تحصیل پزشکی در چین

تحصیل پزشکی در چین متقاضیان زیادی دارد و دنشجویان زیادی در هر سال میلادی برای تحصیل پزشکی در چین اقدام می کنند. تحصیل پزشکی در چین در هنگام مهاجرت به چین 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به چین پس از گرفتن وکیل مهاجرت یکی از ارزان ترین برنامه های پزشکی می باشد که هر ساله از سراسر جهان دانشجویانی کثیری برای تحصیل پزشکی در چین اقدام می نمایند ، شرایط تحصیل پزشکی در چین 2018 و شرایط تحصیل پزشکی در چین چیست؟ تحصیل در چین به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد ؟ هزینه های تحصیل پزشکی در چین چقدر می باشد ؟

پیشنهاد می کنیم جهت تحصیل پزشکی در چین و یا مقایسه کشور چین با سایر کشورها جهت انتخاب بهترین روش با کارشناسان حقوقی مشورت نمایید. این مقاله در باب تحصیل پزشکی در چین متعلق به موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) است.

۷ دلیل برای تحصیل پزشکی در چین

۱٫اقتصاد قوی و پایدار

۲٫شرایط بسیار خوب و گزینه های زیاد برای انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی

۳٫هزینه پایین برای تحصیل

۴٫کوتاه بودن روند اخذ مدرک دکترا

۵٫تحصیل طب سنتی

۶٫تحصیل به زبان انگلیسی که یک زبان بین المللی است و زبان چینی

۷٫وسعت زیاد کشور چین جهت تحقیقات وسیع و یادگیرید در این سرزمین پهناور

۸٫تأیید مدرک پزشکی برای هر نوع آزمون پزشکی در سایر کشورها

تمدن چین یکی از قدیمی ترین تمدن هاست که بیش از ۴۰۰۰ سال قدمت دارد. فرهنگ غنی و سیستم آموزشی پیشرفته به ویژه در زمینه رشته پزشکی چین را به یکی از بزرگترین مراکز تحصیل برای دانشجویان بین المللی تبدیل نموده است. در حال حاضر ۴۹ مرکز آموزش پزشکی مجاز به پذیرش دانشجویان بین المللی MBBS هستند. این مراکز مجاز به ثبت نام در در دوره های بالینی کارشناسی به زبان انگلیسی نیستند. در سالهای اخیر از ۱۰۰۰۰ دانشجویی که برای رشته پزشکی در چین اقدام نمودند اکثر آنها دوره های MBBS را به زبان انگلیسی انتخاب نمودند. ۴۹ مرکز آموزش پزشکی که توسط دولت چین تأیید شده اند همگی در دایرکتوری مدارس پزشکی جهانی در سازمان بهداشت جهانی WHO فهرست شده اند. این تأیید به این معناست که فارغ التحصیلان برای حضور در آزمونهای ملی پزشکی مانند SCHS، HPCSA، PLAB، USMLE، PMDC، MCI و غیره واجد شرایط هستند. در مقایسه با دانشگاههای آمریکا، انگلستان، آلمان، اروپا و بسیاری از دانشگاههای اروپا اخذ پذیرش از دانشگاه ملی پزشکی چین آسان است. تحصیل پزشکی در چین برای دوره MBBS 70% ارزانتر از تحصیل دوره مشابه در ایالات متحده و بریتانیاست. دوره MD در ایالات متحده (معادل MBBS) حدود ۱۶۰ تا ۲۰۰ هزار دلار هزینه دارد، این هزینه برای یک دوره ۴ ساله کارشناسی پیش از ورود به مدرسه پزشکی است در حالیکه هزینه دوره MBBS در هر یک از دانشگاههای پزشکی چین برای یک دوره ۶ ساله ۳۰ تا ۵۰ هزار دلار است. به دلیل اینکه دانشجویان رشته پزشکی می بایست یک دوره کارآموزی را در بیمارستانهای معتبر بگذرانند اکثر بیمارستانهایی که پذیرای دانشجویان هستند دارای درسه ۱۱۱ و سطح A هستند که پیشرفته ترین استانداردهای پزشکی بین المللی هستند.

دانشگاههای پزشکی چین

Anhui Medical University

Capital Medical University

Chongqing Medical University

Fujian Medical University

Guangzhou Medical University

Southern Medical University

Guangxi Medical University

Hebei Medical University

Harbin Medical University

Nanjing Medical University

Xuzhou Medical College

Dalian Medical University

Liaoning Medical University

Ningxia Medical University

Tianjin Medical University

Xinjiang Medical University

Kunming Medical University

Wenzhou Medical College

دانشگاه پزشکی پکن BUCM

_بهترین دانشگاه در چین که دوره TCM را ارائه می دهد.

