تحصیل پزشکی در انگلستان و بررسی شرایط آن

مزایای تحصیل پزشکی در انگلستان

 • اخذ مدرک پزشکی در 5 سال
 • امکان اخذ بورس یا فاند کامل از سال دوم پزشکی یا دندانپزشکی برای بیش از نود درصد دانشجویان پزشکی یا دندانپزشکی
 • امکان تحصیل در بهترین و مجهزترین دانشگاه های پزشکی جهان
 • تحصیل پزشکی در کشور انگلیسی زبان به زبان انگلیسی

خدمات موسسه حقوقی ملک پور در خصوص تحصیل رایگان در اتریش

 • مشاوره رایگان و تخصصی در خصوص اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی با کارشناسان موسسه
 • عقد قرارداد رسمی در دفاتر موسسه در سراسر ایران
 • همراهی موکل در تمامی مراحل اخذ ویزا
 • امکان پرداخت بخش اصلی هزینه حق الوکاله بعد از اخذ پذیرش
 • مشاوره در زمینه امکان کاریابی پس از تحصیل

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین در صورت نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی و منحصر به فرد در این زمینه، با شماره 02149196000 تماس حاصل فرمایید.

 • تحصیل پزشکی در انگلستان و مقدمه ای بر آن
 • تحصیل پزشکی در انگلستان. و شرایط عمومی
 • تحصیل پزشکی در انگلستان و شرایط ورود به رشته پزشکی
 • تحصیل پزشکی در انگلستان و دانشگاه های پزشکی
 • تحصیل پزشکی در انگلستان و مدارک لازم برای پذیرش
 • تحصیل پزشکی در انگلستان و هزینه های تحصیل
 • تحصیل پزشکی در انگلستان و هزینه زندگی
 • تحصیل پزشکی در انگلستان و سایر رشته های علوم پزشکی
 • تحصیل پزشکی در انگلستان و دریافت ویزا
تحصیل پزشکی در انگلستان 1 تحصیل پزشکی در انگلستان

تحصیل پزشکی در انگلستان در یک نگاه

تحصیل پزشکی در انگلستان در یک نگاه تحصیل پزشکی در انگلستان

تحصیل پزشکی در انگلستان و مقدمه ای بر آن

تحصیل پزشکی در انگلستان و اخذ پذیرش تحصیل پزشکی انگلستان در این مقاله به صورت علمی و تخصصی بررسی خواهد شد. به تمامی موارد مرتبط با تحصیل پزشکی در انگلستان در این نوشتار پرداخته شده است. همواره سوالاتی در زمینه تحصیل پزشکی در کشور انگلستان برای مخاطبان گرمی پیش می آید از جمله اینکه شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان چگونه است؟ مئارک مورد نیار  برای اخذ پذیرش تحصیلی رشته های پزشکی در این انگلستان چیست؟ در عصر حاضر با توجه به پر در آمد بودن رشته پزشکی یکی از محبوبترین و پرطرفدارترین رشته ها برای ادامه تحصیل در جهان و ایران تحصیل در رشته پزشکی می باشد که متقاضیان فراوانی در سرتاسر جهان دارد.

امروزه افراد مشتاق بسیاری در ایران هستند که با توجه به شرایط سخت کنکور سراسری و ورود به رشته پزشکی کشورهای دیگری را برای ادامه تحصیل انتخاب می نمایند که سرآمد این کشورها انگلستان می باشد چرا که نظام تحصیلی کشور انگلستان یکی از برترین و معتبر ترین نظام های تحصیلی در دنیا می باشد که مدارکی که از دانشگاه های پزشکی انگلستان صادر می شود در همه کشورها مورد تایید و معادل سازی می باشد که دانشجویان با تحصیل پزشکی در انگلستان می توانند آینده ای درخشان و روشن برای خود رقم بزنند. موسسه حقوقی ملک پور  با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش مفتخر است که با سابقه ای درخشان در زمینه مهاجرت به انگلستان و تحصیل در انگلستان و اخذ ویزای تحصیلی انگلستان بتواند در باب مشاوره رایگان در زمینه تحصیل پزشکی در انگلستان با همکاری وکیل مهاجرت به انگلستان شما را یاری رساند.

فایل صوتی موسسه ملک پور درباب تحصیل پزشکی انگلستان و آمریکا

audio تحصیل پزشکی در انگلستان

تحصیل پزشکی در انگلستان و شرایط عمومی

تحصیل پزشکی در انگلستان مورد علاقه بسیاری از جوانان علاقمند به رشته پزشکی قرار دارد.  به منظور تحصیل پزشکی در انگلستان شناخت از کشور انگلستان ضروری به نظر می رسد. پادشاهی متحد بریتانیا و ایرلند شمالی که عموماً با نام انگلستان یا بریتانیا شناخته می شود، کشوری متشکل از چند جزیره محسوب می شود که در بخش شمالی سرزمین اروپا واقع شده است. پایتخت انگلستان لندن نام دارد. انگلستان شامل جزیره بریتانیای کبیر، شمال شرقی جزیره ایرلند و چند جزیره دیگر است. ایرلند شمالی تنها بخشی از انگلستان است که با کشوری غیر بریتانیایی در جزیره بریتانیا مرز مشترک خاکی دارد، جمهوری ایرلند.

