تحصیل پزشکی لیختن اشتاین و بررسی شرایط آن

تحصیل پزشکی لیختن اشتاین، شرایط مهاجرت تحصیلی به لیختن اشتاین و قوانین تحصیل پزشکی در کشور لیختن اشتاین در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار می گیرد. شاید گاهی اوقات افراد به فکر تحصیل پزشکی لیختن اشتاین باشند اما قبل از آن با سوالاتی مواجه شوند از جمله اینکه شرایط تحصیل پزشکی لیختن اشتاین چگونه است؟ هزینه های تحصیل پزشکی لیختن اشتاین به چه نحوی است؟ قوانین ورود به رشته پزشکی در کشور لیختن اشتاین به چه صورت است؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ داده شده است. همچنین موارد یگری از جمله مدارک مورد نیاز برای تحصیل پزشکی لیختن اشتاین، شرایط تحصیل در سایر رشته های علوم پزشکی در لیختن اشتاین و شرایط کار پس از تحصیل در لیختن اشتاین و اخذ ویزای تحصیلی لیختن اشتاین مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته می شود. شما عزیزان همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید.

تحصیل پزشکی لیختن اشتاین 3 تحصیل پزشکی لیختن اشتاین

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل پزشکی لیختن اشتاین و شرایط عمومی آن

برای بررسی موضوع تحصیل پزشکی لیختن اشتاین مستلزم این است که در ابتدا در خصوص شرایط عمومی این کشور اطلاعات دقیق داشته باشیم. در قسمت از مقاله به بررسی این کشور می پرازیم.

لیختن اشتاین کشوری بسیار کوچک و ثروتمند بین اتریش و سوئیس است که در قلب اروپا قراردارد. این کشور بزرگترین مرکز مالی برای صندوق های بانکی و سرمایه گذاری می باشد. پایتخت این کشور فادوتس (به آلمانی:Vaduz) و بزرگترین شهر آن شان (Schaan) بوده و زبان رسمی این کشور آلمانی می باشد. لیختن اشتاین دارای نوع حکومت پادشاهی مشروطه بوده و با پارلمانی 25 نفره و دولتی 5 نفره به همراه سوئیس تنها کشورهائی در اروپا هستند که دموکراسی مستقیم دارند. مساحت این کشور 160 کیلومتر مربع و جمعیت آن 37 هزار نفر است. واحد پول این کشور فرانک سوئیس است. اگر در دوران بازنشستگی قصد یک سرمایه گذاری ایمن و زندگی در یک محیط سالم و زیبا را دارید، لیختن اشتاین می تواند یک مقصد ایده آل برای شما باشد.

لیختن اشتاین محدودیت هایی را جهت ورود به این کشور اعمال می کند. در حال حاضر لیختن اشتاین سالیانه به 28 کشور اتحادیه اروپا اجازه اقامت بدون مجوز کار صادر می کند (به استثناء کارکنان چند ملیتی که تا زمانی مجوز کار دارند که اجازه اقامت در این کشور را دارا می باشند) این سهمیه شامل تمامی کشورهای اروپائی از جمله نروژ و ایسلند پس از پیوستن به منطقه اقتصادی اروپا در اول ماه مه 1995 می شود.

تصویر زیر شرایط عمومی کشور لیختن اشتاین را نمایش می دهد.

تحصیل پزشکی لیختن اشتاین 1 تحصیل پزشکی لیختن اشتاین

تحصیل پزشکی لیختن اشتاین و شرایط ورود به رشته پزشکی

تحصیل پزشکی لیختن اشتاین دارای یک سری شرایط اولیه است که دانشجویان باید حائز این شرایط باشند. به صورت کلی کشور لیختن اشتاین و کشور سوئیس برای ورود دانشجویان شرایط یکسانی را در نظر گرفته اند، متقاضیان بین المللی همچنین برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور باید از طریق سفارت کشور سوئیس در کشور درخواست و اقدام نمایند. زمانی که این درخواست به سفارت ارائه می شود، مقامات ذیصلاح در سفارت کشور سوئیس مدارک را بررسی نموده و ویزای افراد را صادر یا رد می نمایند.

