تحصیل پزشکی در برزیل و بررسی شرایط آن

تحصیل پزشکی در برزیل، شرایط لازم برای تحصیل پزشکی در برزیل، هزینه های تحصیل پزشکی در برزیل، مواردی هستند که در این مقاله به بررسی علمی و تخصصی به آن ها می پردازیم. هزینه های تحصیل پزشکی در برزیل به چه میزان می باشد؟ پس از تحصیل پزشکی در برزیل می توان در این کشور اقامت دائم اخذ کرد؟ تحصیل پزشکی در برزیل چند سال می باشد؟ نحوه اخذ اقامت کاری در برزیل از طریق تحصیل پزشکی در برزیل امکان پذیر است؟ هدف گردآوری این مقاله پاسخ به این سوالات و سوالات مشابه در مورد تحصیل پزشکی در برزیل می باشد. تحصیل پزشکی در برزیل مورد توجه بسیاری از افراد می باشد و برزیل مقصد بسیاری از مهاجران تحصیلی به شمار می آید. برای کسب اطلاعات جامع و علمی در رابطه با تحصیل پزشکی در برزیل تا پایان این مقاله با ما همراه باشید و برای کسب اطلاعات تکمیلی در باب تحصیل پزشکی در برزیل و تحصیل پزشکی در کشورهای دیگر می توانید به وب سایت موسسه حقوقی ملک پور مراجعه بفرمائید و اطلاعات جامعی در باب مهاجرت به بیش از 70 کشور جهان کسب نمائید. همچنین می توانید با مشارین موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید.

 • تحصیل پزشکی در برزیل و شرایط عمومی
 • تحصیل پزشکی در برزیل و شرایط ورود به رشته پزشکی
 • تحصیل پزشکی در برزیل و دانشگاه های پزشکی
 • تحصیل پزشکی در برزیل و مدارک لازم برای پذیرش
 • تحصیل پزشکی در برزیل و هزینه های تحصیل
 • تحصیل پزشکی در برزیل و هزینه های زندگی
 • تحصیل پزشکی در برزیل و سایر رشته های علوم پزشکی
 • تحصیل پزشکی در برزیل و دریافت ویزا
 • تحصیل پزشکی در برزیل و کار پس از تحصیل
تحصیل پزشکی در برزیل تحصیل پزشکی در برزیل

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل پزشکی در برزیل و شرایط عمومی

کشور برزیل در آمریکای جنوبی واقع شده و پرجمعیت ترین کشور در این قاره به شمار می آید. برزیل شرقی ترین کشور قاره آمریکا می باشد و با تمامی کشورهای این قاره به غیر از شیلی و اکوادور، هم مرز می باشد. کشورهایی مانند آرژانتین، اوروگوئه، کلمبیا، ونزوئلا و غیره. پایتخت برزیل شهر زیبا و بی نظیر برازیلیا می باشد و جالب است بدانید زبان رسمی مردم این کشور پرتغالی می باشد. زیرا برزیل مستعمره پرتغال بوده و تنها کشوری در آمریکا می باشد که مردمش به زبان پرتغالی صحبت می کنند. مساحت این کشور 8.516 میلیون کیلومتر مربع می باشد و کشوری است چند ملیتی که از قوم ها و نژادهای آسیایی، آفریقایی، اروپایی و نیز سرخ پوستان آمریکایی تشکیل گردیده است. واحد پول برزیل رئال است و دین بیشتر مردم این کشور مسیحیت می باشد. برزیل زیبا سرتاسر پوشیده شده است از جنگل ها و زمین های کشاورزی وسیع و زیبا و هم چنین بخش بسیار بزرگی از جنگل های آمازون در خاک برزیل قرار دارد. در ادام این مقاله به بررسی شرایط تحصیل پزشکی در برزیل خواهیم پرداخت.

شرایط عمومی برزیل تحصیل پزشکی در برزیل

فایل تصویری موسسه ملک پور درباب تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در خارج از کشور

video تحصیل پزشکی در برزیل

فایل صوتی موسسه ملک پور درباب تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در خارج از کشور

