تحصیل پزشکی در کره جنوبی

تحصیل پزشکی در کره جنوبی

تحصیل پزشکی در کره جنوبی در هنگام مهاجرت به کره جنوبی 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی پس از گرفتن وکیل مهاجرت یکی از ارزان ترین برنامه های پزشکی در کشورهای دیگر می باشد که هر ساله از سراسر جهان دانشجویانی کثیری برای تحصیل پزشکی در کره جنوبی اقدام می نمایند ، شرایط تحصیل پزشکی در کره جنوبی 2018 چیست؟ هزینه تحصیل پزشکی در کره جنوبی چقدر می باشد ؟

مقاله گردآوری شده در ارتباط با تحصیل پزشکی در کره جنوبی از جانب موسسه حقوقی ملک پور، اطلاعات جامع و کافی در زمینه های مختلف تخصص پزشکی در کره جنوبی، شرایط تحصیل در دانشگاه های کره جنوبی، بورسیه تحصیلی در کره جنوبی و بطور کامل شرایط تحصیل پزشکی در کره جنوبی  را در اختیار شما قرار می دهد.

در باب تحصیل پزشکی در کره جنوبی میبایست یک نکته بسیار مهم را در نظر گرفت و آن سطح بالای دانش در آسیایی ها و به خصوص مردامان شرق آسیا مانند کره جنوبی و ژاپن میباشد. از این رو میتوان به سطح بالای نظام آموزشی و سطح دانشگاه های این کشور ها اشاره کرد. در همین راستا، تحصیل پزشکی در کره جنوبی نیاز به پشتکار و علاقه بسیار بالای متقاضیان این رشته دارد. بطور کلی کره جنوبی و به خصوص پایتخت این کشور؛ شهر سئول در طی سال های اخیر از یک کشور در حال توسعه عبور کرده و تبدیل به یک کشور توسعه یافته و صنعتی، چه در حوزه مهندسی و چه در حوزه های پزشکی تبدیل شده است و در همین راستا هر ساله تعداد بسیاری از متقاضیان جهت جستجوی کار و بخصوص جهت تحصیل در این کشور، اقدام به مهاجرت می کنند.

تحصیل پزشکی در کره جنوبی بیشتر در شهر های سئول، اینچئون، گوانگجو و دائگو . بوسان ممکن میباشد و دلیل آن سطح بالای امکانات و زندگی در این شهر ها می باشد. کره جنوبی مرکز بسیاری از دانشگاه های پزشکی با رتبه بالای در دنیا میباشد و از این رو به مرکز رقابت بین دانشجویان داخلی و بین المللی تبدیل شده است و از همین رو برخی از این دانشگاه ها امتحانات ورودی با سطح بالایی را برای به چالش کشیدن دانشجویان داخلی و بین المللی در نظر گرفته اند. تحصیل پزشکی در کره جنوبی در یک دوره ۶ ساله بطول می انجامد. و ابتدا یک دوره پیش بالینی و سپس شامل دوره بالینی می گردد. تمرکز قسمت ابتدایی تحصیل بر روی علوم پزشکی عمومی مانند، آناتومی و تشریح، فیزیولوژی و زیست شناسی پایه گذاری می گردد و قبل از ورود به بخش دوم میبایست آموزش ها و تمرینات بیمارستانی سپری گردند.

پیرو هزینه های تحصیل در کره جنوبی؛ مانند تمام دانشگاه های دنیا، بر اساس نوع رشته و دانشگاه، هزینه های تحصیل و زندگی متفارت میباشند و بطور حتم هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی به مراتب بالاتر از هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی میباشد. اما بطور معمول هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی در بازه قیمتی ۴٫۰۰۰ الی ۵٫۵۰۰ دلار در سال میباشد و هزینه حصیل در دانشگاه های خصوصی به طور میانگین ۵٫۰۰۰ الی ۷٫۰۰۰ دلار می باشد. اما مطمعنا شهریه ها هر ساله متفاوت میباشد و دانشگاه هایی با شهریه به مراتب بالاتر نیز موجود میباشد.