_این دانشگاه در رتبه بندی ۱۰۰ دانشگاه برتر قرار دارد

­_یکی از مراکز مهم آموزش و تحقیقات علمی در مورد TCM، طب سوزنی، Moxibustion و Tuina

_دوره پزشکی به زبان انگلیسی و چینی ارائه می شود

_دانشگاه در مرکز شهر قرار دارد و به سیستم حمل و نقل عمومی دسترسی دارد

کالج پزشکی شنیانگ SYMC

_این کالج بهترین مؤسسه پزشکی در آموزش عالی شنیانگ است که بیش از ۱۰ سال در پذیرش دانشجویان بین المللی سابقه دارد.

_هزینه تحصیل در SYMC نسبتأ کم است

دانشگاه پزشکی دالیان DLM

_این دانشگاه در شهر ساحلی دالیان واقع شده است که بهترین شهر توریستی چین است

_این دانشگاه بزرگترین دانشگاه پزشکی چین است که بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی را ثبت نام می کند

_در این دانشگاه برنامه دندانپزشکی به زبان انگلیسی BDS ارائه می شود

_برای دوره کارآموزی در چین دو بیمارستان وابسته به این دانشگاه با داشتن رتبه یک این دوره ها را ارائه می دهند.

دانشگاه پزشکی چین CMU

_یکی از ۱۰ دانشگاه برتر پزشکی چین است که قدمت ۷۹ ساله دارد

_دانشگاه پزشکی چین آموزش پزشکی به زبان انگلیسی را از سال ۱۹۷۸ انجام داده است

_CMU دارای سه بیمارستان بزرگ وابسته است که دوره های کارآموزی را ارائه می دهند

_دوره انگلیسی MBBS به دو مرحله تقسیم می شود: ۹ ترم تئوری (۶ ترم دوره پایه پزشکی و ۳ ترم دوره بالینی) و ۱٫۵ سال دوره  کارآموزی (۱ سال دوره اجباری و ۶ ماه اختیاری)

هزینه ها

هزینه تحصیل: ۳۵۰۰۰ RMB (حواله یوان)

هزینه درخواست: ۸۰۰ RMB

معاینه پزشکی: ۶۱۱ RMB

بیمه درمانی: ۶۰۰ RMB در سال

هزینه زندگی: ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ RMB

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش

_مدارک تحصیلی از سال اول دبیرستان تا آخرین مقطع تحصیلی

_گذرنامه معتبر

با توجه به اینکه چین در زمینه ارائه برنامه های آموزشی و تخصصی پیشینه خوبی دارد یکی از بهترین انتخاب هاست اما تحصیل پزشکی در چین در نتایج متعددی برای متقاضیان در پی خواهد داشت. متقاضیانی که در نهایت قصد کار و اخذ اقامت چین را دارند بهتر است در رابطه با کشور مقصد تجدید نظر نمایند زیرا چین کشور مهاجرپذیری نیست و اخذ اقامت چین به روش تحصیل امکانپذیر نیست. لذا تحصیل پزشکی در اروپا و کشورهایی همچون انگلستان و استرالیا و مجارستان منتج به اقامت نیز خواهد شد و البته با توجه به جمعیت قابل توجه چین کارابی در کشورهای اروپایی شانس بیشتری دارد.

شما متقاضیان مهاجرت به چین و یا مهاجرت تحصیلی به چین و تحصیل در چین می توانید برای آگاهی از اطلاعات بیشتر در باب تحصیل پزشکی در چین با مشاورین خبره و زبده موسسه حقوقی ملک پور و دفتر مشاوره ای MIE اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران ارتباط برقرار نموده و مشاوره تخصصی و رایگان بهره مند شوید تا بهترین بهترین تصمیم را برای ادامه تحصیل پزشکی در چین و شرایط اخذ اقامت چین اتخاذ نمائید .

14 پاسخ
 1. ميلاد گفته:

  سلام خسته نباشید من میخواستم دندان پزشکی بخونم ۲۵سالمه بینه روسیه و چین نمیدونم کدوم‌ انتخاب کنم از نظر مالی زیاد مشکل ندارم بیشتر دغده ام اینه که بتونم راحتر باشمو واسه انتقالی راحت انتقالی بگیرم مدرک زبان هم ندارم نظرم رویه روسیه بوده ولی زبان روسی یکی از چالش هام شده چون ایران انگلیسی رو قبول نداره خواستم نظر شما رو بدونم هم از لحاظ هزینه کمتر هم سطح دوتا کشور توی تدریس کدوم کشورو انتخاب کنم که از همه مظر بهتر باشه تقریبا
  فقط لطفا جوابمو بدید من چند بار تماس گرفتم همیشه خطا مشغوله همینجا ممنون میشم پاسخ کامل بدید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
 2. کیمیا گفته:

  سلام.حداکثر تعداد واحد پزشکی تو چین که هر ترم میشه تو چین گرفت چقدر هست؟میشه 72 واحد رو تو 1.5 سال پاس کرد بعد بیاییم دانشگاه ایران؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 3. علی گفته:

