تمکن مالی اسپانیا

تمکن مالی اسپانیا

تمکن مالی اسپانیا و گرفتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت به اسپانیا 2018 و در نهایت اخذ اقامت اسپانیا چه شرایطی دارد ؟ آیا راه های مهاجرت به اسپانیا را می دانید؟ اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی اسپانیا و یا سرمایه گذاری در اسپانیا و یا ثبت شرکت در اسپانیا و یا خرید ملک در اسپانیا به چه صورت است؟ شروط لازم برای اخذ ویزای تمکن مالی اسپانیا چیست؟ ویزای تمکن مالی اسپانیا چه نکاتی را شامل می شود؟  آیا در روش تمکن مالی اسپانیا همسر و فرزندان متقاضی نیز می توانند به اقامت اسپانیا دست پیدا کنند؟ در این مقاله قصد داریم در ارتباط با تمکن مالی اسپانیا اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

کشور اسپانیا

به طور کلی کشور اسپانیا (آندلس) کشوری مستقل بوده و با نام رسمی پادشاهی اسپانیا عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن می باشد. این کشور در شبه جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا واقع شده است و از شمال و شمال شرقی با کشورهای فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای، از غرب و شمال غربی با کشورهای پرتغال و اقیانوس اطلس و از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق همسایه است و مرز مشترک دارد. لازم به ذکر است که مرز مشترک این کشور با کشور پرتغال بالای ۱۲۰۰ کیلومتر است و طولانی ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا لقب گرفته است. کشور اسپانیا از زیباترین و پر طرفدارترین کشورهای اروپا محسوب می شود که پایتخت آن شهر مادرید است.

سرزمین و قلمرو اسپانیا علاوه بر سرزمین اصلی از جزائر بالئارس واقع در دریای مدیترانه، جزائر قناری در سواحل آفریقایی اقیانوس اطلس، شهرهای سبته و ملیله در آفریقای شمالی و جزائر دیگر مانند آلبوران، چافاریناس، آلهوسماس، پرخیل و …. تشکیل شده است. این کشور با مساحت بالای ۵۰۰ هزار کیلومتر مربع دومین کشور بزرگ اروپای غربی، پنجمین کشور بزرگ اروپا و پنجاه و دومین کشور بزرگ جهان است. بزرگترین منبع درآمد در کشور اسپانیا، درآمد حاصل از توریسم می باشد، دولت اسپانیا نیز به منظور تقویت بیشتر صنعت توریسم در این کشور، از خرید ملک و سرمایه گذاری توریست ها در این کشور حمایت نموده و با صدور ویزاهای قابل تبدیل به اقامت دائم، به جذب هر چه بیشتر توریست ها می پردازد.

کشور اسپانیا کشوری دموکراتیک بوده و حکومتی پارلمانی، زیر نظر قانون اساسی پادشاهی دارد. این کشور از نظر تولید ناخالص داخلی نوزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا را دارد و همین طور دارای سطح بالای استاندارد زندگی است.

اسپانیا کشوری چند زبانه بوده و اسپانیایی یا اسپانیولی زبان رسمی تمام کشور به حساب می آید، زبان های دیگر اسپانیا مانند زبان های باسکی، کاتالان، گالیسی و … نیز در مناطقی که به کار برده می شود زبان رسمی محسوب می شود. به این نکته توجه نمایید که طبق قانون وظیفه، هر اسپانیایی حق این را دارد که این زبان را بیاموزد. مردم کشور اسپانیا به دلیل فستیوال های بسیار کشور اسپانیا در تمامی ایام سال، مردمی بسیار شاد و سرزنده می باشند و به شب بیداری و تحرک فراوان شهرت دارند.

رشد بالای جمعیت حاصل از مهاجرت به کشور اسپانیا پس از سال ۲۰۰۸ این کشور را به ۳ کشور برتر برای مهاجران تبدیل کرد علاوه بر این مورد، نزدیکی فرهنگ اسپانیا به آمریکای لاتین، موقعیت جغرافیایی این کشور، عدم استحکام مرزهای آن، محبوبیت سواحل و ….. به مزیت های انتخاب این کشور توسط مهاجران افزوده است اما بحران های اقتصادی در این کشور، روز به روز وضعیت این کشور را تخریب نموده است.

