تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور

 • تحصیل پزشکی و دندان پزشکی سنگاپور در یک نگاه

 • بررسی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور

 • بررسی دانشگاههای برتر سنگاپور جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور

nemone تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی سنگاپور در یک نگاه

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور را در این مقاله به صورت جامع و علمی توضیح خواهیم داد و به بررسی خواهیم گذاشت ، این مقاله با هدف در اختیار گذاشتن اطلاعات مفید در باب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور جهت عزیزانی تهیه گردیده است که در تماس های تلفنی با موسسه حقوقی ملک پور در مورد چگونگی و قوانین تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور سوال میپرسند. همانطور که مستحضر هستید مهاجرت به سنگاپور نیز مانند سایر کشورهای دیگر طرق مختلفی دارد. مهاجرت تحصیلی یکی از راههای مهاجرت به سنگاپور است. مهاجرت تحصیلی از طریق تحصیل پزشکی و دندانپزشکی از راههای مهاجرتی مورد علاقه بسیاری از افراد است. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور نیز همانند بسیار از کشورهای دیگر شرایط و مدارک مورد نیاز خود را می خواهد. در این مقاله سعی بر آن شده تا اطلاعاتی اولیه در مورد مهاجرت تحصیلی از طریق تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور را به شما ارائه دهیم.

سنگاپور کوچکترین کشور آسیای جنوب شرقی است اما با این حال بیش از 63 جزیره در سنگاپور وجود دارد. سنگاپور کشوری مدرن و ثروتمند و موفق در جذب سرمایه گذاری های خارجی می باشد و هرساله میزان زیادی سرمایه گذاری های خارجی در آن صورت می گیرد و ارتباطات قوی با کشورهای غربی دارد. این کشور دارای چهار گروه قومی بزرگ است : : چینی، اوراسیایی، هند و مالایی که هر کدام داری زبان مادری خود می باشند. این موضوع نشاندهنده تنوع گستردگی فرهنگی و زبانی این کشور است. همچنین کشوری چند مذهبی شامل بودایی، تائو، مسیحی، مسلمان و هندو می باشد.
دانشجویان با تحصیل در سنگاپور وارد یک زندگی فرهنگی غنی با فرهنگها و سنت های مختلف می شوند که این خود بر جذابیتهای تحصیل به این کشور می افزاید و جایگزینی مناسب به جای دانشگاههای غربی است. شرایط کاری برای فارغ التحصیلان دانشگاههای این کشور مناسب است و معمولا دانشجویان می توانند پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور کاری مناسب پیدا کنند زیرا سنگاپور به دنبال راهی برای پیشرفت از نظر اقتصادی است بنابراین با توجه به نیازهای خود رشته های نحصیلی مناسب را در دانشگاهها ایجاد می کند. در مقایسه با برخی دیگر از کشورهای آسیایی حدودا 20 درصد از فارغ التحصیلان دانشگاههای سنگاپور را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند با اینکه هزینه تحصیل نسبت به سایر کشورهای آسیایی گرانتر است.

video تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور

بررسی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور

 • تحصیل در رشته پزشکی در سنگاپور

  دانشگاههای سنگاپور با دانشگاههای آمریکایی یا انگلیسی با یکیدیگر همکاری می کنند. دانشکده پزشکی Duke-NUS تنها دانشگاه پزشکی بر اساس آموزش دانشگاههای آمریکایی و بر اساس آموزش پزشکی و تحقیقات برجسته دانشگاه دوک در کارولینای شمالی و منابع برجسته دانشگاه ملی در سنگاپور میباشد. این دانشگاه با ایجاد یه محیط چالشی برای دانشجویان آنها را آماده می کنند تا با آگاهی و درک بهتری از پزشکی وارد دنیای پزشکی شوند.
  Duke-NUS مهارتهای لازم برای تمرین و بهبود عملکرد پزشکی را از طربق دکترای پزشکی MD ، برنامه دکترا PHD ، و رشته MD / PhD به دانشجویان ارائه میدهد تا بتوانند در دنیای پزشکی با نوآوری ها و اکتشافات در مراقبت از بیمار دانشجویان را آماده کنند. بدین منظور برنامه درسی طراحی شده برای دانشجویان جوری طراحی شده تا دانش، مهارتها و نگرشهای مورد نیاز هر پزشک را بدست آورند.
  برای این منظور، برنامه درسی برای دانش آموزان طراحی شده است تا دانش، مهارت ها و نگرش های مورد نیاز هر پزشک را بدست آورند: در حرفه ای و اخلاق، دانش پزشکی، مهارت های ارتباطی و از طریق تجربه بالینی. مهارت های لازم برای بهبود عملکردهای پزشکی، تکمیل می شوند. این به اعتقاد ما تحقیق، کار گروهی، رهبری و مهارتهای خلاقیت و تفکر انتقادی، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

 • دوره (MD (Doctor of Medicin

  این دوره به مدت 4 سال است و دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه دوک و دانشگاه ملی سنگاپور شناخته میشوند. متقاضیان باید حداقل دارای مدرک لیسانس در هر رشته ای باشند.