جدای از این تقسیم بندی ها، انگلستان در جوار اقیانوس آرام و دریال شمال در شرق، کانال انگلیسی در جنوب و دریای سلتیک در جنوب غربی خود جای گرفته است و دوازدهمین کشور از لحاظ نوار ساحلی محسوب می شود. انگلستان جمعیتی در حدود 66 میلین نفر دارد(سرشماری سال 2017). دین رسمی مردم انگلستان شاخه ای از مسیحیت به نام کلیسای انگلستان است. برای اینکه متقاضیان تحصیل پزشکی در انگلستان بتوانند از این کشور روادید دانشجویی دریافت کنند و پس از آن روند تحصیل پزشکی در انگلستان آغاز شود، در بدو امر بایستی از یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش صورت بگیرد که در ادامه به ذکر اسامی برخی از دانشگاه‌ های این کشور خواهیم پرداخت. فرآیند اخذ پذیرش، پس از بررسی و پردازش درخواست در سامانه‌ای تحت عنوان UCAS ، آغاز خواهد شد و تقاضای وی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است که زبان تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان زبان انگلیسی است و بنابراین داشتن مهارت در این زبان به عنوان پیش شرط اقدام در مورد تحصیل در این کشور است و مهارت زبانی متقاضیان اعزام، با توجه به نمره‌ای که در آزمون زبان آیلتس دریافت می‌کنند سنجیده می‌شود. همچنین برای این که دانشجو بتواند از دانشگاه ‌های انگلستان پذیرش دریافت کند، داشتن انگیزه نامه یا به نوعی خلاصه‌ای از علایق و اهداف و مسیری که پیش روی خود متصور است، به همراه یک توصیه نامه‌ از سوی یکی از اساتید دانشگاه، الزامی است.

شرایط عمومی انگلستان تحصیل پزشکی در انگلستان

در ادامه به بررسی شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان خواهیم پرداخت.

تحصیل پزشکی در انگلستان و شرایط ورود به رشته پزشکی

 آموزش پزشکی در بریتانیا بسیار وسیع و گسترده می باشد . به طور متوسط دوره های کارشناسی بین ۴ تا ۶ سال به طول خواهد انجامید، بعد از آموزش در مقطع کارشناسی پزشکانی که واجد شرایط هستند قبل از انتخاب یک تخصص به ۲ سال آموزش برنامه و آموزش پایه می پردازند که آموزش بنیاد نام دارد. البته در بخش زنان و زایمان (O&G) آموزش تخصصی ۷ سال به طول می انجامد.

 • برنامه پایه یا Foundation

  برنامه آموزش بنیادین یا Foundation دوره ای۲ ساله است که برای اطمینان از این که تمام پزشکان تازه (انترن) واجد شرایط قبل از ورود به آموزش تخصصی، برنامه مطالعه ساختاری و تجربه عملی را که دنبال کرده اند ایجاد شده است. پزشکان تازه (انترن) واجد شرایط در یک برنامه آموزش بنیادین (Foundation)دو ساله قرار می گیرند، جایی که آنها شرایط مختلف را در تخصص های مختلف می پذیرند. این برنامه علاوه بر آموزش در پزشکی عمومی و جراحی عمومی می تواند شامل سایر زمینه هایی مانند Pediatrics ، Anesthetics یا General Practice باشد .

 • آموزش تخصصی

  پس از اتمام موفقیت آمیز برنامه آموزش بنیادین (Foundation) پزشکان پس از آن می توانند مطالعات بیشتری در زمینه خاص پزشکی برای توسعه مهارت های متوسط ​​و پیشرفته و مهارت های مورد نیاز برای تمرین در رشته انتخابی خود را انجام دهند .شرایط متعدد و دوره های مختلفی برای ورود به رشته های پزشکی در انگلستان وجود دارد که به بررسی آنها می پردازیم .

 • A-level و Foundation

  این دوره ها که قبل از ورود به دانشگاه های انگلستان می باشد عموما توسط کالج ها برگزار می گردد و کمتر دانشگاهی در انگلستان این دوره ها و کورس ها را برگزار می کنند. دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی در انگلستان را دارند می بایست قبل از ورود به دانشگاه های دوره های A-level و یا Foundationرا پشت سر بگذرانند و با توجه نمراتی که به دست می آورند وارد دانشگاه پزشکی شوند ، کالج های که شرایط بسیار ایده آلی در انگلستان دارند می توان به کالج های Bellerbys یا Abbey college اشاره نمود که جزء کالج های تاپ انگلستان محسوب می شوند. در چنین دوره هایی دروسی که تدریس می شود شیمی، زیست شناسی و … می باشند. دوره های A-level به صورت استاندارد دو سال زمان خواهد برد که اصولا ۶ ترم می باشد اما برخی از دانش آموزان قوی می توانند از دوره های  A-level یک ساله نیز استفاده کنند که به صورت فشرده برگزار می گردد.

