تحصیل پزشکی در نیوزلند و بررسی شرایط آن

تحصیل پزشکی در نیوزلند، شرایط تحصیل در نیوزلند در رشته های پزشکی و زیرمجموعه پزشکی، شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت نیوزلند و قوانین کار در حین تحصیل پزشکی در نیوزلند و پس از آن در این مقاله به قلم تحریر درآورده می شود. آیا امکان پذیرش تحصیل پزشکی در نیوزلند وجود دارد؟ آیا امکان کار در ضمن تحصیل در کشور نیوزلند وجود دارد؟ تحت چه شرایطی می توان موفق به اخذ اقامت دائم و پاسپورت نیوزلند شد؟ در مقاله پیش رویتان به سوالات مطرح شده در این بخش و دیگر پرسش های شما در خصوص تحصیل پزشکی در نیوزلند و شرایط آن پاسخ داده خواهد شد. در صورت داشتن سوالات بیشتر می توانید با کارشناسان و متخصصان ما در موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تماس تلفنی برقرار فرمایید تا به صورت رایگان به سوالات شما پاسخ داده شود. همچنین می توانید از طریق این تماس تلفنی شرایط خود را بررسی کنید و در زمینه راه های مهاجرتی متناسب با شرایط تان راهنمایی شوید.

تحصیل پزشکی در نیوزلند 3 تحصیل پزشکی در نیوزلند

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

شرایط عمومی تحصیل پزشکی در نیوزلند

نیوزلند کشوری است متشکل از دو جزیره بزرگ و چند جزیره کوچک که در قسمت جنوب غربی اقیانوس آرام قرار گرفته شده است. جزیره های بزرگ به نام های جزیره های جنوبی و شمالی می باشند. کشور نیوزلند با فاصله بسیار زیادی از دیگر خشکی های جهان قرار گرفته است و نزدیکترین خشکی به آن استرالیا می باشد که در فاصله 2،000 کیلومتری آن واقع شده است. کشور نیوزلند دارای آب و هوای اقیانوسی و معتدل است. این کشور سرزمینی کوهستانی و چهار فصل می باشد. سیستم آموزشی نیوزلند در سطح جهان در جایگاه مطلوبی قرار دارد و تحصیل در این کشور هزینه کمتری نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر دارد، از این رو توجه برخی از دانشجویان بین المللی به این کشور جلب شده است. پزشکی از رشته های مورد توجه در دنیا می باشد که به دلیل جایگاه اجتماعی ویژه پزشکان و درآمد مناسب این حرفه، از طرفداران زیادی برخوردار است. موضوع اصلی این نوشتار نیز تحصیل پزشکی در نیوزلند می باشد، با ادامه مقاله همراه شوید و هر آنچه را که برای تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های نیوزلند مورد نیاز است بیاموزید.

اعزام دانشجو به نیوزلند 1 تحصیل پزشکی در نیوزلند

شرایط ورود به رشته پزشکی در نیوزلند

برای تحصیل پزشکی در نیوزلند فرد متقاضی ابتد باید یک دوره پیش پزشکی بگذراند. در این دوره دروسی چون فیزیک، شیمی، زیست شناسی و زبان انگلیسی تدریس می شود. با توجه به معدل فرد در این دوره (نمره GPA) صلاحیت یا عدم صلاحیت فرد برای ورود به دوره های پزشکی تعیین می گردد. بسیاری از افراد کشور نیوزلند را به عنوان مقصد تحصیل پزشکی خود انتخاب می کنند تا از شرایط و امکانات فوق العاده تحصیل پزشکی در دانشگاه های اوتاگو و آکلند بهره مند گردند. برخی از مدارس پزشکی نیوزلند شرایط ورود به دانشگاه های اوتاگو و اوکلند را برای تحصیل در رشته های پزشکی فراهم می آورند. این دانشگاه ها امکان تحصیل فرد متقاضی را در رشته پزشکی و جراحی در مقطع لیسانس (MBChB) فراهم می آورند. لازم به ذکر است متقاضیان بین المللی نیاز به گذراندن دوره های مرتبط با پزشکی شامل علوم سلامت و علوم بیوپزشکی و یا دوره های مشابه را قبل از درخواست پذیرش برای رشته پزشکی دارند. متقاضیان تحصیل پزشکی در نیوزلند باید آزمون Undergraduate Medicine and Health Science Admission Test – UMAT را قبل از ماه جولای داده باشند. زمان ثبت نام این آزمون در ماه جون می باشد. نمره این آزمون صلاحیت شما را برای ورود به دانشگاه جهت تحصیل در رشته پزشکی تعیین می نماید. برای افرادی که از کشورهایی اقدام می کنند که زبان انگلیسی، زبان مادری شان نمی باشد، نیاز دارند تا مدرک زبان انگلیسی (مدرک آیلتس) ارائه دهند. حداقل نمره زبان فرد باید برابر با آیلتس 7.5 باشد. به علاوه نمره هر مهارت نباید زیر 7 باشد. برای افرادی که دوره قبلی تحصیل خود را در نیوزلند گذرانده اند نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. مدت زمان دوره پزشکی در نیوزلند 6 سال است. در سال اول فرد واحدهای عمومی می گذراند. در سال سوم این امکان برای افراد فراهم می گردد تا به طور مستقیم با بیمار در بیمارستان در ارتباط باشند. در سال چهارم دوره انترنی آن ها شروع می شود. در انتهای سال پنجم امتحانی از فرد گرفته می شود که در صورت قبولی شخص امکان ورود به سال 6 ام را خواهد داشت. دانشجویان پزشکی در سال آخر که به عنوان اینترن در بیمارستان کار می کنند در سال حقوقی برابر با 27 هزار دلار نیوزلندی دریافت می کنند.

