تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان

تحصیل رشته های پزشکی در لهستان با توجه به شرایط بسیار مناسب جذب دانشجو و همچنین از لحاظ مبالغ شهریه بسیار مورد تقاضا می باشد. موسسه حقوقی ملک پور با کادری مجرب آماده ارائه مشاوره در زمینه تحصیل رشته های پزشکی در لهستان  می باشد. ما در این مطلب به گوشه ای از نکات پیرامون تحصیل رشته های پزشکی در لهستان  پردازیم. اگر شما متقاضی عزیز در خصوص تحصیل رشته های پزشکی در لهستان  ، چگونگی پذیرش رشته های پزشکی در لهستان  ، هزینه های تحصیل رشته های پزشکی در لهستان  سوالاتی دارید این مقاله به تمامی سوالات شما عزیزان در خصوص تحصیل پزشکی در لهستانپاسخ می دهد. همچنین وکلای ارشد و مشاورین برگزیده موسسه حقوقی ملک پور این آمادگی را دارند که پاسخگوی تمامی سوالات شما عزیزان باشند. در صورت نیاز میتوانید با تمامی دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

لهستان

لهستان کشوری است که  در مرکز اروپا قرار گرفته است،این کشور  از غرب با آلمان، از جنوب غربی با جمهوری چک، از جنوب با اسلواکی، از شمال شرقی با لیتوانی و روسیه از شرق با بلاروس و از جنوب شرقی با اوکراین و از شمال با دریای بالتیک هم مرز میباشد.بخش عمده ای از این کشور از جمله ایالت های وسیع تجزیه شده آلمان پس از جنگ جهانی اول و دوم میباشد.

قوه مجریه این کشور به ترتیب رئیس جمهور، نخست وزیر و هیئت وزیران  است. رئیس جمهور برای مدت ۵ سال انتخاب می‌گردد که حداکثر یک رئیس جمهور می‌تواند دو دوره در این پست خدمت کند.

پایتخت کشور لهستان شهر ورشو میباشد.جمعیت کشور لهستان در حدود ۳۹ میلیون نفر میباشد.دین اکثر مردم لهستان مسیحیت میباشد به طوری که ۹۷% مردم پیرو مذهب کاتولیک میباشند.

 

تحصیل شاخه های پزشکی در لهستان

حرفه ی پزشکی و رشته های مربوط به آن از ضروری ترین نیاز های بشر در دنیای مدرن امروزی است با توجه به پیشرفت روز افزون زندگی بشر و به دنبال آن پدید آمدن بیماری هی و معضلات جدید نیاز به این رشته روز به روز برای تضمین سلامتی بشر بیش از پیش حس می شود . رشته پزشکی یکی از سخت ترین و در عین حال یکی از کاربردی ترین رشته ها در دنیای مدرن امروز است که به تلاش و ممارست بی پایان و تعهدی بدون تاریخ انقضا نیاز خواهد داشت.

کسانی که رشته پزشکی را برای ادامه تحصیل انتخاب میکنند باید به طور واقعی عاشق درس خواندن و تحصیل و در کنار آن شوقی بی پایان جهت کمک به هم نوعان دارا باشند. عشق به پزشکی و کمک به انسان ها دو فاکتوری است که سختی های این راه را کوچک خواهد کرد. از این نکته نیز نباید گذشت که تحصیل در رشته های پزشکی به معنای تضمین آینده اقتصادی فرد نیز خواهد بود

از قدیم الایام تا به امروزه رشته پزشکی یکی از پر طرفدارترین رشته های تحصیلی و درآمدزا ترین مشاغل بوده است و علاوه بر آن شخصیت اجتماعی بالا و مورد احترام هر جامعه ای بوده اند به همین دلایل تحصیل در رشته پزشکی یکی از پر متقاضی ترین رشته های تحصیلی بوده است. در حال حاضر دوستان زیادی با ما تماس میگیرند و خواهان کمک ما در زمینه تحصیل پزشکی فرزندشان و یا برای خودشان میباشند .در این مقاله سعی شده یکی از بهترین مقصد ها برای تحصیل پزشکی با هزینه های متناسب در قلب اروپا به شما عزیزان معرفی شود.

تحصیل رشته های  پزشکی در لهستان یک موقعیت بسیار  خوب  است که فرد بتواند در یکی از بهترین دانشگاههای پزشکی جهان مشغول شود. برای پزشکی عمومی دوره تحصیل  ۶ سال  به طول خواهد انجامید. دوره دندان پزشکی در کشور لهستان ۵ سال به طول خواهد انجامید و دوره داروسازی هم ۵ سال خواهد بود. دوره پرستاری نیز در کشور لهستان سه ساله است.

برای تحصیل در رشته های پزشکی فرد باید حداقل یکسال دوره های foundation  را برای ورود به دانشکده پزشکی پشت سر بگذارد. تحصیل در تمامی رشته های مربوط به پزشکی به زبان انگلیسی میباشد به همین دلیل هر ساله از سرتاسر دنیا دانشجویان زیادی برای تحصیل رشته های پزشکی به کشور لهستان می آیند. دانشگاه های لهستان یکی از بهترین مکان ها برای کشانی است که میخواهند به زبان انگلیسی دوره های پزسکی خود را پشت سر بگذارند در حدود یازده دانشگاه دوره های پزشکی خود را در کشور لهستان به زبان انگلیسی ارائه میکنند.به همراغه پزشکی عمومی داروسازی و دندان پزشکی  ، دوره ۴ ساله پزشکی نیز ارائه میشود که برای کسانی است که با مدرک کارشناسی علوم پایه فارغ التحصیل شده اند. این برنامه تحصیلی ۴ ساله در میان دانشجویان آمریکایی کانادایی انگلیسی و کشورهای حوزه اسکاندیناوی فوق العاده پر طرفدار است. اکثریت قریب به اتفاق دانشگاه های لهستان دوره یکساله foundation  را به صورت پیش فرض برای کسانی  که  خواهان تحصیل در رشته های پزشکی هستند قرار داده که بسته به اینکه فرد بخواهد به زبان انگلیسی یا لهستانی تحصیل کند زبان دوره foundation  نیز همان خواهد بود.

