اخذ تابعیت از طریق تولد در بلاروس

مقدمه : در خصوص اقامت از طریق تولد در بلاروس ما تلاش نمودیم توضیحاتی را در مقاله  ذیل برای شما ارائه نماییم . تا اگر سوالاتی برای شما در زمینه تولد در بلاروس و نحوه اخذ اقامت تولد در بلاروس به وجود آمده است پاسخ سوالات تولد در بلاروس را کسب نمایید. ما به مسائلی در زمینه نظام حقوقی اخذ تابعیت فرزند در بلاروس و نحوه اخذ اقامت از طریق تولد در بلاروسپرداخته ایم .

در این مقاله که توسط وکلا و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور برای شما عزیزان تهیه و گردآوری گردیده ، میتوانید تمام اطلاعات مربوط به اخذ تابعیت از کشور بلاروس از طریق تولد،  را بطور یکجا و بصورت رایگان بدست آورید . در صورت داشتن سوالات بیشتر در مورد کشور بلاروس  و اخذ اقامت دانم  و اخذ ویزای تحصیلی ، و مهاجرت به کشور  بلاروس  و سایر موارد  میتوانید با تلفن های موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی در مورد امور مهاجرتی خود  با مشاوران ما بهرمند گردید

 

در این مقاله سعی شده است مختصراً وتا حدودی  به پاسخهایی که امکان دارد در ذهن شما در خصوص کشور بلاروس به ذهنتان می آید پاسخ داده شود  مثلاً : شاید بخواهید بدانید :  قانون تابعیت و اقامت و راه های اخذ اقامت یا اخذ شهروندی بلاروس چگونه است ؟ ایا کودک با تولد در این کشور از اتباع کشور محسوب می شود و میتواند تابعیت و اقامت بلاروس کسب کند ؟ چه مدت ماندن در کشور موجب اخذ تابعیت و اقامت بلاروس می شود؟ آیا با ازدواج هم می توان تابعیت و اقامت را به دست آورد؟

شرایط و راه های اخذ تابعیت و اقامت در بلاروس

در این قسمت به بررسی راه های اخذ تابعیت کشور بلاروس می پردازیم:

راه های تحصیل تابعیت و اقامت در بلاروس

تابعیت و اقامت در بلاروس از طریق زیر تحصیل می گردد:

بوسیله تولد فرزند

همانند کشور عزیزیمان ایران که در ماده  ۹۷۶ قانون مدنی شرایط تابعیت را بیان نموده وتبعه ایران را یک به یک برشمرده وتولد در خاک ایران را موجب تابعیت نمیداند تولد در خاک بلاروس بخودی خود موجب تحصیل تابعیت و اقامت در بلاروس نمی گردد  درفرض مثال اگر یک زن وشوهر ایرانی برای دیدن کشور بلاروس بعنوان توریست به آن کشور سفر کنند وخانم بارداربوده و در آن زمان وضع حمل کند خود بخودی تولد فرزند تابعیت کشور بلاروس  را بدنیال ندارد مگر اینکه طفلی که بدنیا آمده بدون تابعیت بوده و یا اینکه والدین وی نامعلوم باشند مثلاً یک طفلی را در سرراه بگذارند ومعلوم نشود که این بچه اهل کجاست ووالدین وی نا معلوم باشد بوی تابعیت میدهند وطرداً للباب لازم میدانم که برای تکمیل این مقاله کلاًّ شرایط اعطای تابعیت را در کشور بلاروس را در ذیل بیان کنم :

 

بخش اول مقررات کلی:

ماده ۱٫ تابعیت جمهوری بلاروس

شهروندی از جمهوری بلاروس باید یک ویژگی جدایی ناپذیر از حاکمیت دولت جمهوری بلاروس که رابطه یک فرد با دولت تعیین و تنظیم پیچیدگی حقوق و مسئولیت های یک فرد و حفاظت از خود  او توسط جمهوری بلاروس است.

