تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا ، شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا در سال ۲۰۱۷ ،  راههای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی رایگان در اروپا و راههای اخذ پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا ، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا و در اتریش ، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا و در چک ، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا و در مجارستان ،  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا و در آلمان ، امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا بصورت رایگان ،  تحصیل پزشکی در آلمان به زبان انگلیسی ، تحصیل دندانپزشکی در اتریش ، تحصیل دندان پزشکی در آلمان ، شرایط تحصیل داروسازی در آلمان رایگان ، لیست دانشگاههای پزشکی آلمان ، تحصیل پزشکی رایگان در اتریش ، تخصص دندان پزشکی در اتریش ، تخصص پزشکی در آلمان ، این مواردی که نام برده شد به کرات در تماسهای تلفنی از ما پرسیده میشوند ، آیا از نحوه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا مطلع نیستید؟ آیا به دنبال تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا می باشید؟ آیا از شرایط اخذ ویزای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا مطلع هستید؟ آیا اطلاع دارید تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا شامل حال چه اشخاصی می شود؟ مقاله گردآوری شده از جانب موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) ، جهت آشنایی و تسهیل در امر مهاجرت به اروپا از طریق تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا می باشد و به طور کل شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا و گرفتن اقامت کشور ها اروپایی و شرح مراحل پیش و رو در اخذ ویزای کشور های عضو اتحادیه اروپا از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا می باشد. یکی از متداول ترین روش های اخذ اقامت اروپا، اخذ اقامت از طریق تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا می باشد. مسلما در هر قسمت از جهان پیرامون، کشور های اروپایی، شرایط متفاوتی را جهت اخذ ویزای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا خواستار می باشند و دسترسی به حجم بالای اطلاعات مورد نیاز با توجه به شرایط حال حاضر نیازمند صرف وقت زیادی خواهد بود. از این رو موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) با بهره گیری از کادر مجرب وکلا و مشاورین، اقدام به فراهم کردن بستر مناسب جهت خدمت رسانی به هم میهنان عزیز در هر نقطه کشور کرده است.

در دنیای پیرامون، یکی از دغدغه های جوامع، دانشمندان و حتی دولتمردان پیشرفت در علم پزشکی و پیشبرد اهداف پیش و رو می باشد و بر همین اساس هر ساله کنفرانس های مختلفی جهت رسیدن به اهداف پیش و رو برگزار می شود. بر همین اساس  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا از اهمیت بالایی در اروپا برخوردار می باشد و بسیار از دانشجویان در سراسر دنیا متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا می باشند. بر همین اساس یکی از نیاز های اساسی، آشنایی با دانشگاه ها و کشور های حوزه اتحادیه اروپا می باشد که از سطح بالای علمی جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا برخوردار می باشند.

دانشگاه های معتبر در زمینه پزشکی عمومی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی و غیره بطور معمول در کشور هایی از جمله انگلستان، فرانسه، آلمان، رومانی، روسیه و بلغارستان می باشد. نکته قابل توجه مدارک این دانشگاه ها می باشد که مورد قبول دانشگاه های معتبر در دیگر نقاط دنیا از جمله آمریکا می باشد. دلایلی که باعث اعتبار این دانشگاه ها می شود؛ معیار ها و ساختار های آموزشی، روش تدریس و ماهیت برنامه های پزشکی می باشد.

در همان راستا فهرست معیارهای پذیرش دانشگاه های معتبر علوم پزشکی در اروپا به شرح ذیل می باشد:

ارائه مدرک دیبرستان و پیش دانشگاهی یا معادل آن با معدل بالا

فعالیت های فوق برنامه، بخصوی فعالیت های داوطلبانه، کارآموزی و دیگر فعالیت ها

ارائه توصیه نامه از دبیرستان، پیش دانشگاهی و دوره کارشناسی

قبولی در آزمون ورودی پزشکی

قبولی در مصاحبه قسمت پذیرش دانشگاه

ارائه مدرک زبان (که در هر دانشگاه و بسته به اعتبار دانشگاه، متفاوت می باشد)

 

با توجه به دلایل ذکر شده؛ بیشتر دانشگاه های معتبر پزشکی و بخصوص دندانپزشکی در اروپا واقع می باشند. زیرا این دانشگاه ها به دنبال دانشجوی واقعی می باشند زیرا، یکی از حساس ترین قسمت های جامعه در آینده به دست این افراد برطرف پیش خواهد رفت.

