تحصیل پزشکی در سنگاپور

 

تحصیل پزشکی در سنگاپور 2018 بری دانشجویان ایرانی امکانپذیر شد ، سنگاپور کشوری با صنعت و فناوری های پیشرفته در جهان ، که همه ساله از تمامی نقاط دنیا برای ادامه تحصیل به آن مهاجرت می نمایند . تحصیل پزشکی در سنگاپور بر اساس برترین نظام های تحصیلی دنیا پایه گذاری شده است و این دلیلی خوبی است که از کشور های آسیایی و اروپایی تقاضای بالایی داشته باشد . تحصیل پزشکی در سنگاپور بر اساس شرایط خاصی می باشد که باید به تفصیل نسبت به آن توضیح ارائه نماییم . ما در این مقاله هر آن چه در باب اخذ پذیرش تحصیل پزشکی در سنگاپور و مدارک مورد نیاز جهت تحصیل پزشکی در سنگاپور نیاز داشته باشید را توضیح داده ایم . موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش شما را در باب مهاجرت به سنگاپور مشاوره و راهنمایی خواهد نمود .

کشور سنگاپور برگرفته از کالج ها و دانشگاه های بسیاری می باشد که عموما به صورت بین المللی از سایر کشور ها می باشد . کشور هایی هم چون امریکا ، انگلیس ، استرالیا و کانادا بسیاری از شعب کالج ها و دانشگاه های خود را در این کشور تاسیس نموده اند . این مورد نیز بر افزایش تقاضا جهت پذیرش و تحصیل پزشکی در سنگاپور را موجب شده است . این شرایط اقدام برای پذیرش در هر دانشگاه را نسبت به دیگری متفاوت خواهد کرد و هر دانشگاه نسبت به نظام تحصیلی خود مدارک و شرایط ورودی خود را تنظیم می نماید منتهی در رشته های پزشکی تقریبا شرایط تحصیلی بر اساس نظام آموزش و پرورش کشور سنگاپور تنظیم شده و تنها در مواردی جزئی هم چون نوع آزمون ورودی دانشگاه ها با هم تفاوت اندکی را دارند .

مورد دیگری که در سنگاپور مورد توجه قرار می گیرد زبان تحصیلی در این کشور است . شما به زبان انگلیسی می توانید تحصیل پزشکی در سنگاپور را انجام دهید و زبان بومی مردم سنگاپور به چهار زبان انگلیسی ، تامیل ، چینی و مالایی می باشد .

در کشور سنگاپور در کل 34 دانشگاه تاسیس شده است که از میان تنها سهم دانشگاه های دولتی 6 دانشگاه می باشد .

شرایط ورود به تحصیل پزشکی در سنگاپور :

از جمله مدارک مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در سنگاپور به شرح ذیل می باشد :

*پاسپورت

* دو عکس در سایز 3.5*4.5

* انگیزه نامه قوی

* مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات از مقطع دیپلم تا آخرین پایه تحصیلی

* ارائه مدرک زبان

* سپری نمودن آزمون های ورودی که بست هبه دانشگاه ها متفاوت می باشد مثل MCAT. GAMSAT

رشته پزشکی در کشور سنگاپور همانند عموم کشور های دنیا ، شش ساله می باشد و این دوره شش ساله متشکل از شرایط ذیل می باشد ، طرح کلی :
در سال اول و دوم ، تمرکز بر علوم پایه پزشکی و تجربه بالینی مقدماتی می باشد.  آموزش از طریق طیف وسیعی از سخنرانی ها ، جلسات آموزشی و جلسات یادگیری مبتنی بر آزمایشات عملی ارائه داده می شود .

در سال سوم ، سه دوره در  بیمارستان به مدت 10 هفته ای که شامل دوره عمومی پزشکی و جراحی است را سپری می نمایند که توسط یک برنامه آموزش مرکزی و یادگیری الکترونیکی می باشد  .

در سال چهارم ، دانشجو به سمت انجام یک سری از ماژول ها و یک سری پروژه های تحقیقاتی و نظارتی و یا یک دوره تخصصی هدایت می شود . این دوره به دانشجو جهت دهی می کند تا به سمت گرایشی خاص هدف گذاری نماید .

در سال پنجم ، یک سال پاتولوژیستی اختصاصی در کنار یک دوره از تخصص بالینی از جمله زنان و زایمان ، روانپزشکی بیماران ، آموزش عمومی و اطفال می باشد .

در سال ششم ، در تعداد محدودی از مراکز بالینی و دوره ها و سمینار های طراحی شده دانشجو را شرکت می دهند تا به واسطه آن آماده سازی لازم برای اولین کار فرد به عنوان یک پزشک انجام پذیرد و بتواند در آتیه به خوبی طبابت نماید .

آزمون های ورودی در دانشگاه های پزشکی سنگاپور :

رایج ترین و پر کاربرد ترین آزمون ها در کشور سنگاپور ، آزمون GAMSAT و آزمون MCAT می باشد . که ما در ذیل آن ها را توضیح داده و با یکدیگر مقایسه نمودیم .