  دوره های Foundation نیز برای افرادی که می خواهند وارد رشته پزشکی در انگلستان شوند نیز اعتبار دارد دوره های فاندیشن پزشکی نیز معمولا یک سال زمان خواهد برد و سه ترم به طول می انجامد. برای دوره های A-level حداقل سنی که دانش آموزان می توانند ورود داشته باشند ۱۵٫۵سال بوده و برای دوره های  Foundationنیز دانش آموان حداقل می بایست ۱۶٫۵سال داشته باشند. دانشگاه ها برای پذیرش در رشته پزشکی دانشجویانی را می پذیرند که در سه درس که شیمی و زیست شناسی جزء آنها می باشد باید بالاترین نمره A یعنی AAA را به دست آورند. برای ورود به رشته پزشکی در انگلستان آزمون های متعددی وجود دارد که اصولا شامل سه آزمون می باشد که به بررسی آنها می پردازیم. البته علاوه بر این آزمون ها دانشجویان بین الملل می بایست در امتحان زبان آیلتس که مورد تایید دولت انگلستان باشد را شرکت نمایند و نمره ۷ را به دست آورند که هیچ بندی از آن نباید کمتر از ۶٫۵ باشد .

 • آزمون استعداد های بالینی در انگلستان

  اکثریت دانشگاه ها از این آزمون (UKCAT clinical aptitude test) بهره می برند. آزمون بالینی انگلستان  (UKCAT) بخشی از روند انتخاب بعضی مدارس پزشکی و دندان پزشکی در بریتانیا است. این آزمون آنلاین است که برای آزمون توانایی های شناختی، نگرش، تفکر انتقادی و استدلال منطقی طراحی شده است. چهار آزمون استدلال و یک آزمون قضایی نیز وجود دارد .نمونه سوالات این آزمون در وب سایت UKCAT وجود دارد که  با قبولی در آزمون UKCAT متقاضیان می توانند وارد دانشگاه های زیر شوند :

  دانشگاه ابردین، دانشگاه استون، دانشگاه بیرمنگام، دانشگاه بریستول، دانشگاه کاردیف، دانشگاه داندی، دانشگاه شرق انگلستان، دانشگاه ادینبورگ، دانشگاه اکستر، دانشگاه گلاسکو، دانشکده پزشکی هول یورو، دانشگاه کیلی، کالج کینگ لندن، دانشگاه لستر، دانشگاه لیورپول، دانشگاه منچستر، دانشگاه نیوکاسل، دانشگاه ناتینگهام، دانشگاه پلیموث، ملکه مریم، دانشگاه لندن، ملکه دانشگاه بلفاست، دانشگاه شفیلد، دانشگاه ساوتهمپتون، دانشگاه سنت اندروز، سنت جورج، دانشگاه لندن و دانشگاه وارویک

 • آزمون BMAT

  متقاضیانی که می خواهند در این آزمون شرکت نمایند می بایست قبل از ارسال درخواست ثبت نام، این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذرارند. این آزمون در ماه نوامبر بعد از ارسال درخواست برگزار می گردد و می بایست پیش از ارسال درخواست برای این آزمون ثبت نام نمایند و نتیجه آین آزمون برای دانشگاه به صورت خودکار فرستاده می شود.

 • آزمون GAMSAT

  برخی از دانشگاه ها برای مقطع تحصیلی بالاتر از کارشناسی این آزمون را نیاز دارند. دانشجویان می بایست قبل از ارسال درخواست در این آزمون شرکت کنند و نمره به دست آمده در این آزمون را در اپلیکیشن قید کنند .با توجه به اینکه شرایط پذیرش در دانشگاه های پزشکی انگلستان و دوره های کالج خدمت شما سروران گرامی بیان شد لازم است که بدانیم چه دانشگاه هایی رشته های پزشکی در انگلستان ارائه می دهند .

دوره های A level, Foundation,GCSE

تحصیل پزشکی در انگلستان و دانشگاه های پزشکی

آزمون  بالینی انگلیس (UKCAT) بخشی از روند انتخاب بعضی دانشگاهای  پزشکی و دندان پزشکی در بریتانیا است. این آزمون آنلاین است که بر مبنای توانایی های شناختی، نگرش، تفکر انتقادی و استدلال منطقی طراحی شده است.  چهار آزمون استدلالی و یک آزمون  عملی  وجود دارد.

آزمون UKCAT شامل موارد زیر است:

منطق کلامی: توانایی در مورد اطلاعات کتبی منطقی و فکری، زمان آزمون 21 دقیقه،  با 11 موضوع و 44 سوال.

توانایی حل مشکلات عددی: زمان آزمون  24 دقیقه، شامل 9 جدول، نمودارها و غیره به عنوان اطلاعات و 36 سوال ارزیابی می باشد. نحوه عملکرد آن نیز برای متقاضیان بین المللی بسیار مهم است.