متقاضیان همچنین برای ورود به رشته پزشکی در این کشور باید دارای دیپلم 12 ساله و مدرک پیش دانشگاهی با نمرات و معدل مناسب باشند و همچنین پس از اتمام دوره پیش پزشکی (پری مدیکال) آزمون ورودی پزشکی را با موفقیت بگذرانند تا بتوانند در این رشته تحصیل کنند. از جمله شرایط مهمی که وجود دارد داشتن مدرک زبان آلمانی است که افراد باید داشته باشند که بتوانند در این آزمون موفق شوند. همچنین کسب نمرات لازمه در دروس پایه مانند فیزیک، شیمی، زیست و ریاضی برای افراد لازم است. دانشجویان در طول دوره تحصیل خود از طریق تحقیقات و پژوهش های پایه ای و علمی مفاهیم پزشکی را به طور کامل یاد می گیرند.

تحصیل پزشکی لیختن اشتاین و دانشگاه های پزشکی

متقاضیان تحصیل پزشکی لیختن اشتاین باید با دانشگاه های پزشکی این کشور آشنا شوند که بتوانند به راحتی در خصوص این کشور تصمیم بگیرند. کشور کوچک لیختن اشتاین در حدود 4 دانشگاه معتبر دارد که از میان آن ها یک دانشگاه پزشکی وجود دارد که در 20 کشور دیگر نیز دارای شعبه می باشد و افراد می توانند حتی در شعبه های تحت نظر دانشگاه اصلی تحصیل نمایند. در زیر اسامی دانشگاه های این کشور ذکر می شود.

 • دانشگاه لیختن اشتاین - University of Lichtenstein

  این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های عمومی کشور لیختن اشتاین است که در سال 1961 در شهر فادوتس تاسیس گردید و در رشته های اقتصاد و معماری و امور کسب و کار دانشجو می پذیرد.

 • آکادمی بین المللی فلسفه در لیختن اشتاین - International Academy For philosophy

  این دانشگاه نیز در سال 1986 تاسیس شد که دارای چند شعبه دیگر نیز است و هر ساله تعداد کمی در حد 250 نفر دانشجو می پذیرد.

 • دانشگاه خصوصی لیختن اشتاین - Private University in the PrincipalitLichtenstein Institutey Of Lichtenstein

  این دانشگاه نیز در سال 2000 بنا نهاده شد که در شته های مختلفی از جمله تکنولوژی و رشته های علوم پایه و پزشکی دانشجو می پذیرد.

 • موسسه لیختن اشتاین - Lichtenstein Institute

  این موسسه نیز در سال 1986 تاسیس شد. مؤسسه لیختن اشتاین مطابق قانون آموزش عالی بنیادی لیختن اشتاین یک موسسه دانشگاهی است. در سال های اول تأسیس، این مؤسسه صرفاً به مشارکت های خصوصی مانند سمینارها و سخنرانی ها متکی بود اما در حال حاضر مؤسسه لیختن اشتاین مطابق قانون آموزش عالی بنیادی لیختن اشتاین یک موسسه دانشگاهی است.

تحصیل پزشکی لیختن اشتاین 5 تحصیل پزشکی لیختن اشتاین

تحصیل در لیختن اشتاین

تحصیل پزشکی لیختن اشتاین و مدارک لازم برای پذیرش

برای تحصیل پزشکی لیختن اشتاین، متقاضیان برای ثبت نام در دانشگاه ها و اخذ پذیرش تحصیلی باید یک سری مدارک لازمه را بتوانند ارائه دهند. اگر این مدارک را به صورت ناقص تهیه و ارائه دهند ممکن است از طرف دانشگاه پذیرش صادر نشود. از مهم ترین مدارک مورد نیاز داشتن مدرک زبان آلمانی است. به این معنی که اگر افراد به زبان آلمان تا سطح B2 مسلط نباشند نمی توانند برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور اقدام کنند.در زیر مهم ترین مدارک مورد نیاز بیان می گردد.

 • یک پاسپورت معتبر با داشتن بیش از 3 ماه اعتبار
 • ارائه سه قطعه عکس رنگی ۵ * ۴
 • مدرک دیپلم 12 ساله و پیش دانشگاهی به همراه ترجمه این مدارک
 • ترجمه ریز نمرات سال های تحصیلی 12 ساله
 • انگیزه نامه قوی برای تحصیل در این کشور
 • تکمیل مدارک و فرم های ارائه شده از طرف دانشگاه و پرداخت هزینه های لازم
 • نشان دادن یک پشتوانه مالی مناسب و تمکن مالی لازم از طرف بانک