  با عرض سلام و درود خدمت دکتر ملکپور عزیز
  من همیشه پیگیر مطالب و مشاوره های صادقانتون هستم
  بنده در حال حاضر دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی هستم با ۲۳سال سن ،دارم مدرک ایلتس می گیرم و میخوام واسه «پزشکی خارج از کشور »اقدام کنم ولی متاسفانه در دوره ی دبیرستان(رشته تجربی)به دلایلی خیلی خوب پیش نرفتم و معدل و نمراتم بالا نیست معدل سوم۱۵.۶۷ و معدل پیش۱۴.۳۴ با این شرایط کجا میتونم پذیرش پزشکی بگیرم امکان پذیرش از چین یا کشور دیگه ای هست که هزینه ها مقرون به صرفه مثل چین یا تحصیل رایگان و مورد تایید باشه ؟؟
  خواهش میکنم جواب بدید که اگه امکانش نیست ی راه دیگه ای پیدا کنم(کنکور) چرا که به هیچ وجه حاضر نیستم از پزشکي دست بکشم و هدفم از انتخاب رشته مترجمی هم همین بود.
  ممنون و سپاسگزارم از این که وقت میگذارید و جواب میدید.

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. امکان تحصیل پزشکی برای شما در کشورهای متناسب با شرایط خود وجود دارد اما برای تحصیل در کشور چین نیاز به یادگیری زبان خود کشور می باشد. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات تکمیلی در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 4. علی گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دکتر ملک پور عزیز . بنده میخواستم بپرسم که تحصیل پزشکی در چین را چه طور میبینید؟ و با توجه به این که تحصیل به زبان انگلیسی هم وجود دارد و همچنین با توجه به این که رنک دانشگاه های چین خیلی عالیه و هزینه ی معقولی هم دارد حال آیا شما تحصیل در چین رو توصیه میکنید یا خیر؟ با تشکر فراوان

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 5. Ali گفته:

  با سلام خدمت استاد ملکپور عزیز
  خواهش مجدد دارم که در مورد تحصیل در رشته پزشکی در چین بیشتر توضیح بدید و اینکه کدام دانشگاه ها آزمون ورودی ندارند؟
  ممنون که وقت میزارید و به سوالات پاسخ میدید.

  پاسخ
 6. Ali گفته:

  با سلام خدمت استاد گران قدر
  میخواستم از استاد خواهش کنم که در مورد پزشکی چین و شرایط پذیرش و اینکه کدوم یک از دانشگاه ها آزمون ورودی ندارن توی کانال تلگرامتون هم توضیح بدید چون به مراتب بروز تر و قابل دسترس تر هست.
  سپاس فراوان

  پاسخ
 7. سعید جمالی گفته:

  سلام و ممنون از سایتتون من چند سال هست سایت شما رو میشناسم و ازتون صمیمانه تشکر میکنم .و اما سوالم .:
  من دوست دارم تو یه شهر چین پزشکی مورد تایید وزرات علوم درس بخونم . اگر میشه معرفی کنید که کدوم دانشگاه پزشکی ارزون تر هست و هم هزینه خورد و خوراک پایین . و دیگری اینکه من خانواده ام میتونن ماهی یک میلیون تومن به پول ایران برام بفرستن ایا کافیه؟ مدرک زبان چی میخوان؟ آیا هزینه ترم رو کامل باید در شروع ترم پرداخت کرد یا در پایان ترم؟ جواب بدید همیشه دعاتون میکنم البته نیازی به دعای بنده نیست چون شما برادر عزیز مایی آقای ملکپور .یا علی

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   تعدادی از دانشگاه های کشور چین مورد قبول وزارت علوم است ولی در ابتدا باید حتما استعلام نیز صورت بگیرد . هزینه های زندگی و تحصیل در دانشگاه های چین متفاوت است و بهتر است که تمامی شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد . شما میتوانید با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید تا راهنمایی دقیقتری برای شما ارائه گردد . با تشکر

   پاسخ
 8. زينب گفته:

  سلام وقت بخیر استاد عزیز و گرانقدر.خواهش میکنم با صحبتهای فوق العاده تون منو راهنمایی کنید،من برای دندانپزشکی جیاتونگ میخوام اقدام کنم،باتوجه به شرایطم انتخاب درستی هست؟
  متولد٧٢ کارشناسی مامایی شهیدبهشتی/۱۵/۷۷ دیپلم١٩/۴٨ پیش دانشگاهی١٧/٨٧ دارم کلاسای ایلتس میرم که مدرک زبان بگیرم الان دارم بیمارستان طرح میرم برای ازادشدن مدرکم که اابته میدونم تاثیری نداره/چقدر شانس قبولی دارم سپاسگزارم از لطف بسیار شما

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   انتخاب کشور جهت تحصیل کاملا به خود شخص بستگی دارد . باید بررسی نمایید که آیا این دانشگاه نیاز به مدرک زبان دارد یا خیر و باقی مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش به چه صورت است . ممکن است بتوان با این شرایط شما برای دانشگاه های اروپا نیز اقدام کرد شما میتوانید با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید تا بتوانیم بهتر شما را راهنمایی نماییم.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.