تولد در استرالیا

تولد در استرالیا به چه صورت می باشد؟ شرایط تولد در استرالیا  ۲۰۱۸ و همینطور شرایط اخذ اقامت استرالیا از طریق تولد در استرالیا چیست؟ آیا به دنبال اخذ تابعیت و اقامت استرالیا از طریق تولد فرزند در استرالیا هستید؟ مزایای تولد در استرالیا چیست؟ هزینه زایمان و تولد در استرالیا چقدر می باشد؟ آیا کشور استرالیا با تولد فرزند تابعیت استرالیا را به کودک می دهد؟ آیا پدر و مادر می توانند با تولد فرزندشان در خاک استرالیا اقامت یا تابعیت استرالیا را اخذ نمایند؟ قوانین تولد در استرالیا چیست؟ در صورتی که شما عزیزان تمایل به کسب اطلاعات درباره تولد در استرالیا دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با تولد در استرالیا با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. در این مقاله تلاش شده است به برخی از سوالات مهم و کلیدی شما عزیزان درباره مهاجرت به استرالیا و تولد در استرالیا پرداخته شود و اطلاعات مناسبی در این باب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

امروزه شرایط اخذ تابعیت استرالیا از طریق تولد در استرالیا و همچنین اخذ پاسپورت استرالیایی از طریق تولد در استرالیا از موضوعات پرطرفدار می باشند، در عصر حاضر افراد بیشماری هستند که تمایل به بچه دار شدن در استرالیا را دارند اما نمی دانند که آیا با بچه دار شدن در استرالیا و تولد نوزاد در استرالیا می توان اقامت استرالیا را به دست آورد یا خیر که ما سعی داریم در این مقاله با توجه به قوانین تولد در استرالیا و قوانین مهاجرتی استرالیا موضوع اقامت استرالیا از طریق تولد در استرالیا را برای شما متقاضیان مهاجرت به استرالیا تشریح نمائیم، اخذ تابعیت یا اقامت از طریق تولد در استرالیا همانند اکثر کشور های جهان دارای قواعد و شرایطی است. تابعیت از طریق تولد در استرالیا به گونه ای نیست که به محض اینکه طفل در خاک استرالیا متولد شد تابعیت کشور استرالیا به او داده شود، بلکه مستلزم وجود برخی شرایط می باشد که در صورت حصول آنها تابعیت استرالیا از طریق تولد به طفل داده می شود.

 

وضعیت تابعیت کودکان متولد شده در استرالیا

اکثر کشورهای جهان در قوانین خود در رابطه با دادن تابعیت، سیستم خون را اعمال می کنند به این معنی که فرزند تابعیت کشوری را می گیرد که پدر یا مادر کودک تابع آن کشور باشد. اما برخی کشور های دیگر مانند کانادا سیستم خاک اعمال می شود و چنانچه فرزند در خاک آن کشورمتولد شود تابعیت آنجا به فرزند داده می شود. تولد در استرالیا  به طور خودکار منجر به تابعیت نمی شود و در صورتی تابعیت استرالیا به کودک متولد شده در خاک استرالیا داده می شود که حداقل یکی از پدر یا مادر تابعیت استرالیا را داشته باشند، در واقع سیستم خون اعمال می شود و همچنین بستگی به تاریخ تولد کودک دارد به عبارت دیگر درحال حاضر در استرالیا سیستم خاک اعمال نمی شود.

کودکانی که بعد از ۲۰ آگوست ۱۹۸۶ دراسترالیا متولد شده اند

کودکانی که در خارج از خاک استرالیا متولد می شوند و پدر و مادر آنها مجوز اقامت دائم استرالیا را دارند برای اینکه بتوانند به کشور استرالیا وارد شوند و به طور دائم در استرالیا بمانند به ویزای اقامت دائم نیاز دارند بنابراین برای کودک نیز باید در خواست ویزای اقامت دائم نمود. اکثر کودکانی که در خارج از استرالیا متولد می شوند و پدر و مادر آنها اقامت دائم استرالیا را دارند برای فرزند باید ویزای کودک (subclass 101 ) صادر شود که این ویزا اجازه می دهد که بتوان کودک را وارد استرالیا نمود و بتواند با پدر و مادر خود در استرالیا زندگی کند.

