تحصیل پزشکی در سری لانکا و بررسی شرایط آن

تحصیل پزشکی در سری لانکا، شرایط لازم برای تحصیل پزشکی در سری لانکا، روش اخذ اقامت تحصیلی از طریق تحصیل پزشکی در سری لانکا، مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی سری لانکا از روش تحصیل پزشکی در سری لانکا و موضوعات دیگر در زمینه تحصیل پزشکی در سری لانکا در این مقاله به صورت کاملا تخصصی و از منابع علمی معتبر مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت. برای تحصیل پزشکی در سری لانکا چه شرایطی باید داشت؟ آیا تحصیل پزشکی در سری لانکا منجر به اخذ اقامت سری لانکا خواهد شد؟ برای اخذ ویزای سری لانکا از طریق تحصیل پزشکی در سری لانکا چه مدارکی مورد نیاز است؟ آیا پس از اتمام تحصیل پزشکی در سری لانکا می توان در این کشور مشغول به کار شد؟ این سوالات و سوالات مشابه در مورد تحصیل پزشکی در سری لانکا در ادامه این مقاله پاسخ داده شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل پزشکی در سری لانکا و هم چنین بررسی شرایط خود توسط مشاورین حقوقی و مجرب می توانید با تلفن های موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل کرده و از مشاوره رایگان برخوردار گردید. برای کسب اطلاعات تماس با این موسسه می توانید به صفحه ارتباط با ما مراجعه فرمائید. هم چنین می توانید به وب سایت رسمی موسسه حقوقی ملک پور مراجعه کرده و با مطالعه مقاله های علمی و به روز این موسسه که توسط مشاورین حقوقی تهیه و نگارش می گردند در زمینه انواع روش های مهاجرتی به کشورهای مختلف جهان اطلاعات کسب کرده و با آگاهی و علم بالا اقدام به مهاجرت نمائید. موسسه حقوقی حقوقی ملک پور مفتخر است که با سابقه ای 15 ساله و درخشان در خدمت متقاضیان امر مهاجرت می باشد و یکی از معتبر ترین و خوش سابقه ترین موسسات حقوقی در خاورمیانه می باشد و با هدف ارائه بهترین سرویس و خدمات به فعالیت مشغول است.

تحصیل پزشکی در سری لانکا تحصیل پزشکی در سری لانکا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل پزشکی در سری لانکا و شرایط عمومی

سری لانکا، جزیره ای است در جنوب آسیا با 21 میلیون نفر جمعیت و مساحت 65.610 کیلومتر مربع. این جزیره در جنوب کشور هند و در اقیانوس هند قرار دارد. پایتخت آن شهر کلمبو، زبان رسمی مردم این کشور سینهالی و تامیل و پول رایج آن روپیه سری لانکا می باشد. هر یک یورو معادل 196.633 روپیه سری لانکا می باشد. 70 درصد مردم سری لانکا بودایی، 13 درصد هندو و 10 درصد مسلمان هستند. اقتصاد سری لانکا در آسیا بسیار ضعیف است و حدود 23 درصد از مردم این کشور زیر خط فقر زندگی می کنند. تحصیل پزشکی در سری لانکا هزینه بسیار پایینی دارد و کیفیت تحصیل پزشکی در سری لانکا در مقایسه با کشورهایی همچون چک و کشورهای اروپایی که سالانه دانشجویان بین المللی بسیاری متقاضی تحصیل پزشکی در این کشورها می باشند نیز پایین می باشد.

شرایط عمومی سری لانکا تحصیل پزشکی در سری لانکا

فایل تصویری موسسه ملک پور درباب تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در خارج از کشور

video تحصیل پزشکی در سری لانکا

فایل صوتی موسسه ملک پور درباب تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در خارج از کشور

audio تحصیل پزشکی در سری لانکا

تحصیل پزشکی در سری لانکا و شرایط ورود به رشته پزشکی

تحصیل پزشکی در سری لانکا شرایط تقریبا سختی دارد. ظرفیت سیستم آموزشی در سری لانکا محدودیت دارد و متقاضیان در صورت قبول شدن در آزمون ورودی می توانند به دانشگاه های پزشکی این کشور ورود کنند. متقاضیان تحصیل پزشکی در سری لانکا باید ابتدا در یک دوره پیش پزشکی به مدت یک سال شرکت کنند و برای ورود به دانشگاه های پزشکی آماده شوند. پس از اتمام این دوره متقاضیان باید در آزمون G.C.E(A/L) شرکت کنند و در صورت کسب نمره قبولی می توانند به دانشگاه های پزشکی این کشور وارد شوند. کشور سری لانکا تا سال 1948 مستعمره انگلستان بوده است و نظام تحصیلی این کشور مانند کشور انگلستان می باشد و این آزمون شبیه به آزمونی می باشد که در انگلستان دانش آموزان برای ورود به دانشگاه های پزشکی می دهند. سالیانه بیش از 26 هزار متقاضی در این آزمون شرکت می کنند اما دانشگاه های پزشکی سری لانکا تنها ظرفیت پذیرش 21 هزار نفر از قبول شدگان را دارند.