اعزام دانشجو به نیوزلند

دانشگاه های پزشکی در نیوزلند

دانشگاه های مطرحی در کشور نیوزلند وجود دارند که رتبه های جهانی زیر 500 دارند. بسیاری از دانشجویان بین المللی تمایل دارند در این دانشگاه ها تحصیل نمایند و تحصیل در یک دانشگاه سطح بالا را تجربه نمایند. نام 6 دانشگاه در نیوزلند که دوره های پزشکی را ارائه می دهند و رتبه مطلوبی در سطح دنیا قرار دارند، در جدول زیر ذکر شده است. همچنین این دوره ها به زبان انگلیسی ارائه می گردد.

نام دانشگاه به انگلیسی نام دانشگاه به فارسی رنک جهانی دانشگاه
Massey University دانشگاه مسی 501
Auckland University of Technology دانشگاه صنعتی اوکلند 301
University of Canterbury دانشگاه کانتربری 301
Victoria University of Wellington دانشگاه ویکتوریا ولینگتون 401
University of Otago دانشگاه اوتاگو 201
University of Auckland دانشگاه اوکلند 201

تحصیل پزشکی در نیوزلند 6 تحصیل پزشکی در نیوزلند

بورسیه تحصیلی نیوزیلند

مدارک لازم برای پذیرش پزشکی در نیوزلند

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های نیوزلند در رشته پزشکی، باید مدارک خاصی تهیه گردد. مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی نیوزلند به ترتیب زیر می باشد.

 • فرم تکمیل شده درخواست فرد جهت اخذ پذیرش دانشگاه
 • ترجمه مدارک تحصیلی دانشگاهی مقاطع قبل در صورتی که فرد برای دوره های بالاتر از لیسانس اقدام می نماید.
 • ارائه مدرک تحصیلی دوران 3 ساله دبیرستان و دوره پیش دانشگاهی یا ارائه مدرک 4 ساله دیپلم دبیرستان
 • NCEA در سطح 3
 • ارائه نامه Educational Credential Evaluators Report - ECE
 • ارائه مدارک مبنی بر تعیین هویت شامل اسم کامل، تاریخ تولد و ملیت.

  ارائه این اطلاعات با ارائه کپی پاسپورت فرد و یا مدرک شناسایی فرد به انگلیسی امکان پذیر خواهد بود. ارائه مدارک شناسایی به صورت فیزیکی الزامی است.

 • ارائه مدرک زبان انگلیسی در آزمون های بین المللی

  جدول زیر نمره زبان مورد نیاز جهت اخذ پذیرش را نشان می دهد.

  نوع آزمون تحصیلات در مقطع لیسانس تحصیلات در مقاطع بالاتر از لیسانس
  تافل 80 (مهارت نوشتار بالای 20) 95 (مهارت نوشتار بالاتر از 22)
  آیلتس 6 و هر مهارت نیز 6 6.5 و هر مهارت بالاتر از 6
  PTE 58 و هر مهارت بالاتر از 50 64 و هر مهارت بالاتر از 57

هزینه های تحصیل پزشکی در نیوزلند

هزینه تحصیل پزشکی برای دانشجویان بین المللی بین 32 هزار الی 78 هزار دلار نیوزلند می باشد. این هزینه بسته به دوره تحصیلی مورد تقاضا متفاوت است. هزینه های دوره های متفاوت پزشکی و رشته های مرتبط با پزشکی در جدول زیر ذکر شده است.