 • ( Doctor of Philosophy-PHD-Integrated Biologhy and Medicine )

  دکترای زیست شناسی و پزشکی در دانشگاه دوک مجتمع آموزشی را در علوم زیستی ترجمه و با هدف توسعه دانشمندان دکترا در رشته های مختلفی که می توانند اکتشافات علمی پایه را به درمان های مفید برای بیماران انتقال دهند، فراهم می کند. مدرک دکتری به مدت 4 تا 5 سال می باشد. متقاضیان باید دارای حداقل مدرک لیسانس مربوط به رشته مرتبط باشند.

 • Doctor of Philosophy (PhD) - Integrated Biostatistics and Bioinformatics

  دو رشته زیست شناسی و بیوانفورماتیک بطور یکپارچه در دانشگاه دوک با هدف توسعه مهارتهای دانشجویان از جهت کمی و محاسباتی مورد آموزش قرار میگیرد. مدت زمان تحصیل در این رشته نیز 4 تا 5 سال است و شخص باید داراری حداقل مدرک لیسانس در رشته مرتبط باشد.

 • اخذ پذیرش در رشته پزشکی در سنگاپور

  آزمون مورد نیاز برای این رشته MCAT که یک انجمن استاندارد توسط انجمن کالج های پزشکی آمریکایی AMMC است، از دانشجویان گرفته می شود. در مقابل، آزمون GAMSAT برای فارغ التحصیلان پزشکی در انگلستان، ایرلند و استرالیا وجود دارد. این آزمون توسط شورای تحقیقات آموزشی استرالیا (ACER) در ارتباط با کنسرسیوم دانشکده های پزشکی فارغ التحصیل برگزار می شود. دانشگاه دوک هر دو نمره MCAT و GAMSAT را می پذیرد. نتایج MCAT یا GAMSAT شما یک جزء حیاتی از روند پذیرش دانشکده پزشکی Duke-NUS برای برنامه های MD و MD-PhD می باشد.

 • مواردی که در آزمون MCAT مورد نیاز است :

  1- پایه های شیمیایی و فیزیکی سیستم های بیولوژیک؛

  2-پایه های بیولوژیکی و بیوشیمیایی سیستم های زندگی؛

  3-مبانی روانشناختی، اجتماعی و زیست شناختی رفتارها؛ و

  4- تجزیه و تحلیل بحران و مهارت های استدلال.

 • هزینه های تحصیل پزشکی در سنگاپور

  بخشی از هزینه های پزشکی را دولت سنگاپور متعهد می شود که برای اطلاعات بیشتر می توانید به وزارت بهداشت سنگاپور (MOH ) مراجعه کنید که در رابطه با شهروندان سنگاپور برای 4 سال و فارغ التحصیلان سنگاپور و افرادی که اقامت دایم دارند برای مدت 5 سال هزینه هایشان را برعهده میگیرد. و هزینه های پزشکی حدودا 137.000 دلار می باشد.

 • مدرک زبان مورد نیاز اخذ پذیرش در رشته پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور

  شما نیازمند به مدرک زبان TOEFL یا IELTS برای تحصیل در رشته پزشکی می باشید. شما حتما باید دارای آیلس 7 باشید. و برای تافل آزمون کتبی 600 و آزمون اینترنتی باید 85 داشته باشید.

 • تحصیل در رشته دندانپزشکی در سنگاپور

  دانشکده دندانپزشکی یک دوره چهار ساله کارشناسی را ارائه می دهد. دوره کارشناسی ارشد جراحی دندانپزشکی (B.D.S) یک برنامه دقیق با اجزای آموزشی و بالینی جامع است. این شامل آموزش قبل از بالینی در دو سال اول است که دانشجویان را برای آموزش بالینی در دو سال آینده آماده می کند.

 • متقاضیان ورود به دانشکده دندانپزشکی باید دارای شرایط زیر باشند:

  • دوره A (A LEVREL ) با نتایج H1 H2 : نمره H2 در رشته شیمی – نمره H2 در بیولوژی یا فیزیک – نمرات بالا در مقالات عمومی

  • دیپلم بین المللی مدرک کارشناسی (IB-International Baccalaureate) : سطح عالی HL در شیمی – سطح عالی HL در بیولوژی یا فیزیک – نمرات خوب انگلیسی

  • دانشجویان بین المللی : دیپلم 12 ساله یا سطح پیشرفته در شیمی- سطح پیشرفته در بیولوژی یا فیزیک – نمرات خوب انگلیسی
  متقاضیان برای شرکت در مصاحبه های چندگانه و تست مهارت های دستی بر اساس نتایج A-Level، Diploma و یا نتایج دبیرستان خود شرکت خواهند کرد. متقاضیان انتخاب شده برای پذیرش در دندانپزشکی براساس عملکرد آنها در مصاحبه های چندگانه و تست مهارت دستکاری انتخاب می شوند.