ماده ۲٫ شهروندان جمهوری بلاروس

کسی شهروند  جمهوری بلاروس خواهد بودکه :

 1. افرادی که به طور دائم در قلمرو جمهوری بلاروس در تاریخ تصویب این قانون اقامت دارد.
 2. افرادی که تابعیت جمهوری بلاروس به دست آوردن مطابق با این قانون.

 

ماده ۳٫ تساوی شهروندی

شهروندی   جمهوری بلاروس باید بدون در نظر گرفتن  موقعیت اوزمینه را برای کسب آن برای همه شهروندان جمهوری بلاروس برابر باشد.

ماده ۴٫ حق شهروندی

یک شهروند جمهوری بلاروس ممکن است نه حق رد تابعیت جمهوری بلاروس و نه   حق تغییر / شهروندی خود را دارد.

 

 

ماده ۵٫ حقوق و قانونی منافع شهروندان حفاظت شده توسط دولت  جمهوری بلاروس

دولت از حقوق و منافع قانونی از شهروندان جمهوری بلاروس در خاک خود و فراتر از مرزهای آن محافظت می کند.

اگر در کشوری که در آن شهروندان جمهوری بلاروس وجود ندارد نمایندگی دیپلماتیک یا دفاتر کنسولی از جمهوری بلاروس وجود دارد، حفاظت از حقوق و منافع قانونی از شهروندان جمهوری بلاروس ممکن است توسط مقامات مربوطه انجام کشورهای دیگر مطابق با معاهدات بین المللی با جمهوری بلاروس باشد.

 

ماده ۶٫ اتباع خارجی و افراد بدون تابعیت

اتباع خارجی در جمهوری بلاروس باید به عنوان افرادی که شهروندانی از جمهوری بلاروس نیستند و کسی که شواهدی از تابعیت کشور دیگری را دارند شناخته شده است.

افراد بدون تابعیت در جمهوری بلاروس به عنوان افرادی که شهروندان جمهوری بلاروس نیستند و  هیچ شواهدی از تابعیت کشور دیگری را نداشته باشند شناخته شود.

وضعیت حقوقی اتباع خارجی و افراد بدون تابعیت در قلمرو جمهوری بلاروس باید توسط قوانین جمهوری بلاروس تنظیم   شود.

 

ماده ۷٫ اسناد و مدارک شهروندی جمهوری بلاروس

گذرنامه یک شهروند از جمهوری بلاروس باید اسناد و مدارک تابعیت جمهوری بلاروس دارا باشد

این فرم از گذرنامه یک شهروند از جمهوری بلاروس و روش و شرایط صدور آن باید توسط کابینه وزیران جمهوری بلاروس تعیین   شود.

بخش دوم. ACQUISITION و حفظ تابعیت جمهوری بلاروس:

ماده ۸٫ شرایطی را که  برای کسب تابعیت از جمهوری بلاروس لازم است

 1. تولد؛
 2. از طریق ثبت نام؛
 3. به عنوان یک نتیجه از ورود به تابعیت جمهوری بلاروس.

 

ماده ۹٫ شهروندی یک کودک که پدر و مادر او ازشهروندان جمهوری بلاروس هستند

کودکی که پدر و مادر او ازشهروندان جمهوری بلاروس در زمان تولد کودک، باید یک شهروند جمهوری بلاروس صرف نظر از محل تولد کودک باشند

 

ماده ۱۰٫ شهروندی یک کودک، که یکی از   والدین او  پدر یا مادر یک شهروند جمهوری بلاروس است

یک کودک، که  یکی از پدر یا مادر او می بایست  یک شهروند جمهوری بلاروس در زمان تولد کودک، باشد .باید یک شهروند جمهوری موضوع بلاروس به زیر باشد:

 1. کودکی که در قلمرو جمهوری بلاروس به دنیا آمد؛
 2. کودکی که در خارج از جمهوری بلاروس، به دنیا آید و یکی ویا هردو پدر و مادر او به طور دائم در قلمرو جمهوری بلاروس در زمان تولد کودک ساکن بودند.

