تحصیل پزشکی در سنت کیتس و بررسی شرایط آن

تحصیل پزشکی در سنت کیتس، شرایط مهاجرت تحصیلی به سنت کیتس و اخذ ویزای تحصیلی سنت کیتس در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار می گیرد. تحصیل پزشکی در سنت کیتس یک سری نکات دارد و برای هر فردی دارای سوالاتی است، از جمله این سوالات این است که مدارک مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در سنت کیتس کدام است؟ قوانین و شرایط تحصیل پزشکی در سنت کیتس چگونه است؟ هزینه های تحصیل پزشکی در سنت کیتس به چه صورت است؟ در این مقاله به همه این سوالات پاسخ داده شده است. موارد دیگری نیز از جمله دانشگاه های معتبر برای تحصیل پزشکی در سنت کیتس و همچنین شرایط تحصیل داروسازی و شرایط تحصیل پرستاری و شرایط تحصیل دندان پزشکی در سنت کیتس مورد بررسی قرار گرفته است. شما عزیزان همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و در خصوص تمامی کشورهای برتر دنیا برای تحصیل پزشکی و دندان پزشکی مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل پزشکی در سنت کیتس تحصیل پزشکی در سنت کیتس

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل پزشکی در سنت کیتس و شرایط عمومی

در خصوص تحصیل پزشکی در سنت کیتس لازم است که در ابتدا شرایط عمومی این کشور را مورد بررسی قرار دهیم. کشور سنت کیتس و نویس کشوری است که از دو جزیره ی کوچک واقع در دریای کارائیب تشکیل شده است و در همسایگی آنتیگوا ، باربودا و جزایر ویرجین و فلوریدای امریکا قرار دارد. جمعیت این کشور حدود 52 هزار نفر و پایتخت آن شهر باسِتِر می باشد. اکثر متقاضیان اقامت در سنت کیتس به دنبال اخذ پاسپورت این کشور هستندکه از دلایل آن می توان به این موارد اشاره کرد: طبیعتی بکر و شگفت انگیز، سواحل شنی درخشان و زیبا، چشم اندازی جذاب و فضای باز و همچنین یک فرهنگ پر جنب و جوش و تاریخ غنی، اشاره کرد که سنت کیتس را به محلی مناسب برای اقامت در جزایر کارائیب تبدیل کرده است. حکومت سنت کیتس پادشاهی و زبان رسمی آن انگلیسی می باشد. کشور سنت کیتس از مستعمره های انگلستان بوده است که در سال 1984 به استقلال رسید. نام این کشور تا سال 1986 سنت کیتس کریستوفر و نویس بود. واحد پول آن دلار کارائیب شرقی با واحد جزِ سنت وابسته به دلار آمریکا است. دین بیشتر مردم آن (84%) پروتستان و مابقی (6%) کاتولیک می باشند. صنعت مهم سنت کیتس تولید و صادرات شکر و توریسم می باشد.

شرایط عمومی سنت کیتس تحصیل پزشکی در سنت کیتس

فایل تصویری موسسه ملک پور درباب تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در خارج از کشور

video تحصیل پزشکی در سنت کیتس

فایل صوتی موسسه ملک پور درباب تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در خارج از کشور

audio تحصیل پزشکی در سنت کیتس

تحصیل پزشکی در سنت کیتس و شرایط ورود به رشته پزشکی

برای تحصیل پزشکی در سنت کیتس افراد باید شرایط خاصی داشته باشند. در این قسمت از مقاله به بررسی شرایط اولیه می پردازیم. برای ورود به رشته پزشکی، همانند سایر کشورهای دنیا افراد باید دوره های پیش پزشکی را در کالج ها بگذرانند، این دوره ها که به دوره های path way معروف هستند، معمولا بین 6 ماه تا 2 سال به طول می انجامند. بعد از اتمام این دوره افراد می توانند در آزمون ورودی پزشکی دانشگاه های مختلف شرکت نمایند که در صورت قبولی در آزمون بتوانند در بهترین رشته ها از جمله رشته های پزشکی ورود پیدا کنند. این دوره های پیش پزشکی در تمامی کشورها وجود دارد که معمولا دروس پایه مانند زیست، شیمی، فیزیک و زبان انگلیسی را به افراد آموزش می دهند. هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به کشوری مانند آمریکا و استرالیا ارزان تر و پایین تر می باشد. دانشگاه های پزشکی در این کشور هر کدام آزمون های مختلفی را برای ورود افراد به این رشته برگزار می کنند. در ادامه به معرفی برخی دانشگاه های پزشکی کشور سنت کیتس می پردازیم.