هزینه تحصیل کارشناسی
علوم پزشکی، داروسازی، آمارگیری 8،200 دلار نیوزلندی
دندانپزشکی و پزشکی 27،000 دلار نیوزلندی
فیزیوتراپی در سال های دوم و سوم 7،061 دلار نیوزلندی
فیزیوتراپی سال آخر 8،240 دلار نیوزلند

تحصیل پزشکی در نیوزلند 5 تحصیل پزشکی در نیوزلند

هزینه های زندگی در نیوزلند

علاوه بر شهریه دانشگاه، دانشجویان باید هزینه های زندگی خود را که شامل مواردی همچون غذا، رفت و آمد، مسکن و تفریحات می باشد، نیز تامین نمایند. هزینه های هفتگی زندگی در نیوزلند بین 264 تا 494 دلار می باشد. این مقدار شامل هزینه های خورد و خوراک و محل زندگی می باشد. هر چند که این هزینه ها کاملا وابسته به سبک زندگی فرد می باشد. به طور جزئی جدول زیر به هزینه های زندگی در کشور نیوزلند می پردازد.

رستوران
رستوران های ارزان 18 دلار نیوزلند
رستوران های با قیمت متوسط، سه وعده و برای دو نفر 85 دلار نیوزلند
مک دونالد 11 دلار نیوزلند
کاپوچینو  دلار نیوزلند 4.51
پپسی 3.16 دلار نیوزلند
آب 2.73 دلار نیوزلند
مارکت
شیر (1 لیتر) 2.67 دلار نیوزلند
نان سفید (500 گرم) 2.24 دلار نیوزلند
برنج (1 کیلوگرم) 2.73دلار نیوزلند
تخم مرغ (12 عدد) 4.84 دلار نیوزلند
پنیر محلی (1 کیلوگرم) 9.76 دلار نیوزلند
حمل و نقل
بلیط یک طرفه 3.40 دلار نیوزلند
هزینه های حمل و نقل ماهیانه 150 دلار نیوزلند
کرایه تاکسی 3.50 دلار نیوزلند
هزینه تاکسی (1km) 2.97 دلار نیزولند
هزینه بنزین (1 لیتر) 2.19 دلار نیوزلند
هزینه اجاره خانه
آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر 1،447.23 دلار نیوزلند
آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر 2،395.75 دلار نیوزلند
آپارتمان (1 خوابه) در حاشیه شهر 1،177.80 دلار نیوزلند
آپارتمان (3 خوابه) در حاشیه شهر 1،980.28 دلار نیوزلند
هزینه های نگهداری و مراقبت از کودک
پیش دبستانی (مهدکودک)، تمام وقت، خصوصی، هزینه های یک ماه 1،063.50 دلار نیزولند

در تصویر زیر شاخص هزینه های زندگی در نیوزلند در مقایسه با سایر کشورهای جهان نمایش داده شده است. رنگ سبز نشان دهنده ارازن ترین کشورها و رنگ قرمز بیان گر گران ترین کشور ها می باشد. 

تحصیل پزشکی در نیوزلند 1 تحصیل پزشکی در نیوزلند

ویزای تحصیلی نیوزیلند

تحصیل در سایر رشته های علوم پزشکی در نیوزلند

افرادی که غیر از تحصیل پزشکی در نیوزلند قصد تحصیل در نیوزلند در سایر رشته های علوم پزشکی از جمله داروسازی، دندان پزشکی و پرستاری را داشته باشند نیز باید دارای شرایط خاصی باشند در ادامه به بررسی این رشته ها می پردازیم.

 • تحصیل داروسازی در نیوزلند

  در رشته داروسازی دانشجویان به تحصیل مباحث مرتبط با شیمی در راستای کاربرد در موارد بیولوژیکی شامل درمان و پیشگیری بیماری می پردازند. دوره های داروسازی در مقطع لیسانس از چندین دوره به ارزش 15 واحد و مجموع 360 واحد تشکیل شده اند. این واحدها در جدول زیر ذکر شده است.

  15 امتیاز مبانی بیوشیمی 106 و شیمی جهانی 110
  15 امتیاز 204 فارماکولوژی و سم شناسی
  30 امتیاز زیست شناسی (فرآیندهای سلولی) 107 امتیاز و سیستم های بدن 142 امتیاز
  30 امتیاز فارماکولوژی 319 و فارماکوکینتیک 318
  30 امتیاز بیوشیمی 203 و مکانیزم های بدن 203 ئ فیزیولوژی سیستم های بدن 205 و هلوم اعصاب 206 امتیاز
  15 امتیاز داروسازی مغز و بدن 320 ئ داروسازی یکپارچه 399

 • تحصیل دندان پزشکی در نیوزلند

  دندان پزشکی یک بخش مهم از خدمات سلامت در نیوزلند می باشد. کسانی که به تحصیل دندان پزشکی در نیوزلند می پردازند، موقعیت شغلی خوبی را بعد از اتمام تحصیلشان تجربه خواهد کرد. تحصیل دندانپزشکی در نیوزلند شامل رشته های دندان پزشکی عمومی، جراح دندانپرشک، ایمپلنت لوژی و بهداشت دهان و دندان می باشد. دندان پزشکی و زیر مجموعه های آن در دوره های لیسانس و فوق لیسانس ارائه می گردد.

