تولد در اسپانیا و بررسی آن

تولد در اسپانیا و روش های اخذ اقامت و تابعیت از این روش در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. تولد در اسپانیا یکی از راه های اخذ اقامت این کشور محسوب می شود. همواره سوالاتی در زمینه تولد در اسپانیا پیش می آید از جمله اینکه فرزندی که در اسپانیا متولد می شود شرایط تابعیت او به چه صورت می باشد؟ اگر خانواده ای با ویزای توریستی در اسپانیا باشند و فرزند آن ها در اسپانیا متولد شود، وضعیت اقامت پدر و مادرش به چه صورت می باشد؟ اگر فردی با شخصی که تابعیت اسپانیا را دارد ازدواج کند، فرزندش دارای تابعیت این کشور خواهد شد؟

برای یافتن پاسخ این سوالات و سوالات مشابه ای در زمینه تولد در اسپانیا تا پایان این مقاله همراه ما باشید. در این مقاله سعی شده است که تمامی مطالب مربوط به تولد در اسپانیا به صورت کامل توضیح داده شود. لازم به ذکر است که همواره برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تولد در اسپانیا می توانید به شبکه های اجتماعی موسسه مراجعه نموده و یا با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان مشاوران مجرب و با سابقه آن بهره مند شوید.

  • تولد در اسپانیا و شرایط عمومی اخذ اقامت از طریق تولد
  • تولد در اسپانیا و پاسپورت اسپانیا
  • تولد در اسپانیا و بررسی اخذ تابعیت برای والدین
  • تولد در اسپانیا و بررسی دو تابعیتی
  • تولد در اسپانیا و آثار حقوقی آن
  • تولد در اسپانیا و ویزای توریستی
تولد در اسپانیا تولد در اسپانیا

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تولد در اسپانیا و شرایط عمومی اخذ اقامت از طریق تولد

پادشاهی اسپانیا با وسعتی معادل 505.990 کیلومتر مربع بزرگترین کشور در جنوب اروپا، دومین کشور بزرگ اروپای غربی و اتحادیه اروپا و چهارمین کشور بزرگ قاره اروپا است. از نظر جمعیت نیز اسپانیا با 46.733.038 نفر رتبه ششم در اروپا و پنجم در اتحادیه اروپا را داراست.  پایتخت اسپانیا و بزرگترین شهر این کشور شهر زیبای مادرید می باشد. زبان رسمی این کشور اسپانیایی و واحد پول آن یورو است. اسپانیا از نظر کیفیت زندگی در بین 10 کشور برتر جهان قرار دارد و مقصد بسیار مناسبی برای بسیاری از مهاجران می باشد.

این کشور عضو اتحادیه اروپا می باشد و هر شخصی که بتواند از طریق تولد در اسپانیا، تابعیت این کشور را اخذ کند می تواند به تمامی کشورهای حوزه شنگن بدون محدودیت، رفت و آمد کند و در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا زندگی کند. قبل از شروع صحبت درباره تولد در اسپانیا که موضوع اصلی این مقاله می باشد، ضروری است که مختصری درباره دو سیستم بین المللی تابعیت در جهان اطلاعاتی را برای درک بهتر به شما عزیزان ارائه دهیم: سیستم خاک و سیستم خون.

سیستم خاک به این موضوع اشاره دارد که اگر فردی در قلمرو خاک کشوری (اعم از هواپیما ها و کشتی های آن کشور) متولد شود، تابعیت آن کشور را بدون توجه به تابعیت والدین اش اخذ می کند. ولی سیستم خون بیانگر این موضوع می باشد که فرد متولد شده با توجه به تابعیت پدر و مادرش تبعه ی همان کشوری می شود که والدینش تابعیت اش را دارند. کشور اسپانیا همانند بسیاری از کشورهای دیگر از سیستم خون پیروی می کند.

تولد در اسپانیا و اخذ تابعیت این کشور از این طریق با یکی از انواع روش های زیر تحقق می یابد:

  • افرادی که از پدر یا مادر اسپانیایی متولد شده اند
  • افرادی که در خاک کشور اسپانیا متولد شده اند، به شرطی که حداقل یکی از والدین اسپانیایی باشد
  • افرادی که در خاک اسپانیا متولد شده اند، ولی پدر و مادر هر دو هیچ تابعیتی ندارند. در این صورت می توانند برای فرزند از اداره ثبت اسپانیا تقاضای تابعیت کنند
  • کودکانی که در اسپانیا متولد شده اند، ولی هویت پدر و مادر آن ها مشخص نیست

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب قواعد تولد

video تولد در اسپانیا

تولد در اسپانیا و پاسپورت اسپانیا

پاسپورت اسپانیا جزء معتبرترین پاسپورت های جهان به شمار می آید. پاسپورت این کشور در رنکینگ جهانی در رتبه سوم قرار دارد و این نشان از قدرتمند بودن آن است. افرادی که موفق به اخذ پاسپورت اسپانیا شوند می توانند به 125 کشور جهان بدون ویزا سفر کنند. هم چنین به محض ورود به 40 کشور برای آن ها ویزا صادر می شود و تنها برای ورود به 33 کشور جهان احتیاج به اخذ ویزا دارند. تولد در اسپانیا در صورتی که منجر به اخذ تابعیت این کشور شود، می تواند منجر به اخذ این پاسپورت ارزشمند شود.

