تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان در سال ۲۰۱۸ برای افراد خارجی چگونه میسر است؟ آیا با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان  آشنایی دارید؟ آیا مایل به اخذ اطلاعات در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان  هستید؟ نکات تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان  چیست؟ شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان چگونه است؟ تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان  در کدام دانشگاه ها امکان پذیر است؟ مهاجرت به انگلستان از راه تحصیل در انگلستان امکان پذیر است؟‌در صورتی که شما عزیزان تمایل به کسب اطلاعات درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان  دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان  با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. در این مقاله تلاش شده است به برخی از سوالات مهم و کلیدی شما عزیزان درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان  پرداخته شود و اطلاعات مناسبی در این باب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان  به یکی از آرزوهای جوانان امروز بدل شده و روزانه در تماس با ما دائمآ به دنبال شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان ۲۰۱۸ و شرایط تحصیل دندانپزشکی در انگلستان ۲۰۱۸ و شرایط تحصیل داروسازی در انگلستان ۲۰۱۸ می باشند، به همین جهت در این مقاله جهت روشن شدن مطلب درمورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان  و تحصیل داروسازی در انگلستان صحبت خواهیم نمود. امروزه یکی از جذاب ترین رشته ها در میان علاقه مندان به ادامه تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی می باشد و بسیاری از متقاضیان این رشته ها در پی ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان  می باشند.

 

فایل های صوتی توضیحات آقای ملک پور ( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب تحصیل پزشکی در انگلستان

audio تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان
audio تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

فایل های ویدئویی توضیحات آقای ملک پور ( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب تحصیل در انگلستان

video تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

 

تحصیل پزشکی در انگلستان

پزشکی یکی از محبوب ترین و پر رقابت ترین رشته های تحصیلی در انگلستان می باشد و هرساله هزاران دانش آموز بین المللی در مدارس و دانشگاه های پزشکی پذیرفته می شوند. اگر شما هم نمرات تحصیلی بالایی دارید و اگر می توانید تمام وجودتان را برای تحصیل صرف نمایید، در این صورت تحصیل پزشکی در انگلستان قطعا برای شما مناسب خواهد بود. شاید این سوال پیش آید که چرا انگلستان را به عنوان مقصد تحصیل پزشکی انتخاب نماییم. دلایل زیر قطعا جوابگوی این سوال خواهند بود:

 • دسترسی به بهترین آموزش آکادمیک در زمینه پزشکی در دنیا. بیشتر از ۷۰ دانشگاه در انگلستان در میان لیست برترین دانشگاه های دنیا طبق لیست  QS World University Rankings قرار دارند و با انتخاب هریک از این دانشگاه بالاترین سطح آموزش در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت.
 • افزایش قابل توجه موقعیت های شغلی پس از فارغ التحصیلی. مطمئنا اگر قصد تحصیل در یک دانشگاه بین المللی را داشته باشید و بخواهید پس از اتمام تحصیل، در کشور محل تولدتان و یا هر جایی دیگر در بالاترین موقعیت های شغلی مشغول به کار شوید انگلستان بهترین انتخاب خواهد بود. لازم به ذکر است که تمامی دانشگاه های برتر انگلستان مورد تایید وزارت علوم ایران می باشند.
 • دانشجویان پزشکی در دانشگاه های انگلستان حین تحصیل بصورت عملی و تجربی آموزش می بینند. به عنوان مثال رشته ی لیسانس پزشکی و یا لیسانس جراحی (Bachelor of Medicine & Bachelor of Surgery) در اکثر دانشگاه های انگلستان به اینصورت می باشد که پس از پایان سال اول دانشجو با بیماران در ارتباط خواهد بود و از سال سوم دانشجو بیماران خودش را در طول دوره ی کلینیکال خواهد داشت.
 • در کنار مزایای آکادمیک انگلستان یکی از کشورهای غنی از لحاظ فرهنگی و تاریخی بوده و تحصیل در این کشور تجربه ایست که در زندگی دانشجویان بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
 • تحصیل پزشکی به زبان انگلیس یکی از نکات مثبتی محسوب می شود که باعث تمایز افراد برای انتخاب در موقعیت های شغلی مختلف خواهد شد.
 • براساس پرتال رسمی Scimago Journal & Country Rank انگلستان رتبه ی دوم را در دنیا در زمینه ی تحقیقات پزشکی دارا می باشد و این موضوع نشان دهنده ی سطح بالای آزمایشات و تحقیقات پزشکی در این کشور است. همچنین جالب است بدانید که انگلستان از سال ۱۹۰۱ تاکنون در رتبه ی دوم بیشترین تعداد برندگان جایزه نوبل پزشکی را داراست.