تحصیل پزشکی لیختن اشتاین و هزینه های تحصیل

برای تحصیل پزشکی لیختن اشتاین افراد باید هزینه و شهریه پرداخت کنند. هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در رشته های پزشکی در این کشور حدود 6،000 تا 8،000 یورو در هر ترم می باشد. افرادی که بخواهند به زبان آلمانی و در دانشگاه های دولتی تحصیل کنند هزینه ها و شهریه آن ها به صورت ترمی در حدود 400 الی 800 یورو خواهد بود. اما از آن جایی که افراد علاوه بر این هزینه های تحصیل باید هزینه های زندگی را نیز متقبل شوند و با توجه به اینکه هزینه های زندگی در این کشور بالاتر از سایر کشورهاست توصیه می شود که متقاضیان، سایر کشورهای اروپایی را برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی انتخاب نمایند، زیرا سایر کشورها هم از نظر هزینه های تحصیل و هم از نظر هزینه های زندگی بسیار متعادل تر و منطقی تر هستند.

تحصیل پزشکی لیختن اشتاین 6 تحصیل پزشکی لیختن اشتاین

تحصیل پزشکی لیختن اشتاین و هزینه زندگی

افرادی که قصد تحصیل پزشکی لیختن اشتاین را دارند باید از هزینه های زندگی در این کشور نیز مطلع باشند. کشور لیختن اشتاین یک کشور گران قیمت می باشد و هزینه های زندگی و اجاره در این کشور به نسبت سایر کشورهای اروپایی بالاتر می باشد و اختلاف قیمت کاملا مشهود است. در زیر لیست هزینه های زندگی در این کشور در قالب یک جدول ارائه می شود.

قیمت ها مایحتاج زندگی 
21،00 یورو غذا در یک رستوران ارزان قیمت
70.88 یورو غذا در یک رستوران متوسط برای 2 نفر
2.76 یورو یک بطری آب 1 و نیم لیتری
1.11 یورو یک بطری شیر 1 لیتری
1.38 یورو 1 کیلو گرم برنج سفید
4.29 یورو تخم مرغ
13.88 یورو 1 کیلو گرم پنیرمحلی
29.39 یورو 1 کیلوگرم گوشت گاو
10.52 یورو 1 کیلو گرم گوشت مرغ
4.13 یورو بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی
1.47 یورو تعرفه تاکسی عادی
2.755،58 یورو اجاره آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر
2.525،95 یورو اجاره آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز شهر
4.225،23 یورو قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر
3،398.55 یورو قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر

تحصیل پزشکی لیختن اشتاین و سایر رشته های علوم پزشکی

بسیاری از افراد ممکن است غیر از تحصیل پزشکی لیختن اشتاین به فکر تحصیل در سایر رشته های علوم پزشکی مانند داروسازی، پرستاری و دندان پزشکی باشند. در ادامه این مقاله به بررسی این رشته ها می پردازیم.

 • تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین

  تحصیل داروسازی در کشور لیختن اشتاین امکان پذیر است. افرادی که می خواهند در این رشته تحصیل کنند باید بتوانند مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را ارائه نمایند. تحصیل در این رشته به زبان آلمانی می باشد که باید مدرک B2 را بتوان ارائه نمود. اما می توان به زبان انگلیسی نیز تحصیل کرد که باید مدرک زبان انگلیسی 6 یا 6.5 را ارائه داد. هزینه تحصیل در این رشته حدود 4،000 الی 6،000 یورو در هر سال و طول دروه تحصیل حدود 5 سال الی 6 سال خواهد بود. دانشگاه های دولتی نیز برای افرادی که مقیم این کشور هستند در حدود 800 الی 1،000 یورو هزینه دریافت می کنند.

 • تحصیل دندان پزشکی در لیختن اشتاین

  دندان پزشکی نیز یکی دیگر از رشته های مورد علاقه افراد می باشد. این رشته برای افرادی که خارج از اتحادیه اروپا هستند سالیانه حدود 6،500 الی 10،000 یورو هزینه خواهد داشت. متقاضیان باید بتوانند مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را ارائه دهند و یک سال دوره پیش پزشکی را به اتمام برسانند و در آزمون ورودی این رشته موفق به اخذ نمره لازم شوند. طول دوره تحصیل در این رشته 6 سال خواهد بود. زبان تحصیل در این رشته آلمانی می باشد که البته دانشگاه انگلیسی زبان نیز وجود دارد که افراد باید بتوانند مدرک آیلتس بالای 6 را ارائه نمایند. این مطلب توسط موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE تهیه شده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعا و قانونا مجاز نمی باشد.