اگر در زمان تولد یک کودک، پدر و مادر، یکی از آنها یک شهروند جمهوری بلاروس باشد وبه طور دائم در خارج از جمهوری بلاروس ساکن باشد ، شهروندی این کودک  که متولد خارج از جمهوری بلاروس است توسط پدر و مادر تعیین و تصمیم گیری شود .

اگر در زمان تولد کودک، یکی از والدین ناشناخته و یا بی وطن است و از سوی دیگر یکی از آنها شهروند جمهوری بلاروس است، کودک باید یک شهروند جمهوری بلاروس صرف نظر از محل تولد کودک باشد.

 

ماده ۱۱٫ کسب تابعیت از جمهوری بلاروس توسط یک کودک که پدر و مادر او افراد بدون تابعیت هستند

یک کودک متولد شده در قلمرو جمهوری بلاروس که پدر و مادر از افراد بدون تابعیت هستند، باید یک شهروند جمهوری بلاروس باشد.

ماده ۱۲٫ شهروندی یک کودک که پدر و مادر نامعلوم است

کودکی که در قلمرو جمهوری بلاروس، که پدر و مادراو  ناشناخته باشند باید یک شهروند جمهوری بلاروس شناخته شود .

 

ماده ۱۳٫ پذیرش مورد نیاز برای شهروندی جمهوری بلاروس

شهروندی از جمهوری بلاروس ممکن است به یک فرد اگر به صورت زیر باشد  اعطا می شود:

 1. فرض الزام به رعایت و احترام به قانون اساسی و قوانین جمهوری بلاروس؛
 2. قادر به برقراری ارتباط به زبان دولت جمهوری بلاروس است.
 3. یا به طور دائم در قلمرو جمهوری بلاروس برای ۷ سال  اقامتش گذشته باشد .
 4. دارای یک منبع مشروع درآمدباشد.
 5. تابعیت دولت دیگر نداشته باشد . ماده ۱۵٫ حفظ شهروندی جمهوری بلاروس

اگر یک شهروند جمهوری بلاروس ساکن در قلمرو کشور دیگرباشد باید تابعیت جمهوری بلاروس را ترک نماید .

 

ماده ۱۶٫ منع استرداد یک شهروند از جمهوری بلاروس به یک کشور دیگر

 

یک شهروند جمهوری بلاروس به یک کشور دیگر مسترد نمی شود مگر اینکه برای معاهدات بین المللی با جمهوری بلاروس تعریف شده باشد .

ماده ۱۷٫ نگهداری از حق به دست آوردن شهروندی جمهوری بلاروس

حق به دست آوردن تابعیت جمهوری بلاروس باید توسط افرادی که به طور دائم در قلمرو جمهوری بلاروس اقامت  خودرا حفظ، اما به اجبار خاک خود را از ترک کرده اند قلمرو آنها  از تصویب این قانون برداشته شد. همان حق باید هم توسط فرزندان این افراد باقی بماند.

همان حق کسب تابعیت جمهوری بلاروس باید به بلاروس و افرادی اعطا شود که خود را بلاروسی و فرزندان خود را که در خارج از قلمرو فعلی جمهوری بلاروس  به دنیا آورده اند  .

به این افراد باید تابعیت اعطا شود و اگر تمایل و شرایط را در بندهای ۱ و ۲ ماده ۱۳ قانون حاضر دارند  ارائه شود.

 

نوشتار ۱۷-۱٫

حق دارید که تابعیت جمهوری بلاروس از طریق ثبت نام، باید افرادی که به طور دائم در قلمرو جمهوری بلاروس اقامت اما قبل از تصویب قانون در حال حاضر به عنوان همسر و فرزندان خود را به آورده اند .

این ماده به افرادی که به عنوان  شهروند اتحاد جماهیر شوروی سابق که تابعیت دولت دیگر ندارند اعمال می شود.