A-level و Foundation

شرایط مختلفی برای ورود به مقاطع تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان وجود دارد که به تفصیل این شرایط توضیح داده خواهد شد.

دروس پیش نیاز دوره های پزشکی در انگلستان توسط کالج ها ارائه می شود و دانشگاه ها این دروس و کورس های تحصیلی را ارائه نمی دهند. کسانی که می خواهند وارد دوره ی پزشکی در انگلستان شوند ابتدا می بایست دوره ی A-level و یا Foundation را بگذرانند. در این دوره ها دانش آموزان دروس زیست شناسی، شیمی و غیره مرتبط با پزشکی را می خوانند. اکثر دانشگاه ها پروسه ای را به صورت استاندارد جهت پذیرش دارند که ۳ درس که در دوره ی A-level گذرانده شده بالاترین حد نمره یعنی A را داشته باشد و به اصطلاح AAA در دوره ی A-level نیاز دارند که یکی از آنها حتما شیمی و دیگری زیست شناسی باشد. دوره های A-level به صورت استاندارد ۶ ترمه می باشد که در طول ۲ سال به اتمام می رسد. حداقل سن برای ورود به دوره های A-level به طور معمول ۱۵٫۵ سال به بالا می باشد. همچنین بسیاری از دانشجویان برای ورود به دوره های پزشکی، ابتدا در کالج دوره ی Foundation را می گذرانند تا برای پیش نیازهای پزشکی آماده شوند. این دوره نیز معمولا حداکثر ۳ ترم بوده برای دانش آموزان بالای ۱۶٫۵ ساله می باشد.

شرایط کلی پذیرش دانشجویان و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

معمولا اکثر دانشگاه ها شرایط سختی را برای پذیرش دوره های پزشکی در نظر می گیرند. تمامی دانشگاه ها در پروسه ی پذیرش یک مصاحبه با دانشجو انجام می دهند که معمولا بسیار مصاحبه ی دقیقی بوده و تمامی پیشینه تحصیلی و کاری شخص و مدارک گذشته ی او مورد بررسی و پرسش قرار می گیرد و مهم تر اینکه میزان علاقه و پشتکار افراد جهت ورود به دوره های پزشکی سنجیده می شود.

در کنار شرایط کلی پذیرش تقریبا تمامی دانشگاه ها برای انتخاب دانشجویان در دوره های پزشکی یک آزمون ورودی برگزار می کنند تا از میان دانشجویان بهترین ها انتخاب شوند. سه نوع تست یا آزمون برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان  وجود دارد.

 • UKCAT

اکثر دانشگاه ها از آزمون (UKCAT clinical aptitude test) یا آزمون استعدادهای بالینی استفاده می کنند. متقاضیان به صورت آنلاین برای این آزمون ثبت نام می نمایند. معمولا این تست قبل از ارسال اپلیکیشن UCAS باید داده شود و نمره ی آزمون باید در اپلیکیشن وارد شود. تمامی دانشگاه های زیر برای ورود نیازمند آزمون UKCAT هستند.