 • تحصیل پرستاری در لیختن اشتاین

  افرادی که قصد تحصیل در رشته پرستاری را داشته باشند می توانند در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا از دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرند. همانند سایر رشته های علوم پزشکی، ورود به این رشته نیازمند ارائه زبان آلمانی B2 است. اما اگر افراد بخواهند به زبان انگلیسی تحصیل کنند باید مدرک آیلتس حدود 6 را ارائه نمایند. هزینه تحصیل در این رشته در مقطع لیسانس 4 ساله حدود 4،000 الی 6،000 یورو در هر ترم می باشد. در مقطع فوق لیسانس 2 ساله نیز در حدود 5،500 یورو در هر ترم تحصیلی خواهد بود. هزینه تحصیل در مقطع دکترا نیز سالیانه حدود 8،000 یورو می باشد.

تحصیل دندانپزشکی در لیختن اشتاین

تحصیل پزشکی لیختن اشتاین و دریافت ویزا

افرادی که برای تحصیل پزشکی لیختن اشتاین از دانشگاه های این کشور پذیرش گرفته باشند باید در مرحله دوم برای اخذ ویزا اقدام نمایند. در این مرحله نیز باید مدارک خاصی را به طور دقیق و بدون نقص ارائه دهند تا بتوانند ویزا را دریافت کنند. زیرا در بحث مهاجرت تحصیلی مهم ترین مرحله، اخذ ویزای تحصیلی آن کشور می باشد. مهم ترین مدارک مورد نیاز در زمان رفتن به سفارت و انجام مصاحبه با افسر ویزا، مدارک زیر می باشد.

 • درخواست وقت مصاحبه از سفارت کشور سوئیس
 • پاسپورت معتبر با داشتن حداقل 6 ماه اعتبار و ترجمه آن
 • ترجمه تمام صفحات شناسنامه
 • پذیرش تحصیلی اخذ شده از دانشگاه مورد نظر
 • تمام مدارک تحصیلی اعم از دیپلم و پیش دانشگاهی و ترجمه شده آن ها
 • داشتن بیمه دانشجویی اخذ شده
 • داشتن یک اجاره نامه از این کشور
 • نشان دادن تمکن مالی و گردش حساب مناسب
مهاجرت به لیختن اشتاین

تحصیل پزشکی لیختن اشتاین و کار پس از تحصیل

متقاضیان تحصیل پزشکی لیختن اشتاین همانند سایر کشورها قصد دارند که پس از اتمام تحصیلات وارد بازار کار شده و یک کار و شغل مناسب با رشته خود پیدا کرده تا بتوانند اقامت تحصیلی خود را تغییر داده و در نهایت به اخذ اقامت دائم برسند. کشور لیختن اشتاین نرخ بیکاری بسیار پایینی دارد، اما افراد باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشند تا بتوانند کار مورد نظر خود را پیدا کنند. طبق آخرین آمار در سال 2018 نرخ بیکاری زیر 2 درصد بوده است. در زیر در قالب یک نمودار نرخ بیکاری این کشور را نشان داده ایم.

تحصیل پزشکی لیختن اشتاین 2 تحصیل پزشکی لیختن اشتاین

ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، حاصل بیش از 15 سال تجربه در امر مهاجرت می باشد که شما را با تمامی روش های مهاجرت به کشورهای برتر دنیا آشنا می سازد و می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
تحصیل پزشکی لیختن اشتاین و سخن پایانی

تحصیل پزشکی لیختن اشتاین را در این مقاله به صورت تخصصی و علمی مورد بررسی قرار دادیم. نکته مهمی که در خصوص موضوع تحصیل پزشکی لیختن اشتاین می توان برداشت نمود این است که زبان آلمانی لازمه ورود به این کشور است. همچنین اخذ ویزای تحصیلی این کشور نیز با دشواری و پیچیدگی همراه است و ممکن است به ایرانیان به راحتی سایر کشورها این ویزا اعطا نشود. کشورهای سهل الوصول تری برای تحصیل رشته های پزشکی وجود دارد که شرایط بسیار ساده تری نیز دارند و ضمن اینکه دانشگاه های بسیار معتبری دارند، هزینه های متعادل تری را نیز به همراه دارند. شما عزیزان همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین تماس حاصل نموده و با کارشناسان ارشد و مسلط به امور بین الملل در خصوص تمامی کشورها مشاوره تخصصی دریافت نمایید.