پزشکی در لوکزامبورگ و بررسی شرایط آن

تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ، شرایط عمومی تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ، مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ در مقاله پیش رو مورد بررسی علمی قرار خواهد گرفت. در صورت دارا بودن چه شرایطی می توان برای تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ اقدام نمود؟ هزینه های تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ به چه صورت می باشد؟ برای اخذ ویزای لوکزامبورگ از طریق تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ چه مدارکی مورد نیاز می باشد؟ آیا پس از تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ می توان در این کشور به جست و جوی کار پرداخت؟ مطالعه این مقاله تا پایان، پاسخ این سوالات و سوالات مشابه را به شما خواهد داد. لوکزامبورگ کشور زیبا و کوچکی در غرب اروپا می باشد و در دسته ثروتمندترین کشورهای اروپایی قرار دارد. جهت دریافت اطلاعات علمی و جامع در زمینه تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ و هم چنین یافتن بهترین روش و مقصد مهاجرت می توانید به وب سایت موسسه حقوقی ملک پور مراجعه فرمائید و با مطالعه مقالات تهیه شده توسط کارشناسان مجرب این موسسه از منابع معتبر، اطلاعات خود را در زمینه انواع روش های مهاجرتی و قوانین حقوقی کشورها افزایش دهید و یا با مشاورین حاذق موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمائید و با دریافت مشاوره رایگان تلفنی شرایط خود را برای امر مهاجرت بررسی نمائید. برای دسترسی به شماره تماس های این موسسه می توانید به صفحه ارتباط با ما مراجعه فرمائید.

تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ 1 تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ و شرایط عمومی

لوکزامبورگ، کشوری کوچک با مساحت 2.856 کیلومتر مربع می باشد که جمعیت آن تنها نزدیک به 600 هزار نفر می باشد. پایتخت این کشور کوچک شهر لوکزامبورگ می باشد. مردم این کشور به 3 زبان لوکزامبورگی، فرانسوی و آلمانی صحبت می کنند. واحد پول رسمی آن نیز یورو می باشد. دین اکثریت مردم این کشور مسیحی می باشد. کشور لوکزامبورگ یکی از ثروتمند ترین کشورها در اروپا می باشد و هزینه مسکن در این کشور بالا است. در حال حاضر تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ تنها با همکاری دانشگاه های کشورهای دیگر مانند آلمان و فرانسه امکان پذیر است و به دلیل تازه تاسیس بودن دانشگاه لوکزامبورگ (تنها دانشگاه رسمی کشور لوکزامبورگ) دوره های پزشکی ارائه نمی شود و دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ تنها قادر به گذراندن یک دوره لیسانس پزشکی 3 ساله در این کشور می باشند. کشور لوکزامبورگ به دلیل مساحت کم تنها یک دانشگاه دولتی دارد که در پایتخت این کشور در شهر لوکزامبورگ واقع شده است و در شهر های دیگر تنها دارای چند کالج می باشد.

شرایط عمومی لوکزامبورگ تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ

فایل تصویری موسسه ملک پور درباب تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در خارج از کشور

video تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ

فایل صوتی موسسه ملک پور درباب تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در خارج از کشور

audio تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ

تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ و شرایط ورود به رشته پزشکی

تحصیل در رشته پزشکی در لوکزامبورگ معمولا 2 زبانه است. تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ آزمون ورودی ندارد و متقاضیان با داشتن مدرک دیپلم 12 ساله و داشتن مدرک C1 زبان آلمانی یا فرانسوی و داشتن معدل مورد نظر دانشگاه می توانند برای اخذ پذیرش دانشگاه لوکزامبورگ اقدام نمایند. از آن جایی که تنها دانشگاه دولتی این کشور دانشگاه لوکزامبورگ می باشد و این دانشگاه تازه تاسیس است، دوره های پزشکی در این کشور به صورت کامل ارائه نمی شود. به این صورت که متقاضیان می توانند در ابتدا به مدت 3 سال دوره لیسانس پزشکی را بگذرانند و سپس برای تکمیل دوره تحصیل پزشکی به دانشگاه های آلمان یا فرانسه که توسط خود دانشگاه لوکزامبورگ معرفی می شوند انتقالی بگیرند و پس از پایان دوره تحصیلی برای سپری کردن دوره رزیدنسی حتما باید به کشور لوکزامبورگ باز گردند. دولت لوکزامبورک تصمیم گرفته است تا در طی سال های آینده برنامه های جدید پزشکی را برای افرادی که متقاضی تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ می باشند در این کشور ارائه دهد.

