تحصیل پزشکی در سوئیس

 • تحصیل پزشکی در سوئیس در یک نگاه

 • بررسی تحصیل پزشکی در سوئیس

 • جمع بندی موضوع پزشکی در سوئیس

سوئیس پزشکی تحصیل پزشکی در سوئیس

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل پزشکی در سوئیس در یک نگاه

تحصیل پزشکی در سوئیس رویای بسیاری از دانشجویان علاقمند به رشته پزشکی است. سوئیس کشوری در اروپای غربی , نسبتا کوچک است امااز ثروتمند ترین کشور های جهان است . پایتخت سوئیس برن و شهر های مهم آن ژنو و زوریخ میباشند. در این کشور 4 زبان آلمانی ، فرانسوی ، ایتالیایی و رومانش رسمیت دارند.کیفیت زندگی در سوئیس بسیار بالا است و برترین دانشکده های پزشکی در این کشور قرار دارند. به علاوه دستمزد پزشکان در این کشور نیز بسیار قابل توجه است. با این حال اخذ پذیرش از کالجهای پزشکی سوئیس برای اتباع سوئیس و حتی دانشجویان بین المللی به شدت رقابتی است. در واقع بسیاری از کالجها اجازه ندارند اتباع غیرسوئیسی را پذیرش کنند.بدون شک اخذ مشاوره درست از کارشناس و وکیل با تجربه در این امر می تواند میزان خطا در اقدامات ابتدایی برای رسیدن به هدف مهاجرت به سوئیس و تحصیل پزشکی در سوئیس را کاهش دهد لذا پیشنهاد ما در ابتدا مطالعه این مقاله در باب تحصیل پزشکی در سوئیس و در مرحله بعد اخذ مشاوره تکمیلی از کارشناسان حقوقی است. در این نوشته ما شرایط تحصیل پزشکی در سوئیس ، مدارک لازم جهت تحصیل پزشکی در سوئیس و هزینه های تحصیل پزشکی در سوئیس را به طور مفصل بررسی میکنیم.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل پزشکی سوئیس

audio تحصیل پزشکی در سوئیس

بررسی تحصیل پزشکی در سوئیس

 • شرایط تحصیل پزشکی در سوئیس

  تحصیل پزشکی در سوئیس و دندانپزشکی در سوئیس نیاز به ارسال مدارک دیپلم و زبان و همچنین شرکت در آزمون ورودی در سوئیس نیز هست . همچنین مدرک زبان آلمانی- b2 -هم برای پذیرش مهم است چراکه دانشگاه های این کشور برای دانش زبان اهمیت زیادی قائل اند . اما اگر بار اول در آزمون ورودی سوئیس قبول نشدید ، دولت شما را ملزم به اموزش زبان فرانسه می کند تا برای آزمون سال بعد آمادگی کسب کنید . برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس باید در رشته های علومی -کالبد شناسی ، و زیست شناسی -قبول شوید و بعد از آن در رشته ی پزشکی یا دندانپزشکی تحصیل خود را شروع کنید

 • ازمون مقدماتی جهت تحصیل پزشکی در سوئیس

  کنفرانس دانشگاه سوئیس یا « Schweizerische Hochschulkonferenz» پیشنهاد میدهد که محدودیتهای پذیرش برای دامپزشکی، دندانپزشکی و پزشکی انسانی و نیز کایروپراکتیک اعمال شود و با برگزاری آزمون ارزیابی مقدماتی نظم بیشتری به صدور پذیرش بدهند. آزمونهای ارزیابی با همکاری مرکز بررسی و توسعه آزمون (ZTD) در دپارتمان روانشناسی دانشگاه فریبورگ برگزار میشود. آزمون ارزیابی مقدماتی سال ۲۰۱۷ در تاریخ جمعه ۷ ژوئیه برگزار میشود.

 • مدت زمان دوره تحصیل پزشکی در سوئیس

  طول مدت دوره پزشکی در سوئیس و دندانپزشکی در سوئیس 5 تا 7 سال وبا توجه به دانشگاه پذیرش شده متفاوت است .