 • تحصیل پرستاری در نیوزلند

  تحصیل رشته پرستاری در نیوزلند در برنامه های پرستاری یکی از موسسات پلی تکنیک یا تکنولوژی نیوزلند که در برنامه NZQA Level Five ثبت شده اند میسر است. از این طریق فرد موفق به دریافت یک دیپلم مورد تایید شورای پرستاری نیوزلند می گردد. لذا این امکان برای فرد فراهم می گردد تا تبدیل به یک پرستار ثبت شده در نیوزلند گردد. فرد متقاضی تحصیل در نیوزلند این امکان برایش فراهم می گردد تا از به روز ترین خدمات و امکانات بیمارستان های نیوزلند بهره مند گردد. مدت زمان تحصیل پرستاری در نیوزلند 3 سال می باشد. در طول این 3 سال فرد 1300 ساعت آموزش بالینی می گذراند و مهارت های تجربی لازم را بدست می آورد. همچنین این سه سال از 6 ترم تشکیل شده است که پس از این 6 ترم فرد موفق به دریافت لیسانس پرستاری می گردد. پس از دریافت لیسانس پرستاری این امکان برای فرد فراهم می گردد تا به عنوان یک پرستار در شورای پرستاری نیوزلند ثبت نام نماید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند

دریافت ویزای تحصیلی نیوزلند

در ابتدا فرد به منظور دریافت ویزای تحصیلی باید اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه پزشکی در نیوزلند کند. ویزای نیوزلند اخذ شده در روش های تحصیلی از نوع ویزاهای بلند مدت می باشد. به طور کلی مدارک مورد نیاز به جهت موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند در زیر ذکر شده است.

 • فرم تقاضای ویزای تحصیلی
 • 2 قطعه عکس
 • پاسپورت
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • اسناد مربوط به محل اقامت فرد در نیوزلند
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • گواهی سلامت
 • مدرک زبان انگلیسی معتبر و متناسب با نمره مورد نیاز برای مقطع تحصیل
 • مدارک مربوط به ازدواج یا طلاق یا فوت همسر در صورت وجود

تحصیل پزشکی در نیوزلند 7 تحصیل پزشکی در نیوزلند

کار پس از تحصیل پزشکی در نیوزلند

افرادی که به تحصیل رشته پزشکی در کشور نیوزلند می پردازند، این امکان برایشان فراهم می گردد تا پس از اتمام تحصیلشان به مدت 2 سال برای کسب مهارت لازم در رشته پزشکی در نیوزلند اقامت داشته باشند و سپس به کشور خود بازگردند. در صورتی که فرد پس از اتمام این دوره دو ساله خواستار ادامه کار در نیزولند باشد باید درخواست کار خود را به موسسه NZREX ارائه نماید. ارائه درخواست کار برای افرادی که در حین تحصیل باشند امکان پذیر نمی باشد. برای بررسی دقیق تر شرایط کار در کشور نیوزلند در نمودار زیر نرخ بیکاری در این کشور و روند تغییرات آن در سال های اخیر نمایش داده شده است.

تحصیل پزشکی در نیوزلند 2 تحصیل پزشکی در نیوزلند

ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، حاصل بیش از 15 سال تجربه در امر مهاجرت می باشد که شما را با تمامی روش های مهاجرت به کشورهای برتر دنیا آشنا می سازد و می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
سخن پایانی

تحصیل پزشکی در نیوزلند، دانشگاه های پزشکی در نیوزلند و مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در کشور نیوزلند در این نوشتار مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل پزشکی در نیوزلند و شرایط مهاجرت به کشور نیوزلند و اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند می توانید با مشاورین و کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس تلفنی حاصل فرمایید. این تماس تلفنی رایگان می باشد و در این مشاوره تلفنی شرایط شما بررسی خواهد شد و شرایط تحصیل پزشکی در نیوزلند به صورت دقیق و جزئی برای شما توضیح داده خواهد شد. همچنین می توانید سوالات خود را در انتهای این مقاله یادداشت نمایید. به علاوه این امکان برای شما فراهم گردیده تا سوالات خود را در بخش سوالات مهاجرت در منوی سایت بپرسید. مشاوران متخصص ما در امر مهاجرت در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.