26303186 565782943754099 8372477829413076992 n تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ

اعزام دانشجو به لوکزامبورگ

تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ و دانشگاه های پزشکی

همانطور که پیش تر نیز اشاره شد، کشور لوکزامبورگ دانشگاه های زیادی ندارد و این امر به دلیل کوچک بودن این کشور می باشد. تنها دانشگاه دولتی این کشور در پایتخت آن واقع گردیده است و نام آن دانشگاه لوکزامبورگ می باشد. این دانشگاه در سال 2003 تاسیس گردیده است و دارای 3 دانشکده می باشد.

 • دانشکده علوم، فناوری و اطلاعات
 • دانشکده حقوق، اقتصاد و امور مالی
 • دانشکده زبان، علوم انسانی، ادبیات و هنر

این دانشگاه در لیست 250 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. در ادامخ اسامی سایر دانشگاه ها و کالج های مرتبط با تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ را تقدیم حضورتان خواهیم کرد:

نام دانشگاه شهر رتبه در جهان
موسسه بین المللی دانشگاه لوکزامبورگ Esch-sur-Alzette 178
دانشگاه میامی Differdange
دانشگاه قلب و عروق لوکزامبورگ لوکزامبورگ
دانشگاه لوکزامبورگ لوکزامبورگ 178
لونکس (دانشگاه ورزشی) Differdange
مدرسه بیزینس لوکزامبورگ لوکزامبورگ
مدرسه گردشگری و توریسم لوکزامبورگ

معرفی دانشگاه های لوکزامبورگ

تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ و مدارک لازم برای پذیرش

برای اخذ اقامت تحصیلی لوکزامبورگ از روش تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ نیاز است که از سفارت لوکزامبورگ با در دست داشتن پذیرش از یکی از دانشگاه های لوکزامبورگ، اقدام به اخذ وقت سفارت نمود. لوکزامبورک در ایران سفارت ندارد و متقاضیان تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ می بایست از سفارت بلژیک در ایران درخواست وقت نمایند. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است و کپی کردن این مقاله به هیچ عنوان جایز نیست. مدارک مورد نیاز پذیرش در زیر به صورت لیست بیان گردیده است:

 • ترجمه و اصل مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات و ترجمه رسمی ممهور به مهر وزات خارجه و دادگستری
 • ترجمه و اصل مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات و ترجمه رسمی ممهور به مهر وزات خارجه و دادگستری
 • مدرک زبان آلمانی یا فرانسوی در سطح مورد نیاز دانشگاه
 • گذرنامه با داشتن اعتبار کافی
 • داشتن معدل مورد قبول دانشگاه
 • فرم تکمیل شده پذیرش
 • انگیزه نامه

