تحصیل پزشکی در لیتوانی و بررسی شرایط آن

تحصیل پزشکی در لیتوانی ، شرایط تحصیل پزشکی در لیتوانی و نحوه دریافت ویزای تحصیلی در این نوشتار مورد تحلیل و بررسی علمی واقع شده است. با توجه به این که در سال های اخیر تحصیل پزشکی در لیتوانی مورد توجه افراد قابل توجهی قرار گرفته است، همواره سوالاتی در این زمینه پیش می آید از جمله اینکه هزینه تحصیل پزشکی در لیتوانی چه میزان می باشد؟ شرایط دریافت ویزای تحصیلی لیتوانی چگونه است؟ آیا مدارک تحصیلی لیتوانی مورد تایید ایران می باشد؟ با توجه به سوالات شما عزیزان ما تلاش بر آن داریم تا در قالب یک مقاله به تمامی پرسش های شما عزیزان پاسخ دهیم. متقاضیان تحصیل پزشکی در لیتوانی می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از راه های تماس معین شده با موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس گرفته و از مشاوره های رایگان تلفنی آن استفاده نمایند. پیشنهاد می شود قبل از دریافت هرگونه مشاوره ما، از ویدیو های رایگان موجود در سایت موسسه دیدن نموده و ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه و مشاهده نمایند تا اطلاعاتی پایه ای در امر مهاجرت را بدست آورند و از پروسه های مختلف مهاجرت آگاه باشند.

تحصیل پزشکی در لیتوانی تحصیل پزشکی در لیتوانی

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

شرایط عمومی تحصیل پزشکی در لیتوانی

متقاضیانی که درخواست ورود به لیتوانی و تحصیل در این کشور را دارند باید در ابتدای امر اطلاعات جامعی از شرایط عمومی این کشور بدست بیاورند. لیتوانی از نظر جغرافیایی در شمال شرقی اروپا قرار گرفته است و از شمال با لتونی، از شرق با بلاروس و از جنوب با لهستان و روسیه هم مرز می باشد. لیتوانی بزرگ ترین و جنوبی ترین کشور در بین کشور های حوزه بالتیک محسوب می شود. در آخرین سر شماری کشور لیتوانی جمعیت آن 3 میلیون و 500 هزار نفر اعلام شده است. دولت این کشور بزرگترین شهر این کشور ویلنیوس را به عنوان پایتخت آن در تعیین کرده است. در حال حاضر واحد پول این کشور یورو می باشد.
جالب است بدانید واحد پول این کشور لیتاس بوده که در سال 2015 به یورو تغییر کرده است. زبان رسمی این کشور لیتوانیایی می باشد، اما باید دقت داشت که زبان روسی و لهستانی در این کشور نیز مرسوم می باشد. اکثر مردم این کشور دین مسیحی دارند که 79% آن به کلیسای کاتولیگ تعلق دارند. لیتوانی را از دسته کشور های سبز اتحادیه اروپا می نامند. با توجه به این هزینه های تحصیل و زندگی در لیتوانی بسیار کمتر از کشور های دیگر اروپایی می باشد سالانه متقاضیان زیادی اقدام به مهاجرت به این کشور می نمایند و باید اشاره کرد که تحصیل پزشکی در لیتوانی بیشترین متقاضی مهاجرت به این کشور را دارد. لیتوانی از دسته کشور هایی می باشد که 90% مردم آن تحصیل کرده می باشند. لیتوانی دارای 15 دانشگاه عمومی و 11 دانشگاه خصوصی است.

شرایط عمومی لیتوانی تحصیل پزشکی در لیتوانی

فایل تصویری موسسه ملک پور درباب تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در خارج از کشور

video تحصیل پزشکی در لیتوانی

فایل صوتی موسسه ملک پور درباب تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در خارج از کشور