نکته قابل توجه هزینه های کمتر تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا در مقایسه با آمریکا می باشد. هزینه تحصیل در این رشته ها در اروپا برابر با ۶۰٫۰۰۰ الی ۱۵۰٫۰۰۰ دلار می باشد درحالی که هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا در بازه ۱۴۰٫۰۰۰ الی ۲۴۰٫۰۰۰ دلار می باشد.  لذا بیشتر متقاضیان که از نظر هزینه در محدودیت هستند، درخواست حضور در اروپا و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا  می باشند. و نکته قابل توجه دیگر این می باشد که در اروپا نیازی به گذراندن امتحان MCAT که نیاز به ۱ الی ۲ سال آماده سازی ندارد.

بر اساس نشریه TIMES بهترین دانشگاه های پزشکی در اروپا که رتبه زیر ۱۰۰ را در دنیا دارند به شرح ذیل می باشد:

دانشگاه LEUVEN بلژیک

این دانشگاه رتبه ۴۰ را در بین دانشگاه های دنیا دارد و این امر، باعث شده تا سطح بالایی از معیار های تحصیلی در این دانشگاه ارائه گردد. این دانشگاه با توجه به ارائه سطح بالای آموزش، با بیمارستان های معروف دنیا در حال همکاری می باشد و قرارداد های همکاری بسیاری را دارد.

دانشگاه MUNICH آلمان

این دانشگاه رتبه ۴۶  را در بین دانشگاه های دنیا دارد. این دانشگاه یکی از دانشگاه های جوان در آلمان محصوب می شود اما با بیش از ۲۰ بیمارستان و مرکز سلامت همکاری دارد. دانشکده پزشکی این دانشگاه از امکانات بسیار مدرن و به روزی برخوردار می باشد. بر همین اساس ۲۴ کلینیک و ۱۸ موسسه، کارآموزان خود را در جهت انجام آزمایشات و کارآموزی به این دانشگاه معرفی می کنند.

دانشگاه HUMBOLDT برلین (آلمان)

این دانشگاه رتبه ۵۷ را در بین دانشگاه های دنیا دارد. یکی از دلایل بارز قرار گرفتن این دانشگاه در بین بهترین دانشگاه های دنیا، وجود مراکز تحقیقاتی و تمرینی می باشد. بر اساس چشم انداز جهانی، در این دانشگاه کارمندان و دانشجویان فراوانی بیش از ۸۰ کشور دنیا حضور دارند و بین المللی بودن این دانشگاه را اثبات می کنند.

دانشگاه AMSTERDAM هلند

این دانشگاه رتبه ۶۳ را در بین دانشگاه های دنیا دارد. این دانشگاه از دو موسسه آموزشی تشکیل شده است که یک موسسه تحقیقاتی و دیگری آموزشی می باشد. از رشته های موجود در این دانشگاه می توان به رشته های بسیار تخصصی اختلالات قلبی عروقی، اپیدمیولوژی و بهداشت عمومی، بیماری های عفونی و اپیدمیولوژی اختلالات متابولیک و سرطان اشاره کرد.

دانشگاه ROTTERDAM هلند

این دانشگاه رتبه ۶۹ را در بین دانشگاه های دنیا دارد. این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه بین المللی در زمینه تحقیقات سلامتی می باشد که مرکز پزشکی این دانشگاه، بزرگترین مرکز پزشکی در اروپا در بخش های بالینی، بهداشت و علوم پزشکی، به ویژه ژنومیک و بیوانفورماتیک می باشد.

دانشگاه LEIDEN هلند

این دانشگاه رتبه ۷۸ را در بین دانشگاه های دنیا دارد. این دانشگاه حدود ۵۰ موسسه را در زمینه پزشکی و تکنولوژی، علوم اعصاب بالینی، التهاب و عواقب آن را تحت پوشش خود قرار می دهد و هر ساله بیش از ۲۰۰۰ دانشجو متقاضی حضور در این دانشگاه می باشند.