audio تحصیل پزشکی در برزیل

تحصیل پزشکی در برزیل و شرایط ورود به رشته پزشکی

تحصیل پزشکی در برزیل مانند بسیاری از کشورهای دیگر نیازمند گذارندن دوره های پیش پزشکی می باشد. این دوره ها معمولا یک ساله می باشند و دانشجویان را برای ورود به دانشگاه های پزشکی با تدریس علوم پایه پزشکی آماده می سازند. پس از سپری کردن این دوره یک ساله دانش آموزان برای ورود به دانشگاه های پزشکی باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنند و در صورت اخذ نمره قبولی می توانند به دانشگاه های پزشکی در برزیل وارد شوند. با اینکه زبان رسمی مردم برزیل پرتغالی می باشد، اما تحصیل پزشکی در برزیل به زبان انگلیسی می باشد و داشتن مدرک زبان انگلیسی یکی از مدارک لازم برای ورود به دانشگاه های پزشکی در برزیل می باشد. هم چنین افرادی که می خواهند به تحصیل پزشکی در برزیل بپردازند باید زیر 21 سال سن داشته باشند. تحصیل پزشکی در برزیل عموما 6 سال به طول می انجامد. تحصیل در رشته پزشکی به طور مثال در کشور مجارستان به این صورت می باشد که اگر فردی مدرک زبان نداشته باشد می تواند قبل از شروع دوره پیش پزشکی دوره های زبان انگلیسی را در دانشگاه بگذراند و در واقع بدون مدرک زبان می تواند اقدام نماید.

mbbs slider 1 تحصیل پزشکی در برزیل

تحصیل پزشکی در برزیل و دانشگاه های پزشکی

تحصیل پزشکی در برزیل، نیازمند شناخت داشنگاه های این کشور می باشد. در جدول زیر نام تعدادی از برترین دانشگاه های پزشکی که در آن ها تخصص های بیهوشی، طب داخلی، گوارش، زنان و زایمان، چشم پزشکی، رادیولوژی، قلب و عروق و غیره تدریس می شود، آورده شده است. همانطور که مشاهده می فرمائید دانشگاه های پزشکی در برزیل از رتبه خوب و بالائی در جهان برخوردار نیستند و هزینه و شهریه این دانشگاه ها تقریبا هم تراز دانشگاه های برتر جهان در کشورهای پیشرفته اروپایی مانند اتریش، انگلستان، دانمارک می باشد.

نام دانشگاه شهر رتبه در برزیل رتبه در جهان

دانشگاه سائوپائولو

سائوپائولو 97 148

دانشگاه فدرال سائوپائولو

سائوپائولو 222 562

دانشگاه فدرال میناس گرایس

بلوهوریزونته 290 460

دانشگاه فدرال ریو گراند دو سول

ریودوژانیرو 297 465

دانشگاه ایالتی کمپیناس

سائوپائولو 304 333

دانشگاه فدرال پلاتوس

پلاتوس 333 863

دانشگاه فدرال ریودوژانیرو

ریودوژانیرو 354 346

دانشگاه فدرال سانتا کاتارینا

فلورینوپولیس 370 597

دانشگاه  UNESIسائوپائولو

سائوپائولو 370 459

دانشگاه برازیلیا

برازیلیا 496 667

معرفی دانشگاه کمپیناس

تحصیل پزشکی در برزیل و مدارک لازم برای پذیرش

برای تحصیل پزشکی در برزیل، در اولین قدم باید از یک دانشگاه معتبر که دانشجوی بین المللی می پذیرد و مورد تائید است پذیرش گرفت. برای اخذ پذیرش مدارک زیر مورد نیاز می باشد :

 • مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات و ترجمه رسمی
 • مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات و ترجمه رسمی
 • مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6
 • قبولی در آزمون ورودی
 • پاسپورت معتبر

file تحصیل پزشکی در برزیل

تحصیل پزشکی در برزیل و هزینه های تحصیل

دانشگاه های برزیل به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند. دانشگاه های فدرال و دولتی که تحصیل در این دانشگاه ها البته به زبان پرتغالی رایگان است و دانشگاه های خصوصی. تحصیل در دانشگاه های خصوصی در برزیل به زبان انگلیسی می باشد و با توجه به رشته و شهر و دانشگاه شهریه های متغیری دارد. به طور کلی و میانگین می توان گفت که هزینه های تحصیل پزشکی در برزیل سالیانه از 15 هزار دلار به بالا می باشد که در مقایسه با دانشگاه های برتر اروپایی با رتبه های بالای جهانی مبلغ قابل توجهی است. به طور مثال هزینه تحصیل پزشکی در یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی در جهان، در کشور چک نیز حدودا همین میزان می باشد، در حالی که رتبه دانشگاه با دانشگاه های پزشکی در برزیل قابل مقایسه نمی باشد.