حداقل رتبه قبولی در این آزمون CCC می باشد و تنها افرادی می توانند به دانشگاه های پزشکی وارد شوند که در دروس زیست شناسی، شیمی و فیزیک نمره A را کسب کنند. دانشگاه های پزشکی در سری لانکا به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم بندی می شوند. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی بسیار پایین و البته ورود به این دانشگاه های دولتی بسیار دشوار می باشد. تحصیل پزشکی در سری لانکا 5 ساله است. دانشجویان در این 5 سال 4 امتحان اصلی را به شرح زیر باید پاس کنند:

 •  امتحان اول: آناتومی، بیوشیمی، فیزیولوژی
 • امتحان دوم: میکروب شناسی، انگل شناسی
 • امتحان سوم: آسیب شناسی، پزشکی جامعه، فارماکولوژی، پزشکی قانونی
 • امتحان چهارم و نهایی: پزشکی، جراحی، زنان و زایمان، روانپزشکی

از سال سوم آموزش بالینی دانشجویان نیز آغاز می گردد و تا پایان سال پنجم ادامه دارد. دانشجویان می بایست در بیمارستان ها نیز آموزش ببینند و دوره های کارآموزی را سپری کنند.

ALX00644 1024x768 تحصیل پزشکی در سری لانکا

تحصیل پزشکی در سری لانکا و دانشگاه های پزشکی

در جدول زیر نام تعدادی از برترین دانشگاه های پزشکی برای افرادی که قصد تحصیل پزشکی در سری لانکا را دارند آورده شده است. همانطور که در این جدول مشاهده می فرمائید، دانشگاه های پزشکی در سری لانکا از رتبه خوبی در جهان برخوردار نیستند و سری لانکا مقصد مناسبی برای متقاضیان تحصیل پزشکی در سری لانکا به شمار نمی آید.   

نام دانشگاه شهر رتبه در جهان
دانشگاه کولومبو کولومبو 2008
دانشگاه پرادنیا کندی 2047
دانشگاه سری جیوارداردنپورا بورالسگامووا 3045
موسسه فناوری و پزشکی جنوب آسیا مالاب 4539
دانشگاه ساباراگاموا سری لانکا بلی هولویا 8405
دانشگاه راجاراتا سریلانکا آنورادپورا 6137
دانشگاه کلانیا راگاما 2559
دانشگاه جفنا جفنا 6957

معرفی دانشگاه های سری لانکا

تحصیل پزشکی در سری لانکا و مدارک لازم برای پذیرش

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های سری لانکا برای افرادی که می خواهند تحصیل پزشکی در سری لانکا داشته باشند در ادامه توضیح داده شده است. لازم به توضیح است که دانشجویان تمامی مدارک زیر را برای اخذ پذیرش باید داشته باشند و ممکن است دانشگاه های گوناگون مدارک دیگری را برای صدور پذیرش نهایی از دانشجو درخواست کنند. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور نگارش گردیده است. لذا هر گونه کپی برداری از آن قانونا و شرعا جایز نمی باشد.

 • ترجمه و اصل مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات و ترجمه رسمی ممهور به مهر وزات خارجه و دادگستری
 • ترجمه و اصل مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات و ترجمه رسمی ممهور به مهر وزات خارجه و دادگستری
 • مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6.5
 • قبولی در آزمون ورودی دانشگاه
 • فرم تکمیل شده پذیرش
 • انگیزه نامه
 • پاسپورت معتبر

db4fc567ca6f38f6ec00bf19dfb7c044 XL تحصیل پزشکی در سری لانکا

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در سری لانکا

تحصیل پزشکی در سری لانکا و هزینه های تحصیل

همانطور که در قسمت های قبلی این مقاله نیز اشاره گردید، هزینه های تحصیل پزشکی در سری لانکا بسیار ارزان می باشد. شهریه سالیانه تحصیل پزشکی در سری لانکا برای دانشجویان بین المللی 100 هزار روپیه سری لانکا در سال می باشد که به طور چشمگیری پایین می باشد. تحصیل پزشکی در سری لانکا در مقایسه با کشورهای پیشرفته ای مانند آلمان و اتریش که تحصیل پزشکی در دانشگاه های آن ها به صورت رایگان می باشد توصیه نمی گردد. البته لازم به توضیح است که تحصیل پزشکی در آلمان و اتریش به زبان آلمانی رایگان می باشد و برای تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی می توان کشور چک را به طور مثال انتخاب کرد. کشوری که قدیمی ترین دانشگاه پزشکی جهان در آن قرار دارد و هزینه های تحصیل و زندگی نیز در این کشور چندان بالا نیست.