Healthcare 1 تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ

مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در لوکزامبورگ

تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ و هزینه های تحصیل

کشور لوکزامبورگ در دسته کشورهای ثروتمند اروپا قرار دارد و هزینه های زندگی برای متقاضیان تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ بالا می باشد. به طور میانگین هزینه های تحصیل در این کشور برای یک سال از 600 یورو تا 17 هزار یورو متغیر می باشد. با توجه به این موارد و این امر که تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ تنها برای 3 سال و اخذ مدرک لیسانس پزشکی امکان پذیر است و پس از آن دانشجو می بایست به یکی از دانشگاه های آلمان یا فرانسه انتقالی بگیرد و نیاز است که برای تحصیل پزشکی در لوکزامبورک دانش زبان آلمانی و یا فرانسوی داشته باشد، تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ به متقاضیان تحصیل پزشکی توصیه نمی گردد. می توان با هزینه بسیار پایین تر و یا حتی رایگان به کشورهای دیگر اروپایی و یا کانادا مهاجرت کرد. به طور مثال هزینه های تحصیل در کشور اتریش به زبان آلمانی رایگان می باشد و یا در کشور چک که معتبر ترین و قدیمی ترین دانشگاه پزشکی جهان در آن قرار دارد حدودا سالیانه 12 هزار یور تخمین زده می شود. هم چنین هزینه های زندگی در کشور چک و یا حتی کشور مجارستان که همجوار کشورهایی چون اتریش و آلمان می باشد بسیار پایین تر از لوکزامبورگ است.

تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ و هزینه زندگی

در جدول زیر نمونه ای از هزینه های زندگی در لوکزامبورگ برای متقاضیان تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ آورده شده است. هزینه های زندگی در لوکزامبورگ حدودا ماهیانه تا 2000 یورو تخمین زده می شود که بخش اعظم آن هزینه مسکن دانشجو می باشد. هزینه مسکن در لوکزامبورگ در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار بالا می باشد. به طور مثال اجاره ماهیانه یک آپارتمان یک خوابه در لوکزامبورگ حدودا 1500 یورو می باشد که برای یک دانشجوی بین المللی مبلغ بالایی محسوب می شود. لازم به ذکر است که هزینه دقیق زندگی در لوکزامبورگ برای هر فرد به سبک زندگی وی بستگی دارد.

 شرح هزینه ها قیمت به یورو
یک وعده غذای معمولی در رستوران 17
یک بطری آب معدنی 2.60
یک لیتر شیر 1.40
یک بسته نان سفید 2.30
یک کیلو برنج 1.75
12 عدد تخم مرغ 3.80
یک کیلوگرم مرغ 10.80
یک کیلوگرم سیب زمینی 1.75
تاکسی هر کیلومتر 3
کارت ماهیانه حمل و نقل عمومی 25
اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1500
اجاره یک آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر 1900

هزینه تحصیل و زندگی لوکزامبورگ

تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ و سایر رشته های علوم پزشکی

تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ در رشته های داروسازی، دندانپزشکی و پرستاری نیز امکان پذیر است. در زیر بررسی کوتاهی در زمینه تحصیل در رشته های ذکر شده برای متقاضیان تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ صورت گرفته است:

 • داروسازی

  تحصیل در مقطع لیسانس در رشته داروسازی برای متقاضیان تحصیل داروسازی در لوکزامبورگ امکان پذیر نمی باشد. دانشگاه لوکزامبورگ تنها در مقطع فوق لیسانس برای افرادی که لیسانس داروسازی دارند دوره های تحصیلی ارائه می دهد. مدت زمان تحصیل در مقطع فوق لیسانس در رشته داروسازی در لوکزامبورگ 2 سال می باشد و دانشجویان برای اخذ پذیرش باید مدرک زبان انگلیسی B2 داشته باشند.

 • دندانپزشکی

  تحصیل دندانپزشکی در لوکزامبورگ، همانند تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ می باشد و متقاضیان می بایست یک دوره لیسانس سه ساله را در لوکزامبورگ بگذرانند و پس از اخذ لیسانس پزشکی به دانشگاه های آلمان یا فرانسه برای ادامه تحصیل بروند. طول دوره دندان پزشکی 6 ساله می باشد.

 • پرستاری

  تحصیل در رشته پرستاری نیز مانند داروسازی تنها در مقطع فوق لیسانس در لوکزامبورگ امکان پذیر می باشد. متقاضیان باید مدرک لیسانس پرستاری و تسلط به زبان آلمانی یا پرستاری در سطح B1 را داشته باشند. در این دوره ها به دانشجویان آموزش های عملی نیز داده می شود.

تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ و دریافت ویزا

متقاضیان تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ پس از اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های این کشور، می بایست از سفارت بلژیک در ایران وقت بگیرند و هنگام مراجعه به سفارت مدارک زیر را برای اخذ ویزای تحصیلی لوکزامبورگ ارائه دهند:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا به همراه یک کپی امضا شده از آن
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • مدرک زبان
 • اصل و ترجمه مدارک تحصیلی
 • گذرنامه با داشتن حداقل 6 ماه اعتبار

  گذرنامه باید حداقل 2 صفحه خالی داشته باشد

 • نامه تمکن مالی از بانک مبنی بر تامین هزینه های زندگی در حین تحصیل
 • بیمه نامه دانشجویی با پوشش حداقل 30 هزار یورو
 • ترجمه شناسنامه
 • اجاره نامه موقت
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ و کار پس از تحصیل

افرادی که از طریق تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ به این کشور مهاجرت می کنند، پس از پایان تحصیل برای تمدید اقامت خود می بایست اقامت خود را از اقامت تحصیلی به اقامت کاری تغییر دهند. برای انجام این کار می بایست در حین تحصیل شغل مورد نظر خود را یافته باشند و در واقع یک قرارداد کاری داشته باشند و این اقامت می تواند به مدت 4 سال تمدید گردد. اگر قبل از اتمام تحصیل شغل مورد نظر را طبق قوانین کار لوکزامبورگ نیافته باشند، می بایست به کشور مبدا بازگردند. اما در کشورهایی مانند آلمان و اتریش و … پس از اتمام تحصیل به فرد دانشجو اقامت 1 ساله جست و جوی کار داده می شود. با توجه به نمودار زیر نرخ بیکاری در نیوزلند بسیار پایین می باشد و این بدین معناست که شانس کاریابی در لوکزامبورگ بسیار بالا می باشد.

نرخ بیکاری در لوکزامبورگ تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ

اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ
تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ و سخن پایانی

تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ، مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت لوکزامبورگ از روش تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ، هزینه های تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ و موارد دیگر در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. بیان گردید که لوکزامبورگ کشور بسیار کوچکی می باشد و متقاضیان تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ می توانند تنها لیسانس پزشکی را در این کشور بگیرند و برای ادامه تحصیل در مقطع پزشکی و تخصص می بایست به کشور آلمان و یا فرانسه انتقال داده شوند و هم چنین دوره های کارآموزی خود را نیز پس از پایان تحصیلات می بایست در کشور لوکزامبورگ بگذرانند. هزینه های زندگی در لوکزامبورگ بالا می باشد و تحصیل در مقطع لیسانس پزشکی به زبان آلمانی یا فرانسوی می باشد. در صورتی که با هزینه های پایین تر و حتی رایگان می توان در کشورهای پیشرفته اروپایی همچون اتریش، آلمان، مجارستان و یا چک برای تحصیل پزشکی اقدام نمود. شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ می توانید به وب سایت موسسه حقوقی ملک پور مراجعه فرمائید و با کسب اطلاع از شماره تلفن های این موسسه از طریق مشاوره تلفنی رایگان شرایط خود را برای تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ و یا تحصیل پزشکی در کشورهای دیگر بررسی نمائید. هم چنین می توانید اطلاعات تماس خود را در فرم درخواست مشاوره رایگان ثبت نمائید و منتظر تماس مشاورین دفتر مرکزی موسسه MIE از طریق واتس اپ باشید. خواهشمندیم در پایان این مقاله نظرات خود را در مورد این مقاله بیان کنید و یا هر گونه پرسشی در زمینه تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ دارید مطرح نمائید و از پاسخ کارشناسان و مشاورین مجرب این موسسه بهره مند گردید.