  متقاضیان پذیرفته شده در دوره دندانپزشکی در دانشگاه ملی سنگاپور مجبور به خدمت به دولت سنگاپور پس از پایان موفقیت آمیز دوره بدین شرح می باشد: سنگاپور یها 4 سال و سایر افراد 5 سال. دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران، دانشگاه ملی سنگاپور را به عنوان دانشگاه معتبر قبول دارد

 • دانشگاههای سنگاپور جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

  در سنگاپور 34 دانشگاه مختلف وجود دارد که 6 مورد از آنها دولتی است. از بین این دانشگاهها دو دانشکاه ملی سنگاپو NUS (National University of Singapore) و دانشگاه فنی سنگاپور (NTU (Nanyang Technological University از رتبه بالایی در رنکینگ جهانی برخوردارند که به ترتیب رتبه 22 و 52 را در رنکینگ جهانی دارند و رشته های مختلفی در این دانشگاهها وجود دارد.

بررسی دانشگاههای برتر سنگاپور جهت تحصیل پزشکی و دندان پزشکی سنگاپور

(NUS (National University of Singapore:

این مدرسه برنامه های کارشناسی را با طیف گسترده ای از موضوعات بالینی ارائه می دهد. علاوه بر این، تحقیقات و آموزش های دکترا، کارشناسی ارشد و MCI نیز برای کاندیداهای موفق انجام می شود. با حمایت از دانشکده اختصاص داده شده و کارکنان غیر آکادمیک، مدرسه با ماموریت خود در پرورش و آموزش پزشکان برجسته قرن بیست و یکم که به مراقبت و درمان از بیماران و جامعه خدمت می کنند، متمرکز می شود.

**لیسانس پزشکی و لیسانس جراحی (MBBS)

**برنامه های تحصیلات تکمیلی:
برنامه تحصیلات تکمیلی پزشکی NUS یک برنامه تحقیقاتی است که با هدف آموزش دانشمندان علوم زیست پزشکی و متخصصین بالینی که در زمینه صنعت بیوتکنولوژی پزشکی هدایت و هدایت می شود.

**دوره های تحصیلات تکمیلی

هزینه تحصیل در دانشگاه NUS:

• هزینه تحصیل برای دوره های کارشناسی ارشد NUS تقریبا 27،000 دلار برای یک دوره 3 ساله

• اگر دوره تحصیل شما 4 ساله باشد 36.000 دلار خواهد بود
• رشته حقوق و موسیقی برای یک دوره 4 ساله 52.000 دلار است
• دوره 4 ساله رشته های دندانپزشکی 109.600 دلار
• دوره 5 ساله پزشکی 137.000 دلار خواهد بود

(NTU (Nanyang Technological University:

دانشگاه صنعتی نانیانگ به وسعت ۲ کیلومتر مربع و سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلاری در جنوب غربی سنگاپور واقع شده‌ و این دانشگاه ۱۷۰۰ عضو هیئت علمی، ۲۸۰۰ پرسنل اداری-پژوهشی و ۳۲۵۰۰ دانشجو دارد که از این تعداد دانشجو ۹۰۰۰ نفر در سطح تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند

هزینه تحصیل در دانشگاه NTU:

• هزینه تحصیل در مقطع متوسطه برای یک دوره 3 ساله 27.000 دلار
• اگر این دوره 4 ساله باشد هزینه آن تقریبا 36.000 دلار می شود
• رشته های مهندسی برای دوره 4.5 ساله 79.000 دلار
• رشته های پزشکی در سال تقریبا 168.500 دلار

تحصیل دندانپزشکی در سنگاپور
تحصیل پزشکی در سنگاپور
تحصیل دکترا در سنگاپور
درباره ی سنگاپور

جمع بندی موضوع

با توجه به مطالبی که در این مقاله به آن اشاره شده میتوان چنین نتیجه گرفت که هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور چندان ارزان هم نیستند. برای مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل پزشکی و دندانپزشکی می توانید از کمک و مشاوره های موسسه حقوقی ملک پور بهره مند شوید و پیشنهاد میگردد نسبت به شرایط کلی خود از دیگر راههای مهاجرتی و تحصیلی در کشورهای دیگر نیز اطلاعات کسب نمایید. موسسه حقوقی ملک پور با داشتن دفتر مرکزی در وین و همچنین دفاتر همکار مستقل در ایران می تواند راهنمای شما در امر مهاجرت باشد تا بهترین راه را با کمک وکلای زبده به شما پیشنهاد دهد.