استدلال خلاصه : شامل  توانایی ارزیابی روابط و  اطلاعات از طریق تفکر همگرا و واگرا: زمان آزمون  13 دقیقه و شامل  55 سوال.

تجزیه و تحلیل تصمیم گیری: توانایی ارزیابی توانمندی های مختلف اطلاعات را برای به دست آوردن روابط، تصمیم گیری های آگاهانه و تصمیم گیری مناسب، زمان آزمون 32 دقیقه شامل یک سناریوی پر از اطلاعات و 28 سوال (همراه داشتن ماشین حساب مجاز است)

قضاوت وضعیتی:  دانشجویان باید  پاسخ های خود را در موقعیت ها مختلف اندازه گیری کنند و درک خود را از اخلاق پزشکی معرفی نمایند، زمان آزمون  27 دقیقه و شامل  67 سوال در بطن20 سناریو می باشد.

آزمون UKCAT توسط دانشگاه های زیر ارائه می شود:

دانشگاه ابردین دانشگاه استون
دانشگاه بیرمنگام دانشگاه بریستول
دانشگاه کاردیف دانشگاه داندی
دانشگاه شرق انگلستان دانشگاه ادینبورگ
دانشگاه اکستر دانشگاه گلاسکو
دانشکده پزشکی هول یورو دانشگاه کیلی
کالج کینگ لندن دانشگاه لستر
دانشگاه لیورپول دانشگاه منچستر
دانشگاه نیوکاسل دانشگاه ناتینگهام
دانشگاه پلیموث ملکه مریم، دانشگاه لندن
ملکه دانشگاه بلفاست دانشگاه شفیلد
دانشگاه ساوتهمپتون دانشگاه سنت اندروز
سنت جورج، دانشگاه لندن دانشگاه وارویک

افراد پس از قبولی در این آزمون می توانند در بهترین دانشگاه های پزشکی در انگلستان که در زیر نام می بریم به تحصیل پزشکی اقدام نمایند تا اینکه به یک پزشک ماهر تبدیل شوند:

دانشگاه ابردین، دانشکده پزشکی بارت و دانشکده پزشکی و دندانپزشکی لندن، ملکه مریم، UoL
دانشگاه بیرمنگام، دانشکده پزشکی مدارس پزشکی برتون و ساسکس
دانشگاه بریستول، دانشکده پزشکی دانشگاه کمبریج، دانشکده پزشکی بالینی
دانشگاه کاردیف، دانشکده پزشکی دانشگاه مرکزی لانکاشیایر دانشکده پزشکی
دانشگاه داندی، دانشکده پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری دانشگاه ادینبورگ، دانشکده پزشکی و دامپزشکی
دانشگاه اکستر، دانشکده پزشکی دانشگاه گلاسکو، دانشکده پزشکی، دامپزشکی و علوم زیستی
دانشکده پزشکی هول یورو دانشکده پزشکی کالج امپریال، لندن
دانشگاه کیلی، دانشکده پزشکی مدرسه پزشکی کالج لندن
دانشگاه لنکستر، دانشکده بهداشت و پزشکی دانشگاه لیدز، دانشکده پزشکی
دانشگاه لستر، دانشکده پزشکی لستر دانشگاه لیورپول، دانشکده بهداشت و علوم انسانی
دانشکده بهداشت و تناسب اندام لندن (دانشکده پزشکی معاونت دانشجویی) دانشگاه منچستر، دانشکده علوم پزشکی و علوم انسانی
دانشکده پزشکی دانشگاه نیوکاسل دانشکده پزشکی نورویچ، دانشگاه شرق انگلیس
دانشگاه ناتینگهام، دانشکده پزشکی و علوم پزشکی دانشگاه آکسفورد، بخش علوم پزشکی
دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه پلیموث دانشگاه ملین بلفاست، دانشکده پزشکی و علوم پزشکی
دانشگاه شفیلد، دانشکده پزشکی دانشگاه ساوتهمپتون، دانشکده پزشکی
دانشگاه سنت اندروز، دانشکده علوم پزشکی سنت جورج، دانشگاه لندن
دانشکده پزشکی دانشگاه سوانسی دانشگاه کالج لندن، دانشکده پزشکی دانشگاه کالج
دانشگاه وارویک، دانشکده پزشکی وارویک

معرفی کالج بلربیز

تحصیل پزشکی در انگلستان و مدارک لازم برای پذیرش

به منظور اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان و تحصیل پزشکی در انگلستان مدارک لازم بدین شرح است:

 • کپی پاسپورت و ویزا
 • ریز نمرات
 • مدرک فارغ التحصیلی
 • مدرک زبان شامل آیلتس و تافل
 • بیانیه شخصی
 • نامه مرجع
 • رزومه تحصیلی
 • سایر مدارک مورد نیاز
  • مدرک فارغ التحصیلی – مدرک کارشناسی
  • مدرک فارغ التحصیلی-مدرک کارشناسی ارشد
  • پیشنهاد پژوهش
  • نامه ویزای شما توسط دانشگاه انگلستان
  • نامه تاییده ثبت نام از سوی دانشگاه (CAS letter)
  • ویزای قبلی انگلستان
 • بیانیه شخصی