 • شرایط زبان برای اخذ پذیرش تحصیل پزشکی در سوئیس از دانشگاههای سوئیس

  سوئیس دارای ۳ زبان رسمی (آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی) و زبان آموزشی است. به علاوه تعدادی از دانشگاهها دوره های خود را به زبان انگلیسی برگزار میکنند. بیشتر دانشجویان بین المللی برای دوره هایی که به زبان انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی برگزار میشود درخواست میدهند.

  مدرک زبان لازم برای اخذ پذیرش
  آلمانی: DSH، TestDaF، OSD، telc

  فرانسوی: Delf، Dalf

  انگلیسی: آیلتس، تافل

  اگر دارای مدرک زبان نیستید با این حال میتوانید در دانشگاه مورد نظر خود آزمون زبان بدهید و مسئولین مربوطه تصمیم میگیرند که سطح زبان شما برای تحصیل در رشته ی مورد نظر بسنده میکند. البته بخاطر بسپارید که چنین امکانی در تمام دانشگاههای سوئیس وجود ندارد؛ بنابراین باید ابتدا از دانشگاه مورد نظر خود اطمینان یابید.

 • مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیل پزشکی در سوئیس

  دانشجویان بین المللی باید ظرف ۱۴ روز پس از ورود خود به سوئیس در اداره ی ثبت اتباع ثبت نام نمایند و همچنان لازم است مدارک زیر را نیز ارائه دهند:

  گذرنامه ی معتبر

  مدرک ثبت نام در دانشگاه

  مدرک تضمین مالی

  بیمه سلامت

  به علاوه دانشجویان بین المللی موظف هستند تمام مراحل لازم جهت اخذ ویزا را نیز در کشور مبدأ خود انجام دهند که این مدارک عبارتند از:

  گذرنامه معتبر
  شناسه سفر
  اثبات منابع کافی مالی برای پوشش هزینه های خود در سوئیس
  بیمه درمانی
  تایید دوره های رزرو شده و رسید هزینه های پرداخت شده

 • دانشگاه های تحصیل پزشکی در سوئیس

  بهترین دانشگاه های پزشکی در سوئیس در زمینه تولید علم تحقیقاتی در مورد موضوعات مختلف پزشکی و زیست پزشکی نهستند. این زمینه ها شامل بیهوشی، قلب و عروق، پزشکی عمومی و داخلی، متخصص گوارش، زنان باردار، چشم پزشکی، رادیولوژی و جراحی میباشد. دانشگاه های زیر جز برترین ها در سوئیس برای پزشکی بالینی، بر اساس شهرت و تحقیق در این زمینه هستند:

  1-دانشگاه Bern

  2-دانشگاه Geneva

  3-دانشگاه Zurich

  4-دانشگاه Basel

  5-دانشگاه Lausanne

  6-دانشگاه Fribourg

 • هزینه های تحصیل پزشکی در سوئیس

  شهریه ی دانشگاههای سوئیس در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی نسبتاً ارزان است. به علاوه یک تفاوت ناچیزی نیز میان شهریه های در نظر گرفته شده برای دانشجویان سوئیسی و دانشجویان بین المللی وجود دارد که البته این نیز در کل اروپا طبیعی است. به عنوان یک راهنمای کلی عموماً سالیانه ۲۶۳۰ تا ۵۲۵۰ یورو شهریه ی تحصیل در یک دوره ی پزشکی است. از سوی دیگر فارغ التحصیلان رشته ی پزشکی در سوئیس از چشم انداز شغلی خوبی نیز برخوردار هستند و حقوق و مزایایی عالی دریافت میکنند.

 • نکات مهم در باب تحصیل پزشکی در سوئیس

  جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی دوره های مختلف پزشکی و شرایط دقیق اخذ پذیرش متقاضی موظف است به وبسایت مربوط به هر دانشگاه مراجعه نماید:

  دانشگاه بازل: unibas.ch
  دانشگاه برن: unibe.ch
  دانشگاه فریبورگ: unifr.ch
  دانشگاه ژنو: unige.ch
  دانشگاه لوزان: unil.ch
  دانشگاه نوشاتل: unine.ch
  دانشگاه زوریخ: uzh.ch
  دانشگاه ایتالیایی سوئیس: usi.ch
  ای تی اچ زوریخ: ethz.ch

  توجه: مهلت اخذ پذیرش تحصیل پزشکی در ورودی پاییز ۲۰۱۷ در تاریخ ۱۵ فوریه ۲۰۱۷ به پایان رسیده است.