 

به طور کلی در کشور اسپانیا از روش های متفاوتی مانند تحصیل، کار، ازدواج، سرمایه گذاری، پناهندگی و …. می توان به اقامت رسید، یکی از این راه های اخذ اقامت در اسپانیا روش تمکن مالی اسپانیا می باشد که روشی نو، تازه و آسان بوده و به طور اجمالی به آن می پردازیم.

 

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

به طور کلی افرادی که در کشورهای مختلف از جمله ایران از تمکن مالی خوبی برخوردار باشند و نشان دهند از محل کسب و کار خود، از راه سرمایه گذاری یا روش های دیگر درآمد مطلوب متناسب با شاخص درآمد در کشور اسپانیا را دارند، طی شرایطی می توانند از روش تمکن مالی، اقامت اسپانیا را دریافت نمایند.

شروط لازم برای اخذ ویزای تمکن مالی اسپانیا

 • سرپرست خانواده باید ثابت نماید که برای حمایت از خود به طور ماهیانه مبلغ ۲۱۳۰.۰۰ یورو یا معادل آن و برای حمایت از افراد خانواده خود (همراهان) مبلغ ۵۳۳.۰۰ یورو درآمد ثابت دارد (برای سال ۲۰۱۷)، این درآمد ثابت می تواند از طریق نامه اداری، سود سپرده بانکی، اجازه نامه ملکی، فیش حقوقی، حقوق بازنشستگی، جواز کار و سود سهام بورس ثابت شود.
 • متقاضیان برای ارائه استطاعت مالی خود به کشور اسپانیا باید به ازای هرنفر مبلغی حدود هشتاد میلیون در حساب بانکی معتبر خود در ایران به عنوان تمکن مالی نشان دهند، هرچه مبلغ نشان داده شده بیشتر باشد بهتر خواهد بود.
 • اگر فرزندان متقاضی در سن رفتن به مدرسه باشند، باید حتما در کشور اسپانیا به تحصیل بپردازند.
 • عدم داشتن سوء سابقه کیفری
 • عدم منع ورود متقاضی به کشور اسپانیا یا سایر کشورهای اتحادیه اروپا
 • داشتن بیمه ی خصوصی یا عمومی از شرکت بیمه ای که به متقاضی مجوز کار در کشور اسپانیا را بدهد.
 • عدم داشتن بیماری خاص که بر بهداشت عمومی تأثیر بگذارد (بر اساس قوانین بهداشت بین المللی ۲۰۰۵)
 • مدارکی مبنی بر داشتن مسکن (اجاره یا خرید) برای اقامت در کشور اسپانیا، این ملک حتما باید در استانی واقع شده باشد که درخواست اقامت متقاضی در آن جا ارائه شده است.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور(فارغ التحصیل حقوق ، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب تمکن مالی اسپانیا

audio تمکن مالی اسپانیا

نکات ویزای تمکن مالی اسپانیا

 • ویزای تمکن مالی کشور اسپانیا هیچ گونه محدودیت سنی برای افراد خانوار قرار نداده است و افراد تا هنگامی که ازدواج نکرده باشند و مجرد باشند (فرزندان بالای ۱۸ سال) می توانند تحت پوشش سرپرست خانواده خود قرار گیرند.
 • برای اخذ این ویزا به هیچ مدرک زبانی، چه زبان انگلیسی چه زبان اسپانیایی نیاز نمی باشد.
 • متقاضی با اخذ اقامت کشور اسپانیا از راه تمکن مالی حق هیچ گونه کار استخدامی را نخواهد داشت و از طریق ثبت شرکت می تواند به کار بپردازد.

 

مزایای ویزای تمکن مالی اسپانیا

 • حق زندگی و سکونت در کشور اسپانیا
 • آزادی سفر بدون مرز و محدودیت در اکثر کشورهای اروپا (کشورهای حوزه ی شنگن)
 • عدم نیاز به راه اندازی هیچ گونه تجارت، پیشه یا شغل در کشور اسپانیا؛ متقاضی بدون نیاز به سرمایه گذاری یا انتقال سرمایه به این کشور امکان اخذ اقامت اسپانیا را خواهد داشت.
 • گشایش حساب بانکی دراروپا و دریافت کارت اعتباری بین المللی
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان در کشور اسپانیا؛ این گزینه بلافاصله پس از اخذ اقامت اسپانیا امکان پذیر می باشد.
 • امکان راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت در کشور اسپانیا و همین طور بهره مندی از بیمه کامل
 • معافیت از پرداخت مالیات سالانه
 • سهولت در اخذ ویزای دیگر کشورها
 • امکان اخذ اقامت دائم کشور اسپانیا پس از ۵ سال زندگی و اقامت در این کشور (حضور فرد به مدت حداقل ۶ ماه در سال در کشور اسپانیا الزامی است)
 • امکان اخذ تابعیت کشور اسپانیا پس از مدت ۱۰ سال اقامت قانونی بدون وقفه در این کشور
 • اعطای تابعیت اسپانیایی به کودکان متولد شده در کشور اسپانیا، پس از یک سال اقامت قانونی بدون وقفه در این کشور

