تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا 2018 در هنگام مهاجرت به ایتالیا از جمله مهاجرت تحصیلی به ایتالیا پس از گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است؟ آیا با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا و یا شرایط تحصیل در ایتالیا و شرایط اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا و یا اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و در نهایت شرایط اخذ اقامت ایتالیا چگونه است ؟ هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا به چه صورت است ؟ مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل در ایتالیا امکان پذیر است؟

در صورتی که شما عزیزان تمایل به کسب اطلاعات درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. در این مقاله تلاش شده است به برخی از سوالات مهم و کلیدی شما عزیزان درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا پرداخته شود و اطلاعات مناسبی در این باب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا سؤالات زیادی را در ذهن علاقمندان به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا و مهاجرت به ایتالیا مطرح نموده است. با توجه به اینکه دانشگاههای ایتالیا رتبه بالایی در زمینه پزشکی و دندانپزشکی دارند و هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا بسیار مقرون به صرفه است لذا در سالهای اخیر تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا متقاضیان زیادی را به خود جذب نموده است.

 

audio تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

تحصیل پزشکی در ایتالیا

تحصیل پزشکی در ایتالیا بسیار ارزانتر از تحصیل در سایر کشورهای اروپایی است. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی ایتالیا سالیانه بین ۶۰۰ تا ۳۸۰۰ یورو متغیر است. برای تحصیل پزشکی در ایتالیا متقاضیان می بایست در آزمون بین المللی IMAT شرکت نمایند. این آزمون جهت شرکت در رشته های پزشکی، جراحی و رشته های مرتبط با آن برگزار می شود. آزمون IMAT توسط وزارت آموزش و پرورش ایتالیا به نام (MIUR) و با همکاری مرکز ارزیابی کمبریج برگزار می گردد. در حال حاضر این آزمون در ماه آوریل برای پذیرش در ماه اکتبر برگزار می شود. آزمون IMAT به ۲ بخش تقسیم می شود:

۱٫مهارتهای تفکر (تفکر انتقادی و حل مسئله): ۳۰ سؤال چند گزینه ای

۲٫دانش علمی دروس زیست شناسی، شیمی، ریاضیات و فیزیک: ۳۰ سؤال چند گزینه ای

متقاضیان ۹۰ دقیقه برای پاسخ به سؤالات چند گزینه ای فرصت دارند و سؤالات ۵ گزینه ای هستند. هر پاسخ صحیح ۱٫۵ امتیاز دارد و هر پاسخ اشتباه ۰٫۴ امتیاز منفی دارد. آزمون IMAT یکی از ۳ آزمون علوم پزشکی (IMAT، BMAT و OET) است.

آزمون BMAT: آزمون پذیرش پزشکی است که توسط دانشگاه های انگلستان و خارج از کشور برای ورود به رشته های دامپزشکی، پزشکی، علوم زیستی در ماه نوامبر برگزار می شود. تمامی بخش های آزمون IMAT به جز بخش مقاله ای با آزمون BMAT مشابه است.

آزمون OET: این آزمون برای فارغ التحصیلان علوم پزشکی (دندانپزشکی، پرستاری، رژیم غذایی، اپتومتری، داروسازی، فیزیوتراپی، رادیوگرافی، دامپزشکی و گفتار درمانی) برای ارزیابی مهارت به زبان انگلیسی برگزار می شود.

audio تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

کتابهای مرجع برای آزمون IMAT:

کتاب های مجع برای آزمون IMAT در پروسه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا عبارت است از:

۱٫مهارت های انتقادی و حل مسئله

Developing Effective Analysis and Argument (Palgrave Study Skills) Paperback

Critical Thinking and Problem Solving (Inglese) Copertina flessibile

(Cambridge University Press) Paperback

۲٫زیست شناسی

-Level Biology OCR Complete Revision & Practice Paperback 2 A

Human Molecular Genetics Paperback

Molecular Biology of the Cell 5E Paperback

Guyton and Hall Textbook of Medical Physiology

۳٫شیمی

Organic Chemistry: A Short Course Hardcover

Chemistry: Structure and Dynamics Hardcover

۴٫کتاب تمرین

BMAT Practice Questions 400 Get into Medical School.