  کلیه ی افرادی که پیش از این تاریخ درخواست داده اند اطلاعات بیشتر در مورد روند پذیرش را در اواسط آوریل دریافت نموده اند. ظرفیت دانشکده های پزشکی سوئیس محدود هستند. تصمیم گیری در مورد ظرفیت هر سال تحصیلی در سطح فدرال انجام میشود.

  اگر رقابت برای اخذ پذیرش رشته های پزشکی مانند سالهای گذشته جدی باشد، محدودیتهای پذیرش در برخی دانشگاهها اعمال میگردد. این محدودیتها ممکن است شامل آزمونهای ورودی یا افزایش گزینش های درون دانشگاهی باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط پذیرش متقاضیان باید با دانشگاه مورد نظر خود تماس بگیرند.

 • خوابگاه دانشجویان جهت تحصیل پزشکی در سوئیس

  دانش آموزان باید خودشان برای محل اقامت خود جستجو کنند. اما اکثر دانشگاه ها مسکن دارند.

  یکی از آژانس ها: www.swissuniversities.ch> منطقه آموزش عالی> تحصیل در سوئیس> آپارتمان ها.

 • کارحین تحصیل پزشکی در سوئیس

  دانشجویان خارجی مجاز به حداکثر 15 ساعت کار در هفته در طول دوره هستند، اما قبل از 6 ماه پس از اغاز رسمی دوره این اجازه داده نخواهدشد. دانش آموزانی که شهروند یک کشور اتحادیه اروپا / EFTA هستند میتوانند بدون محدودیت مجوز را در هر کجا و هرزمان و هرتعداد ساعتی که بخواهند دریافت کنند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد قوانین تحصیل در سوئیس – پارت اول

video تحصیل پزشکی در سوئیس

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد قوانین تحصیل در سوئیس – پارت دوم

video تحصیل پزشکی در سوئیس

جمع بندی موضوع تحصیل پزشکی در سوئیس

تحصیل پزشکی در سوئیس در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت و همانطور که در ابتدا گفته شد ورودو تحصیل پزشکی در سوئیس کمی دشوار است و رقابت زیادی برای تحصیل پزشکی در سوئیس وجود دارد. با این وجود شکی نیست که تحصیل پزشکی در سوئیس فرصت بسیار خوبی برای کار در سوئیس و اخذ اقامت سوئیس است. با توجه به هزینه بالای تحصیل پزشکی در سوئیس حتمأ پیش از هر اقدامی تحصیل پزشکی در کشورهایی همچون انگلستان و آلمان را نیز بررسی کنید زیرا هزینه ها در این کشورها بسیار مقرون به صرفه تر از کشور سوئیس است و همچنین برای ورود به رشته پزشکی شانس بیشتری وجود دارد. جهت بررسی رزومه خود برای تحصیل پزشکی در اروپا می توانید از کارشناسان موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران کمک بگیرید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

22 پاسخ
 1. مریم گفته:

  سلام و وقتتون بخیر،
  پزشک عمومی شاغل در ایران هستم با یکسال سابقه کار و مدرک b2 آلمانی، و تمایل دارم جهت کار به سویس مهاجرت کنم، میخواستم بپرسم برای معادلسازی مدارک و شرکت در امتحان در سویس احتمال ریجکتی ویزا هست؟ و اینکه چگونه می توان شانس دریافت ویزا را بالا برد؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   شما باید در رشته ای مرتبط پذیرش بگیرید ویزای تحصیلی بگیرید تا بتوانید در کشور سوئیس حضور داشته باشید و فرآیند معادل سازی را انجام دهید.

   پاسخ
 2. علیرضا گفته:

  با سلام خدمت آقای دکتر ملکپور بنده دانشجوی سال سوم پزشکی در انگلستان میباشم و میخواستم بدانم که آیا میتوانم برای دوره اینترنشیپ به سوییس بروم و یا دروس را تطبیق بدهم و سال بعد که سال چهارم میشود در سوییس تحصیل نمایم و همچنین بنده دارای مدرک C1 در زبان های آلمانی و فرانسه میباشم ممنون میشوم که مخصوصا در مورد دانشگاه زوریخ و ژنو بفرمایید.باتشکر.