University of Aberdeen

Cardiff University

University of Dundee

Durham University

University of East Anglia

University of Edinburgh

University of Exeter

University of Glasgow

Keele University

King’s College London

University of Leicester

University of Manchester

Newcastle University

University of Nottingham

University of Sheffield

University of Southampton

University of St Andrews

Queen’s University Belfast

University of Warwick

 

 • BMAT

متقاضیان این آزمون می بایست پیش از ارسال اپلیکیشن برای این آزمون ثبت نام نمایند، سپس تست را در ماه نوامبر بعد از ارسال اپلیکیشن می دهند و نتیجه آزمون به صورت خودکار برای دانشگاه مورد نظر ارسال میگردد.

 • GAMSAT

این آزمون برای بعضی از دانشگاه ها برای مقاطع تحصیلی بالاتر از لیسانس مورد نیاز می باشد. متقاضیان برای این آزمون همانند UKCAT می بایست پیش از ارسال اپلیکیشن UCAS تست را انجام داده و نمره ی آزمون باید در اپلیکیشن وارد شود.

برای دانشجویان بین المللی یکی دیگر از شرایط اولیه پذیرش آزمون آیلتس می باشد. به طور معمول متقاضیان باید حداقل آیلتس نمره ۷ داشته باشند و هیچ کدام از نتایج ۴ بند آزمون نباید پایین تر از ۶٫۵ باشد.

 

دوره های پزشکی در انگلستان

دوره استاندارد پزشکی(Standard Entry Medicine): این دوره معمولا ۵ ساله بوده و در بعضی از دانشگاه ها ۶ سال به طول می انجامد و دوره ی اصلی و استاندارد شروع پزشکی می باشد. این دوره با نام های مختلفی مانند MBBS ویا  MBChB شناخته می شود و در واقع لیسانس پزشکی می باشد.

دوره پزشکی فوق لیسانس (Graduate Entry Medicine): متقتضیان این دوره حتما باید یک مدرک لیسانس در رشته های مرتبط با پزشکی و سلامت داشته باشند تا بتوانند برای این دوره اقدام نمایند. معمولا این دوره ۴ سال است و فقط در تعداد معدودی دانشگاه بصورت دوره ی ۵ ساله ارائه می گردد.

دوره پزشکی با یک سال مقدماتی (Medicine with a Preliminary Year): معمولا این دوره ترکیب دوره استاندارد پزشکی بصورت ۵ سال و به همراه ۱ سال اضافه تر می باشد که در مجموع ۶ سال تحصیلی خواهد بود. در بعضی موافق این یک سال تحصیلی به صورت یک دوره جداگانه نیز در نظر گرفته می شود که به آن پزشکی به همراه ۱ سال Foundation می گویند.

تحصیل دندانپزشکی در انگلستان

دوره های دندانپزشکی در انگلستان به طور کلی به صورت دوره ی پنج ساله ارائه می شوند و معمولا این دوره ها در دو سطح علمی و فنی آموزش داده می شوند. دانشجویان دندانپزشکی در طول دوره ها علت، پیشگیری، درمان و کنترل بیماری دهان و دندان را مطالعه کنند. رشته ی دندانپزشکی در دسته ی پر رقابت ترین رشته ها در انگلستان قرار می گیرد و تعداد زیادی دانشجو هر ساله برای ورود به دانشگاه های برتر باهم رقابت دارند. ورود به این رشته در انگلستان مستلزم پیشینه آکادمیک بسیار قوی می باشد.

سال اول معمولا دانشجویان به مطالعه در دانش پزشکی عمومی و بالینی اولیه در زمینه های آناتومی، فیزیولوژی، زیست شناسی دهان و بیوشیمی می پردازند. این مطالعات دانشگاهی در سراسر دوره ادامه خواهد داشت، اما کار عملی تحت نظارت از پایان سال اول آغاز خواهد شد.

 

شرایط کلی پذیرش دانشجویان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

شرایط اولیه ورود به دوره های دندانپزشکی در انگلستان همانند دوره های عمومی پزشکی می باشد. از پیش نیازهای اصلی این دوره نیز AAA در مقطع A-level بوده و آیلتس نمره ۷ به صورتی که نمرات هر بند کمتر از ۶٫۵ نباشد.

