تولد در م

تولد در مالتا


تولد در مالتا می تواند به عنوان یکی از راههای مهاجرت به مالتا و یکی از راههای اخذ اقامت مالتا پس از گرفتن وکیل مهاجرت باشد . شرایط تولد در مالتا و قوانین تولد فرزند در مالتا را در این مقاله توضیح می دهیم . در این مقاله همراه ما باشید .

هر شخص متولد در مالت بین 21 سپتامبر 1964 و 31 ژوئیه 2001، هنگام تولد به طور خودکار می تواند شهروندی مالتی دریافت کند .  از سال 2001، یک فرد متولد مالتا تنها در هنگام تولد شهروندی محلی را کسب می کند، اگر یک والد یک شهروند مالتی است؛ یا در مالتا متولد شد

مزایای تولد در مالتا :

در ابتدای بحث تولد در مالتا اینگونه بیان می نماییم که از 1 آگوست 1989، کودکان متولد شده یا متولد شده در خارج از مالت متولد شده یا متولد شده، ملکیت مالتی را به صورت خودکار به دنیا آوردند. از سال 2000، فردی که در خارج از مالت در سالهای 1964 و 1989 به دنیا آمده است ، می تواند برای ثبت نام از مالزی به مالت درخواست دهد.یک چیز عالی در مورد تولد در مالتا که ممکن است نگرانی شما را از بین ببرد این است که شما از یک سیستم بهداشت عمومی عالی و کیفیت استثنایی و کارآیی خدمات اورژانس و پزشکی برخوردار خواهید بود .

مالتا قرن هاست از تاریخچه سلامتی خوبی برخوردار است . در حقیقت در طول جنگ جهانی اول، مالت به عنوان “پرستار دریای مدیترانه” شناخته شده است تا از همه زخمی ها، بدون توجه به نژاد و باورها، مراقبت کند.

در زمان های مدرن مالت به عنوان یک مقصد محبوب برای کسانی که به دنبال درمان هستند نه به دلیل جنگ، اما به دلیل خدمات با کیفیت بالا با هزینه کمتر جایگاه مناسبی می باشد ، و این مورد شامل تولد در مالتا و همچنین مراقبت از بارداری و یا مادران است.

برای مادر باردار دارای بیمه درمانی بین المللی در مالتا ، هزینه ها همیشه نمی تواند یک مسئله باشد. همچنین می توانید از طریق سیستم مراقبت های بهداشت عمومی از خدمات ویژه ای در هنگام تولد در مالتا برخوردار شوید .

مراقبت های زایمان نیز بخشی از سیستم مراقبت های بهداشت عمومی است که به راحتی برای ساکنین قانونی از جمله مهاجران آزاد می شود و رایگان است. داشتن بیمه خصوصی بیمه خصوصی در مالت همچنین می تواند در حین حاملگی شما 100٪ به صورت کامل شما را پوشش دهد .

یکی دیگر از جنبه های مهم مراقبت از مادران این واقعیت است که دولت همچنین چهار بازرسی پس از زایمان را به عنوان خدمات خانه ارائه می دهد. این به معنی آسایش بزرگ مادر جدید است.

تابعیت کودکان از طریق تولد در مالتا 

اخذ تابعیت مالتا در هنگام تولد در مالتا یک کودک متولد شده در مالت پس از اوت 1989، به دنبال مفهوم jus sanguinn است که اساسا به این معنی است که کودک تنها یک شهروند مالتی در نظر گرفته می شود، اگر یکی از والدین او یک شهروند مالتی باشد یا در کشور متولد شده باشند به آن کودک پس از تولد در مالتا تابعیت مالتا اعطا خواهد شد .قانون شهروندی مالتا (بند 188)، در میان سایر موارد، تعیین می کند که چه کسی باید به طور خودکار از طریق تولد در مالتا شهروند مالت شود و چه کسی می تواند به عنوان یک شهروند مالت تابعیت خود را به ثبت برساند یا به عنوان شهروند ثبت نام کند.  به دست آوردن شهروندی مالتی به وسیله ثبت نام بدان معنی است که فرد، با توجه به شرایطی که توسط قوانین مطابقت دارد، حق درخواست شهروندی را دارد

. قبل از سال 2000، فصل 3 قانون اساسی مالت مقررات کاملا محتمل در مورد شهروندی مارتین را شامل می شد، که با مقررات قانون شهروندی مالتی (Cap 188) تکمیل شد. پس از اصلاحات نسبی، قانون اساسی در حال حاضر تنها اصول کلی و مسائل مربوط به شهروندی را با قانون شهروندی مالتی تنظیم می کند. در 1 آگوست 2007، اصلاحات بیشتری در مورد این قانون اعمال شد. به عنوان یک نتیجه از این اصلاحات، والدین کودک متولد شده نیز می تواند شهروندی مالتا را به دست آورد.

مسائل مربوط به شهروندی و اقامت در اختیار وزارت امور داخلی و امنیت ملی قرار دارد.

راه های کسب شهروندی مالتا

دريافت شهروندي طبيعی

قانون اخذ تابعیت مالتا برای کسب شهروندی طبق قانونی است که به موجب آن اکثر مقررات مربوطه به اختیار وزیر مربوط به شهروندی در صدور مجوز شهروندی مالتی است. یک فرد زمانی واجد شرایط درخواست شهروندی مالتا است که قبل از درخواست خود در مالتا برای مدت پنج سال اقامت داشته باشد .

