تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند به دلایل بسیاری مثل رنکینگ دانشگاه ها و بالا بودن سطح علمی بالا نسبت به کشور های دیگر امروزه نظر بسیاری از دانش آموزان را به خود جلب کرده است ، در حال حاضر تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند به نظر بسیاری از والدین برای فرزندانشان یکی از بهترین سرمایه گذاری ها خواهد بود . تلاش شده است در این مقاله تمامی موارد و گزینه های مورد نیاز دانشجویان متقاضی تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در نیوزلند از جمله هزینه های زندگی در نیوزلند ، هزینه های تحصیل در نیوزلند ، شرایط و مدارک مورد نیاز دانشگاه های دندانپزشکی در نیوزلند و آخرین اخبار از چگونگی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند را در اختیار شما بزرگواران قرار دهیم .

در ابتدا در نظر داشته باشید که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند همچون بسیاری از رشته های تحصیلی دیگر طریقه ورود و همچنین شرایط و تمام ساختار آن در سال های متوالی در این کشور تغیرات اساسی داشته است که رشته ی دندانپزشکی نیز از این قاعده مستثنی نبوده است ، لذا با این تغییرات بیشتر این کشور برای ورود افرادی که تخصص و یا مهارت خاصی را در زمینه های مختلف دارند را امکان پذیر کرده است ولکن نه در تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند ، دلیل این امر مهم حساسیت و مهم بودن این رشته در تمام دنیا است .

دانش آموزان متقاضی برای ورود به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند باید دقت داشته باشند که می توانند پس از اخذ دیپلم و پیش دانشگاهی ، دوره ی خاص پیش دانشگاهی را در داخل نیوزلند پشت سر بگذرانند ، در بعضی از رشته همانطور که گفته شد نیوزلند دانش آموزان را برای برنامه های تخصصی خارج از محیط آکادمیک دانشگاه می پذیرد ولکن لازم به ذکر است در تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند و رشته های خاص دیگر از جمله پزشکی و دارو سازی این اجازه به دانش آموزان داده نخواهد شد .

یکی از اولین ملزمات ورود دانش آموزان به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند این است که نباید افراد فاصله تحصیلی زیادی داشته باشند . لذا زمانی که دانش آموزان برای ورود به دانشگاه درخواست خود را پر می کنند نباید بیش از ۳ سال فاصله تحصیلی داشته باشند . از دیگر ملزمات تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند این است که باید دانش آموزان سطح زبان خود را به سطوح بالا برسانند و با اخذ مدرک حداقل آیلتس ۵٫۵ می توانند مجوز ورود به کالج ها را در ابتدا داشته باشند .

طول دوره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند تقریباً ۶ سال است ، در این مدت دانشجویان سال اول به دروس پایه اختصاص خواهند داد و در سال های بالاتر تخصص و علاقه افراد در دروسشان حائز اهمیت خواهد بود . در پایان این ۶ سال آزمون جامعی از تمامی دانشجویان گرفته خواهد شد که بر آن اساس اگر نمره قبولی در آزمون را کسب نماییند امکان اخذ اجازه کار بعد از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند را دارند .

همان طور که می دانید دندان پزشکی یکی از گران ترین رشته های تحصیلی در تمامی دنیا است که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند از این قاعده مستثنی نیست . در این رابطه بنا به دانشگاه و سطوح دانشگاهی هزینه های دانشگاه متفاوت است ولکن در سال تقریباً ۳۰۰۰۰ تا ۷۵۰۰۰ دلار نیوزلند هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند خواهد بود .

زندگی در نیوزلند هزینه های خاص خود را خواهد داشت که در نظر داشته باشید شاید بیشترین هزینه را در زمان دانشجویی خود به محل سکونت خود اختصاص خواهند داد . برای همین برای تمامی هزینه های زندگی از جمله خوراک ، پوشاک ، مسکن ، بیمه ، حمل و نقل و … تقریباً ماهیانه ۸۵۰ تا ۱۰۰۰ دلار نیوزلند هزینه خواهند داشت ولکن نباید فراموش شود که تمام این هزینه ها به سبک زندگی افراد بستگی خواهد داشت . ضمناً باید دقت داشته باشید که دانشجویان در حین تحصیل می توانند کار دانشجویی نیز داشته باشند ، اکثراً بیمارستان ها ی نیوزلند خواستار کار دانشجویان دندانپزشکی در این مراکز هستند .