audio تحصیل پزشکی در لیتوانی

شرایط ورود به رشته پزشکی در لیتوانی

تحصیل پزشکی در لیتوانی و کشورهای کوچک اتحادیه اروپا به علت هزینه های تحصیل و زندگی امروزه مورد استقبال افراد قابل توجهی می باشد. افرادی که درخواست ورود به این رشته تحصیلی در لیتوانی را دارند، الزاماً باید مدرک دیپلم 12 خود را ارائه دهند. افرادی که درخواست ورود به این کشور را دارند باید در دوره های پیش پزشکی شرکت نمایند. این دوره ها به مدت 16 هفته برگزار می شود. افرادی که وارد این دوره می شوند باید در طول تحصیل خود، دروسی همچون شیمی، فیزیولوژی، آناتومی، فیزیک و زبان را آموزش ببینند. همچنین پش از گذراندن دوره های پیش پزشکی متقاضیان می بایست در یکی از آزمون های SAT و یا MCAT نمره قبولی کسب نمایند تا بتوانند وارد دوره های پزشکی در لیتوانی شوند.
دانشجویانی که به منظور تحصیل پزشکی وارد این کشور می شوند می توانند به 3 زبان روسی، انگلیسی و لیتوانیایی تحصیل پزشکی نمایند ولی می بایست پس از گذشت چند ترم،به زبان مردم لیتوانی تحصیل پزشکی را ادامه دهند. شما بعد از شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های لیتوانی اجازه تحصیل در دانشگاه های پزشکی این کشور را خواهید داشت. تحصیل پزشکی در لیتوانی 6 ساله می باشد. دانشجویان در حین تحصیل اجازه کار دارند و کارآموزی دانشجویان در دانشگاه محل تحصیل می باشد که حدودا 800 ساعت در طول 5 سال تحصیل پزشکی در لیتوانی می باشد. لازم به ذکر است که دوره کارآموزی دانشجویان پزشکی از سال دوم تحصیل شروع می شود. دانشجویانی که وارد این کشور می شوند به جز هزینه زندگی خود که با توجه به شرایط هر فرد متغییر می باشد باید هزینه ای در حدود 12.000 یورو جهت پرداخت به دانشگاه های پزشکی لیتوانی را در نظر داشته باشند.

wide fullhd lithuania vilnius 1 تحصیل پزشکی در لیتوانی

دانشگاه های پزشکی در لیتوانی

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های پزشکی در لیتوانی را دارند باید جهت اخذ پذیرش از دانشگاه ها شناختی کافی از دانشگاه های این کشور داشته باشند. شناخت شما از دانشگاه های کشور مورد نظر به شما در تصمیم گیری صحیح کمک می کند و شانس شما را برای اشتغال پس از فارغ التحصیلی نیز افزایش می دهد. در ادامه به معرفی برخی از دانشگاه های کشور لیتوانی به همراه رتبه آنها خواهیم پرداخت.

نام دانشگاه رنک بین المللی رنک کشوری
دانشگاه ویلنیوس 1168 1
دانشگاه کلاپیدوس 9159 22
دانشگاه لیتووس سویکاتوس 4615 8
دانشگاه کاونا 5769 9
دانشگاه بین المللی LLC 8135 16
دانشگاه  یوتنوس 8950 19
دانشگاه پانویزیو 9694 24

دانشگاه های کشور لیتوانی

مدارک لازم برای پذیرش و تحصیل پزشکی در لیتوانی

اخذ پذیرش از دانشگاه ها جهت تحصیل پزشکی در لیتوانی باید مورد توجه قرار گیرد. دانشگاه های لیتوانی جهت پذیرش دانشجویان مدارکی را شرط نموده که باید توسط دانشجویان به دانشگاه ارائه شود. در ادامه مطالب ما به مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش از دانشگاه های لیتوانی را برای شما عزیزان نام برده ایم:

 • پاسپورت معتبر
 • آخرین مدارک تحصیلی و مدرک دیپلم 12 ساله
 • مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه
 • نامه تمکن مالی جهت پرداخت هزینه های دانشگاه
 • مدارک هویتی معتبر

arab3 st تحصیل پزشکی در لیتوانی

هزینه های تحصیل پزشکی در لیتوانی

هزینه های تحصیل پزشکی در لیتوانی با سایر کشور های اتحادیه اروپا نیز متفاوت می باشد و این امر باعث جذب دانشجویان پزشکی در این کشور شده است. هزینه تحصیل در دانشگاه های لیتوانی بسته به دانشگاه و شهر محل تحصیل متغیر است اما تفاوت بین آنها فاحش نمی باشد و میانگین هزینه ای باید دانشجویان برای تحصیل خود در نظر داشته باشند 10.000 یورو در سال می باشد. کشور لیتوانی دانشگاه های رایگان هم دارد که شرایط ورودش برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر است اما شما برای ورود به این دانشگاه ها باید به زبان لیتوانیایی مسلط باشید. لازم به ذکر است که این هزینه در سایر رشته های پزشکی همانند دندانپزشکی متغیر می باشد که در بخش مربوط به این نیز اشاره شده است. یکی از موارد بسیار مهم که دانشجویان باید از آن اطلاع داشته باشند اجازه کار پاره وقت شما (20 ساعت در هفته) به طور رسمی برای دانشجویان می باشد. اصولاً دانشجویانی که در این کشور تحصیل می نمایند می توانند با کار پاره وقت هزینه های دانشگاه خود را پوشش دهند.