 

مدارک لازم برای ویزای تمکن مالی اسپانیا

 • پاسپورت با اعتبار حداقل یک سال
 • مدارک شغلی
 • ۴ قطعه عکس
 • شناسنامه متقاضی و افراد تحت تکفل وی
 • گواهی عدم سوء پیشینه از کشور متقاضی یا کشورهایی که متقاضی ظرف مدت ۵ سال گذشته در آنها سکونت داشته و زندگی کرده است برای تمامی افراد بالای ۱۲ سال
 • مدارکی دال بر استطاعت مالی متقاضی برای مدت زمان لازم و مشخص
 • بیمه پزشکی و گواهی سلامت مربوط به بیماری های قلبی، عروقی، تنفسی، بیماری های واگیر دار و بیماری های خونی
 • گواهی آزمایشات پزشکی
 • اسناد مالکیت املاک و همین طور دارایی های معرفی شده
 • اظهارنامه مالیاتی سالانه مربوط به ۳ سال گذشته در فعالیت های اقتصادی؛ اثبات پرداخت و ارسال وجوه به مقامات مالیاتی.
 • گواهی عدم بدهی مالی و انجام تمامی تعهدات
 • سند ازدواج (درصورتی که همسر متقاضی نیز برای اقامت درخواست دهد)

تمامی مدارک ذکر شده باید به زبان اسپانیایی ترجمه رسمی شده و به تایید سفارت اسپانیا برسند.

 

متقاضیان با اخذ ویزای تمکن مالی اسپانیا باید مسکن مناسب در کشور اسپانیا و بیمه خصوصی تهیه نمایند هم چنین این افراد اجازه تحصیل و سرمایه گذاری در این کشور را دارا می باشند.

متقاضیان پس از کسب ویزای تمکن مالی کشور اسپانیا باید مدت ۶ ماه از سال را در خاک کشور اسپانیا سپری کنند و حضور آن ها در خاک اسپانیا برای تمدید ویزا، طی این مدت الزامی است. اسکان در کشور اسپانیا در این دوره مستلزم به رسمیت شناختن و پرداخت مالیات مقیم بیگانه، که شامل پرداخت مالیات بر درآمد مطابق با قوانین کشور اسپانیا، از جمله درآمد هایی که خارج از خاک کشور اسپانیا به دست آمده، می باشد. این نکته قابل ذکر است که به پرونده هر فرد، جدا از سایر افراد خانواده رسیدگی شده و برای هر یک جداگانه تصمیم گیری می شود.

در ویزای تمکن مالی کشور اسپانیا ابتدا به متقاضیان یک ویزای یک ساله تعلق می گیرد، پس از آن یک ویزای دو ساله و پس از آن مجددا دو سال دیگر این ویزا تمدید می شود. این ویزا در نهایت پس از گذشت مدت ۵ سال به اقامت دائم کشور اسپانیا منجر می گردد. توجه به این نکته ضروری است که متقاضی پس از اخذ اقامت دائم کشور اسپانیا پس از ۵ سال، نباید بیشتر از ۱۲ ماه متوالی یا بیش از ۳۰ ماه ظرف مدت ۵ سال، خارج از کشور اسپانیا حضور داشته باشد.

امروزه به سبب محبوبیت کشور اسپانیا بسیاری از افراد برای مهاجرت به این کشور علاقه مند شده اند، راه های بسیاری برای سفر به کشور اسپانیا وجود دارد اما تازه ترین و ساده ترین راه بدون نیاز به مدرک زیان و محدودیت سنی روش تمکن مالی اسپانیا می باشد، در این مقاله به شروط، مزیت ها و نکات ویزای تمکن مالی اسپانیا پرداخته شد و مدارک لازم برای اقدام برای این ویزا بیان شد. از مزیت های این ویزا می توان به تمدید اقامت موقت، اخذ اقامت دائم و در انتها کسب تابعیت کشور اسپانیا اشاره کرد هم چنین امکان اقدام برای تمامی اعضای خانواده از مزایای دیگر این ویزاست.