برخی دیگر از هزینه های جانبی تحصیل پزشکی در سری لانکا که دانشجویان علاوه بر شهریه دانشگاه باید در نظر بگیرند در جدول زیر آمده است:

هزینه ثبت نام 150 روپیه
بیمه دانشجویی 100 روپیه
وثیقه برای استفاده از آزمایشگاه ها 100 روپیه
دفترچه های راهنمای دانشجویان و دانشکده ها 50 روپیه
هزینه امتحان های اصلی 200 روپیه
هزینه امتحان تنها یک درس 50 روپیه

تحصیل پزشکی در سری لانکا و هزینه های زندگی

متقاضیان تحصیل پزشکی در سری لانکا، هنگام مراجعه به سفارت برای اخذ ویزا باید یک نامه تمکن مالی که تنها چند روز قبل از بانک دریافت نموده اند را ارائه دهند. این نامه تمکن مالی برای اثبات توانایی فرد مبنی بر تامین هزینه های زندگی توسط سفارت دریافت می گردد. نامه تمکن مالی از اصلی ترین مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی سری لانکا می باشد. آگاهی از هزینه های زندگی در حین تحصیل پزشکی در سری لانکا برای دانشجویان بسیار اهمیت دارد. لازم به ذکر است که هزینه های اعلام شده تقریبی هستند و میانگین هزینه زندگی برای هر شخص بستگی به سبک زندگی او دارد. هزینه های زندگی در سری لانکا مانند هزینه های تحصیل در سری لانکا ارزان می باشد. در جدول زیر مواردی از هزینه های روزانه زندگی در سری لانکا آورده شده است:

 نوع هزینه ها واحد به روپیه سری لانکا
یک وعده غذای معمولی در رستوران 270
یک بطری آب معدنی 49.04
یک لیتر شیر 203.38
یک بسته نان سفید 73.49
یک کیلو برنج 99.03
12 عدد تخم مرغ 207.29
یک کیلوگرم مرغ 664.48
یک کیلوگرم سیب زمینی 148.18
تاکسی هر کیلومتر 45
کارت ماهیانه حمل و نقل عمومی 1000
اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 38.780
اجاره یک آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر 16.186

هزینه تحصیل و زندگی در سری لانکا

تحصیل پزشکی در سری لانکا و سایر رشته های علوم پزشکی

تحصیل پزشکی در سری لانکا تنها مختص رشته پزشکی نمی شود و در رشته های داروسازی، دندانپزشکی و پرستاری هم امکان پذیر است. در ادامه به بررسی مختصر شاخه های دیگر تحصیل پزشکی در سری لانکا می پردازیم:

 • داروسازی

  تحصیل داروسازی در سری لانکا در دوره های 2 ساله و 4 ساله ارائه می گردد. در دوره های 2 ساله دانشجو پس از اتمام تحصیل دیپلم داروسازی می گیرد. شهریه دوره های داروسازی در سری لانکا ترمی 37.500 روپیه می باشد. در دوره های 4 ساله فرد لیسانس داروسازی می گیرد.

 • دندانپزشکی

  تحصیل دندان پزشکی در سری لانکا 4 ساله است. در سال اول دانشجویان دروس آناتومی انسانی، فیزیولوژی، بیوشیمی، آناتومی دندان پزشکی را در 2 ترم می خوانند و پایان هر ترم آزمون های جامع را برای ورود به ترم بعد باید با موفقیت سپری کنند. در سال دوم نیز دروسی مانند میکروبیولوژی، جراحی، فارماکولوژی و … را آموزش می بینند و از سال سوم دوره های کارآموزی و آموزش بالینی در کلینیک های تخصصی در زمینه های دندان پزشکی ترمیمی، دندان پزشکی پروتز، جراحی دهان، پریودنتولوژی، ترمودنتیکس و ارتودنسی شروع می شود. دانشجویان پس از پایان سال چهارم در صورت قبولی در آزمون جامعی به نام BDS می توانند مدرک خود را اخذ نمایند.

 • پرستاری

  برای تحصیل در رشته پرستاری نیز باید در دوره های پیش پزشکی و در آزمون G.C.E شرکت کرد. دوره های پرستاری در سری لانکا 2 ساله می باشد با شهریه 39 هزار روپیه در هر ترم و پس از آن فرد دیپلم پرستاری را اخذ می کند. افرادی که می خواهند مدرک لیسانس پرستاری را دریافت کنند می توانند 2 سال دیگر نیز در دوره هایی که ارائه می گردد شرکت کنند.

