آیا می دانید برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی می توانید به کشور هند سفر کنید؟

به چه علت افراد برای تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی به کشور هند مهاجرت می کنند؟

آیا دانشگاه ایی  وجود دارد که به طور تخصصی در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در کشور هندوستان فعالیت داشته باشند؟ هزینه تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در کشور هندوستان چقدر است؟

چه مدت زمان برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی باید صرف کرد؟

اینها نمونه سوالاتی است که زمانی که هر یک از شما عزیزان می خواهید برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی به هندوستان بروید ، به آن می اندیشید .

مشاوران موسسه حقوقی ملک پور می توانند در زمینه های مختلف از جمله اخذ ویزای تحصیلی در هندوستان و روند اقدام برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در کشور هند ، به شما عزیزان مشاوره رایگان بدهند. شما عزیزان می توانید با ۱۲ شعبه موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا در تماس باشید تا بتوانید بهترین راه را برای خود انتخاب کنید و آینده ایی زیبا را برای خود رغم بزنید.

 تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در هند ازجمله مواردی است که هر شخص مایل به دست یافتن به ان است چرا که تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی  در هند در بین همه افراد خصوصا مردم ایران بسیار محبوب میباشد.

5 1 2 300x120 تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هند

لذا همه روزه افراد زیادی به دنبال کسب اگاهی دقیق و جامع در خصوص تحصیل در رشته های پزشکی ودندانپزشکی در هند  ،چه در ایران و چه در خارج از ایران هستند از جمله کشورهایی که متقاضی زیادی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی  دارد ، کشور هند است. هندوستان کشوری است در جنوب اسیا ، که معجونی از ادیان و فرقه های مختلف است.

پایتخت ان دهلی نو میباشد اما  از جمله شهرهای دانشجویی ان میتوان به شهر بنگلور اشاره کرد.  از انجایی که کشور هندوستان سالها مستعمره کشور انگلستان بوده است تلاش کرده گوشه ای از نظام اموزشی انگلستان را در نظام اموزشی خود تلفیق نماید که از این موارد میتوان به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی  درهند به زبان انگلیسی اشاره کرد. از جمله عللی که دانشجویان ایرانی جهت ادامه تحصیل خصوصا در رشته های پزشکی و دندانپزشکی  در هند به کشور هند مسافرت می کنند ، ارزان تر بودن زندگی ، ارزان تر بودن هزینه های تحصیل در دانشگاه و نزدیکی به فرهنگ مردم ایران است.

دوره های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هند معمولا بین ۵٫۵ تا ۶ سال میباشد و فرد بدون نیاز به ارائه مدرک زبان قادر است جهت پذیرش در این دانشگاه ها اقدام نماید. شایان ذکر است که عدم تسلط کافی در امر زبان و دروس علوم پایه میتواند دانشجو را دچار مشکل نماید. از موارد مهم جهت  پذیرفته شدن در این رشته ها داشتن مدرک دیپلم  ریاضی یا تجریی و گذراندن مقطع پیش دانشگاهی میباشد. هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان متغیر است در رشته دندانپزشکی سالیانه معادل ۱۷ تا ۲۰ هزار دلار و در رشته های پزشکی سالیانه بین ۲۲ تا ۲۵ هزار دلار در نظر گرفته میشود.

در هندوستان صد ها دانشگاه وجود دارد که دارای دوره های تحصیلی کارشناسی و تحصیلات تکمیلی هستند. در بین این دانشگاه ها تنها چند دانشگاه را می توان در بین ۱۰ دانشگاه برتر این کشور منظور کرد . دانشگاهی که همواره مورد توجه همگان قرار گرفته دانشگاه راجیو گاندی میباشد که دوره های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان را در بر میگیرد.اما طبق گزارشات اخیر وزارت بهداشت ایران رشته  پزشکی و دندانپزشکی در  هند را از  وضعیت تایید خارج کرده است .

این در حالیست که وزارت بهداشت تا سال ۲۰۱۵ میلادی هند را به صورت مشروط مورد تایید قرار داده بود که با توجه به تغییر اخیر کشور هند نه تنها به صورت مشروط مورد تایید نیست بلکه به طور کامل از اعتبار در ارزشیابی وزارت بهداشت ایران ساقط گردیده است. همانطور که مستحضر هستید وزارت بهداشت رشته های پزشکی و دندانپزشکی  و همچنین گرایش های پیراپزشکی را برای افرادی که در دانشگاههای خارجی تحصیل میکنند به دو صورت مشروط و مطلق مورد تایید قرار میدهد  شما میتوانید لیست به روز شده دانشگاههای مختلف را در سایت رسمی وزارت بهداشت مشاهده نمایید.

به جهت فرصت شغلی مناسبی که در این رشته ها موجود است افراد زیادی مایلند حتی با وضعیت بهداشتی موجود در کشور هند و عدم ارزش اعتبار دانشگاههای این کشور در ایران همچنان جهت ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در  هند را انتخاب نمایند لذا پیشنهاد ما به ان دسته از عزیزانی که حاضرند با این شرایط نیز جهت ادامه تحصیل در این کشور اقدام نمایند این است که انتخاب خود را به سمت کشورهای اروپایی سوق دهید چراکه کشور میتوانید با هزینه های معادل هزینه تحصیل در هند در کشور های اروپایی با شرایطی بهتر و ایده ال تر از هندوستان ادامه تحصیل دهید نکته قابل توجه این است که کشور هایی نظیر روسیه یا بلاروس و کشورهای که در حوزه شنگن قرار دارند علاوه بر وضعیت تحصیلی و زندگی مناسبی که دارا هستند گاها از هزینه های تحصیل و یا زندگی پایین تری نسبت به هند برخوردار هستند اگر مایلید شرایط خود را در خصوص  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی کشورهای مطرح دنیا از انگلستان و امریکا تا کشورهای با رتبه های پایین تر اما نظام اموزشی قوی اعتبار دانشگاهی و همچنین تایید از وزارت بهداشت ابران را بدانید کافیست با مشاورین برگزیده و متخصص موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید.مشاوران موسسه حقوقی ملک پور آماده مشاوره رسانی به شما عزیزان در زمینه های مختلف هستند . شما می توانید با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور در ۱۲ شعبه در سراسر دنیا تماس بگیرید و از مشاوره رایگان اهرمند شوید.امید است که بتوانید با تصمیم گیری درست ، آینده ایی زیبا را برای خود رغم بزنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.