هزینه زندگی برای تحصیل پزشکی در لیتوانی

یکی از مواردی که دانشجویان و متقاضیان تحصیل در لیتوانی باید به آن توجه داشته باشند، هزینه های زندگی در لیتوانی می باشد. با توجه به اینکه کشور لیتوانی از دسته کشور های ارزان اتحادیه اروپا می باشد، لازم به ذکر است که هزینه اجاره ملک در این کشور حدودا 11% کمتر از ایران می باشد. ما در ادامه در قالب جدول هزینه های زندگی در این این کشور برای شما عزیزان قرار داده ایم. 

لوازم زندگی هزینه ها
هزینه غذار در رستوران ارزان 7 یورو
هزینه غذا برای 2 نفر در رستوران متوسط 30 یورو
هزینه بطری آب 0.33 لیتری 1.07 یورو
هزینه نوشابه 0.33 لیتری (کوکا/پپسی) 1.38 یورو
هزینه یک فنجان قهوه 2 یورو
هزینه بطری شیر 1 لیتری 0.87 یورو
هزینه نان 500 گرمی 1.02 یورو
هزینه 1 کیلو گرم برنج 1.37 یورو
هزینه 1 کیلو سینه مرغ 4.78 یورو
هزینه 1 کیلو گرم گوشت گاو 7.51 یورو
هزینه 1 لیتر بنزین 1.19 یورو
اجاره آپارتمان 1 خوابه داخل شهر 393 یورو در هر ماه
اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج شهر                 255 یورو در هر ماه
اجاره آپارتمان 3 خوابه داخل شهر 657 یورو در هر ماه
اجاره آپارتمان 3 خوابه خارج شهر 409 یورو در هر ماه

هزینه تحصیل و زندگی در لیتوانی

تحصیل در سایر رشته های علوم پزشکی در لیتوانی

تحصیل پزشکی در لیتوانی تنها ختم به رشته پزشکی نمی شود. سالانه افراد زیادی جهت تحصیل در شاخه های پزشکی در این کشور اقدام می کنند. ما در این بخش به بررسی برخی از رشته های پر طرفدار از سوی دانشجویان بین المللی می پردازیم:

 • داروسازی
 • دندانپزشکی
 • پرستاری
 • داروسازی

  داروسازی از رشته هایی می باشد که درخواست ورود و تحصیل در این رشته بسیار بالا می باشد. افرادی که قصد ورود به رشته را دارند باید ابتدا در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر شرکت نمایند و بعد از بدست آوردن امتیاز مورد نیاز وارد دانشگاه شوند. از موارد بسیار مهم جهت تحصیل در این کشور ارائه مدرک دیپلم 12 ساله می باشد. هزینه تخصیل داروسازی در این کشور حدودا 6.000 تا 8.000 یورو می باشد. دانشجویانی که قصد ورود به این رشته تحصیلی در لیتوانی را دارند می بایست دوره 5 ساله جهت تحصیل داروسازی در لیوانی را بگذرانند.

 • دندانپزشکی

  تحصیل دندانپزشکی در لیتوانی از مواردی می باشد که مورد توجه دانشجویان بین المللی می باشد. متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که هزینه تحصیل دندانپزشکی بیشتر از هزینه تحصیل پزشکی در لیتوانی می باشد. ورود به این مقطع تحصیلی نیاز به ارائه مدارک دیپلم 12 ساله دارخواهد داشت. دانشجویانی که قصد ورود به این دانشگاه ها را دارند باید در ابتدا در آزمون های ورودی شرکت نمایند و در صورت قبولی اجازه ورود به دانشگاه به آنها داده می شود. میانگین هزینه تحصیل در این کشور 12.000 یورو می باشد. مدت تحصیل دندانپزشکی در این کشور حدودا 5 سال می باشد.

