزند باید شرایط زیر را دارا باشند :

 • حد اقل یکی از والدین (پدر یا مادر) اجازه اقامت هلندی داشته باشند
 • کودک در کشور هلند به دنیا بیاید
 • کودک سند معتبر مسافرتی مانند پاسپورت داشته باشد مگر انکه ئالدین از قانون مستثنی باشند
 • کودک عضوی از خانواده ی شماست ، این بدین معناست که در همان ادرسی که والدین زندکی میکنند باشد
 • اثبات یک رابطه ی خانوادگی واقعی بین کودک و والدین

 

حال بعد از شرایطی که برای اخذ تابعیت در از طریق تولد در پاراگراف فوق ذکر شد و کودک یک تبعه ی هلندی شد باید در دفتر امور جمعیت شهری در کشور هلند ثبت شود و مجددا لازم به ذکر است که اگر پدر و مادر مجرد هستند یعنی با هم ازدواج نکرده بودند ، پدر میتواند سرپرستی کودک را بر عهده بگیرد .

در کشور هلند شرایطی وجود دارد که انتخاب تابعیت را در اختیار خود فرد قرار میدهد . لارم به ذکر است که این امر شرایط خاص و ویژه ی خود را دارد .

انتخاب اختیاری تابعیت هلند:

 • شخصی که در هلند ، اروبا ، کوراکاوو یا سنت مارتین به دنیا امده باشد و به طور مداوم از زمان تولد در انجا اقامت داشته باشد .
 • شخصی که در هلند اروبا ، کوراکاوو یا سنت مارتین به دنیا امده باشد و به طور متوالی ۳ سال اقامت داشته باشد و اقامت کشور دیگری را نداشته باشد ( بدون تبعیت )
 • از ۴ سالگی در اروبا ، کوراکاوو یا سنت مارتین اقامت داشته باشد
 • با تبعه ی هلندی ازدواج کرده باشد و سه سال از ازدواج انها گذشته باشد و به طور قانونی در اروبا ، کوراکاوو یا سنت مارتین به مدت ۱۵ سال اقانت داسته باشند
 • شخصی که ۶۵ سال سن دارد و به طور قانونی در اروبا ، کوراکاوو یا سنت مارتین به مدت ۱۵ سال اقانت داسته باشند

 

در اخر نکته ای جلب توجه این است که طفلی که در هلند به دنیا امده باشد ، پدر و مادر او نیز در هلند به دنیا امده باشند هلندی محسوب میشوند که این خود شرایط ملزوم خود را دارد که در فوق ذکر شده است .

 

هموطنان عزیزی که قصد ماهجرت به کشور های مانند کشور هلند را دارند بهتر است تحقیقات بیشتری در زمینه ی دیگر راه های مهاجرت داشته باشند از جمله تحصیل و کار در کشور هلند که خود هم میتواند راه پیشرفتی باشد هم راهی اسان تر برای اخذ اقامت و تابعبت کشور هلند زیرا که راه هایی چون پناهندگی و … کاری بس دشوار و غیر قانونی میباشد.

موسسه حقوقی ملک پور همراه با کادری مجرب در زمینه ی مهاجرت به هلند شما را راهنمایی میکند تا بهترین راه را بر گزینید. درصورت تمایل به اخذ مشاوره با دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس فرموده و از مشاوره رایگان تلفنی در باب راههای مهاجرت مناسب بهره مند شوید .

 

 

Rating: 5
20 پاسخ
 1. سمیرا گفته:

  سلام من و همسرم میخواهیم برای تحصیل به هلند سفر کنیم .آیا اگر من در اونجا زایمان کنم بچه من از شرایط هلند بی نصیبه؟ یا دولت هلند مبلغی بابت فرزند میدهند؟ هزینه نوزاد سالی چقدر است؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. تولد فرزند شما در هلند با توجه به تابع اصل خون بودن این کشور منجر به اخذ اقامت و تابعیت برای فرزندتان نخواهد شد و در نتیجه حق و حقوق شهروندی نیز برای وی به همراه نخواهد داشت. تنها در صورتی که فرزند شما در سن تحصیل باشد از امکان تحصیل رایگان و آموزش رایگان زبان هلندی برخوردار خواهد بود.