دانشگاه های پزشکی کره جنوبی

دانشگاه کیونگ هی

این دانشگاه در شهر سئول، پایتخت کره جنوبی واقع شده است و دارای قدمتی ۶۵ ساله میباشد که از جمله ویژگی های آن بورس های تحصیلیی که در اختیار دانشجویان قرار می دهد و کمپ های پیشرفته این دانشگاه میباشد  و در بین دانشگاه های دنیا رتبه ۲۹۵ را دارد. این دانشگاه در ۵ سال گذشته پیشرفت بسیار زیادی در قسمت های آموزشی و تحقیقاتی داشته است. این دانشگاه دارای ۳ کمپ در شهری سئول میباشد. دارای ۲۰ کالج آموزشی، ۹۷ دپارتمان پزشکی و ۹۲ رشته آموزشی پزشکی مختلف در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری میباشد. این دانشگاه دارای بیش از ۳۰٫۰۰۰ دانشجوی داخلی و بین المللی و ۱۴۳۸ پروفسور می باشد. از نکات بسیار مهم در این دانشگاه آمیختن دو طب غربی و شرقی در یک غالب تحصیلی می باشد و از این جهت، این دانشگاه منحصر به فرد میباشد. از نکات قابل توجه ارتباط با ۴۹۲ دانشگاه در ۷۸ کشور دنیا میباشد که از لحاظ تبادل دانشجو و علم بسیار مناسب میباشد.

دانشگاه بین المللی سئول

یکی از بهترین دانشگاه های کشور کره جنوبی، دانشگاه بین المللی سئول میباشد. این دانشگاه از سطح بسیار بالای علمی برخوردار میباشد و سال تاسیس این دانشگاه ۱۹۴۶ میباشد و دارای رتبه ۳۶ در بین دانشگاه های دنیا میباشد.  این دانشگاه بسیار بزرگ دارای دانشکده های متفاوتی در زمینه، پرستاری، پزشکی، داروسازی، سلامت عمومی، دامپزشکی و دندان پزشکی میباشد.

دانشگاه کره جنوبی

یکی دیگر ار دانشگاه های معتبر کشور کره جنوبی، دانشگاه کره میباشد که دارای رتبه ۲۴۰ در دنیا میباشد و همچنین دارای کمپ ها و دانشکده های مختلفی در شهرهای مختلف کره میباشد. بیشتر دانشکده های پزشکی این دانشگاه در شهر های سجونگ و سئول میباشند که دارای دانشکده های پزشکی عمومی، دندانپزشکی و حتی مهندسی پزشکی می باشند. این دانشگاه با بیمارستان های معتبر کره جنوبی مانند Ansan Hospital ، Anam Hospital، Guro Hospital نیز در زمینه های متفاتی همکاری های گسترده ای دارد.  این دانشگاه دارای بیش از ۳۵۰۰۰ دانشجو میباشد که از این تعداد بیش از ۲۳۰۰ دانشجوی بین المللی در این دانشگاه مشغول به تحصیل میباشند.

در ارتباط با مهاجرت و تحصیل پزشکی در کره جنوبی داشتن آگاهی از شرایط اخذ ویزا در این کشور نیز بسیار مفید میباشد و در همین راستا موسسه حقوقی ملک پور سعی دارد تا اطلاعات پایه ای در این مورد در اختیار شما عزیزان قرار دهد. جهت تحصیل در کره جنوبی ویزای نوع (D-2) این کشور مورد نیاز میباشد که جهت این نوع ویزا، یکی از مدارک مورد نیاز، ارائه پذیرش و محل اقامت میباشد که از دانشگاه های کره جنوبی اخذ کرده اید. از دیگر الزامات اخذ ویزا ارائه تمکن مالی با میزان مشخصی میباشد که می توانید جهت اخذ اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و اطلاعات تکمیلی در ارتباط با میزان موجودی حساب و نوع حساب را کسب نمایید. از جمله نکات قابل اهمیت دیگر اجازه کار در این کشور به مدت ۲۰ ساعت در هفته میباشد که پس از ثبت نام در دانشگاه و شروع تحصیل، برای دانشجویان مقدور میباشد.

هدف از این مقاله، ارائه اطلاعات جامع و کافی در زمینه تهیه مدارک مورد نیاز جهت تحصیل پزشکی در کره جنوبی، دانشگاه های کره جنوبی و بطور کل اطلاعات مورد نیاز در باب تحصیل پزشکی در کره جنوبی بوده و امید است اطلاعات ارائه شده مفید واقع شده باشد.

شما متقاضیان مهاجرت به کره جنوبی و یا مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی و تحصیل در کره جنوبی می توانید برای آگاهی از اطلاعات بیشتر در باب تحصیل پزشکی در کره جنوبی با مشاورین خبره و زبده موسسه حقوقی ملک پور و دفتر مشاوره ای MIE اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران ارتباط برقرار نموده و مشاوره تخصصی و رایگان بهره مند شوید تا بهترین بهترین تصمیم را برای ادامه تحصیل پزشکی در کره جنوبی و شرایط اخذ اقامت کره جنوبی اتخاذ نمائید .