ویزای کودک این اجازه را به والدین واجد شرایطی که فرزند خود را حمایت مالی می نمایند می دهد که با این ویزا فرزندشان در استرالیا به طور نامحدود زندگی کند. در این ویزا والدین می توانند از جانب فرزندان زیر ۱۸ سال درخواست ویزا نمایند اما باید دارای یکی از شرایط زیر باشند :

 • تابعیت استرالیا را داشته باشند.
 • اقمت دائم استرالیا را داشته باشند.
 • شهروند واجد شرایط نیوزیلند باشند.

نکته قابل توجه در این ویزا child visa subclass101) ) این است  که هنگامی که برای این ویزا در خواست می شود کودک باید در خارج از خاک استرالیا باشد.

 

اخذ تابعیت از طریق فرزند خواندگی

یکی از روش هایی که باعث می شود به شخص تابعیت استرالیا داده شود علاوه بر تولد، فرزند خواندگی است. در این حالت شخص شهروند استرالیا محسوب می شود. شخص باید به موجب قانون لازم الاجرا به فرزند خواندگی گرفته شود و اینکه حداقل یکی از زن و مردی که کودک را به عنوان فرزند خوانده می پذیرند تابعیت استرالیا را داشته باشند و در استرالیا به عنوان مقیم دائم حضور داشته باشند.

همچنین در صورتی که یک کودک در خاک استرالیا به عنوان کسی که پدر و مادر او را رها کرده باشند یافت شود، تابعیت استرالیا به او داده می شود مگر اینکه تابعیت کشور دیگر او ثابت شود .

 

شهروندان سابق استرالیایی

در مواردی ممکن است اتفاق بیفتد که پدر یا مادر کودک تابعیت استرالیایی خود را از دست داده باشند چنانچه این امر قبل از تولد کودک صورت گیرد تابعیت استرالیایی از طریق خون به کودک اعطا نخواهد شد اما این کودک از راه اعطای تابعیت استرالیایی می تواند تابعیت استرالیا به او داده شود در این روش محدودیت سنی وجود ندارد و اشخاص بالای ۱۸ سال می توانند در خواست نمایند.

در حالت عادی و به طور معمول کودکان زیر ۱۸ سال نمی توانند با اعمال خود موجب شوند که تابعیت خود را از دست بدهند اما پدر و مادر کودک می توانند بر تابعیت استرالیایی طفل موثر باشند . چنانچه پدر یا مادر طفل تابعیت استرالیایی خود را از دست بدهد این امر می تواند موجب سلب تابعیت طفل نیز بشود .

چنانچه طفل تابعیت کشور دیگری را نداشته باشد تابعیت استرالیایی طفل باقی می ماند. در حقوق استرالیا تا قبل از ۲۲ نوامبر۱۹۸۴ اینگونه بود که تنها از دست رفتن تابعیت یکی از پدر یا مادر که معمولا پدر بود بر تابعیت طفل نیز تاثیر می گذاشت اما از ۲۲ نوامبر ۱۹۸۴ با از دست رفتن تابعیت استرالیایی هر یک از پدر یا مادر، تابعیت استرالیایی طفل نیز از او سلب می شود مگر اینکه یکی از پدر یا مادر شهروند استرالیا باقی بمانند و یا اینکه در صورت فوت قبل از مرگ شهروند استرالیا بوده باشند که در این صورت کودک نیز تابعیت استرالیایی او کماکان به قوت خود باقی است .