کودکان شهروندان مالتا که به طور خودکار در هنگام تولد در مالتا شهروند به دست نیاورده اند می توانند برای اقامت ثبت نام کنند و از طریق ثبت نام به شهروندی مالتی دست پیدا کنند

. اخیرا برنامه سرمایه گذاران فردی (IIP) به قانون شهروندی مالتا معرفی شده است، به این ترتیب این افراد و اعضای خانواده می توانند شهروندی کتبی را طبق قانون کسب کنند. اطلاعات بیشتر در این زمینه به شرح زیر است.
اخذ تابعیت مالتا از طریق ثبت نام :

همسران شهروندان مالتا می توانند شهروندی مالتی را بدست آورند در صورتی که شرایط نسبی آنها را برآورده سازد.
افراد مهاجر مالتی همچنین می توانند علاوه بر تولد در مالتا از طریق ثبت نام شهروندی مالتی را بدست آورند، مگر اینکه آنها نتوانند با شواهد مستند اقرار اقامت خود را به اثبات برسانند .

اخذ مجدد تابعیت مالتا :

در مورد یک شهروند مالتی که شهروند را به دلیل عوامل مختلف از دست داده است، فقط شهروند مالتی و در صورت احراز تولد در مالتا است که مکانیسم قانونی را فراهم می کند تا شهروندی کتبی مالتا را دوباره به دست آورد .

تابعیت دوگانه از طریق تولد در مالتا :

همانطور که از 10 فوریه 2000 مفهوم شهروندی دوگانه به حکم و نه استثنا تبدیل شد. شهروندان مالتی که تولد در مالتا را محرز نمایند می توانند هر شهروندی دیگری را که در اختیار دارند حفظ کنند.

در نتیجه این اصلاحات ، خارجیانی که شهروندی مالتی را به دست می آورند، ملزم به رد شدن شهروندی قبلی نیستند تا شهروندی مالتی زبان خود را حفظ کنند. به علاوه، اتباع مالتی که تابعیت خود را از دست داده بودند، مالتا و قوانین تولد در مالتا اجازه داده است که ملیت دوگانه را در صورتی که شرایط نسبی آنها را برآورده سازد. به طور اتوماتیک اعطا نماید .

مرخصی زایمان در هنگام تولد در مالتا :

در قانون تولد در مالتا ، یک کارمند باردار حق رد شدن از زایمان را دارد. در مورد کارمند باردار، تغذیه با شیر مادر یا اخیرا زایمان و اینکه چه کسی می تواند در معرض خطر در کار قرار بگیرد که می تواند سلامت و ایمنی و / یا بارداری / کودک خود را در معرض خطر قرار دهد، چنین کارمند حق الزحمه ویژه ترک کار را تا زمانی که خطر وجود دارد را دریافت می نماید .

در ادامه بحث تولد در مالتا می توان بیان نمود که یک کارمند باردار می تواند به مدت 18 هفته (18) یک هفته به حالت تعلیق درآید. چهارده (14) هفته اول توسط کارفرما پرداخت می شود، اما هفته های پس از 14 (14) هفته اول توسط کارفرما پرداخت نمی شود. این بدون تعصب به هیچ گونه حق پرداختی است که ممکن است به موجب قانون امنیت اجتماعی در رابطه با هفته های اضافی پس از 14 (14) هفته اول اعمال شود.

شخص باردار وشخص متقاضی اخذ تابعیت از طریق تولد در مالتا باید به صورت کتبی کارفرمای خود را مطلع سازد ، زمانی که قصد دارد تا حداقل چهار هفته قبل از شروع آن به نفع خودش باشد، تا آنجا که امکان پذیر است. کارمند موظف است که از شش (6) هفته حق الزحمه بلافاصله پس از محکومیت استفاده کند. چهار (4) هفته دیگر باید بلافاصله قبل از تاریخ مورد انتظار محکوم شوند، مگر اینکه در بین کارفرما و کارمند یک توافق دیگر داشته باشند.

در ادامه بحث تولد در مالتا لازم به ذکر است که اشخاصی که خارج از مالتا متولد می شوند اما اصل و نسب مالتا را دارند قادر هستند مدارک خود را ارائه دهند . اگر شخصی نوه ی یک فردی که اصالت مالتا را دارد باشد یا پدر و مادر آن شخص مالتایی هستند ، آن فرد قادر است که به واسطه ثبت نام تابعیت مالتا را دست آورد.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ تابعیت مالتا از طریق ثبت نام به شرح زیر است :


۱٫ شناسنامه متقاضی اخذ تابعیت مالتا از طریق تولد
۲٫ مدارک تولد و گواهی ازدواج اجداد و والدین شخص متقاضی

همچنین در خصوص تولد در مالتا لازم به ذکر است که پدر و مادری که فرزند خود را در مالتا به دنیا آورده اند باید ظرف مدت 15 روز تولد فرزند خود را به ثبت برسانند . این والدین لازم است که در سازمان ذیربط افراد با ارائه مدارک شناسایی و مدارک دیگر به نشانی Valletta VTL2000, Evans Building,، Merchants Street,  برای ثبت نام فرزند خود اقدام نمایند.

افرادی که صلاحیت اقدام برای ثبت نام به عنوان تبعه ی مالتا را دارا هستند اگر کمتر از 18 سال هستند دارند ادر صورتی که زیر ۱۸ سال باشند، از طریق فرم https://www.gov.mt/en/Documents/Form%20A%20updated.pdf  قادر می باشند که برای در خواست پاسپورت مالتایی اقدام نمایند . اعتبار این پاسپورت حدود ۱۰ می باشد . همچنین یک عکس مخصوص پاسپورت برای افراد ۶ سال با بالا و دو عکس برای کودکان زیر ۶ سال باید ارائه گردد ..

در پایان بحث تولد در مالتا می توان به صراحت بیان نمود که تولد در مالتا به عنوان یکی از راههای مهاجرت به مالتا و همچنین اخذ اقامت مالتا می تواند در نظر گرفته شود . همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و به صورت تخصصی مشاوره دریافت نمایید .

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