  بیانیه شخصی بهترین مدرک برای نمایش پیش زمینه تحصیلی شما است و باید شامل موارد زیر باشد:

  • معرفی خود و اهدافتان
  • نمای کلی علمی و علایق خود
  • نمای کلی تجربه کاری
  • خلاصه ای از اهدافتان از تحصیل در این رشته
  • ابراز اراده خود برای تحصیل در این رشته
 • نامه مرجع

  مراجع معمولأ نوشته هایی هستند که از قبل طراحی شده اند. مراجع بیشتر در مورد دیدگاه های شما صحبت می کنند و عملکرد دانشجویان را در کلاس ها وسمینارها بررسی می کنند بیشتر مراجع نباید علمی باشد ولی برای تحصیل مراجع علمی الزامیست.

  مواردی که باید در نظر داشته باشد:

  • انتخاب داور مناسب
  • چاپ بر روی شرکت های رسمی و یا سربرگ دانشگاه
  • توضیح رابطه بین خود و داور
  • اطمینان از بهپایان رساندن دوره خود

تحصیل پزشکی در انگلستان و هزینه های تحصیل

هزینه سالانه تحصیل برای دانشجویان بین المللی و دانشجویان اتحادیه اروپا به طور میانگین ۳۸۰۰۰ پوند است و متغیر بودن این مبلغ به دانشگاه مورد نظر فرد بستگی خواهد داشت. برای مثال شهریه تحصیل در دانشکده پزشکی لستر برای دانشجویان بین المللی ۱۷۲۷۰ پوند سالانه در دو سال نخست تحصیل است، سپس در سال های ۳ تا ۵ تحصیل دانشجو باید سالانه ۳۵۱۷۰ پوند پرداخت نماید. چنانچه قصد دارید جهت تحصیل پزشکی در انگلستان اقدام نمایید باید به طور کامل از هزینه های تحصیل در این کشور و نیز هزینه های تحصیل پزشکی در انگلستان آگاه باشید. علاوه بر شهریه باید سایر هزینه های روزمره زندگی، کتاب و سایر لوازم، مسکن و غیره را نیز در نظر گرفت. هزینه های تحصیل داروسازی در انگلیس معمولا سالانه حدود ۱۶۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰ پوند در سال است که معمولا دانشجویان می توانند شهریه را به صورت اقساطی پرداخت نمایند. با این حال تمام دانشکده های پزشکی انگلستان انواع مختلف بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی را در طول تحصیل به دانشجویان ارائه می دهند. پس از اخذ پذیرش در یک دوره ممکن است بتوانید با ارائه مدارک لازم واجد شرایط اخذ بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی نیز شوید. 

تحصیل پزشکی در انگلستان و هزینه زندگی

تحصیل پزشکی در انگلستان نیازمند دانستن هزینه های زندگی در این کشور می باشد. هزینه های زندگی دانشجو در شهر لندن با سایر شهرها متفاوت است، بدین صورت که اگر در لندن ساکن باشید هزینه زندگی 1280 پوند است و در سایر شهرها 1080 پوند می باشد. به علاوه امکان اخذ وام دانشجویی وجود دارد.

هزینه خورد و خوراک

هزینه یک وعده خوراک در رستوران ارزان انگلستان به طور میانگین ۱۴ پوند و ۹۹ سنت هزینه یک وعده خوراک برای دو نفر در یک رستوران معمولی انگلستان به طور میانگین۵۰ پوند
هزینه یک مک دونالد در انگلستان به طور میانگین ۵ پوند هزینه یک فنجان کاپوچینو در انگلستان به طور میانگین ۲ پوند و ۷۵ سنت
هزینه ۰.۳۳ لیتر نوشابه در انگلستان به طور میانگین۱ پوند و ۱۵ سنت قیمت یک بطری آب در انگلستان به طور میانگین۰.۹۴ پوند
هزینه یک لیتر شیر در انگلستان به طور میانگین ۰.۹۲ پوند هزینه یک قرص نان در انگلستان به طور میانگین ۰.۹۶ پوند
هزینه یک کیلو برنج در انگلستان به طور میانگین ۱.۵۳ پوند قیمت یک شانه تخم مرغ (۱۲ عدد) ۲.۲۴ پوند
هزینه یک کیلو پنیر محلی ۶.۴۹ پوند هزینه یک کیلو گوشت سینه مرغ ۷.۰۳ پوند
قیمت یک کیلو گوشت ران مرغ ۱۰.۳۴ پوند هزینه یک کیلو سیب ۱.۸۷ پوند
هزینه یک کیلو موز ۱.۰۸ پوند هزینه یک کیلو پرتقال ۱.۹۴ پوند
قیمت یک گوجه ۱.۸۲ پوند هزینه یک کیلو سیب زمینی ۱.۱۷ پوند
هزینه یک کیلو پیاز ۱.۰۲ پوند