تحصیل پزشکی در برزیل و هزینه های زندگی

برای ادامه تحصیل پزشکی در برزیل و اخذ ویزای برزیل، یکی از مدارک اصلی مورد نیاز نامه تمکن مالی می باشد. این نامه تمکن بانکی نشان دهنده این موضوع می باشد که فرد دانشجو از پس هزینه های زندگی در برزیل بر می آید و در حین تحصیل پزشکی در برزیل به کمک دولت احتیاج ندارد. در واقع نداشتن نامه تمکن بانکی منجر به رد شدن ویزا می شود. برای آگاهی از هزینه های زندگی در برزیل، در جدول زیر چند مورد از هزینه های روزمره زندگی مورد بررسی قرار گرفته اند. لازم به توضیح است که هر یک دلار تقریبا معادل 3.75 رئال برزیل محاسبه می گردد. با اینکه پایتخت برزیل، شهر برازیلیا می باشد اما هزینه های زندگی در 2 شهر سائوپائولو و ریودوژانیرو بالاتر می باشد و شهر برازیلیا در رتبه سوم از نظر هزینه های زندگی قرار دارد. به طور کلی هزینه های ماهیانه زندگی در برزیل در مقایسه با کشورهای پیشرفته اروپایی مانند آلمان بالا می باشد.

ریز هزینه ها واحد به رئال برزیل
یک وعده غذای معمولی در رستوران 20
یک بطری آب معدنی 2.74
یک لیتر شیر 3.19
یک بسته نان سفید 5.52
یک کیلو برنج 3.47
12 عدد تخم مرغ 5.71
یک کیلوگرم مرغ 11.47
یک کیلوگرم سیب زمینی 3.29
تاکسی هر کیلومتر 2.75
کارت ماهیانه حمل و نقل عمومی 189.20
اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1.218
اجاره یک آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر 840.85
اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1.865

هزینه تحصیل و زندگی در برزیل

تحصیل پزشکی در برزیل و سایر رشته های علوم پزشکی

تحصیل پزشکی در برزیل تنها به رشته پزشکی ختم نمی شود و شامل رشته هایی از جمله دندانپرشکی، دازوسازی و پرستاری هم می شود. در ادامه این مقاله با موضوع تحصیل پزشکی در برزیل، به بررسی رشته های داروسازی، دندانپزشکی و پرستاری نیز به صورت مختصر می پردازیم. لازم به توضیح است که تهیه و تنظیم این مقاله، تنها با هدف انتشار در وب سایت رسمی موسسه حقوقی ملک پور می باشد و کپی برداری از آن به هیچ عنوان مجاز نیست.

 • داروسازی

  تحصیل در رشته داروسازی در برزیل، 4 یا 5 ساله به صورت تمام وقت و یا پاره وقت می باشد و در حین تحصیل دانشجویان باید دوره های کارآموزی در داروخانه را نیز بگذرانند. فارغ التحصیلان داروسازی در برزیل برای ورود به بازار کار در این کشور نیاز دارند که دانش زبان پرتغالی نیز داشته باشند. هزینه تحصیل داروسازی در برزیل با توجه به دانشگاه و شهر از 7 هزار دلار تا 12 هزار دلار در سال متغیر می باشد.

 • دندان پزشکی

  شرایط عمومی تحصیل در رشته دندان پزشکی در برزیل نیز همانند تحصیل پزشکی در برزیل می باشد. به این صورت که فرد متقاضی پس از گذراندن دوره پیش پزشکی و قبولی در آزمون ورودی دانشگاه، می تواند وارد رشته دندانپزشکی شود. طول مدت تحصیل دندان پزشکی 5 سال می باشد و هزینه های آن نیز از 8 هزار دلار تا 12 هزار دلار متغیر می باشد.

 • پرستاری

  تحصیل در رشته پرستاری در برزیل 4 ساله می باشد و دارای زیر شاخه هایی مانند پرستاری کودک، پرستاری عمومی و غیره می باشد. دانشجویان پرستاری در برزیل به دلیل اینکه مستقیما با مردم باید در ارتباط باشند، نیاز به دانش زبان بالایی دارند و هم چنین برای ورود به بازار کار نیاز است که دوره های زبان پرتغالی را نیز بگذرانند.

تحصیل پزشکی در برزیل و دریافت ویزا

اخذ ویزای تحصیلی برزیل نیازمند داشتن شرایط و مدارکی است. افرادی که قصد تحصیل پزشکی در برزیل دارند، پس از اخذ پذیرش باید برای اخذ ویزا اقدام کنند. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی در برزیل به شرح زیر می باشد :

 • 2 عدد فرم پر شده درخواست ویزا که توسط کنسولگری به امضا می رسد
 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • 2 عدد عکس گذرنامه
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • نامه تمکن مالی از بانک برای اثبات توانایی مالی در طول مدت اقامت
 • گواهینامه معاینات پزشکی
 • بیمه نامه دانشجویی
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