با توجه به آنچه در باب تولد در استرالیا خدمت شما سروران گرامی ارائه شد، می توان عنوان نمود که کشور استرالیا تابع سیستم خون می باشد، بدین معنی که با تولد فرزند در کشور استرالیا به طور خودکار تابعیت به کودک داده نمی شود بلکه باید پدر یا مادر کودک تابعیت و یا اقامت دائم استرالیا را داشته باشند و چنانچه این شرایط را نداشته باشند به کودک نیز ویزای اقامت موقت داده می شود، چنانچه بعد از تولد کودک ۱۰ سال متوالی در استرالیا اقامت داشته باشند در سن ۱۰ سالگی به کودک تابعیت استرالیا اعطا خواهد شد.

به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره تولد در استرالیا، شرایط تولد در استرالیا، نکات تولد در استرالیا ، قوانین تولد در استرالیا، مهاجرت به استرالیا و سایر موارد اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در باب تولد در استرالیا با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان و وکلای این موسسه بهره مند شوید. اطلاعات صحیح و کامل در باب تولد در استرالیا شما را برای اخذ تصمیم قطعی برای مهاجرت به استرالیا راهنمایی نموده و مسیر پیشرفت را برای شما عزیزان هموار می نماید.

6 پاسخ
 1. Zahra گفته:

  سلام چ جوری میشه در ی کشور خارجی مثل کانادا یا هر کشوری که با بدنیا امدن تابعیت میدن زایمان کرد؟یعنی الان اگه بخام در کانادا بچه دار بشم ،از چند ماهگی بارداری میتونم برم؟ایا به ادم باردار ویزا 1ساله میدن؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 2. محمد گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای ملک پور
  عموی من حدود 11 سال پیش تابعیت و پاسپورت استرالیا رو گرفته بود که قبلش یک دختر 1 الی 2 ساله داشت و بعد از اخذ تابعیتش صاحب دو فرزند پسر هم شد که همه فرزندان در ایران متولد شدند البته اصلیت افغانستانی داریم و متاسفانه عموم حدود 4 سال پیش فوت شد میخواستم .
  البته خیلی قبل از فوتش اقدام به درست کردن کارهای خانواده اش کرد اما چون بعد از ازدواج و تولد دخترش تابعیت گرفته بود کارهای همسر و دخترش یکم سخت تر بود و پسر هاش به نظرم مشکلی به آن صورت نداشتن.
  البته بعد از فوت عموم دنبال کارهای خانواده اش رفتیم که گفتند پسرهاش بعد 18 سالگی میتونن برن استرالیا و دخترش باید از طریق DNA ثابت بشه که دخترشه که ما دیگه دنبالش نرفتیم.
  میخواستم بدونم وضعیت بچه ها و خصوصا مادرشون چه جوریه در حال حاضر.
  البته زن عموم خاله ام هم میشه میخواستم بدونم برای خود من هم راهی هست که بتونم اونجا برم.
  خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید جناب آقای ملک پور.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب پرونده شما بسیار مهم و حساس و تخصصی میباشد اتفاقا اینگونه پرونده ها می بایست با راهنمایی شخص اقای ملک پور مشاوره گردد پیشنهاد میکنیم در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 3. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ارادت. برای اطلاع از سیستم تولد در کشورهای مختلف پیشنهاد میکنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 4. mie editor2 گفته:

  با سلام وقت بخیر. جناب آقای ملک پور بنده برای تولد فرزندمان در کشور کانادا یا استرالیا میخواستیم اقدام کنیم.سوال این هست که در کشور کانادا بر اساس قانون خاک اجرا میشه و استرالیا قانون خون بیشترین دغدغه من در این مورد این است که، حتی اگر تابعیت هم ندهند امکان اقامت موقت در صورت تولد فرزند در این کشورها وجود دارد یا نه ؟ این وضعیت برای پدر و مادر چطور هست ایا میشه اقامت موقت گرفت؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.