هزینه حمل و نقل

هزینه بلیط مترو در انگلستان ۲.۵۰ پوند هزینه تاکسی تا یک کیلومتر در انگلستان ۲.۳۰ پوند
قیمت تاکسی تا یک ساعت انتظار ۴۰.۰۰ پوند هزینه آب، برق، گاز و … برای یک آپارتمان ۸۵ متری در انگلستان ۱۴۲.۸۹ پوند
هزینه ماهانه اینترنت در انگلستان ۲۲.۶۱ پوند هزینه یک شلوار جین ۶۱.۸۳ پوند
قیمت یک ست لباس تابستانی در فروشگاه زنجیره ای ۳۲.۵۱ پوند هزینه یک جفت کفش نایک۶۱.۷۴ پوند
هزینه یک جفت کفش چرم ۷۲.۷۹ پوند

هزینه اجاره خانه

هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در انگلستان به طور میانگین 730.15 پوند هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه بیرون از شهر در انگلستان به طور میانگین 602.46 پوند
هزینه اجاره یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر در انگلستان به طور میانگین 1.199 پوند هزینه اجاره یک آپارتمان سه خوابه در بیرون از شهر در انگلستان به طور میانگین 943.79 پوند
هزینه هر متر مربع برای خرید منزل در مرکز شهر 3.581 پوند قیمت یا هزینه هر متر مربع برای خرید منزل در بیرون شهر 2.855 پوند

هزینه انگلستان تحصیل پزشکی در انگلستان

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان

تحصیل پزشکی در انگلستان و سایر رشته های علوم پزشکی

 • داروسازی

  دانش آموزان بین المللی می توانند برای تحصیل در رشته داروسازی در انگلیس اقدام نمایند. ورود دانش آموزان بین المللی به مدارس انگلیس جهت آماده سازی دانش آموزان برای ورود به رشته داروسازی ۳ حالت دارد.

  1- دانش آموزان بالای ۱۲ سال قبل از دوره دبیرستان که تا اول دبیرستان را تمام کرده اند در این صورت باید وارد دوره GCSE شوند. این دوره برای دانش آموزان در این مقطع معادل دیپلم است و دروس علوم پایه به آن ها آموزش داده شده و برای ورود به رشته داروسازی انگلیس آماده می شوند.

  2- دانش آموزانی که تا سال دوم دبیرستان تحصیل نموده اند که باید در دوره های A-Level  شرکت نمایند.
  در دوره A-Level  دروس علوم پایه مانند فیزیک، شیمی و… به همراه زبان به دانش آموزان آموزش داده خواهد شد.
  3- دانش آموزانی که مدرک دیپلم را دارند که می توانند وارد دوره های A-Level  یا Foundation  شوند.
  پس از گذراندن دوره های مربوطه، دانش آموزان با امتحانات پایان دوره و نمراتی که در امتحانات پایان دوره کسب می نمایند می توانند وارد مقطع کارشناسی داروسازی شوند.
  اگر سطح نمرات دانش آموزان در امتحان پایانیA  باشد ، دانش آموزان امکان ورود به بهترین دانشگاه های انگلیس از جمله آکسفورد، کمبریج، کینگز کالج، امپریال کالج و …. را خواهند داشت. ورود به حرفه داروسازی در انگلیس پس از اتمام موفقیت آمیز ۳ سال دوره لیسانس (کارشناسی) و پس از ۱ سال کار preregistration  امکان پذیر است. با این مدرک اجازه ثبت نام در جامعه داروسازی سلطنتی بریتانیا (RPSGB) داده می شود که در واقع ۴ سال برنامه MPharm می باشد. در کل اروپا، برنامه های تحصیلی داروسازی معمولا ۵ تا ۶ سال می باشد.۲۲ مدارس داروسازی در انگلستان دوره های MPharm را ارائه می دهند.

  شرایط ورود به رشته داروسازی داشتن سطح نمرات A در امتحانات نهایی ۱۸ ساله تحصیلی است. برای ورود به برنامه MPharm باید نمرات grade A و B2  در درس شیمی الزامی است. همچنین دانش آموز باید از هرگونه سابقه کیفری و انجام جرم و هرگونه بیماری و معلولیت به دور باشد.

 • دندان پزشکی

  دوره های دندانپزشکی در انگلستان به طور کلی به صورت دوره ی پنج ساله ارائه می شوند و معمولا این دوره ها در دو سطح علمی و فنی آموزش داده می شوند. دانشجویان دندانپزشکی در طول دوره ها علت، پیشگیری، درمان و کنترل بیماری دهان و دندان را مطالعه کنند. رشته ی دندانپزشکی در دسته ی پر رقابت ترین رشته ها در انگلستان قرار می گیرد و تعداد زیادی دانشجو هر ساله برای ورود به دانشگاه های برتر باهم رقابت دارند. ورود به این رشته در انگلستان مستلزم پیشینه آکادمیک بسیار قوی می باشد. سال اول معمولا دانشجویان به مطالعه در دانش پزشکی عمومی و بالینی اولیه در زمینه های آناتومی، فیزیولوژی، زیست شناسی دهان و بیوشیمی می پردازند. این مطالعات دانشگاهی در سراسر دوره ادامه خواهد داشت، اما کار عملی تحت نظارت از پایان سال اول آغاز خواهد شد.

