تحصیل پزشکی در ایسلند و بررسی شرایط آن

تحصیل پزشکی در ایسلند، شرایط تحصیل پزشکی در ایسلند و نحوه دریافت ویزای تحصیلی این کشور در این مقاله مورد بررسی علمی و تخصصی واقع شده است. ایسلند از دسته کشور های برتر اتحادیه اروپا می باشد که از سوی دانشجویان بین المللی مورد توجه قرار گرفته است و همواره سوالاتی در این زمینه برای آنان وجود دارد از جمله اینکه آیا هزینه تحصیل پزشکی در ایسلند ارزان می باشد؟ شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایسلند چگونه است؟ آیا بعد از تحصیل در ایسلند اجازه کار وجود دارد؟ این گونه سوالات از مواردی می باشد که به طور متداول برای متقاضیان ایجاد می شود و ما سعی بر آن داشتیم تا با تهیه مقاله ای جامع به تمام نکات تحصیل پزشکی در ایسلند اشاره کنیم. متقاضیان عزیز تحصیل پزشکی در کشور ایسلند می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با دریافت مشاوره ای رایگان تلفنی از مشاورین و کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش اطلاعات جامع و کامل را جهت تحصیلی در این کشور بدست آورند.

تحصیل پزشکی در ایسلند تحصیل پزشکی در ایسلند

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل پزشکی در ایسلند و شرایط عمومی

تحصیل پزشکی در ایسلند از مواردی می باشد که در سال های اخیر مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. ورود به این کشور نیاز به شناخت و بررسی شرایط عمومی آن می باشد. ایسلند کشوری است در شمال اقیانوس اطلس که جزیره ای بزرگ محسوب شده و شمالی ترین کشور اروپا به شمار می رود. ریکیاویک بزرگترین شهر ایسلند می باشد که به انتخاب دولت، پایتخت این کشور تعیین شده است. ایسلند یکی کشورهای کم جمعیت اروپا بوده و کل جمعیت این کشور 350.710 نفر است. مردم این کشور به زبان ایسلندی صحبت می کنند ولی اغلب این افراد به زبان انگلیسی نیز مسلط می باشند. واحد پول این کشور کرونای ایسلند می باشند. 94 درصد مردم این کشور ایسلندی الاصل و 6 درصد مابقی از مهاجران می باشند که جمعیت این کشور را تشکیل داده اند. 88% مردم این کشور مسیحی هستند که اکثر آنها پیرو آیین پروتستان می باشند.

شرایط عمومی ایسلند تحصیل پزشکی در ایسلند

فایل تصویری موسسه ملک پور درباب تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در خارج از کشور

video تحصیل پزشکی در ایسلند

فایل صوتی موسسه ملک پور درباب تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در خارج از کشور

audio تحصیل پزشکی در ایسلند

تحصیل پزشکی در ایسلند و شرایط ورود به رشته پزشکی

ورود به دانشگاه های ایسلند و تحصیل پزشکی در این کشور نیاز به ارائه برخی موارد و طی نمودن پروسه خود را دارد. دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی در ایسلند را دارند باید در ابتدای امر مدرک دیپلم 12 ساله خود را ارئه دهند. متقاضیان برای ورود به دانشگاه های پزشکی ایسلند نیاز به شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه ها خواهند داشت و در صورت قبولی در امتحان ورودی دانشگاه ها، اجازه شرکت در کلاس های آموزشی به آنها داده می شود. دانشجویانی که قصد تحصیل در این دانشگاه ها را دارند باید به زبان ایسلندی مسلط بوده و مدارک مرتبط را ارائه دهند. افرادی که نمی توانند به زبان ایسلندی تحصیل نمایند باید مدارک زبان انگلیسی همچون ایلتس و تافل را ارائه دهند.