شهروندی از جمهوری بلاروس از دست نخواهند رفت  مگر با شرلیط زیر :

 1. عنوان یک نتیجه از کسب تابعیت دولت دیگر، مگر اینکه در معاهدات بین المللی با جمهوری بلاروس تعریف شده باشد
 2. اگر شهروندی از جمهوری بلاروس به عنوان یک نتیجه از شهادت دروغ و یا ارائه مدارک جعلی به دست آورد

از دست دادن تابعیت باید از تاریخ ثبت نام از از دست دادن چنین توسط مقامات دولتی مربوطه ذکر شده در مواد ۳۱ و ۳۲ این قانون موثر باشد.

نوشتار ۲۲٫ تغییر تابعیت یک کودک که پدر و مادر تغییر شهروندی  داده اند :

اگر هر دو پدر و مادر یک کودک زیر ۱۶، و یا یکی از والدین اگر پدر و مادر دوم ناشناخته باشند تغییر شهروندی – تابعیت کودک باید به صورت مناسب با شرایط او تغییر کند

یک کودک زیر ۱۶ ممکن است تابعیت جمهوری بلاروس به خاطر  رضایت هر دو پدر و مادر که شهروندی را دارند  یا تنها یکی از والدین تغییر شهروندی  دهد اگر پدر و مادر م شناخته شده نباشند  را حفظ کند.

ماده ۲۴٫ کسب تابعیت از جمهوری بلاروس توسط یک کودک زیر ۱۶ یکی از که پدر و مادر  شهروندی بلاروس را به دست آورده اند

اگر یکی از والدین تابعیت جمهوری بلاروس و یا هر دو پدر و مادر تابعیت بلاروس را به دست آورند ویا یک شهروند یک کشور خارجی باقی مانده باشند ، فرزند خود را ممکن است  با ارسال تابعیت جمهوری بلاروس توسط پدر و مادر و یا دادخواست متقابل  یکی از آنها به دست آورد

اگر مادر و پدر کودک زیر ۱۶ سال بدون تابعیت باشند و فرزند خود را در قلمرو بلاروس به دنیا آورده باشند فرزند یک شهروند بلاروسی شناخته میشود .

ماده ۲۵٫ گیر به وسیله یک کودک زیر ۱۶ شهروندی از جمهوری بلاروس اگر یکی از والدین تسلیم و یا از دست می دهد شهروندی جمهوری بلاروس

اگر یکی از والدین تسلیم و یا تابعیت جمهوری بلاروس  را از دست دهد یک شهروند جمهوری بلاروس باقی میماند ،  و باید فرزند خود را با  تابعیت جمهوری بلاروس را حفظکند . پس از ارسال درخواست تابعیت  توسط پدر و مادر کودک ممکن است اجازه تسلیم تابعیت را داشته باشد.

 

نوشتار۲۶٫ کسب تابعیت از جمهوری بلاروس توسط یک کودک زیر ۱۶ در صورت تصویب آن :

کودکی که یک شهروند یک کشور دیگر است یا بی وطن است  باید با تصویب دولت  به شهروند جمهوری بلاروس تبدیل شود .

افراد بی تابعیت با درخواست اخذ تابعیت توسط همسر میتئانند تابعیت بلاروس را برای فرزند زیر ۱۶ سال بگیرند

نوشتار۲۸٫ تغییر شهروندی از کودکان بین ۱۶ و ۱۸

تغییر تابعیت از کودکان بین ۱۶ و ۱۸، در مورد تغییر شهروندی توسط پدر و مادر خود و یا در صورت تصویب، د تنها با  رضایت از کودکان مجاز است.

قانون تابعیت مضاعف در بلاروس

تابعیت مضاعف در قانون تابعیت و اقامت در بلاروس به رسمت شناخته نشده است.

 

اگر شما هم خواهان تابعیت و اقامت دربلاروس  هستید وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی ملک پور واقع در تهران خیابان میردادماد میدان مادر خیابان شهید سنجابی ( بهروز سابق ) ساختمان آذر پلاک ۲۰ واحد ۹که از معتبرترین موسسه مهاجرت کشور می باشد میتوانند شما را یاری دهند   امید است که این مطلب توانسته باشد اطلاعات مفیدی هر چند مختصر کمکی به اطلاعاتی شما در زمینه تابعیت و اقامت در بلاروس کرده باشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.