resorts common cms mvc images resorts galleries STKITTS 4x3Gallery 4 PRO KT P 065 MainPool تحصیل پزشکی در سنت کیتس

تحصیل پزشکی در سنت کیتس و دانشگاه های پزشکی

افرادی که تحصیل پزشکی در سنت کیتس را انتخاب می کنند لازم است که با دانشگاه های پزشکی این کشور آشنا شوند و آگاهی داشته باشند که هر کدام از این دانشگاه ها چه شرایطی را برای تحصیل متقاضیان در نظر دارند. در زیر به توضیحات لازمه در خصوص دو تا از دانشگاه های این کشور می پردازیم:

دانشگاه  University ROSS این دانشگاه در ردیف بهترین دانشگاه های کشور سنت کیتس می باشد که در رشته های مختلفی از جمله رشته های پزشکی و رشته های علوم پایه، رشته های دامپزشکی و… دانشجو می پذیرد. رشته DVM در ردیف رشته های پرطرفداری است که در یکی از دانشکده های همین دانشگاه ارائه می گردد. رشته دامپزشکی در این دانشگاه طرفداران بسیار زیادی دارد و هر ساله تعداد زیادی را دانشجو می پذیرد.
 دانشگاه  UEA university این دانشگاه که در نزدیکی شهری به نام  Norwichقرار دارد دارای تعداد بی شماری در حدود 15 هزار نفر است که در رشته های مختلف از جمله رشته های پزشکی در حال تحصیل می باشند. علاوه بر رشته های علوم پایه و داروسازی و پزشکی، رشته های دیگری نظیر مدریت و رشته های هنری ارائه می شود.
 دانشگاه  Windsor University School of Medicine این دانشگاه در سال 2000 تاسیس شده است که در رشته داروسازی دانشجو می پذیرد. این دانشگاه از معتبرترین دانشگاه های کشور سنت کیتس می باشد که در شهرهای ایلینویز و میشیگان در آمریکا دارای نمایندگی است که سالیان دانشجویان زیادی را برای تحصیل در رشت های پزشکی پذیرش می کند.
 دانشگاه  Theresa’s Medical University این دانشگاه از آگوست 2005 تا آگوست 2009 مشغول به کار بود که به دلیل سطح آموزشی و کیفی پایین از آن تاریخ تاکنون تعطیل شده است.
دانشگاهInternational University for Graduate Studies این دانشگاه در سال 1979 تاسیس و در سال 2004 به منظور آموزش رشته پزشکی و برخی رشته های دیگر بازگشایی شد و تحت نظارت دانشگاه های آمریکایی به آموزش دانشجویان خود می پردازد.

معرفی دانشگاه های سنت کیتس

تحصیل پزشکی در سنت کیتس و مدارک لازم برای پذیرش

برای تحصیل پزشکی در سنت کیتس مدارک خاصی لازم است که باید به دانشگاه مدنظر برای تحصیل ارائه شود. متقاضیانی که قصد دارند ویزای تحصیلی سنت کیتس را به دست آورند و در رشته های پزشکی در دانشگاه های آن تحصیل نمایند در ابتدا باید بتوانند از این دانشگاه ها پذیرش تحصیلی اخذ نمایند، برای اخذ این پذیرش مدارک زیر مورد نیاز است:

 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی یعنی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و ترجمه آن
 • ارائه ریز نمرات 3 ساله دوره دبیرستان و ترجمه آن
 • ارائه مدرک زبان آیلتس حدود 6 آکادمیک
 • ارائه عدم سوء پیشینه
 • ارائه تمکن مالی مناسب
 • ارائه پاسپورت و ترجمه تمام صفحات آن
 • ارائه 4 قطعه عکس رنگی
 • ارائه اجاره نامه و بیمه نامه
 • ارائه گواهی سلامت

university of medicine and health sciences st kitts تحصیل پزشکی در سنت کیتس

اعزام دانشجو به سنت کیتس

تحصیل پزشکی در سنت کیتس و هزینه های تحصیل

متقاضیان تحصیل پزشکی در سنت کیتس لازم است که در خصوص هزینه های تحصیل در این کشور مطلع باشند. در صورت کلی اگر بخواهیم هزینه های تحصیل در این کشور را بررسی نماییم به این صورت است که دانشجویان بین المللی سالیانه بین 15 تا 18 هزار دلار را باید پرداخت نمایند، اما دانشجویان داخلی سالیانه بین 3 تا 5 هزار دلار هزینه تحصیل دارند. با توجه به اینکه برای دانشجویان بین المللی هزینه های تحصیل پایین نمی باشد، دانشجویان می توانند کشورهای سطح بالا و برتر را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند. در حال حاضر کشورهای انگلستان، کانادا و کشورهای برتر اروپایی برای تحصیل پزشکی شرایط بسیار خوبی را برای افراد ایجاد کرده است. بنابراین توصیه این است که به جای کشور سنت کیتس برای بهترین کشورهای دنیا برای تحصیل پزشکی اقدام نمایید.