 • پرستاری

  پرستاری از رشته هایی می باشد که در سال های اخیر به علت کمبود نیروی کاری در اتحادیه اروپا مورد استقبال دانشجویان نیز قرار گرفته است. دانشجویانی که قصد ورود به دانشگاه های این کشور را دارند باید در ابتدای امر در آزمون ورودی این دانشگاه ها شرکت نمایند. هزینه تحصیل در این دوره ها حدودا 5.000 تا 8.000 یورو می باشد. متقاضیان تحصیل پرستاری در لیتوانی می بایست در ابتدای امر درخواست، مدرک دیپلم 12 ساله خود را به دانشگاه مربوطه ارائه دهند.

دریافت ویزای تحصیل پزشکی در لیتوانی

یکی از موارد بسیار مهم در امر تحصیل پزشکی در لیتوانی، دریافت ویزای کشور مورد نظر می باشد. متاسفانه برخی از افراد بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر در اخذ ویزا بی دقتی می نمایند و این امر باعث رد شدن درخواست شما می شود. دریافت ویزای تحصیلی جهت تحصیل پزشکی در لیتوانی نیاز به ارائه مدارکی از سوی متقاضیان دارد. ما در ادامه مطالب به بررسی مدارک مورد نیزا ویزای تحصیلی لیتوانی پرداخته ایم:

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه مدارک اخذ پذیرش از دانشگاه
 • ارائه نامه تمکن مالی جهت پرداخت هزینه های زندگی
 • ارائه فیش واریزی هزینه دانشگاه مورد نظر
 • ارائه انگیزه نامه معتبر جهت تحصیل در این کشور
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی مورد نیاز سفارت
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

کار پس از تحصیل پزشکی در لیتوانی

دانشجویانی که تحصیل پزشکی در لیتوانی را مورد نظر خود قرار داده و این کشور را به عنوان کشور مقصد خود انتخاب نموده اند باید توجه داشته باشند که در یک دوره 6 ساله باید تحصیل نمایند اما بعد از اتمام تحصیل خود می توانید وارد بازار کاری این کشور شوند و با پرداخت مالیات توانایی اخذ اقامت این کشور را داشته باشند. شرایط پس از فارغ التحصیلی در کشور لیتوانی به این صورت می باشد که متقاضیان و دانشجویان بعد از تحصیل در این کشور اجازه اقامت و جست و جوی کار را دارند. متقاضیان می توانند با پرداخت مالیات به مدت 5 سال اقامت این کشور را بدست آورند. پس از اخذ اقامت دائم با گذشت 2 الی 3 سال از زندگی در لیتوانی می توان درخواست تابعیت این کشور را نمود. همراهان عزیز توجه داشته باشند که بعد تحصیل اجازه ورود به کشورهای دیگر اتحادیه اروپا را خواهند داشت. یکی از موارد بسیار مهم در اخذ اقامت لیتوانی از طریق کار، نرخ بیکاری این کشور می باشد که ما در ادامه مطالب به صورت نمودار برای شما عزیزان قرار داده ایم.

نرخ بیکاری لیتوانی تحصیل پزشکی در لیتوانی

اقامت بعد از تحصیل در لیتوانی
تحصیل پزشکی در لیتوانی و سخن پایانی

تحصیل پزشکی در لیتوانی و نحوه دریافت پذیرش و ویزا در دانشگاه ها این کشور را در این مقاله به طور کامل برای شما عزیزان شرح داده ایم. با توجه به اینکه کشور لیتوانی از دسته کشور های کوپک اتحادیه اروپا می باشد و هزینه تحصیل پزشکی در لیتوانی ارزان تر از سایر کشور های اروپایی می باشد، متقاضیان زیادی سالانه از کشور های متفاوت جهت تحصیل پزشکی در لیتوانی اقدام می نمایند. همراهان گرامی موسسه ملک پور می توانند به منظور اخذ اطلاعات در زمینه تحصیل پزشکی در لیتوانی از مشاوره های تلفنی موسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش به صورت رایگان استفاده نمایند. پیشنهاد می شود قبل از هرگونه اقدام با کارشناسان حقوقی متخصص در امر مهاجرت موسسه حقوقی ملک پور راهنمایی اخذ کنند تا پیش زمینه ای از تحصیل پزشکی در لیتوانی را داشته باشند. متقاضیان تحصیل پزشکی در کشور لیتوانی و اخذ اقامت و تابعیت این کشور از این طریق می توانند نظرات و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه های این مقاله برای ما ارسال نمایند تا کارشناسان ما پاسخگوی آن باشند.