از دیگر نیازمندی های ورود به دوره های دندانپزشکی در انگلستان آزمون ورودی می باشد. تمامی متقاضیان ورود به دانشگاه می بایست پس از اتمام دوره A-level و یا Foundation در یکی از آزمون های ورودی دانشگاه شرکت نمایند. اکثر دانشگاه ها برای دوره های پزشکی در انگلستان نیازمند آزمون UKCAT می باشند.

 

دانشگاه های برتر دندانپزشکی انگلستان

طبق لیست گاردین سال ۲۰۱۷، ۱۰ دانشگاه برتر انگلستان که رشته های دندانپزشکی را ارائه می هند به صورت زیر می باشند:

Queen’s University Belfast

Plymouth University

Queen Mary, University of London

University of Dundee

Cardiff University

University of Liverpool

University of Glasgow

King’s College London

University of Leeds

University of Birmingham

 

به طور کلی علاقه مندان به مهاجرت به انگلستان و تحصیل در انگلستان و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان می توانند با انتخاب مسیری صحیح در آینده ای روشن قدم بردارند.

به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان، شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان، نکات تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان و سایر موارد، اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان با موسسه مشاوره ای ام آی ای همکار موسسه حقوقی ملک پور با دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان و وکلای این موسسه بهره مند شوید. اطلاعات صحیح و کامل در باب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان شما را برای اخذ تصمیم قطعی برای مهاجرت به انگلستان راهنمایی نموده و مسیر پیشرفت را برای شما عزیزان هموار می نماید.

Rating: 5

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

47 پاسخ
 1. Mm گفته:

  سلام
  من دکترای دندانپزشکی عمومیم رو امسال از دانشگاه همدان میگیرم.
  تقریبا 340 هزار پوند سرمایه دارم .
  میشه راحت ترین رشته ای رو که بشه رفت انگلستان و در کمترین زمان ممکن مدرک گرفت و بعد از اون ویزای کاری و اقامت گرفت رو معرفی کنین . یا اینکه از طریق دندانپزشکی برم بهتره ؟
  من 25 سالمه . آیلس 7.5 دارم . ویزای شینگن دارم و زیاد به حوزه شینگن سفر کردم . چون شنیده بودم که تعداد سفر ها به حوزه شینگن برا گرفتن ویزا تحصیلی انگلستان خیلی خوبه .

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   برای حضور در رشته های پزشکی در کشور انگلستان باید آزمون Alevel یا فاندیشن را پاس نمایید تا از آن طریق بتوانید وارد دانشگاه های پزشکی انگلستان شوید . جهت دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید با تشکر

   پاسخ
 2. Sahar hz گفته:

  سلام وقتتون بخير
  من يه سال ديگه مدرك ديپلمم رو ميگيرم و با گرفتن مدرك ايلتسم توي چن ماه مشكلي ندارم
  ميخوام توي انگلستان دندان بخونم البته با بودجه نسبتا كم و اونطور كه ميدونم ساپورت مالي بالايي لازمه ميخواستم ببينم در دوره ليسانس و قبل از ورود به دانشگاه كالج هاي انگلستان براي دانشجوي هاي بي المللي وامي دارن يا خير؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. وام بهتون نمیدن ولی اگه شرایط تحصیلیتون خوب باشه دانشگاه بهتون تخفیف شهریه میده.
   تحصیل پزشکی و رشته های مرتبط با آن در اکثر کشورها نیازمند گذراندن دور های پیش پزشکی و یا آزمون های تخصصی مربوطه به همراه داشتن مدرک زبان رسمی آن کشور حداکثر بعد از گذشت دو ترم از تحصیل پزشکی شما می باشد. مدارک و شرایط دیگری نیز مورد نیاز خواهد بود. با دفاتر ما تماس بگیرید تا شرایط شما را ارزیابی کنند.
   میتونید شانستون رو برای اخذ بورسیه تحصیلی هم امتحان کنید:
   اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpourmie.com/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 3. علیرضا دهانی گفته:

  سلام اینجانب علیرضا دهانی از سیستان و بلوچستان پسر بلوچ و علاقه مند و با تعصب به درس ارزوی من تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های مطرح انگلستان می باشد

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. تحصیل پزشکی در دانشگاه های معتبر انگلستان هزینه بر هستش و نیاز به گذروندن دوره های پیش پزشکی داره و طمان زیادی میطلبه. در صورت نیاز تماس بگیرید تا شانستون ارزیابی بشه.