 

مدارک اخذ پذیرش جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند

 1. تکمیل و ارسال فرم اولیه دانشگاه و کالج
 2. پاسپورت دارای اعتبار حداقل ۶ ماه
 3. مدرک زبان معتبر
 4. دیپلم و پیش دانشگاهی ( به انضمام ریز نمرات )
 5. گواهی تائید سلامت
 6. گواهی عدم سوء پیشینه

لازم به ذکر است که ترجمه تمامی این مدارک باید به تائید سفارت رسیده باشد .

به علت شباهت نظام آموزشی استرالیا و نیوزلند در بعضی از مقاطع و بعضی از رشته ها دقت داشته باشید که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند با داشتن لیسانس در رشته های علوم پایه نیز امکان پذیر است ولکن باید حد اقل مدرک زبان ۷ ارائه داد و در آزمون Umat و یا GAMSAT پذیرفته شد . این آزمون از دروس علوم پایه فیزیک و شیمی و … به زبان انگلیسی است .

یکی از بهترین و همچنین قدیمی ترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند دانشگاه اوتاگو است ، ای دانشگاه در سال ۱۹۰۷ تاسیس شده است که تنها همین دانشگاه برای متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند کالج اختصاصی دارد . دانش آموزان باید در ابتدا دوره ی یک ساله ای را با عنوان علوم پایه ی بهداشت پشت سر بگذارند ، این دوره یک ساله است و همان پیش دانشگاهی پزشکی در اکثر کشور های بزرگ دنیا است .

در پایان شایان ذکر است هزینه های مناسب تر نبست به دیگر کشور ها و معتبر بودن مدارک دانشگاهی این کشور است که سالانه بسیاری از دانشجویان را جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند به این کشور روانه می کند . داشتن مدرک معتبر دندان پزشکی در حال حاضر یکی از بزرگترین اهداف دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند است ، لذا پیشنهاد می شود قبل از هر اقدام و یا صرف هزینه های گزاف با وکیل مهاجرت در باب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند و همچنین تمامی قوانین مهاجرتی نیوزلند مشورت نمایید . موسسه حقوقی ملک پور این امکان به شما خواهد داد تا تمامی اطلاعات خود را در زمینه های تحصیل در نیوزلند ، کار در نیوزلند ، سرمایه گذاری در نیوزلند ، ثبت شرکت در نیوزلند ، ازدواج در نیوزلند ، تولد فرزند در نیوزلند و حتی پناهندگی در نیوزلند اطلاعات حقوقی را به صورت کامل در اختیار داشته باشید

4 پاسخ
 1. فرزانه گفته:

  سلام و خسته نباشید،من دانشجوی دندانپزشکی در هند هستم،BDS,میخوام برای معادل کردن مدرکم و خواندن تخصص در دندانپزشکی برای نیوزیلند اقدام کنم،اما هیچ اطاعاتی ندارم،مثل امتحان ورودی برای معادل سازی مدرکم و هزینه ی تخصص و دانشگاه خوب ندارم،ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب میبایست به زبان انگلیسی مسلط باشید و ازمون ورودی بدهید با توجه به سختگیری های سالهای اخیر مسیر دشواری را پیش رو دارید.

   پاسخ
 2. arian گفته:

  من کالج رو در مجارستان گذراندم و ۱۷ سالمه .. میخوام پزشکی بخونم در نیوزلند و اطلاعات کامل ندارم..میشه شرایط دقیق رو اطلاع بدید؟ .مثلا آزمون ورودی باید بدم یا نه؟. مدرک زبان چند میخواد ای التس

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. تحصیل پزشکی در اکثر کشورها آزمون ورودی دارد و نیاز به گذراندن آزمون می باشید. برای اخذ اطلاعات در این زمینه و مدرک زبان مورد نیاز می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.