اخیراً هزینه پایین تحصیل در ایسلند باعث جذب دانشجویان بین المللی شده است اما متقاضیان ایرانی باید دقت داشته باشند که مدارک پزشکی این کشور مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمی باشد. متقاضیان تحصیل پزشکی در ایسلند که موفق به اخذ پذیرش تحصیلی در یکی از دانشگاه های پزشکی این کشور می شوند باید سک دوره 6 ساله را در آن دانشگاههای این کشور به تحصیل پزشکی بپزدازند. تعداد دانشگاه های ایسلند به علت جمعیت کم این کشور معدود بوده و در نتیجه ظرفیت پذیرش اندکی دارند. متقاضیان تحصیل در ایسلند باید توجه داشته باشند که تحصیل پزشکی در این کشور محدودیت هایی دارد و ظرفیت اندکی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است. نکته بسیار مهم  در باب تحصیل پزشکی در ایسلند این است که تنها دانشگاه های دولتی این کشور اقدام به ارائه رشته های پزشکی نموده اند.

4420140 تحصیل پزشکی در ایسلند

تحصیل پزشکی در ایسلند و دانشگاه های پزشکی

شناخت دانشگاه های کشور ایسلند به منظور تحصیل پزشکی در این دارای اهمیت بسیاری می باشد چرا که آینده تحصیلی و شغلی داشجور را رقم خواهد زد. ما در این بخش به دانشگاه های برتر ایسلند اشاره کرده ایم. کشور ایسلند از دسته کشور های بسیار کوچک و کم جمعیت بوده و در نتیجه تعداد دانشگاه های این کشور معدود می باشد. علاقه مندان تحصیل پزشکی در ایسلند می توانند با مطالعه جدول زیر از رتبه و وضعیت کشوری و جهانی دانشگاه های این کشور مطلع شوند.

نام دانشگاه رتبه کشوری رتبه جهانی
دانشگاه هاسکولی 1 1145
دانشگاه ریکیاویک 2 3476
دانشگاه آکوریری 3 5039
دانشگاه ریکیاویک 4 5935
دانشگاه برگرنز 5 6799
دانشگاه کشاورزی برگرنز 6 8336
دانشگاه هاوولوم 7 8613

تحصیل پزشکی در ایسلند و مدارک لازم برای پذیرش

دریافت پذیرش از دانشگاه های ایسلند نیازمند ارائه مدارک مورد نیاز دانشگاه می باشد. در این قسمت به مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیل پزشکی در دانشگاه های ایسلند پرداخته خواهد شد. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی ایسلند به شرح زیر می باشد:

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه آخرین مدارک تحصیلی و دیپلم 12 ساله
 • ارائه مدارک زبان مورد نیاز دانشگاه مورد نظر
 • ارائه انگیزه نامه معتبر جهت تحصیل در دانشگاه های ایسلند
 • ارائه تمکن مالی جهت پوشش هزینه های زندگی در ایسلند
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی و خدمات بیمه بین المللی

iceland ekg تحصیل پزشکی در ایسلند

مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی ایسلند

تحصیل پزشکی در ایسلند و هزینه های تحصیل

هزینه های تحصیل در دانشگاه های ایسلند از موارد بسیار مهمی است که دانشجویان بین المللی در ابتدای امر می باست به بررسی آن  بپردازند. ایسلند از دسته کشور های اسکاندیناوی می باشد که هزینه تحصیل در دانشگاه های آن نسبت به کشور های اروپایی ارزان تر می باشد. هزینه تحصیل پزشکی در ایسلند حدودا 120.000 کرونا معادل 700 دلار آمریکا است. هزینه تحصیل در دانشگاه های این کشور بسیار ارزان می باشد ولی همان طور که در ابتدای مطالب اشاره شد مدارک پزشکی این کشور مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمی باشد. دانشجویانی که از خارج از محدوده اتحادیه اروپا درخواست تحصیل در دانشگاه های ایسلند را داشته باشند باید 50 یورو هزینه بررسی مدارک را به سفارت این کشور پرداخت نمایند.

میزان درآمد در ایسلند تحصیل پزشکی در ایسلند

تحصیل پزشکی در ایسلند و هزینه های زندگی

ایسلند از دسته کشور های پر هزینه اتحادیه اروپا می باشد. هزینه زندگی در این کشور نسبت به سایر کشور های اتحادیه اروپا بیشتر است. متقاضیان تحصیل پزشکی در ایسلند باید توجه داشته باشند که هزینه زندگی در این کشور 135 برابر ایران می باشد و دانشجویانی که در این کشور اقدام به اجاره ملک می نمایند باید هزینه ای 205 برابر قیمت اجاره ملک در ایران پرداخت نمایند. این هزینه ها باعث شده متقاضیان که از کشور های جهان سومی اقدام به تحصیل در اتحادیه اروپا می کنند به هیچ عنوان این کشور را انتخاب ننمایند.