   پاسخ
 4. نگار گفته:

  با سلام و خسته نباشید بابت مطالب خوبتون،خواستم بدونم آیا تو انگلستان هم میشه مثل کشور کانادا لیسانسمونو تو رشته ای مرتبط با پزشکی مثل زیست شناسی یا پرستاری یا… بگیریم که هزینه های کمتری دارن بعد برای مقاطع بالاتر آزمون بدیمو وارد کورس های پزشکی شیم برای دکترا؟من خودم ۲۱ سال دارم و دانشجو سال سوم پزشکی هستم اما میخام هرچه زودتر از ایران برم و بودجه ی چندانی هم ندارم اما دوستانی دارم که تو انگلیس هستن و میگن اکثر دانشنجو های بین المللی کار میکنن و پول نسبتا خوبی در میارن ک کفاف مخارج زندگی و دانشگاهشونو میده.و میخام حتما کار حین تحصیل هم داشته باشم

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   امکان کار حین تحصیل در بیشتر کشورها فراهم است اما برای تحصیل پزشکی در انگلستان باید دوره A-LEVEL را بگذرانید تا بتوانید در آزمون ورودی پزشکی شرکت کنید و برای ورود به دوره A-LEVEL شرایط سنی مهم می باشد

   پاسخ
 5. ناشناس گفته:

  سلام خسته نباشید من 15 سالمه و مدرک KET رو از دانشگاه کمبریج تونستم دریافت کنم میخواستم بدونم اگر مدارک PET , FCE . CAE رو هم دریافت کنم میتونم در دانشگاه کمبریج تحصیل کنم؟؟؟

  پاسخ
 6. Laya گفته:

  سلام ..من ۱۸ سالمه دیپلم رشته تجربی دارم و معدل دوران دبیرستانم بالای ۱۹.۹۰ بوده وآیلتس ۷ دارم …با این شرایط میتونم از دانشگاه های انگلیس بورسیه بگیرم ؟؟ چون وضع مالی خانواده من خیلی خوب نیست و هزینه دانشگاه رو نمیتونن پرداخت کنند .اصلا دانشگاه های انگلیس برای کسی که بخواد تازه وارد رشته پزشکی شه بورسیه دارن؟!

  پاسخ
 7. مریم گفته:

  سلام من دانشجوی پزشکی دانشگاه تهرانمو یک سال در حال تحصیلم معدل دیپلمم 19/78 و پیش دانشگاهی 19/64 است و جز رتبه های زیر 30 کنکور تجربی بودم و سابقه شرکت در المپیاد داشتم و جز بنیاد علمی نخبگانم میخواستم بدونم شانسم برای بورسیه در رشته پزشکی در کدام کشور بالاتر؟ایا شانسی برای انگلیس دارم؟

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 8. Hs گفته:

  سلام من در دانشگاه تهران دندانپزشکی میخونم و بدنبال تحصیل در انگلیس هستم. ۲۱ ساله هستم و میخواهم بدونم تحصیلم را میتوانم در دانشگاه انگلیس ادامه دهم؟ و چطور باید اقدام کنم؟ ممنون از وقتتون

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام و عرض ادب برای تحصیل پزشکی در انگلستان حدودا شما سالیانه حدود 25 الی 30.000 پوند هزینه خواهید داشت . همچنین ما باید اطلاعات کاملتری در مورد شما در باب این موضوع داشته باشیم و برای اخذ بورسیه شما امکان گرفتن وام تحصیلی در دانشگاه وجود دارد از سال دوم به بعد در صورتی که شما جزو دانشجوهای خاص و تاپ کلاس باشید . همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 9. هلیا گفته:

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بپرسم با رتبه کنکور خیلی خوب توی ایران میشه بدون ازمون ورودی ، دندانپزشکی انگلستان درس خوند؟ایلتس هم میتونم بگیرم در عرض چند ماه.