 • پرستاری

  اگر شما مایل به تحصیل رشته پرستاری در انگلستان هستید ، باید مدرک دوره تکمیلی را قبل از ثبت نام داشته باشید. پس از این، شما قادر خواهید بود در NMC (شورای پرستاری و مامایی) ثبت نام کنید که به شما این  را می دهد که به دنبال استخدام و پرستاری باشید . پس از اینکه دوره تکمیلی خود را به پایان رساندید و مدرک خود را به دست آوردید، می توانید در NMC ثبت نام کنید که به شما امکان می دهد تا به عنوان پرستار در انگلستان مشغول به کار شوید و یا برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان درخواست کنید. پرستاری یک رشته بسیار رقابتی است و مهم است که در هنگام درخواست نه تنها عملکرد تحصیلی خوبی نشان داده شود ، بلکه شخصیت مسولیت پذیری را نیز برای چنین نقش پرخطری را نشان داد. دانشجویان باید مهارت و نمرات خوبی داشته باشند، ارتباطات برجسته ای داشته باشند و بتوانند به عنوان بخشی از یک تیم در شرایط فشار بالا کار کنند .

شرایط ویژه مهاجرت پرستاران

تحصیل پزشکی در انگلستان و دریافت ویزا

تحصیل پزشکی در انگلستان و ویزای دانشجویی در انگلستان که با نام ویزای Tier 4  شناخته می شود, بر دو گروه کلی ویزای general  و ویزای child  می  باشد. بدین توضیح که افراد زیر 17 سال و 6 ماه, ویزای  child دریافت خواهند کرد و افراد بالای 17 سال و 6 ماه, برای ویزای general اقدام می فرمایند. تقاضانامه درخواست ویزای دانشجویی شما باید به تایید پذیرش مطالعات (CAS) برسد. این تاییدیه از دانشگاه زمانی صادر می شود که همه شرایط از پیش گفته شده توسط دانشگاه را تماما رعایت کنید. اداره تحصیل پزشکی در انگلستان برای دانشجویان بین المللی تمام موارد دیگر CAS را آماده می کند. بیانیه CAS شما به ایمیل شما ارسال خواهد شد. شما باید شماره مرجع CAS را در قسمت مربوطه درخواست ویزا دانشجویی Tier 4 وارد کنید. همچنین بهتر است توجه داشته باشید که یک CAS تنها می تواند برای یک درخواست ویزا دانشجویی استفاده شود. اگر درخواست ویزا خود را رد کنید، باید یک CAS جدید درخواست کنید.

بهترین راه مهاجرت پزشکان
تحصیل پزشکی در انگلستان و سخن پایانی

تحصیل پزشکی در انگلستان و اخذ پذیرش تحصیل پزشکی در انگلستان از جهات مختلف آن بررسی شد. با توجه به شرایط تحصیل پزشکی انگلستان که در مقاله فوق بیان شد در می یابیم که ادامه تحصیل در رشته پزشکی در انگلستان دارای شرایط و قواعدی می باشد، بدین ترتیب که برای تحصیل پزشکی در انگلستان می بایست ابتدا دوره های یک ساله یا دو ساله کالج را بگذرانند و سپس در آزمون مربوطه شرکت نموده و سپس وارد دانشگاه پزشکی شوند. در بین کشورهای انگلیسی زبان کشور انگلستان سرآمد رشته های پزشکی در دنیا می باشد، حال برای کسب اطلاعات تکمیلی در باب مهاجرت به انگلستان و مهاجرت تحصیلی به انگلستان و تحصیل پزشکی در انگلستان و تحصیل در انگلستان و … می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملکپور با همکاری MIE تماس حاصل نموده و مشاوره تلفنی رایگان و تخصصی اخذ بفرمایید. همچنین می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح کنید تا در کوتاه ترین زمان پاسخ آن را دریافت نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

26 پاسخ
 1. زهره گفته:

  سلام وقت بخیر
  من دختر ۲۲ ساله هستم معدل دیپلمم ۱۹.۸۹بود کارشناسی مامایی رو در ایران در دانشگاه تهران خوندم با معدل۱۸.۰۱ یک‌ مقاله ISIهم دارم شانس دریافت بورسیه برای تحصیل در رشته ی پزشکی در کشور انگلستان رو دارم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل پزشکی و رشته های مرتبط با آن در اکثر کشورها نیازمند گذراندن دور های پیش پزشکی و یا آزمون های تخصصی مربوطه به همراه داشتن مدرک زبان رسمی آن کشور حداکثر بعد از گذشت دو ترم از تحصیل پزشکی شما می باشد. مدارک و شرایط دیگری نیز مورد نیاز خواهد بود. با دفاتر ما تماس بگیرید تا شرایط شما را ارزیابی کنند.