   پاسخ
    • shahram shahidi گفته:

     سلام و عرض ادب. این موارد را می باست از سفارت کشور هلند استعلام نمایید. در صورت داشتن سوالات دیگر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

     شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
     https://malekpour.ir/contact-us/

     پاسخ
 2. عزت اله احمدی گفته:

  درود فراوان .
  من و همسرم میخوایم به هلند مسافرت کنیم و خانومم چهار ماهه بار دار آیا میشود با تولد فرزندم در هلند اقامت این کشور را بگیریم .
  با سپاس

  Rating: 5
  پاسخ
  • M.heidari گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز کشور هلند از قانون خون پیروی می کند و با تولد فرزند در آن کشور نمیتوانید اقامت بگیرید.

   پاسخ
 3. کورش گفته:

  سلام خسته نباشید
  من متولد هلند هستم و دو سه هفته بعد از تولد به همراه خانواده به ایران بازگشتیم
  میخواستم ببینم آیا این که من اونجا به دنیا اومدم برای من نکته مثبتی تلقی میود یا خیر؟!برای گرفتن اقامت و کار در هلند!؟و اینکه عموی من ۲۳ ساله هلند زندگی میکنه آیا کمکی هست یا خیر؟!ممنونم

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست گرامی
   شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. حامد گفته:

  سلام من خانومم ۳ ماهه باردار هست چه طور میتونم به هلند مهاجرت کنم و از تولد فرزندم اقامت بگیرم

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. بزرگوار به طور معمول با تولد فرزند در هلند والدین اقامتی دریافت نخواهند کرد. این در حالی است که بعضی از کشورها این شرایط را دارند. پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره تکمیلی و بررسی گزینۀ مناسب برای شما با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 5. ساناز گفته:

  سلام ، با تشکر ، ببخشید من میخوام به هلند مهجرت کنم ، سه فرزند ۳ و ۸ ساله دارم به چه طریق میتونم اقدام کنم ، و‌اینکه در هلند آشنا هم دارم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام دوست بزرگوار طرق قانونی به 6 دسته تقسیم میشوند سرمایه گزاری – ثبت شرکت -ازدواج با تبعه خارجی -ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی . شما میتوانید از طریق تحصیل و یا ویزای کار و یا ثبت شرکت در اروپا اقدام نمایید اما جهت اینکه باید در مورد هزینه ها و سایر مسایل مشاوره انجام گیرد پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 6. یاسمین گفته:

  سلام ببخشید من ۳۰ساله هستم و متاهل صاحب ۱فرزند بنده در هلند متولد شدم و ۶ماه بعد از تولدم به ایران بازگشتیم میخواستم بدونم من برای اقامت هلند کرفتن امتیازی دارم یا خیر؟
  ممنون از پاسخگوییتون?

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام خیر در این مورد امتیازی لحاظ نمیگردد اما از طریق تحصیل برای هلند میتوانید اقدام نمایید .جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 7. فاطمه گفته:

  سلام من وهمسرم برای فرصت مطالعاتی ایشان عازم کشور هلند هستیم به مدت 6 ماه، اگر فرزندمان طی اقامتمان در کشور هلند به دنیا بیاید، امکان اقامت گرفتن برایش وجود دارد؟ لازم به ذکراست که من و همسرم هر دو ایرانی هستیم

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. فرزند شما در صورت تولد در کشور هلند از طریق نسب خود (پدر) تابعیت می گیرد و سیستم کشور هلند بر پایه نظام خون است. برای اخذ اطلاعات در این خصوص می توانید مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

   پاسخ
 8. حسین گفته:

  خسته نباشیدمن توزمینه طراحی واجرای تزعینات داخلی وخراجی فعالیت میکنم ایاامکان داره ازاین راه اقامت هلندبگیرم یاراحتترین راه اینه که تولدفرزندم باشه براقامت؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. میزان تحصیلات شما، سابقه کار، مدرک زبان و …. باید مورد بررسی قرار گیرد تا بتوان بهترین گزینه را متناسب با شرایط شما پیشنهاد کرد. در ارتباط با این امر می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.