تحصیل پزشکی در سنت کیتس و هزینه های زندگی

در خصوص تحصیل پزشکی در سنت کیتس لازم است که هزینه های زندگی نیز بررسی شود.  هزینه زندگی در سنت کیتس به نسبت کشور آمریکا بسیار پایین تر می باشد ولی تحصیل و زندگی در آمریکا و کانادا و سایر کشورهای مطرح جهان را به هیچ عنوان نیم توان با سنت کیتس یکسان دانست. لازم به ذکر است که هزینه زندگی برای هر شخص بستگی به سبک زندگی وی دارد. در جدول زیر قیمت مهم ترین مایحتاج زندگی در کشور سنت کیتس بر طبق آخرین آمار بیان شده است:

قیمت ها مایحتاج زندگی
12.95 دلار غذا در یک رستوران ارزان قیمت
55.50 دلار غذا در یک رستوران متوسط برای 2 نفر
1.55 دلار یک بطری آب 1 و نیم لیتری
3.70 دلار یک بطری شیر 1 لیتری
2.22  دلار 1 کیلو گرم برنج سفید
1.98 دلار تخم مرغ
3.89 دلار 1 کیلو گرم پنیرمحلی
5.55 دلار 1 کیلوگرم گوشت گاو
3.56 دلار 1 کیلو گرم گوشت مرغ
1.20 دلار بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی
3.70 دلار تعرفه تاکسی عادی
2.000،52 دلار اجاره آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر
1.800،000 دلار اجاره آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز شهر
2،300.32 دلار قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر
1،600.15 دلار قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر

هزینه تحصیل و زندگی در سنت کیتس

تحصیل پزشکی در سنت کیتس و سایر رشته های علوم پزشکی

افرادی که خواهان تحصیل پزشکی در سنت کیتس باشند می توانند در سایر رشته های علوم پایه مانند داروسازی و پرستاری و دندان پزشکی نیز تحصیل کنند. در ادامه این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در این رشته ها می پردازیم:

 • داروسازی

  تحصیل داروسازی در کشور سنت کیتس بیش از 4 سال به طول می انجامد و افراد باید دیپلم 12 ساله خود را به اتمام رسانده باشند و در دروسی مانند شیمی، فیزیک و زیست شناسی نمرات بالای 15 را کسب کرده باشند. هزینه های تحصیل در این رشته برای دانشجویان داخلی بین 1000 تا 1500 دلار و برای دانشجویان بین المللی بین 10000 تا 15000 در سال می باشد. دانشگاه ویندزور در رشته داروسازی در منطقه کین دانشجو می پذیرد، این دانشگاه در شهرهای میشیگان و ایلینویز در آمریکا نمایندگی دارد. داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 نیز الزامی می باشد.

 • دندانپزشکی

  در خصوص تحصیل دندان پزشکی در کشور سنت کیتس نیز می توان بیان نمود که متقاضیان باید در دوره پیش پزشکی 1 ساله در دروس ریاضی، شیمی، زیست و فیزیک نمرات مناسب را کسب کرده باشند و دارای آیلتس 6.5 نیز باشند و در آزمون مخصوص پزشکی نمره لازمه را کسب کرده باشند. هزینه های تحصیل در این رشته برای دانشجویان بین المللی بین 8 تا 15 هزار دلار در سال می باشد. طول دوره تحصیلی نیز در این رشته 6 سال می باشد.

 • پرستاری

  تحصیل پرستاری در کشور سنت کیتس امکان پذیر می باشد. دانشگاه های متعددی در این کشور وجود دارند که رشته پرستاری را در مقاطع فوق دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس ارائه می هد. این دانشگاه ها در کشورهای کانادا و آمریکا نیز دارای نمایندگی می باشد. دانشجویان همانند سایر رشته های علوم پایه باید سطح زبان انگلیسی قوی را دارا باشند. از جمله کلاس های دیگر دانشجویان، میکروبیولوژی، اخلاق پرستاری، روانپزشکی و مراقبت از کودکان می باشد. پس از اتمام دوره 4 ساله می توانند لیسانس پرستاری را دریافت نمایند و به عنوان پرستار یک سال اول را به صورت آزمایشی در بیمارستان کار کنند و پس از آن به صورت رسمی به عنوان یک پرستار مشغول به فعالیت شوند.