فهرست هزینه ها قیمت
هزینه غذار در رستوران ارزان 2.500 کرونا
هزینه غذا برای 2 نفر در رستوران متوسط 12.500 کرونا
هزینه بطری آب 0.33 لیتری 244 کرونا
هزینه نوشابه 0.33 لیتری (کوکا/پپسی) 293 کرونا
هزینه یک فنجان قهوه 548 کرونا
هزینه بطری شیر 1 لیتری 254 کرونا
هزینه نان 500 گرمی 355 کرونا
هزینه 1 کیلو گرم برنج 332 کرونا
هزینه 1 کیلو سینه مرغ 1.978 کرونا
هزینه 1 کیلو گرم گوشت گاو 2.970 کرونا
هزینه 1 لیتر بنزین 222 کرونا
اجاره آپارتمان 1 خوابه داخل شهر 184.019 کرونا در هر ماه
اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج شهر 152.441 کرونا در هر ماه
اجاره آپارتمان 3 خوابه داخل شهر 276.702 کرونا در هر ماه
اجاره آپارتمان 3 خوابه خارج شهر 234.088 کرونا در هر ماه
هزینه تحصیل و زندگی در ایسلند

تحصیل پزشکی در ایسلند و سایر رشته های علوم پزشکی

افرادی که در شاخه های پزشکی در این کشور مشغول تحصیل می شوند شرایطی مشابه با رشته پزشکی دارند. ما در ادامه مطالبمان به بررسی دقیق سایر شاخه های پزشکی در ایسلند شامل پرستاری، دندانپزشکی و داروسازی پرداخته ایم.

 • داروسازی

  داروسازی از رشته های مورد توجه مردم کشورهای غربی می باشد. با توجه به اینکه در سال های اخیر کشور های اروپایی تلاش بسیار در بحث پزشکی و ساخت دارو داشته اند، درخواست ورود به این رشته از سوی دانشجویان بین المللی بسیار افزایش یافته است و ایسلند با هزینه های بسیار مناسب مقصدی مناسب برای تحصیل شما به نظر می رسد. هزینه تحصیل داروسازی در ایسلند حدودا 5 الی 10 هزار یورو می باشد. متقاضیانی که وارد این رشته می شوند حدودا باید زمان 5 الی 6 سال را برای تحصیل در نظر داشته باشند.

 • دندان پزشکی

  تحصیل دندانپزشکی در ایسلند از مواردی می باشد که از سوی مردم این کشور هم مورد توجه واقع شده و تعداد درخواست ورود به دانشگاه های دندانپزشکی بسیار قابل توجه می باشد. دولت ایسلند جهت فیلتر کردن افراد جهت ورود به این رشته، تحصیل در رشته پرستاری را از طریق آزمون ورودی امکان پذیر کرده است. هزینه تحصیل در ایسلند حدودا 6 تا 10 هزار یورو می باشد. دانشجویانی که در این کشور مشغول تحصیل می باشند باید مدت زمان 6 الی 7 سال رو در نظر بگیرند.

 • پرستاری

  تحصیل در رشته پرستاری از مواردی می باشد که ورود به این رشته نیاز به شرکت در آزمون ورودی دانشگاه دارد. تحصیل پزشکی حدودا 5 ساله بوده و در دانشکده های پزشکی آموزش داده می شود. هزینه تحصیل پرستاری در ایسلند سالانه 3 تا 5 هزار یورو می باشد.