   پاسخ
 2. علی گفته:

  سلام میخواستم بدونم میتونیم در ایران تا علوم پایه پزشکی رو بخونیم و بقیه اش رو در انگلستان بورس بشیم . ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 3. المیرا گفته:

  سلام
  من 20 سالمه و خیلی دوست دارم برای پزشکی در انگلیس اقدام کنم. آیا حتما باید دوره ایلول رو بگذرونم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   لام. بله گذراندن این دوره الزامی هستش. شرایط تحصیل پزشکی:
   تحصیل پزشکی در اکثر کشورها نیازمند گذراندن دور های پیش پزشکی و یا آزمون های تخصصی مربوطه به همراه داشتن مدرک زبان رسمی آن کشور حداکثر بعد از گذشت دو ترم از تحصیل پزشکی شما می باشد. مدارک و شرایط دیگری نیز مورد نیاز خواهد بود. با دفاتر ما تماس بگیرید تا شرایط شما را ارزیابی کنند.

   پاسخ
 4. سپهر گفته:

  سلام ببخشید میخواستم بدونم که اولین قدم برای پذیرش پزشکی تو دانشگاه آکسفورد چیه باید اولش چیکار کنیم من دوازدهم تجربی ام میخاستم بدونم باید چیکار کنم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام

   برای تحصیل در رشته پزشکی باید در آزمون ورودی پذیرفته شوید.
   باید به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشید. شما می توانید ابتدا در دوره های پیش پزشکی ثبت نام کنید و برای آزمون آماده شوید.

   پاسخ
 5. Amin گفته:

  سلام.من ۳۲سالمه و دیپلم تجربی دارم،آیا امکان تحصیل پزشکی با این سن امکانپذیر هست.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. به منظور پاسخ این سوال بهتر بود که مقطع کنونی تحصیلی خودتان را بیان می نمودید. به صورت کلی می بایست ابتدا آزمون پزشکی بدهید و پس از قبولی در آزمون به تحصیل پزشکی پرداخته و پس از فارغ التحصیلی با رتبه پزشک عمومی برای تخصص پوست اقدام نمایید که این پروسه حدود 8 تا 9 سال نیز زمان خواهد برد.

   پاسخ
 6. علیرضا گفته:

  باسلام
  سوالی داشتم:من دانش اموز پایه یازدهم تجربی هستم برای دانشگاه از همون ابتدا انگلیس بیام بهتره یا برای تخصص درضمن معدلم 19.78 هست
  وآیا کنکور پزشکی انگلیس سختتر است یا ایران؟؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شما می توانید ابتدا در دوره های پیش پزشکی شرکت کنید و برای آزمون آماده شوید.
   با توجه به اینکه مدرک پزشکی از ایران، در انگلستان نیاز به معادل سازی دارد بهتر است از ابتدا در انگلیس تحصیل کنید.

   پاسخ
 7. m گفته:

  با سلام و خسته نباشید.
  خواستم بپرسم هزینه تحصیل پزشکی .دندانپزشکی سالانه چقدر هست و آیا بسته به دانشگاه دارد؟

  پاسخ
 8. عماد گفته:

  سلام ،من سال دیگه عمومیم رو میگیرم میخواستم بدونم برای دوره تخصص بعد از قبول شدن در آزمون ها چقدر باید هزینه کنم؟؟؟؟؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 9. ایوب گفته:

  سلام.وقتتون بخیر
  پسری۲۰ ساله هستم ، دیپلم ، پایان خدمت ،و نمره ۸ آیلتس دارم
  قصدم مهاجرت و تحصیل در رشته پزشکی در کمبریج میباشد ؛
  نیاز به اطلاعاتی در مورد هزینه ی تحصیل و زندگی، و نحوه ی اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی دارم

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 10. h گفته:

  سلام ،خسته نباشيد،براي خواندن رشته ي پزشكي و بورس شدن،ميشه تو ايران ٤سال مثلا رشته ي زيست شناسي رو در دانشگاه خوند و بعد با رزومه ي قوي و معدل بالا در دانشگاه،اقدام به اخذ بورس كرد؟معدل دبيرستانمم چندان تعريفي نيست و پايينه،ميشه بورس گرفت و با مدرك كارشناسي رفت و پزشكي خوند؟

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما در حال حاضر اخذ بورسیه تحصیلی از ابتدا بسیار دشوار است بنابراین راه اخذ بورسیه برای شما این است که به طور عادی وارد دانشگاه مورد نظر شوید و پس از یک ترم تحصیل عالی و کسب معدل بسیار بالا درخواست وام، کمک هزینه یا بورسیه نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 11. f گفته:

  سلام .
  من قصد تحصیل در رشته ی پزشکی در انگلستان را دارم 25 سالمه .
  اگه در کشور انگلستان دوباره کالج رو بخونم می تونم اونجا بدون ارائه ی مدرک زبان آیلتس اونجا رشته ی مورد نظرمو بخونم؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
Rating: 5