دانشگاه GRONINGEN هلند

این دانشگاه رتبه ۸۰ را در بین دانشگاه های دنیا دارد. این دانشگاه یکی از معتبر ترین دانشگاه های دنیا در زمنیه علوم پزشکی، علوم سلامت بالینی می باشد. دانشکده پزشکی این دانشگاه فعالیت های بسیار گسترده این در زمینه های نوآوری بهداشت و درمان، به طور خاص در حوزه هایی مانند سلامت گردش خون، مراقبت از سرطان، سلول های بنیادی، و سلامت کودک است را دارد. همچنین این دانشگاه با دو بیمارستان فوق تخصصی مربوط به بزرگسالان و کودکان همکاری دارد.

دانشگاه Tübingen آلمان

این دانشگاه فعالیت بسیار گسترده ای در زمینه های کنفرانس های درمان های بالینی را دارد. همچنین این دانشگاه فعالیت های بسیار گسترده ای با بیمارستان های کشور آلمان دارد.

در همین راستا نشریه QS نیز دانشگاه های از جمله Copenhagen  دانمارک، Maastricht هلند، دانشگاه پزشکی وین اتریش، دانشگاه میلان ایتالیا و دانشگاه بارسلونا اسپانیا را به عنوان دانشگاه های معتبر اروپا معرفی کرده است.

در همین راستا جهت حضور در دانشگاه ها ی معتبر اروپا می بایست در زمان های مقرر که دانشگاه ها تعیین می کند نسبت به ارسال Online و یا اصل مدارک برای دانشگاه جهت اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کرد.

 

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا در این مقاله سعی بر این بود تا شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا و گرفتن تابعیت کشور های اوپایی و شرح مراحل پیش و رو در اخذ اقامت از طریق تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا مورد بررسی قرار بگیرد. شما متقاضیان گرامی می توانید جهت اخذ اطلاعات تکمیلی جهت اخذ اقامت از طریق تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا  با موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) در ارتباط باشید. موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) با سالها سابقه در امر مهاجرت آماده خدمت رسانی به شما متقاضیان و هموطنان گرامی می باشد و با داشتن مشاوران زبده و کارآمد در باب اخذ اقامت از طریق تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا و دیگر کشور های جهان مشاوره های حقوقی مفید و کاملی را به شما ارائه می دهد. شما برای اطلاع از شرایط مختلف در مورد مهاجرت  به اروپا می توانید از طریق تلفن با مشاورین با تجربه موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور)  در دفتر وین و یا دفاتر همکار ما در ایران مشاوره رایگان دریافت نمایید و همچنین می توانید به صورت حضوری از مشاوره وکلای موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) بهره مند گردید.

11 پاسخ
 1. amir گفته:

  سلام و عرض خسته نباشید خدمت دکتر ملکپور عزیز
  من درمورد تحصیل در رشته ژنتیک پزشکى در اتریش سوال داشتم،آیا مثل ایران اول باید پزشکى عمومى خوند و بعد براى تخصص رشته ژنتیک را انتخاب کرد؟؟یا یک رشته جدا از پزشکى عمومى است؟درصورت امکان درمورد شرایط تحصیل این رشته و همچنین درمورد هزینه هاى این رشته لطفا توضیح دهید،بنده دانشجوى ترم آخر پرستارى در دانشگاه دولتى هستم.با تشکر

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   رشته ژنتیک و سایر رشته های شاخه ی پزشکی جزو رشته هایی است که در کشور اتریش دانشجو میپذیرد ولی احتمال گرفتن پذیرش در آن مشخص نیست . باید شرایط شما دقیقا بررسی گردد تا بتوان نتیجه را اعلام کرد . شما میتوانید با دفاتر ما در سایر نقاط جهان تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 2. سارا اکبری گفته:

  با سلام بنده متولد سال بهمن ۷۶ هستم و امسال برای بار دوم در کنکور سراسری تجربی شرکت کردم ودر رشته بیوتکنولوژی مقطع کارشناسی دانشگاه آمل قبول شدم و چون پدر هییت علمی هستند میتونم به دانشگاه تهران منتقل کنم . معدل کتبی نهایی بنده ۱۵٫۶۴ و معدل کل دیپلم ۱۷٫۹۲ هست و معدل پیش هم ۱۴٫۲۴ میخواستم بپرسم با شرایطی که من دارم امکان تحصیل پزشکی در کشور آلمان به صورت تقریبا رایگان رو دارم یا خیر و مدرک آلمانی ندارم و حدود یک سال زمان میخواهم تا مدرک ب ۱ آلمانی رو کسب کنم میخواستم بدونم تا چه مدت پس از قبولی در کنکور سراسری میتونم اقدام کنم چون مدرک زبان ندارم پذیرش از طریق قبولی در کنکور هم به کالج و آزمون وروودی نیاز داره اگر بله آیا به سختی کنکور ایران هست؟شرایطش پذیرش پزشکی با توجه به شرایط من چگونه هست ؟
  پیشاپیش از لطف شما سپاسگزارم .

  پاسخ
 3. مشاور حقوقی گفته:

  سلام . روزتون بخیر . بنده امسال کنکور تجربی دادم و در حال حاضر مشغول کلاس المانی هستم .من مجاز شدم برای روزانه ها و معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم بالاس. میخواستم بدونم برای رشته روانشناسی میتونیم مستقیم اقدام کنم اگر قبولی دانشگاه سراسری در رشته روانشناسی رو داشته باشم ؟ علایق بنده روانشناسی و پزشکی هست میخوام راجع به پروسه تحصیل این دو رشته و کارش بدونم .(در مورد کالج پزشکی و مشکلاتش آگاهم و با سطح زبان بالاش مشکلی ندارم بخوابم برای سپتامبر ۲۰۱۸ اقدام کنم میرسم . )ممنون از شما

  پاسخ
 4. پارسا گفته:

  با سلام و عرض ادب خدمت آقای ملک پور و کارشناسان محترم
  بنده سوال خودم رو قبلا مطرح کردم اما میخواستم ایندفعه به صورت جزئی تر شرایط خود را مطرح کنم.
  بنده ۱۷ سال دارم و امسال دانش آموز پیش دانشگاهی مدرسه نمونه دولتی هستم
  زبان انگلیسی را در حد آیلتس هستم اما هنوز مدرک آیلتس را نگرفتم
  الان نیز در سطح a2 زبان آلمانی هستم
  معدل دیپلمم هم ۱۷٫۵ است
  آیا با این شرایط شانسی برای قبولی پزشکی یا دندان پزشکی آلمان یا انگلیس دارم؟

  با تشکر

  پاسخ
 5. پارسا بختیاری گفته:

  با عرض سلام خدمت آقای ملک پور
  اگر امکان داره کمی درباره آزمون ورودی پزشکی آلمان و اتریش و منابع امتحانی و نحوه شرکت در این آزمون ها توضیح بدید.
  با تشکر

  پاسخ
 6. سيد جواد گفته:

  با سلام خدمت اقای ملک پور و کارشناسان عزیز
  بنده دختری شونزده ساله دارم و چون دختره زرنگ و با استعدادی هست میخواستیم اون رو برای تحصیل به المان یا اتریش پزشکی بفرستیم ناگفته نماند که در مدرسه نمونه دولتی درس میخونه و همیشه شاگرد ارل کلاس بوده تا چند ماهه دیگه هم ایلتس میگیره و از الان شروع به یادگرفتن المانی کرده و تا سه ساله اینده برای رفتن به المان یا اتریش وقت داره و ما به خاطر هزینه کمتر دانشگاه های المان و اتریش نسبت به دیگر دانشگاه ها تصمیم به فرستادنش کردیم ،حالا سوال من این هست که ایا شانسی برای ورود دخترم در ازمون ورودی دانشگاه های پزشکی المان هست یا نه نسبت به پزشکی در ایران امتحان ورودی اون چطور هست ؟
  ایا شانسی در قبولی پزشکی المان داره یا قبولی در پزشکی المان محدود و تقریبا ناممکنه ایا امیدی هست؟
  ناگفته نماند که تا نمراته کارنامش همیشه بیست بوده و شده
  اگه در کانال تلگرام به این سوالات جواب بدید خیلی ممنون خواهیم شد .
  با سپاس

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.