تحصیل پزشکی در ایسلند و دریافت ویزا

در پروسه تحصیل پزشکی در ایسلند، دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا نیاز به دریافت ویزا خواهند داشت. فرآیند اخذ ویزای تحصیلی ایسلند به این صورت است که متقاضی با دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر باید برای اخد ویزای دانشجویی که ویزای نوع D و بلند مدت می باشد درخواست دهد. متقاضی باید مدارک اعلام شده از سوی سفارت را کامل و دقیق ارائه دهد و در واقع ارائه مدارک بسیار حائز اهمیت می باشد. لازم به ذکر است که داشتن ویزا تعیین کننده کل پروسه می باشد. بنابراین توصیه می شود متقاضیان از وکیل مهاجرت که سابقه درخشان در اخذ ویزا دارد کمک بگیرید تا میزان ریسک موجود را به حداقل برسانید. درخواست ویزا در موعد مقرر قبل از شروع ترم باید صورت گیرد که در هر ترم زمان آن متفاوت می باشد. مهلت تحویل مدارک برای ترم پائیز تا 1 ژوئیه بوده و مهلت مورد نظر برای ترم بهار تا 1نوامبر در نظر گرفته شده است. دانشجویان بین المللی پس از اتمام مدت ویزا باید حداقل 30 روز قبل برای تمدید ویزای مورد نظر خود درخواست دهند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای دانشجویی برای تحصیل پزشکی در ایسلند عبارتند از:

 • ارائه مدارک شناسایی شامل شناسنامه و پاسپورت
 • ارائه فرم درخواست ویزا
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه گواهی سلامت
 • ارائه مدارک تحصیلی متقاضی
 • ارائه مدرک زبان مورد نیاز هر مقطع
 • ارائه مدارک پرداخت شهریه دانشگاه مورد نظر
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

تحصیل پزشکی در ایسلند و کار پس از تحصیل

برای تعداد زیادی از متقاضیانی که برای تحصیل پزشکی در ایسلند اقدام می کنند موقعیت کار پس از تحصیل حائز اهمیت بسیاری می باشد. در واقع متقاضیانی که قصد اخذ اقامت این کشور را دارند می توانند پس از تحصیل پزشکی در کشور ایسلند مانده و به جستجوی کار در این کشور بپردازند. به طور کلی تحصیل پزشکی در ایسلند راه مناسبی برای کار در این کشور می باشد،  زیرا متقاضی با تحصیل پزشکی تخصص لازم را کسب کرده و از طرفی در این کشور حضور داشته و با تسلط به زبان و ارتباط برقرار کردن با مردم و کارفرمایان به راحتی می توانند کار پیدا کنند. در غیر این صورت متقاضیانکار درایسلند اگر پزشک باشند ابتدا باید معادل سازی کرده و سپس وارد بازار کار شوند، بنابراین ابتدا باید با پذیرش تحصیلی وارد این کشور شوند. در جدول زیر نرخ بیکاری ایسلند در سالهای اخیر آورده شده است که بر طبق آخرین آمار نرخ بیکاری در سال 2019 به 6% نیز رسیده است.

نرخ بیکاری ایسلند تحصیل پزشکی در ایسلند

اقامت بعد از تحصیل در ایسلند
تحصیل پزشکی در ایسلند و سخن پایانی

تحصیل پزشکی در ایسلند و ورود به دانشکده های پزشکی این کشور دلیلی به جمع آوری این مقاله برای شما عزیزان بوده است. در این نوشتار تمامی موارد مرتبط با تحصیل پزشکی در ایسلند مورد بحث و بررسی قرار گرفت تا دانشجویان با مطالعه اطلاعات مهمی جهت تحصیل پزشکی در این کشور را بدست آورند. ایسلند از کشور های کوچک و کم جمعیت اتحادیه اروپا می باشد. یکی از مواردی که دانشجویان بین المللی را به تحصیل پزشکی در ایسلند جذب می کند، هزینه های پایی تحصیل در این کشور است. همراهان گرامی می توانند به منظور اخذ اطلاعات بیشتر در این زمینه از ویدیو های مهاجرتی رایگان سایت و همچنین ویدیوی راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت دیدن نموده و یا با اخذ مشاوره رایگان تلفنی از مشاورین و کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش اطلاعات مهم و اساسی در زمینه اخذ ویزای تحصیلی و شرایط تحصیل پزشکی در ایسلند بدست آورند. متقاضیان عزیز همچنین می توانند در بخش انتهایی این مقاله نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص تحصیل پزشکی در ایسلند و درخواست اقامت و تابعیت این کشور از طریق تحصیل را مطرح نمایند تا کارشناسان ما رد اسرع وقت پاسخگوی آنان باشند.