آزمونGAMSAT  :

آزمون  پذیرش مدرسه پزشکی  (GAMSAT)می باشد ، که قبلا این آزمون به عنوان آزمون ورودی تحصیلی تنها در مدرسه های پزشکی استرالیا شناخته شده بود . اما امروزه این آزمون استاندارد برای پذیرش در دانشکده های پزشکی در انگلستان ، ایرلند و استرالیا و برخی کالج های ستگاپور دانشجویان برای دوره های پزشکی انتخاب شده است. این آزمون توانایی درک و تجزیه و تحلیل مواد ، سازماندهی و ارائه ایده ها و استفاده از مهارت های استدلال انتقادی را در طیف وسیعی از زمینه های موضوعی ارزیابی می کند.  این آزمون توسط شورای تحقیقات آموزشی استرالیا (ACER) در ارتباط با کنسرسیوم دانشکده های پزشکی تبیین شده است .

در مقابل ، آزمون پذیرش پزشکی یا MCAT یک آزمون استاندارد شده توسط انجمن کالج های پزشکی آمریکا (AAMC) برای دانشجویان آینده نگری است که به دنبال مطالعه پزشکی در مدارس پزشکی در ایالات متحده و کانادا می باشند .

دانشگاه Duke-NUS هر دو نمره MCAT و GAMSAT را می پذیرد . نتایج MCAT یا GAMSAT شما یک جزء حیاتی از روند پذیرش دانشکده پزشکی Duke-NUS برای برنامه های MD و MD-PhD می باشد  .

مراحل آزمونGAMSAT  :

آزمون شامل 3 بخش است :

بخش اول شامل  75 سوال چند گزینه ای در مورد علوم انسانی و علوم اجتماعی می باشد .

بخش دوم – 2 مقاله نوشتاری

بخش سوم – 110 سوال سوالات چندگانه در مورد علوم زیستی و فیزیکی

کسانی که بدون سپری نمودن مرحله اول با نمره خوب برای GAMSAT در مراحل بعدی وارد گردند. به طور کامل امکان دستیابی به نمره خوب در GAMSAT، را باید بسیار سخت و دور از دسترس بدانند.  نمرات بر اساس عملکرد در هر سه بخش محاسبه می شود ، اما در کل نمره بیشتر به بخش سوم داده می شود .

آزمون GAMSAT شامل 5 ساعت و 30 دقیقه زمان برای آزمون و 25 دقیقه زمان استراحت آن می باشد.  و این زمان نیز بین بخش دوم و سوم است که شما برای زمان غذاخوری خواهید داشت .

آزمون پزشکی (MCAT) :

مراحل آزمون MCAT :

در آوریل 2015 این آزمون معرفی شده است MCAT کنونی دارای 4 بخش چند گزینه ای است :

 • مرحله سوال های شیمیایی و فیزیکی سیستم های بیولوژیک.
 • مرحله سوال های بیولوژیکی و بیوشیمیایی سیستم های زندگی.
 • مبانی روانشناختی ، اجتماعی و زیست شناختی رفتارها.
 • تجزیه و تحلیل بحران و مهارت های استدلال.

مبانی و دروسی که در رشته های تحصیل پزشکی سنگاپور آموزش داده می شود :

قلب و عروق

پوست

پزشکی خانواده و مراقبت های مداوم

گوارش و کبد

هماتولوژی

پزشکی داخلی

انکولوژی پزشکی

عصب شناسی

نوزادان و بیماریهای پیشرفته

پالیسی پزشکی

روانپزشکی

توانبخشی پزشکی

پزشکی کلیه

روماتولوژی و ایمونولوژی

عمل جراحي

بیهوشی

جراحی قلب

جراحی کولورکتال

جراحی عمومی

جراحی دست

جراحی مغز و اعصاب

زنان و زایمان

جراحی ارتوپدی

گوش و حلق و بینی

جراحی پلاستیک، بازسازی و زیبایی

اورولوژی

خدمات پشتیبانی بالینی

اورژانس پزشکی

رادیولوژی تشخیصی

پزشکی هسته ای و PET

آسيب شناسي

Radiation Oncology

SNEC

چشم پزشکی

ما در این مقاله تحصیل پزشکی در سنگاپور را به همراه هزینه های تحصیل و شرایط پذیرش آن تشریح نمودیم . شما می توانید جهت کسب اطلاعات دقیق تر با موسسه حقوقی ملک پور و با همکاری دفتر MIE اتریش در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید .

2 پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام
   با توجه به شرایط سنی تان شانس کمی برای این کشور دارید. می توانید برای تحصیل در رشته ی پزشکی با شماره تماس 49196000-021 تماس حاصل فرمایید و برای کشور هایی اقدام نمایید که مشکلی از نظر شرایط سنی تان نداشته باشید مانند ترکیه …

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.