تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین در هنگام مهاجرت به اوکراین 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به اوکراین پس از گرفتن وکیل مهاجرت یکی از ارزان ترین برنامه های پزشکی می باشد که هر ساله از سراسر جهان دانشجویانی کثیری برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین اقدام می نمایند ، شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین 2018 چیست؟ تحصیل در اوکراین به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد ؟ هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین چقدر می باشد ؟

شرایط تحصیل در اوکراین و شرایط کار دانشجویی در اوکراین و سایر سوالات شما متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین که سعی می نمائیم در این مقاله به آنها پاسخ دهیم .

 

در حال حاضر تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین با توجه به شرایط ویژه این کشور و همچنین قوانین مهاجرتی خاص این کشور مورد توجه بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان های داخل کشور است . در کنار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین امکان مهاجرت به اوکراین از روش های دیگر از جمله : کار در اوکراین ، سرمایه گذاری در اوکراین ، ثبت شرکت در اوکراین ، ازدواج در اوکراین و حتی طرق غیر قانونی پناهندگی در اوکراین نیز امکان پذیر است .

تلاش شده است که در این مقاله به صورت مفصل تمام شرایط اخذ اقامت این کشور جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین و نیز گزینه های جانبی مثل هزینه های زندگی در اوکراین و هزینه های تحصیلی در اوکراین ، دانشگاه های مناسب برای تحصیل در اوکراین ، بورسیه های تحصیلی در اوکراین و مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین را به نظر شما بزرگواران برسانیم.

در ابتدا باید در نظر داشته باشید باید جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین دوره ی پیش دانشگاهی پزشکی را در این کشور بگذرانید و پس از آن وارد دوره های دانشگاهی شوید . دانش آموزان برای ورود به این دوره ها ی پیش دانشگاهی نیازی به مدرک زبان خاصی نخواهند داشت زیرا در این دوره زبان به صورت کامل به دانش آموزان تدریس خواهد شد .

فایل صوتی آقای ملک پور در باب تحصیل پزشکی در اکراین

audio تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین

دوره ی پیش دانشگاهی در اوکراین یک ساله است و در این دوره زیست ، شیمی ، فیزیک ، ریاضی ، زبان انگلیسی و زبان روسی تدریس خواهد شد و هزینه ی دوره بستگی به زبان تدریس دوره متفاوت است . پس از این دوره ی پیش دانشگاهی با توجه به نمرات دروس دانش آموزان امکان انتخاب دانشگاهی مطرح پزشکی و دندان پزشکی در این کشور و یا در کشور های دیگر امکان پذیر است .

هزینه تحصیل دوره ی پیش دانشگاهی جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین به زبان روسی و یا اوکرانی : ۱۵۰۰ دلار در سال

هزینه تحصیل دوره ی پیش دانشگاهی جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین به زبان انگلیسی : ۱۷۵۰ دلار در سال

لازم به ذکر است این دوره با توجه به دانشگاه ها و مراکزی که برگزار می کنند ممکن است متفاوت باشد و لکن این تفاوت به صورتی نیست که قابل توجه باشد .

پس از تحصیل در دوره های پیش دانشگاهی پزشکی و دندان پزشکی دانش آموزان وارد دانشگاه های مطرح اوکراین می شوند و در این مقطع امکان انتخاب رشته ی تحصیلی خود را خواهند داشت و می توانند دوره ی پزشکی و یا دندانپزشکی و یا دارو سازی و یا رشته های دیگر را انتخاب نمایند ، دوره ی پزشکی در اوکراین ۶ سال است و سالیانه مبالغ مختلفی بنا به زبان تدریس دانشگاه باید پرداخت شود .

هزینه دانشگاه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین به زبان انگلیسی : ۴۳۰۰ دلار در سال

هزینه دانشگاه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین به زبان روسی و یا اوکراینی : ۳۳۰۰ دلار در سال

دوره های دندانپزشکی و دارو سازی در اوکراین ۵ ساله خواهد بود و هزینه ی تحصیل دانشگاه در رشته ی دندانپزشکی به زبان انگلیسی ۴۵۰۰ دلار و به زبان روسی و یا اوکراینی ۳۲۰۰ تا ۳۸۰۰ دلار در سال خواهد بود ولکن در رشته ی دارو سازی به زبان انگلیسی مبلغ ۴۰۰۰ دلار در سال و به زبان روسی و اوکراینی تقریباً ۳۲۰۰ تا ۳۵۰۰ دلار در سال خواهد بود .

در تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین این امکان وجود دارد که دانشجویان پس از فارغ التحصیل شدن در رشته های مختلف پزشکی و دندانپزشکی وارد دوره ی تخصص خواهند شد که این دوره ۳ سال طول می کشد . هزینه یک سال تخصص در اوکراین تقریباً ۳۸۰۰ تا ۴۶۰۰ دلار خواهد بود .

بورسیه تحصیلی جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین به دانش آموزان مقطع پیش دانشگاهی تعلق نخواهد گرفت ولکن دانشجویان دوره ی تحصیل در دانشگاه امکان اخذ بورسیه برای دانشجویان ممتاز وجود دارد ، باید دانشجویان متقاضی بورسیه تحصیلی موفق به اخذ نمره A به بالا در دانشگاه شوند . نمرات به A+ و A و B+ و B و C تقسیم بندی می شود و جدای از این نمرات امکان اخذ بورسیه با ارائه مقالات بین المللی و کنفرانس های بین المللی امکان پذیر است .

هزینه های زندگی در اوکراین برای دانشجویان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین در ماه مبلغ ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار کل هزینه ها ی تمام مصرفی شما در این کشور است که شامل هزینه های حمل و نقل ، پوشاک ، خورد و خوراک ، هزینه های لازم جهت لوازم تحصیلی و غیره به جز محل اسکان خواهد بود . این که دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین می توانند هم خوابگاه زندگی کنند و هم محلی را برای اسکان اجاره کنند ولکن برای دوره ی اولیه بهتر است در خوابگاه های خود دانشگاه اقامت داشته باشند که هم هزینه های بهتری خواهد داشت و هم سریع تر دانشجویان با محیط و فرهنگ کشور آشنا شوند که تقریباً ۵۰ تا ۱۵۰ دلار در ماه خواهد بود .

لیست دانشگاه های پزشکی اوکراین

 1. دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی بوگامولتس
 2. دانشگاه پزشکی خارکف اوکراین
 3. دانشگاه داروسازی خارکف اوکراین
 4. دانشگاه پزشکی لووف اوکراین
 5. دانشگاه پزشکی پولتاوا اوکراین
 6. دانشگاه پزشکی ایوانوفرانکو اوکراین
 7. دانشگاه پزشکی ایوانوفرانکو اوکراین
 8. دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین

توجه داشته باشید که در مورد اعتبار دانشگاه های اوکراین می توانید از سایت وزارت بهداشت استعلام بگیرید چون اینکه شما در دوره ی مورد تائید وارد دانشگاه شوید در زمان مورد نظر خود باید اعتبار دانشگاه نسبت به رشته تحصیلی بررسی شود .

در پایان شایان ذکر است که برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین می توانید تمام مدارک و شرایط اخذ پذیرش تحصیلی را با مشاورین ارشد حقوق بین الملل و وکیل مهاجرتی اوکراین مشورت نمایید و تمام قوانین مهاجرتی اوکراین را به صورت کامل فرا بگیرید .

شما متقاضیان مهاجرت به اوکراین و یا مهاجرت تحصیلی به اوکراین و تحصیل در اوکراین می توانید برای آگاهی از اطلاعات بیشتر در باب تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین با مشاورین خبره و زبده موسسه حقوقی ملک پور و دفتر مشاوره ای MIE اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران ارتباط برقرار نموده و مشاوره تخصصی و رایگان بهره مند شوید تا بهترین بهترین تصمیم را برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین و شرایط اخذ اقامت اوکراین اتخاذ نمائید .

 

 

 

Rating: 5
22 پاسخ
 1. Sara گفته:

  سلام من 24 سالمه و فوق لیسانس دارم از دانشگاه معتبر ایران.میخوام برای پزشکی اقدام کنم.و هزینشم چندان مهم نیس.ولی خب یه کشور خوب برای مهاجر ها و امنیت بالا میخوام.میتونم ازتون کمک بگیرم؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. به منظور تحصیل در مقطع دکترای پزشکی نیاز به داشتن سوپروایزر به همراه رزومه علمی مناسب و مدرک زبان در کنار سرمایه مورد نیاز خواهید بود. از شما دوست گرامی تقاضا می شود به منظور ارزیابی شرایط شما و در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
    • mostafaostovar77 گفته:

     سلام و عرض ادب
     باید در کشورهایی این اقدام را انجام دهید که به لحاظ گپ تحصیل محدودیتی برای فرد ایجاد نکنند، اما به طور کلی تحصیل پزشکی مستلزم گذراندن دوره های پیش پزشکی در سنینی پایین تر از سن شما می باشد.