  پاسخ
 10. نعیمه گفته:

  سلام .من ۳۰ سالمه و سال اول رزیدنتی هستم ولی می خوام برای تخصص در انگلیس اقدام کنم . ممنون میشم راهنمایی کنین

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 11. علی گفته:

  سلام دکتر ملک پور خسته نباشید
  بنده هفده سالمه و طبق سیستم جدید اموزشی یه سال به اتمام تحصیلات متوسطه دوم (پیش قدیم ) دارم . معدلم تا به اینجا حداقل 19.50 بوده و سطح زبانمم در حدیه که میتونم با شش ماه کار کردن ایلتس 7 بیارم . میخواستم بدونم که من باید ازمون ورودی رو حتما بعد از گذروندن مقطع a level در انگلستان بدم ؟ با توجه به شرایط بد کنکور من میخوام به کشور انگلستان برم میخواستم بدونم ازمون ورودی که شبیه کنکور نیست؟؟ برای ورود به کالج ای لول من باید ازمون ورودی بدم و مدرک زبان احتیاج دارم ؟ بعد از کنکور باید به کالج برم یا قبل از اتمام پیش دانشگاهی هم میشه رفت؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام در پاسخ به سوال اول بله . خیر شبیه به کنکور نیست . در حد ielts 5.5 هم باشید کافی است .پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 12. آرمان گفته:

  سلام بنده ١٧سالمه و دانش أمور سال يازدهم تجربي هستم … تا به اينجا متاسفانه تلاش چنداني نداشتم و معدل خوبي هم ندارم و زبان انگليسيم هم تعريفي نداره اما تصميمم رو گرفتم و ميخوام بعد از كنكور ( يك سال ديگه) بورسيه پزشكي انگلستان بشم و در اين راه از هيچ تلاشي دريغ نميكنم و هر كار لازم باشه انجام ميدم آيا منم ميتونم به اين آرزوم برسم يا ديگه نميشه؟؟؟؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای دریافت بورس تحصیلی باید رزومه شما (مدرک زبان، معدل و نمرات و ….) مورد بررسی قرار گیرد. در صورت داشتن شرایط لازم می توانید بورس تحصیلی دریافت نمایید. برای بررسی شرایط و رزومه خود پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 13. mie editor2 گفته:

  سلامی به گرمی روزهای عید خدمت جناب آقای ملک پور و کارکنان عزیز موسسه ی ملک پور. بنده میخوام در رشته ی پزشکی تحصیل کنم،اول به فکر مهاجرت به اتریش بودم ولی فهمیدم آزمون ورودی برای رشته ی پرشکی داره،چه کشور هایی هستند که برای رشته ی پزشکی آزمون ورودی نداشته باشن؟خیلی ممنون

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. اکثر کشورها برای ورود به رشته پزشکی آزمون ورودی دارند و تنها در برخی از کشورها نظیر کشور انگلیس با داشتن رزومه قوی امکان تحصیل بدون آزمون ورودی می باشد. برای اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 14. Sadegh گفته:

  سلام میبخشید ایا دانش اموزانی که از مدرسه تیزهوشان فارغ التحصیل شدند و معدل بالای نوزده هم دارن احتیاج به گذراندن دوره A level دارند

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای تحصیل پزشکی در بهترین دانشگاه های کشور انگلیس گذراندن دوره A level الزامی است. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 15. mie editor2 گفته:

  با سلام. برای دریافت بورسیه باید رزومه شما بررسی شود. با توجه به میزان سرمایه شما امکان اخذ پذیرش از کشورهای انگلیس، کانادا، مجارستان، روسیه و … وجود دارد. برای دریافت اطلاعات می توانید با دفاتر ما تماس حاصل کنید.