رتبه پاسپورت اسپانیا تولد در اسپانیا

رتبه پاسپورت اسپانیاا تولد در اسپانیا

پاسپورت اسپانیا

تولد در اسپانیا و بررسی اخذ تابعیت برای والدین

یکی از موضوعاتی که والدین اشتباهاً با فرض بر آن اقدام به تولد فرزند در کشور اسپانیا می کنند این است که می توانند از طریق اخذ اقامت برای فرزندشان اقامت خود را نیز دریافت کنند که باوری اشتباه محسوب می شود. لازم به ذکر است که این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تهیه شده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناض حرام است. چرا که اسپانیا به والدینی که تبعه اسپانیا نیستند و فرزند خود را در این کشور به دنیا آورده اند، تابعیت اعطا نمی کند. ولی در عین حال اگر والدینی در کشور اسپانیا دارای اقامت موقت مانند تحصیلی یا سرمایه گذاری یا غیره باشند و در طول مدت اقامت ایشان فرزندشان به دنیا بیاید پس از مدت یک سال می توانند برای فرزندشان درخواست تابعیت نمایند. 

تولد در اسپانیا و بررسی دو تابعیتی

کشور اسپانیا دو تابعیتی افراد را تحت شرایط محدودی قبول دارد. این کشور دو تابعیتی افراد را در صورتی قبول می کند که تمامی افراد اسپانیایی که قصد دو تابعیتی شدن دارند، تابعیت کشور اسپانیا را برای مدت 3 سال از زمانی که تابعیت کشور دوم را اخذ می کنند حفظ کنند، البته آن هم با کشورهایی که قرارداد دو طرفه در این رابطه امضا کرده است مانند آندورا، پرتغال، فیلیپین و … که ایران عضو این کشورهای طرف قرارداد با اسپانیا نیست و شخصی که در اسپانیا متولد می شود و دارای پدر ایرانی است، نمی تواند به صورت همزمان اقامت اسپانیا و ایران را داشته باشد.

تولد در اسپانیا و آثار حقوقی آن

با توجه به مطالب ذکر شده در مورد موضوع اصلی این مقاله یعنی تولد و ازدواج در اسپانیا، می توان به آثار حقوقی مثبت و یا منفی نکات بالا پی برد. از آثار حقوقی مثبت تولد در اسپانیا البته به شرط آنکه حداقل یکی از والدین تبعه اسپانیا باشند، اخذ تابعیت این کشور و اخذ پاسپورت ارزشمند اسپانیا می باشد که دارنده آن از تمامی حقوق شهروندی این کشور از جمله کار و تحصیل و حق رای به همراه شرط حضور برخوردار خواهد بود. از آثار حقوقی منفی تولد در اسپانیا نیز می توان به این موضوع اشاره کرد که فرزند متولد شده در اسپانیا نمی تواند به والدینش تابعیت اسپانیا را منتقل یا اعطا نماید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

تولد در اسپانیا و ویزای توریستی

اسپانیا به لطف جاذبه های توریستی متعددی که دارد، یکی از بهترین مقاصد گردشگری جهان می باشد. اسپانیا از نظر میراث جهانی رتبه دوم در جهان را داراست و در تمامی فصول سال پذیرای توریست های بی شماری است که درخواست دیدن این کشور زیبا را دارند. هر شخص که در کشور اسپانیا به مدت حداقل یک شب و کمتر از 12 ماه حضور داشته باشد به عنوان توریست شناخته می شود. نمودار زیر توسعه گردشگری و صنعت توریسم در اسپانیا را نشان می دهد.

توسعه گردشگری و صنعت توریسم در اسپانیا تولد در اسپانیا

توسعه گردشگری و صنعت توریسم در اسپانیا

افرادی که در حوزه شنگن زندگی می کنند به صورت آزادنه می توانند به اسپانیا رفت و آمد کنند ولی ایرانیان برای رفت و آمد به کشور اسپانیا نیازمند اخذ ویزا می باشند. همچنین اخیراً بسیاری از زوج های جوان اقدام به اخذ ویزای توریستی به منظور تولد فرزند و اخذ اقامت برای وی می کنند که متقاضیان ویزای تورستی اسپانیا نیز از این قاعده مستثنی نیستند ولی می بایست بدانید که اگر زوجی با ویزای توریستی در اسپانیا اقامت داشته باشند و در حین مدت اقامت فرزندشان متولد شود، دولت اسپانیا به فرزند آن ها تابعیت نمی دهد و تابعیت او را طبق تابعیت پدر و مادرش می شناسد و تنها محل تولد در شناسنامه وی قید می گردد.

ویزای توریستی اسپانیا
تولد در اسپانیا و سخن پایانی

تولد در اسپانیا و روش های اخذ اقامت و تابعیت از این روش در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. شما عزیزان با مطالعه این مقاله تا انتها از تمامی موارد حقوقی مربوط به تولد در اسپانیا آگاه شدید. اسپانیا مقصد بسیاری از مهاجران در سرتاسر جهان است که بسیاری برای اخذ تابعیت و دریافت پاسپورت این کشور تلاش بسیاری می کنند و ما در این مقاله سعی کردیم تولد در اسپانیا و راه های اخذ تابعیت و در نهایت دریافت پاسپورت این کشور را برای شما عزیزان شرح دهیم. می توانید مقالات مربوط به تولد در اسپانیا را در وب سایت ما مطالعه فرمایید و برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تولد در اسپانیا می توانید به سایت ها و شبکه های اجتماعی موسسه حقوقی ملک پور مراجعه فرمایید و از فایل های صوتی و تصویری و مقالات مفید و ارزنده این موسسه بهره مند شوید. شما عزیزان همواره می توانید در صورت داشتن هرگونه سوالی در این زمینه با موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره های تلفنی رایگان ما بهره مند گردید و همچنین در قسمت پایانی این مقاله می توانید سوال ها و نظرات خود را ثبت کنید تا در اسرع وقت مشاورین حرفه ای ما پاسخگوی شما عزیزان باشند.