     پاسخ
 2. محمود نوری گفته:

  با سلام .من دندانساز تجربی هستم 30 سال سابقه کاری دارم .زبان روسی و انگلیسی و فرانسوی کاملا صحبت میکنم .دوره پاد فک را در اوکراین گذراندم ولی چون متاهل بودم نتوانستم در اوکراین بمانم. در خال حاضر کلیه امور دندانپزشکی را مهارت کافی دارم.سوال من این است که ایا ممکن هست امتحان سال اخر دندانپزشکی را بدهم و مدرک معتبر بگیرم؟اماده گذراندن امتحان علوم پایه و امتحانات کلینیکی شامل :جراحی لته -جراخی اپیکو -کشیدن دندان – روت کانال – پر کردن ترمیمی و …… هستم. .لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمایید. با تشکر از مدیریت محترم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   

با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.

   پاسخ
 3. azam گفته:

  با سلام و خسته نباشید.دخترم 17 سالشه و در مقطع یازدهم امسال وارد میشه رشته تجربی و زبانشم در حد معمولیه یعنی چند سال کلاس میره سال 99 انشاالله کنکور میده میخوام اگه ایران قبول نشد واسه رشته پزشکی در یک کشور که دارای امنیت و..وهزینه ها هم مناسب باشه و مدرکش مورد تایید وزارت علوم ایران باشه درس بخونه لطفا راهنمایی بفرمایید کدوم کشور مناسبه باتشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید

   پاسخ
 4. Parastoo گفته:

  با سلام من هیفده سالمه و می خوام با کم ترین هزینه بعد از گرفتن دیپلمم تو خارج از کشور تحصیل کنم میشه بگین کدوم کشور برای تحصیل پزشکی یا دندان پزشکی مناسب تره؟ یا از کدوم کشور میشه بورسیه تحصیلی گرفت؟ممنون.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. در حال حاضر هیچ یک از دو کشور مورد تایید نمی باشند. برای بررسی شرایط هر یک می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 5. کیمیا گفته:

  با سلام و خسته نباشید…من ۱۹ سالمه و دوبار کنکور تحربی دادم با اینکه رتبه خوبی داشتم نتوانستم در رشته دندان یا دارو قبول بشم…پیشینه تحصلیم خوبه…معدل کتبی دیپلم بالای ۱۹ و معدل پیش دانشگاهیم بالای ۱۸ هست.زبان انگلیسیم در حد معموله و مدرک ایلتس ندارم…اگر بخوام میتونم برای یکی از این رشته ها پذیرش بگیرم تو کشوری که هم واسه یه دختر تنها امنیت خوبی داشته باشه و هم هزینه هاش زیاد نباشه…همین اوکراین سالیانه ب تومن چقد بابد هزینه کنی؟پذیرش گرفتن تو دانشگاهاش سخته؟…….ممنونمیشم اگر جواب بدید اقای ملک پور

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با توجه به اینکه هزینه های رشته ها در کشور اوکراین مختلف است باید به این نکته توجه کرد که در کدام رشته و در کدام دانشگاه پذیرش دریافت مینمایید . جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین میتوانید با دفاتر ما تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 6. محمد گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من ۳۲ سالمه و رشته تحصیلیم مهندسی مکانیک هست که کاردانی از دانشگاه سراسری و لیسانس دانشگاه آزاد .
  آیا من هم میتونم برای پزشکی . دندانپزشکی یا داروسازی اقدام کنم ؟
  به طور مثال اگر قرار باشه فرد یه زندگی کاملا دانشجویی داشته باشه در سال حدودا چقدر باید پول خرج کنه ؟
  آیا اونجا اجازه کار دانشجویی میتونه داشته باشه ؟
  ممنونم از مطالب خوب و مفیدتون

  پاسخ
 7. Zahra گفته:

  سلام
  لطفادرمورداعتبارمدارک پزشکی دانشگاههای اوکراین درکشورهای اروپایی وامریکاوکانادا توضیح بفرمایید واینکه میتوانیم بعدازپایان پزشکی عمومی تخصص رودردانشگاههای بهتر مثل انگلیس بخونم وکارپیداکنیم یااقامت بگیریم

  پاسخ
 8. پارسا گفته:

  با درود و عرض ادب و تشکر بابت سایت مفیدتون ۱۸ سالمه با معدل دیپلم تجربی ۱۸ ..زبان انگلیسیم هم قوی هست ایا شانسی برای اخذ پذیرش رشته پزشکی در اوکراین رو دارم؟برای پذیرش پزشکی در اوکراین احتیاجی به مدرک پیش دانشگاهی هست؟و ایا پس از فارغ التحصیلی امکان طبابت در سایر کشور های اروپایی همچون سوییس و المان وجود داره؟ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.