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 3. نازنین گفته:

  سلام و خسته نباشید میگم به مجموعه صبور و مهربان ام آی تی. ببخشید میخواستم بپرسم اگر من برای مقطع ارشد کامپیوتر کانادا اقدام کنم با توجه به اینکه این کشور هرساله متخصص کامپیوتر از سراسر جهان استخدام میکنه چقدر بعد تحصیل امید به پیدا کردن کار میتونم داشته باشم که دیگه بر نگردم ایران؟؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 4. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. لطفا در خصوص ادامه تحصیل و اقامت پزشکان در سوئیس توضیح بفرمائید. خیلی متشکرم

  پاسخ
 5. رضا لطفیان گفته:

  سلام خسته نباشید،من فارغ التحصیل رشته دامپزشکی هستم،می خواستم ببینم کلا جایی هست که دروس علوم پایه من رو قبول کنه و من ادامه راه تحصیل پزشکی رو برم و از اول شروع نکنم؟!مثلا همین که واسه سوییس فرمودید ابتدا باید اناتومی یا زیست شناسی خونده بشه،من این رو راجع به کانادا و امریکا هم شنیدم نمی دونستم اروپا هم اینجوریه

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. بله امکان تطبیق برخی از دروس شما برای ادامه تحصیل پزشکی وجود دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 6. هانیه گفته:

  سلام خدمت شما
  اول بگم که خیلی ازتون ممنونم بابت اینکه به سوالات با دقت جواب میدین
  من ۲۸ساله هستم و دانشجوی سال دوم پزشکی در ایران الان قصد دارم با آقایی که اقامت سویس دارند واونجا زندگی میکنند ازدواج کنم و اونجا برم. آیا میتونم ادامه ی تحصیلم رو در سویس انجام بدم؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. در صورت اخذ اقامت کشور سوئیس امکان ادامه تحصیل در این کشور برای شما وجود دارد. برای بررسی شرایط تحصیل می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
   • هانیه گفته:

    خیلی مرسی از جوابتون. ایشون ایرانی هستن و تابعیت ندارن و اقامت دارن. آیا به راحتی به من اقامت میدن؟ چقد طول میکشه؟من از کی میتونم برم اونجا و ادامه ی تحصیلمو اونجا بگذرونم؟

    پاسخ
 7. فرزانه گفته:

  سلام. وقت بخیر. برای تحصیل در رشته دنداپزشکی در سوییس محدودیت سنی وجود داره؟میشه با مدرک لیسانس پرستاری برای دندانپزشکی درخواست پذیرش کرد یا باید حتما قبولی در رشته مورد نظر رو در کشور خودمون داشته باشیم؟لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
 8. مهرسا توانگر گفته:

  سلام ۲۹ سالمه وارشد ژنتیک از دانشگاه دولتی هستم . امسال در کنکور سراسری شرکت کردم و قصد تحصیل در رشته ی پزشکی یا دندان پزشکی رو دارم چطور می تونم این رشته رو دریکی از دانشگاه های آلمان بخونم. خواهشمندم راهنمایی فرمایید.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 9. مهرسا توانگر گفته:

  سلام ۲۹ سالمه وارشد ژنتیک از دانشگاه دولتی هستم . امسال در کنکور سراسری شرکت کردم و قصد تحصیل در رشته ی پزشکی یا دندان پزشکی رو دارم چطور می تونم این رشته رو در دانشگاه سوئیس بخونم. خواهشمندم راهنمایی فرمایید.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 10. احسان مقدم گفته:

  سلام من دارای مدرک ارشد معماری و ۳۵ ساله و همسرم دارای مدرک کارشناسی شهرسازی و ۲۸ساله.
  قصد ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی رو دارم.
  راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 11. حسام گفته:

  با سلام, آیا محدودیت سنی برای فردی ۳۱ ساله جهت تحصیل پزشکی در سوییس وجود دارد؟ لطفا پاسخ دهید

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
Rating: 5