  پاسخ
 16. mie editor2 گفته:

  سلام اقای دکتر من ۱۹ سالمه و ۴ تا اختراع دارم که ۳تاش مربوط به پزشکی هست جزو بنیاد نخبگان و مخترعین ایران هم هستم در جشنواره خوارزمی استان اول شدم و در مدرسه تیزهوشان درس خوندم میخوام برای پزشکی اقدام کنم سوالم اینه که من برای چه کشوری میتونم بورسیه یا فاند بگیرم؟؟

  پاسخ
 17. mie editor2 گفته:

  با سلام وعرض ارادت. برای تحصیل تخصص باید مدارک شما معادل سازی شود. برای معادل سازی باید راه ورود شما به کشور مورد نظر مشخص شود. برای اطلاع از راه های ورود و نحوه معادل سازی می توانید با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

  پاسخ
 18. mie editor2 گفته:

  سلام باتشکر از تمام تیم زحمت کش MIE یک سوال داشتم که تقریبا در هیچ جایی نتونستم به جوابش برسم! از شما تقاضا میکنم ، لطفا سوال من رو حتما پاسخ بدید من ٢۵ ساله هستم، پزشک عمومی هستم فارغ التحصیل دانشگا ملی، ایلتس ٧ دارم و یک مقاله isi تمام رویا و ارزوی من تحصیل تخصص و کار کردن به عنوان پزشک در کشور انگلستان هست( یا کشورِ کانادا-یااسترالیا) ولی خب انگلستان رو ترجیح میدم لطفا راهنمایی بفرمایید که امکان همچین چیزی برای من هست یا خیر؟ البته اگر بشه که به عنوان پزشک اونجا کار کنم و بعد از مدتی تخصص رو شرو کنم باز هم فوق العاده هست ممنون میشم مثل همیشه دقیق و درست راهنمایی کنید

  پاسخ
 19. mie editor2 گفته:

  با سلام. بسته به میزان هزینه ای که تمایل دارید برای تحصیل سرمایه گذاری کنید میتوان کشورهای انگلیس، کانادا، مجارستان، روسیه و … را نام برد. دریافت بورس تحصیلی به شرایط و رزومه شما مانند مدرک زبان، نمرات و معدل تحصیلی و … وابسته است. برای اخذ اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 20. mie editor2 گفته:

  سلام . خسته نباشید . ببخشید یه سوال داشتم .من تو مقطع یازدهم هستم تجربی .میخواستم بدونم چه کشوری برای تحصیل پزشکی مناسبه (البته میخوام قبل کنکور برم ) چند تا ایده ی اختراعی هم دارم. حالا میخوام بدونم شرایط بورسیه کانادا هم هست ؟؟ یا بورسیه کشور های دیگه که از نظر علمی رتبه خوبی داشته باشن ؟

  پاسخ
 21. علی اکبر گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای ملک پور , میخواستم از حضورتون یک سوال بپرسم . بنده دانشجو پزشکی هستم و ترم آخر پزشکی هستم و میخواستم برای تخصص به انگلستان بروم میخواستم از حضور شما بپرسم که آیا بنده باید قبل از گذراندن امتحان plab دوره ای را در کالج طی کنم؟ اگر که باید طی کنم طول این دوره چقدر است؟ و یک سوال دیگرم هم این است که بعد از تمام شدن درسم آیا باید مدتی برای دولت انگلیس کار کنم تا مدرکم را بدهند یا کار کردن بعد از اتمام درس دلخواهی است و میتوانم بلافاصله به ایران برگردم؟ با تشکر از شما و سایت بسیار خوب شما

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام شرایط اولیه خود را ذکر نمایید تا بتوانیم شرایط شما بررسی نماییم . بهتر است که به این نکته توجه داشته باشید بعد از فارغ التحصیلی مدت زمانی مشخص به شما اعلام میگردد که شما میتوانید در آن زمان مشغول به جست و جو کار شوید اگر کار پیدا نمایید کارت اقامت دریافت میکنید اگر نه که باید برگردید.جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با دفتر مرکزی MIE اتریش یا دفاتر همکار مستقل در ایران تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 22. سینا گفته:

  درود بر جناب آقای دکتر ملک پور عزیز
  من در مجارستان در حال گذراندن دوره پری مدیکال هستم معدل دیپلم بنده هم ۱۹.۷۳ هست و علاقه بسیار زیادی به تحصیل در انگلستان دارم ولی نمیتوانم بیشتر از ۱۰۰ میلیون تومان در سال هزینه کنم آیا امکان تحصیل پزشکی در انگلستان با این بودجه و یا اخذ بورسیه برای من وجود دارد؟با سپاس و تشکر فراوان

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   بورسیه در کشور انگلستان برای رشته های پزشکی دارای شرایط متفاوت است که باید از آنها اطلاع داشته باشید و بدانید . جهت دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس گرفته تا شرایط شما دقیق تر بررسی گردد.

   پاسخ
 23. bahar گفته:

  سلام خسته نباشید.من سال ۹۸کنکور دارم و بعد از کنکورم میخوام بورسیه پزشکی انگلستان و بگیرم.باید چیکار کنم؟چجوری باید اقدام کنم؟شرایطش چجوریه؟؟
  لطفاااااااا کمکم کنید

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 24. سارا گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی ارشد فیزیوتراپی ورزشی هستم ۳۵ سال سن ام هست آیا امکان آدمه تحصیل در این دانشگاه برای رشته های پیراپزشکی هم وجود داره؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 25. امیرحسین گفته:

  سلام
  من دانش اموز مقطع ۱ اول دبیرستان هستم و در رشته تجربی تحصیل میکنم و معدل بسیار بالایی دارم (۲۰) و مدرک ای التس خود را بعد از ۲ سال دریافت میکنم من میخواهم برای دوره فاندیشن انگلیس امده شوم و زبانم رو بسیار جدی دنبال کرده و سخت تلاش میکنم و از شما چند سوال دارم
  ایا میتوانم بعد از گرفتن دیپلم و ای التس وارد فاندیشن که شدم با نمرات بالا بورسیه شوم براس سال بعد در دانشگاه ؟
  ایا میتوانم بدون ازمون و بعد از گذراندن دوره فاندیشن وارد پزشکی یا دندان پزشکی دانشگاه انگلیس شوم؟اگر هم ازمون اجباری هست ایا میتوانم در ان قبول شوم با توجه به نمراتم در ایران ؟
  اگر هم امکان دارم بنده را راهنمایی کنید چون سنم کمه و میخواهم خودم رو اماده کنم برای تحصیل در انگلیس
  با تشکر اگر خدا بخواد ۳ سال بعد مزاحمتون میشویم

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 26. محمد گفته:

  سلام
  دانشجوی پزشکی دانشگاه تهرانم و معدل خیلی خوبی دارم تا به این ترم.
  ایلتس ۸ هم دارم
  تنها مشکل اینه که یکم دیر وارد این رشته(در ۲۳ سالگی)
  و جناب دکتر ملکپور بیشتر از جوان های ۱۸ تا ۲۰ سال صحبت میکنند
  بنده با شرایط فعلی با توجه به سنم این کار امکان پذیر هست یا باید برای تخصص اقدام کنم.؟
  بدون a-level و مستقیم میخوام اقدام کنم چون نمیخوام موقعیت فعلیم رو هم از دست بدم
  خلاصه اینکه لطف کنید بفرمایید این سن و سال کجا ها برام دردسر میشه
  بسیار سپاسگذارم.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 27. محمد گفته:

  سلام
  دانشجوی پزشکی دانشگاه تهرانم و معدل خیلی خوبی دارم تا به این ترم.
  ایلتس ۸ هم دارم
  تنها مشکل اینه که یکم دیر وارد این رشته(در ۲۳ سالگی)
  و جناب دکتر ملکپور بیشتر از جوان های ۱۸ تا ۲۰ سال صحبت میکنند
  بنده با شرایط فعلی با توجه به سنم این کار امکان پذیر هست یا باید برای تخصص اقدام کنم.؟
  بدون a-level و مستقیم میخوام اقدام کنم چون نمیخوام موقعیت فعلیم رو هم از دست بدم
  بسیار سپاسگذارم.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