How to Master the BMAT: Unbeatable Preparation for Success in the BioMedical Admissions Test

I test di medicina in lingua inglese. Eserciziario commentato Copertina flessibile

quiz per l’ammissione in medicina in lingua inglese Copertina flessibile 1000 EdiTest.

quiz per l’ammissione ai corsi di laurea di medicina in inglese Copertina flessibile1200

دانشگاه های پزشکی انگلیسی زبان در ایتالیا

  • دانشگاه Bari
  • دانشگاه میلان
  • دانشگاه Pavia
  • دانشگاه Sapienza در رم
  • دانشگاه Rom Tor Vergata
  • دومین دانشگاه ناپل

طول دوره های علوم پزشکی در ایتالیا:

پزشکی عمومی: ۶ سال

دامپزشکی: ۶ سال

دندانپزشکی: ۵ سال

داروسازی: ۵ سال

فیزیوتراپی: ۳ تا ۴ سال

تخصص پزشکی: ۳ تا ۶ سال

تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

دانشجویان در دوره دندانپزشکی مباحث زیر را آموزش می بینند:

_علوم زیست شناسی: آناتومی انسان، بیوشیمی، میکروب شناسی، فارماکولوژی، فیزیولوژی، آناتومی دهان، بافت شناسی و آسیب شناسی دهان

_علوم بالینی: پیشگیری، تشخیص، برنامه ریزی درمان و دندانپزشکی بالینی

_کارآموزی دندانپزشکی: ارتباط با بیماران در زمینه های مختلف فرهنگی، علوم رفتاری، اخلاقی و حرفه ای، کار با متخصصان دندانپزشکی و تیم مراقبت های بهداشتی

در دوسال ابتدایی دانشجویان علوم زیستی را آموزشی می بینند تا درمورد ساختار و عملکرد بدن انسان و بیماری ها تخصص یابند. همچنین دوره های تشخیص دهانی و روش های درمان دندان را از طریق تمرین بر روی مدل ها و بیماران شبیه سازی می کنند. در طول سال های سوم و چهارم دانشجویان بیشتر وقت خود را در مطالعات بالینی و مراقبت از بیماران می گذرانند. اولین دانشکده پزشکی ایتالیا Sapienza است و Policlinico Umberto بزرگترین بیمارستان و مرکز تحقیق و آموزش ایتالیاست و اولین پیوند عضو موفق در این بیمارستان انجام شد.

دوره های دکترای دندانپزشکی: دکترای ۵ ساله جراحی دندانپزشکی، دکترای دندانپزشکی MDDr

گواهینامه های دندانپزشکی: گواهی دستیار دندانپزشکی، گواهی کارشناسی ارشد دندانپزشکی

مقطع کارشناسی دندانپزشکی: لیسانی فناوری دندانپزشکی، دندانپزشکی MD، جراحی دندان BDS، لیسانس بهداشت دهان و دندان، لیسانی جراحی دندانپزشکی

با توجه به این اطلاعات همه دانشجویان بین المللی به شرط قبولی در آزمون ورودی می توانند تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا را به عنوان هدف خود برگزینند. البته اعتقاد بسیاری از متقاضیان این است که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا با آزمون ورودی کمی دشوار است و به همین دلیل تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشورهایی همچون چک و مجارستان را انتخاب می کنند. با این وجود تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی همه ساله موفق به قبولی در آزمون و اخذ پذیرش از دانشگاههای ایتالیا در رشته های پزشکی و دندانپزشکی می شوند. با توجه به اینکه به اکثر دانشجویان بین المللی در ایتالیا کمک هزینه تحصیلی پرداخت می شود این موضوع یکی از دلایل انتخاب کشور ایتالیا برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی است.

به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره شرایط مهاجرت به ایتالیا و یا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا، شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا، شرایط تحصیل در ایتالیا و یا شرایط مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و سایر موارد، اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا با موسسه مشاوره ای ام آی ای همکار موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان و وکلای این موسسه بهره مند شوید. اطلاعات صحیح و کامل در باب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا شما را برای اخذ تصمیم قطعی برای مهاجرت به ایتالیا و شرایط اخذ اقامت ایتالیا راهنمایی نموده و مسیر پیشرفت را برای شما عزیزان هموار می نماید.