تحصیل پزشکی در برزیل و کار پس از تحصیل

افرادی که متقاضی تحصیل پزشکی در برزیل هستند باید این نکته را در نظر داشته باشند که برای کار کردن در برزیل در زمینه پزشکی نیاز است که دانش زبان پرتغالی داشته باشند تا بتوانند مجوز ورود به بازار کار را اخذ نمایند. به طور عمومی دانشجویان بین المللی در برزیل، پس از پایان تحصیل در برزیل، اجازه دارند به مدت یک سال در این کشور به جست و جوی کار بپردازند و در صورت انعقاد قرارداد کاری معتبر با پایه حقوق مورد تائید برزیل، اقامت کاری اخذ کنند. نرخ بیکاری در کشور برزیل 12.7 درصد می باشد که در آمار جهانی نرخ مناسبی به شمار می آید. اما در مقایسه با نرخ بیکاری برخی از کشورهای مهاجر پذیر دیگر مانند اتریش که نرخ بیکاری 5 درصدی دارد، نرخ بالایی به شمار می آید و نرخ بیکاری نشان دهنده این موضوع می باشد که پیدا کردن کار در کشورهایی با نرخ بیکاری پایین تر، بسیار راحت تر و ممکن تر از یافتن کار در کشورهایی با نرخ بیکاری بالاتر می باشد. فارغ التحصیلان بین المللی در برزیل در صورتی که پس از یک سال شغل مورد تائید را نیابند، مجبور به ترک خاک برزیل می شوند.

نمودار زیر نرخ بیکاری در برزیل را نشان می دهد :

نرخ بیکاری برزیل تحصیل پزشکی در برزیل

کار پس از تحصیل در برزیل
تحصیل پزشکی در برزیل و سخن پایانی

تحصیل پزشکی در برزیل، شرایط عمومی تحصیل پزشکی در برزیل، مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیل پزشکی در برزیل و موارد دیگر در رابطه با تحصیل پزشکی در برزیل در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. ذکر گردید که متقاضیان تحصیل پزشکی در برزیل ابتدا باید دوره های پیش پزشکی یک ساله را سپری کنند و پس از شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی در برزیل و در صورت اخذ نمره قبولی، به تحصیل پزشکی در برزیل بپردازند. ادامه تحصیل در رشته پزشکی، امر بسیار حساس و مهمی برای آینده افراد متقاضی تحصیل پزشکی می باشد که نیازمند تحقیق گسترده در انواع زمینه ها مانند نرخ بیکاری کشور مقصد، شرایط اقامت پس از تحصیل در کشور مقصد، معتبر بودن دانشگاه پزشکی و موارد دیگری از این دست می باشد. به طور مثال افرادی که متقاضی تحصیل پزشکی در برزیل می باشند، می توانند شرایط تحصیل پزشکی در چک، مجارستان، انگلستان و دیگر کشورها را نیز بررسی کنند و درنهایت بهترین گزینه را انتخاب نمایند. موسسه حقوقی ملک پور با ارائه مشاوره های تخصصی و علمی در خدمت متقاضیان محترم امر مهاجرت می باشد و با بیش از 15 سال سابقه در امر مهاجرت از انواع روش های مهاجرتی از جمله کاری و تحصیلی و سرمایه گذاری با هدف ارائه بهترین سرویس و خدمات به فعالیت مشغول می باشد. جهت کسب هرگونه اطلاعات تکمیلی در زمینه تحصیل پزشکی در برزیل و بررسی شرایط تحصیل پزشکی در کشورهای دیگر می توانید با تلفن های این موسسه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. هم چنین می توانید با پر کردن فرم درخواست تماس رایگان اطلاعات تماس خود را از طریق واتس اپ اعلام بفرمائید تا مشاورین دفتر مرکزی موسسه MIE در اتریش در اسرع وقت با شما تماس حاصل کنند. با ارائه نظرات و پیشنهادات خود در پایان این مقاله ما را در ارائه بهتر شدن خدماتمان یاری بفرمائید و هم چنین با مطرح کردن هرگونه پرسش در زمینه تحصیل پزشکی در برزیل و یا تحصیل پزشکی در کشورهای دیگر، منتظر پاسخ سریع پرسش خود توسط مشاورین این موسسه باشید.

law تحصیل پزشکی در برزیل
2 پاسخ
 1. almascheraghdar گفته:

  با سلام و احترام
  من حدود 8 سال است که درمورد انواع روش های مهاجرت در سایت های مختلف مطالعه می کنم هنوز سایتی ندیده ام که مثل سایت موسسه حقوقی دکتر ملک پور اینقدر کامل و جامع باشد واقعا از تیم MIE و همکاران آقای دکتر ملک پور سپاسگزارم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. از اینکه توانسته ایم رضایت شما مخاطب عزیز را جلب نماییم بی نهایت خرسندیم و از شما کمال تشکر را نسبت به حسن توجهتان به سایت موسسه حقوقی ملک پور داریم. با آرزوی بهترین ها برای شما🌺

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5