تحصیل پزشکی در سری لانکا و دریافت ویزا

افراد بالای 16 سال که هدف تحصیل پزشکی در سری لانکا را دارند، پس از اخذ پذیرش از دانشگاه یا کالج مورد تائید اداره مهاجرت سری لانکا می توانند برای اخذ ویزای تحصیلی سری لانکا درخواست دهند. برای این امر ابتدا باید از سفارت سری لانکا درخواست وقت نمایند و مدارک زیر را به سفارت ارائه دهند. هم چنین باید هزینه سفارت را نیز به همراه داشته باشند. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی سری لانکا به شرح زیر است:

 • نامه پذیرش از دانشگاه مورد تائید اداره مهاجرت
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • اصل و ترجمه مدارک تحصیلی فرد متقاضی
 • پاسپورت فرد متقاضی با داشتن حداقل 6 ماه اعتبار
 • نامه تمکن مالی از بانک
 • بیمه نامه دانشجویی
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

تحصیل پزشکی در سری لانکا و کار پس از تحصیل

دانشجویان پزشکی، پس از اتمام تحصیل پزشکی در سری لانکا، اجازه تمدید اقامت خود را نخواهند داشت و باید این کشور را ترک نمایند. تغییر تایپ ویزا در سری لانکا مجاز نمی باشد و برای کار در سری لانکا باید ویزای کار دریافت نمود و نمی توان ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل کرد. از این رو متقاضیانی که قصد تحصیل پزشکی در سری لانکا را دارند باید این نکته را در نظر داشته باشند که نه تنها بعد از اتمام تحصیل در این کشور اجازه ندارند به جست و جوی کار بپردازند، بلکه برای اخذ اجازه کار در کشورهای دیگر نیز باید مدرک خود را مانند مدرک پزشکی همه کشورها معادل سازی نمایند و تنها زمان را از دست می دهند. در صورتی که اگر در کشورهای پیشرفته مانند اتریش تحصیل پزشکی داشته باشند می توانند پس از اتمام تحصیل در این کشور مشغول به کار شوند و یا اگر در کشور چک که قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه پزشکی را دارد تحصیل کنند می توانند مدرک پزشکی معتبری را اخذ کنند.

نرخ بیکاری در سری لانکا تحصیل پزشکی در سری لانکا

اقامت پس از تحصیل در سری لانکا
تحصیل پزشکی در سری لانکا و سخن پایانی

تحصیل پزشکی در سری لانکا، مدارک مورد نیاز پذیرش از دانشگاه های پزشکی و ویزای تحصیل پزشکی در سری لانکا، هزینه های تحصیل پزشکی در سری لانکا و موارد دیگر در رابطه با تحصیل پزشکی در سری لانکا در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. متقاضیان تحصیل پزشکی در سری لانکا ابتدا باید برای گذراندن دوره های پیش پزشکی اقدام کنند و برای آزمون ورودی GCE آماده شوند و در صورت کسب نمره قبولی در این آزمون می توانند به دانشگاه های پزشکی سری لانکا وارد شوند و به تحصیل پزشکی در سری لانکا بپردازند. با اینکه هزینه های تحصیل پزشکی در سری لانکا بسیار پایین می باشد ولی به هیچ عنوان توصیه و پیشنهاد نمی گردد. رتبه جهانی دانشگاه های سری لانکا بسیار پایین می باشد و پس از اتمام تحصیل نیز نمی توان در این کشور مشغول به کار شد. تحصیل پزشکی در دانشگاه های معتبر جهان با رتبه بالا در کشورهایی مانند چک، مجارستان، اتریش، آلمان پیش نهاد می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل پزشکی در سری لانکا و یا دیگر کشورها می توانید با تلفن های موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و با داشتن مشاوره رایگان تلفنی شرایط خود را برای تحصیل پزشکی بررسی کنید. هم چنین می توانید فرم درخواست مشاوره رایگان را تکمیل بفرمائید و مشاورین دفتر مرکزی موسسه MIE در اسرع وقت با شما برای انجام مشاوره رایگان از طریق واتس اپ تماس خواهند گرفت. خواهشمندیم در پایان این مقاله نظرات و پیشنهادات سازنده خود را اعلام بفرمائید و ما را در خدمت رسانی بهتر یاری کنید. اگر در زمینه تحصیل پزشکی در سری لانکا هر گونه پرسشی دارید در پایان این مقاله آن را مطرح بفرمائید. مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در اسرع وقت پاسخگوی پرسش های شما خواهند بود.