در این مقاله تلاش شد در ارتباط با مهاجرت به اسپانیا و یا تمکن مالی اسپانیا اطلاعاتی در اختیار شما قرار داده شود. شما می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه های مختلف حقوقی با موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و پاسخ سوالات خود را در خصوص راههای مهاجرت به اسپانیا از جمله سرمایه گذاری در اسپانیا و یا ثبت شرکت در اسپانیا و یا خرید ملک در اسپانیا و یا تحصیل در اسپانیا و یا کار در اسپانیا و یا ازدواج در اسپانیا و یا تولد فرزند در اسپانیا و در نهایت اخذ اقامت اسپانیا دریافت نمایید.

Rating: 5
15 پاسخ
 1. مهربان گفته:

  با سلام’برای تماس با موسسه شما کارسخته’چون کلی پشت خط میمونیم تا تماس برقراربشه ‘در واقع اپراتور خیلی صحبت می کنه و توضیح میده

  Rating: 4
  پاسخ
 2. لیلا دهقانی گفته:

  با عرض سلام بنده خواستار راهنمایی جهت اقامت پرتقال و تحصیل پزشکی دخترم وتحصیل دبیرستان دختر دیگرم هستم.البته شیراز هستم افتخار ملاقا ت شما ر و ندارم. جسارتا از طریق تمکن مالی .اگر توضیحی در مورد اینکه با چه شرایطی بایستی پول در حساب قرار دهیم آیا باید در گردش باشد و… بدهید سپاس گزار هستم.

  پاسخ
  • E GH گفته:

   سلام شما دقیقا نفرمودید چه روشی مد نظرتان است. لطفا فرم مشاوره واتس اپ را پرکنید تا مشاوران ما باشما تماس بگیرند

   پاسخ
 3. پوریا گفته:

  سلام با تشکر از سایت خوبتون می شه بگین با قیمت یورو الآن هر نفر چقدر باید پول در حساب بانکیش در ایران داشته باشه واسه اقامت از طریق تمکن مالی در اسپانیا ؟ و یه سوال دیگه آیا من که 17 سالمه می تونم از طریق تمکن مالی تنهایی اقامت اسپانیا بگیرم ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب این سرمایه برای تمکن مالی کافی نمیباشد و باید ان را افزایش بدهید . جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید با کارشناسان ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. موسی ناصرپور گفته:

  سلام،من وهمسرم هردو بازنشسته هستیم و شرایط لازم برای اقامت از طریق تمکن مالی را داریم و تاکنون بدلیل ازدواج دخترمان با شخص اسپانیایی دو مرتبه به این کشور سفر کرده ایم.من در سال ۱۳۹۱بعلت گرفتگی رگهای کرونر قلب اقدام به گذاشتن استند یا همان فنر در رگها نمودم و در حال حاضر مشکلی ندارم و ورزش هم می کنم .ایا از نظر پزشکی مشکلی برای گرفتن اقامت خواهد بود ؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   در بعضی از موارد مشکلات پزشکی ممکن است تاثیر گذار باشد . در کل باید شرایط شما و به همراه شرایط پزشکی شما دقیقا مورد بررسی قرار گیرد تا بتوان بهتر پاسخ داد . شما میتوانید جهت بررسی شرایط خود با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید تا بتوانیم شما را بهتر راهنمایی نماییم.

   پاسخ
 5. مرتضي گفته:

  مبلغی که به ازای هر فرد ٨٠ ملیون تومان است چه مدت باید در حساب متقاضی این نوع ویزا سپرده باشد؟
  هزینه گرفتن ویزای تمکن برای یک خانواده ٣ نفره چقدر است؟

  پاسخ
 6. محمد فرقانیان گفته:

  عرض ادب خدمت دست اندرکاران سایت با توجه به اینکه مصمم به اخذ اقامت دریک کشور مناسب هستم لطفا موارد زیررا برای کمک به تصمیم گیری روشن بفرمایید ۱ – ایا اقامت از طریق تمکن مالی الزام به خرید منزل و یا سرمایه گذاری دیگردارد . ۲ هزینه زندگی ماهانه یک زوج بازنشسته چه مبلغ هست . ۳ – و اگر خرید منزل الزامی است سطح سرمایه گذاری چقدر باید باشد . ۴ زمان پروسه اخذ اقامت برای من وهمسرم که بازنشسته میباشیم چه مدت است . سپاسگزار خواهم شد از پاسختان

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.