استاندارد های دوره های پزشکی به زبان انگلیسی بر خلاف اکثر کشورها هم رده  استاندارد های دوره های لهستانی و  برترین دانشگاه های اروپایی  و مورد تایید the US Department of Education and Medical Boards in USA  میباشد. کسانی که از دوره های انگلیس پزشکی دانشگاه های لهستان فارغ التحصیل میشوند میتوانند برای دوره های Residency Postgraduate & در بیمارستان های دانشگاهی کشور های مختلف اقدام کنند  از جمله آنها میتوان به کشورهای آمریکا ،کانادا ،استرالیا ، آفریقای جنوبی، انگلستان، ایرلند، نروژ و سوئد اشاره کرد. مساله دیگر که باید بدان اشاره کرد ورود به دانشگاههای لهستان و رشته پزشکی بدون مدرک آیلتس میباشد این امر میتواند بسیار کمک حال کسانی باشد که دانایی خوبی از زبان انگلیسی دارند اما متاسفانه مدرک زبان انگلیسی اخذ نکرده اند. ما به شما این نوید را میدهیم که پذیرش دوره های پزشکی بدون مدرک آیلتس در کشور لهستان ممکن است و فقط نیاز به دانستن سطح متوسطی از زبان انگلیسی خواهید داشت.

دوره ها پزشکی به زبان انگلیسی در لهستان

-دوره foundation یک ساله جهت آمادگی برای ورود به دانشکده پزشکی

-دوره پزشکی عمومی ۶ ساله

-دوره دندان پزشکی عمومی ۵ تا ۵٫۵ ساله

-دوره داروسازی ۵ ساله

-دوره پرستاری ۳ ساله

دوره PHD سه ساله

-دوره ۴ ساله پزشکی برای کسانی که کارشناسی علوم پایه دارند

دانشگاه های لهستان

 • Medical Academy of Bialystok, 4 year and 6 year programs;
 • Medical University in Bydgoszcz, Faculty II, 6 year program;
 • Medical Academy of Gdansk, 6 year program;
 • Medical University of Lodz, 4 year enty medicine program 6 year medicine program; 5 year dentistry program; 3 year Nursing program; 1 fondation year; 3 year PhD program, etc.
 • Medical University of Lublin, 4 year and 6 year programs;
 • Jagiellonian University Medical College, 4 year and 6 year programs;
 • Pomeranian Academy of Medicine, 6 year program;
 • Poznan University of Medical Sciences:4-year M.D. Program, 6-year M.D. Program, 5-year D.D.S. Program, 6-year Pharm.D. Program and 3-year B.Sc. Physiotherapy Programs in englsh,
 • Medical University of Silesia, 4 year and 6 year programs;
 • Medical University of Warsaw, 4 year and 6 year medical programs; 5 year dentistry, 5-year degree of Master of Pharmacy program;
 • Wroclaw Medical University, 6 years of medicine and 5 year dentistry English programs;

هزینه های تحصیل پزشکی در کشور لهستان

هزینه های تحصیل در کشور لهستان به نسبت کیفیت دانشگاه ها و امکانات آن ها فوق العاده مناسب است به طوری که در سال تقریبا حدود ۱۲تا ۱۴ هزار یورو هزینه های دانشگاه میباشد. درباره خوابگاه هم باید اشاره کرد که دانشگاه ها معمولا برای دانشجویان بین المللی این امکان را فراهم کرده اند اما ظرفیت این خوابگاه ها متاسفانه محدود است با این وجود هزینه های اجاره مسکن فوق العاده پایین است. هزینه های زندگی در کشور لهستان از میانگین کشورهای اروپایی پایین تر است که در حدود هر ماه ۵۰۰ الی ۶۰۰ یورو میباشد برای یک زندگی دانشجویی.

 

در پایان باید گفت پیشنهاد موسسه حقوقی ملک پور نیز آنست که اگر والدین عزیز بتوانند از پس  هزینه های تحصیل فرزندانشان در کشور لهستان  بر آیند ، بدون شک برای آینده ی آنها روی خودشان سرمایه گذاری مینمایند و شانس تحصیل در یکی از بهترین دانشگاههای اروپایی و اخذ برترین مدارک تحصیلی اروپا را از فرزندشان دریغ نخواهند کرد. در تمامی تصمیمات شما سروران گرامی شما را صادقانه یاری و همراهی مینماییم .

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 پاسخ
 1. mie editor2 گفته:

  با سلامي پر انرژي براي اقاي دكتر ملك پور عزيز و دوست داشتني …. ايا با سالي 50 ميليون تومن و كار پاره وقت ميتوان دندان پزشكي لهستان رو خوند ?

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. می توانید پاسخ خود را در متن مقاله مربوطه یا بخش دیدگاه ها جستجو نمایید.

   پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   برای دریافت بورس تحصیلی باید رزومه شما قوی باشد. پیشنهاد می کنیم برای بررسی رزومه خود توسط وکیل و اخذ اطلاعات با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

   پاسخ