تحصیل پزشکی در سنت کیتس و دریافت ویزا

برای تحصیل پزشکی در سنت کیتس لازم است که پس از اخذ پذیرش تحصیلی، ویزای تحصیلی دریافت شود. برای انجام این کار یک سری مدارک خاص لازم است. مدارک ویزا باید با دقت هر چه تمام تر ارائه شود که به نتیجه اخذ ویزا منتهی شود. نکته کلی و مهم این است که افراد به جای کشور سنت کیتس، بهترین کشورهای دنیا از جمله کانادا، انگلستان، آلمان، اتریش، سوئیس، دانمارک، هلند و… را که در سطح دنیا زبانزد و پرطرفدار هستند و دارای بالاترین سطح ارزش و اعتبار جهانی هستند برای تحصیل انتخاب نمایند. این مطلب توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش تهیه و گردآوری شده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعا و قانونا مجاز نمی باشد. مدارک زیر برای اخذ ویزا مورد نیاز است:

 • ارائه پاسپورت و ترجمه آن
 • ارائه پذیرش دانشگاه
 • ارائه نامه تمکن مالی و پرینت حساب بانکی
 • ارائه اجاره نامه و بیمه نامه دانشجویی
 • ارائه مدرک زبان آیلتس 6 به بالا
 • ارائه گواهی نامه سلامت و عدم بیماری و ترجمه آن
 • ارائه مدارک تحصیلی و ریز نمرات به همراه ترجمه آن ها
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

تحصیل پزشکی در سنت کیتس و کار پس از تحصیل

در تحصیل پزشکی در سنت کیتس موضوع دیگری که ممکن است مطرح شود، کار پس از تحصیل است. در اکثریت کشورها دانشجو پس از اینکه طول دوره تحصیلی خود را به اتمام رساند، می تواند یک مدت زمان مشخص شده ای را در آن کشور بماند و دنبال کار مرتبط با مدرک تحصیلی خود بگردد که بتواند نوع اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل و تمدید نماید. در کشور سنت کیتس نیز دانشجو بین 6 ماه تا 1 سال پس از فارغ التحصیلی این اجازه را دارد که بتواند کاریابی انجام دهد تا موفق به تمدید اقامت خود شود. افراد همچنین می توانند از طریق سرمایه گذاری در این کشور و یا از طریق ازدواج با یک تبعه سنت کیتسی اقامت خود را تمدید نمایند. اما هر کدام از این راه ها نیز سختی ها و دشواری های خاص خود را دارد و به راحتی قابل اجرا نخواد بود.

در جدول زیر نرخ بیکاری این کشور بیان شده است. در سال 2015 نرخ بیکاری در این کشور حدود 20 درصد بود است که بالاترین نرخ بیکاری در دهه اخیر کشور سنت کیتس محسوب می شود، در سال 2018 نیز این نرخ به زیر 19 درصد رسید. اما در صورت کلی شرایط کار در این کشور به نسبت سایر کشورها وضعیت مطلوبی ندارد و دانشجویان با سختی و دشواری بالایی می توانند یک کار مورد نظر پیدا کنند.

نرخ بیکاری سنت کیتس تحصیل پزشکی در سنت کیتس

نرخ بیکاری سنت کیتس

اقامت بعد از تحصیل در سنت کیتس
تحصیل پزشکی در سنت کیتس و سخن پایانی

تحصیل پزشکی در سنت کیتس را در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار دادیم. نکته و نتیجه ای که می توان به دست آورد این است که تحصیل پزشکی در سنت کیتس دارای کم ترین متقاضیان بین المللی است و افراد ترجیح می دهند که به جای تحصیل پزشکی در سنت کیتس، تحصیل پزشکی در انگلستان، کانادا، استرالیا، سوئیس، اتریش، آلمان و… را انتخاب نمایند. شما عزیزان اگر در خصوص کشورهای مذکور و تحصیل پزشکی در این کشورها دارای سوال و ابهام بودید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE در سراسر دنیا تماس حاصل نموده و به صورت تخصصی با مشاورین و کارشناسان صحبت نموده و مشاوره دریافت نمایید. همچنین می توانید سوالات خود را در زمینه تحصیل پزشکی در سنت کیتس در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح کنید تا پاسخ آن را در زمانی کوتاه دریافت کنید.