تحصیل پزشکی در اسلوونی و بررسی شرایط آن

تحصیل پزشکی در اسلوونی ، شرایط تحصیل پزشکی در اسلوونی و ویزای تحصیلی اسلوونی در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. اکثر دانشجویان ایرانی علاقه مند به تحصیل در کشور هایی اروپایی می باشند و همواره سوالاتی برای این عزیزان در این زمینه به وجود می آید از جمله اینکه هزینه تحصیل پزشکی در اسلوونی چقدر می باشد؟ شرایط اخذ ویزای تحصیل اسلوونی چگونه است؟ آیا مدرک پزشکی کشور اسلوونی مورد تایید می باشد؟ اینگونه سوالات از متداول ترین سوالاتی می باشد که برای دانشجویان و علاقه مندان تحصیل پزشکی در اسلوونی ایجاد می شود و ما بر آن شدیم تا در این راستا با تهیه مقاله ای جامع به تمامی سوالات شما عزیزان پاسخ دهیم. متقاضیان تحصیل پزشکی در اسلوونی می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از مشاورین و کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش درخواست مشاوره تلفنی رایگان داشته و اطلاعاتی مهم و اساسی در باب تحصیل پزشکی در کشور اسلوونی را بدست آورند.

 • تحصیل پزشکی در اسلوونی و شرایط عمومی
 • تحصیل پزشکی در اسلوونی و شرایط ورود به رشته پزشکی
 • تحصیل پزشکی در اسلوونی و دانشگاه های پزشکی
 • تحصیل پزشکی در اسلوونی و مدارک لازم برای پذیرش
 • تحصیل پزشکی در اسلوونی و هزینه های تحصیل
 • تحصیل پزشکی در اسلوونی و هزینه های زندگی
 • تحصیل پزشکی در اسلوونی و سایر رشته های علوم پزشکی
 • تحصیل پزشکی در اسلوونی و دریافت ویزا
 • تحصیل پزشکی در اسلوونی و وضعیت کار پس از تحصیل
تحصیل پزشکی در اسلوونی تحصیل پزشکی در اسلوونی

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل پزشکی در اسلوونی و شرایط عمومی

تحصیل پزشکی در اسلوونی در ابتدای امر نیاز به شناخت کلی در تمامی ابعاد از این کشور دارد. کشور اسلوونی از دسته کشور های جنوب مرکزی اتحادیه اروپا می باشد. اسلوونی با کشور هایی همچون ایتالیا از غرب، اتریش از شمال و کرواسی از جنوب شرقی همسایه و هم مرز می باشد. شهر لیوبلینا اسلوونی بزرگترین شهر این کشور می باشد، که پایتخت آن هم محسوب می شود. اسلوونی از دسته کشور های کم جمعیت می باشد و در آخرین سرشماری، جمعیت این کشور 2.053.355 نفر اعلام شده است. مردم این کشور به زبان اسلوونیایی صحبت می کنند، البته قابل توجه است که اکثر مردم این کشور به زبان انگلیسی تسلط کافی دارند. اسلوونی از دسته کشور های جزو اتحادیه اروپا محسوب شده و واحد پول این کشور یورو می باشد. شاید این نکته برای دانشجویان و علاقه مندان تحصیل پزشکی در اسلوونی جالب باشد که بدانند 61 درصد مردم این کشور مسیحی بوده و 39 درصد مردم اصولا بی دین و یا از پیرو ادیان دیگر هستند.

شرایط عمومی اسلوونی تحصیل پزشکی در اسلوونی

درباره اسلوونی

تحصیل پزشکی در اسلوونی و شرایط ورود به رشته پزشکی

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در این کشور را دارند باید در مرحله اول در کلاس های پیش پزشکی، دوره های 1 ساله شرکت نمایند. هزینه های این دوره ها حدودا 3.000 تا 5.000 یورو می باشد که این دوره های 1 ساله شما را آماده حضور در امتحانات اصلی می نمایند و شما باید در امتحان های ورودی دانشگاه های پزشکی شرکت نمایید. دانشجویانی که بتوانند در این آزمون امتیاز مورد نظر را کسب نمایند می توانند وارد دانشگاه های این کشور شوند. تحصیل پزشکی در اسلوونی پیوسته می باشد و شما باید در طی 6 سال تحصیل این دوره ها را طی نمایید. شما با شرکت در دوره های پیش پزشکی توانایی شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه های پزشکی در کل اتحادیه اروپا را خواهید داشت. در سال های اخیر تحصیل پزشکی در اتحادیه اروپا از سوی دانشجویان بین المللی مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است و کشور اسلوونی یکی از بهترین گزینه های تحصیل پزشکی با هزینه ای ارزان می باشد.

تحصیل پزشکی در اسلوونی و دانشگاه های پزشکی

دانشگاه های و دانشکده های پزشکی اسلوونی از دسته مراکز علمی معتبر اتحادیه اروپا می باشد که سالانه متقاضیان زیادی از کشور هایی همچون آمریکا وارد این کشور می شوند تا با تحصیل پزشکی در اسلوونی اجازه طبابت در کشور های اروپایی و کشور خود را بدست آورند. برای ورود به دانشگاه های این کشور نیاز به شناخت دانشگاه ها و دانشکده های پزشکی اسلوونی خواهد بود. ما در این بخش به تعدادی از دانشگاه های پزشکی این کشور را معرفی کرده ایم.

نام دانشگاه رتبه کشوری رتبه  بین المللی
دانشگاه لیوبلیانا 1 539
دانشگاه ماریبور 2 1661
دانشگاه پریمورسکا 3 4331
دانشگاه نوا گریس 4 5935
دانشگاه یورو و مدیترانه 5 8803
دانشگاه الما مستر 6 9234
دانشگاه مدنانوردا 7 9829
دانشگاه الما مستر 8 9123

تحصیل پزشکی در اسلوونی و مدارک لازم برای پذیرش

اخذ پذیرش از دانشگاه های اسلوونی نیازمند داشن شرایط ویژه اخذ آن به همراه ارائه مدارک مورد نیاز آن دانشگاه می باشد. ما در این بخش به مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش در دانشگاه های اسلوونی پرداخته ایم. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی اسلوونی به شرح زیر می باشند:

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه مدارک تحصیلی و دیپلم 12 ساله
 • ارائه مدارک زبان مورد نیاز دانشگاه
 • ارائه انگیزه نامه معتبر جهت تحصیل در دانشگاه های اسلوونی
 • ارائه تمکن مالی جهت پوشش هزینه های زندگی در اسلوونی
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی و خدمات بیمه بین المللی
مدارک و شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در اسلونی

تحصیل پزشکی در اسلوونی و هزینه های تحصیل

یکی از موارد جذب دانشجویان بین المللی جهت تحصیل پزشکی در اسلوونی هزینه های بسیار پایین تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد. دانشجویان علاقه مند جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور باید هزینه دوره پیش پزشکی را پرداخت نمایند که بالغ بر 3.000 تا 5.000 یورو خواهد بود. هزینه تحصیل در دانشگاه های پزشکی اسلوونی نیز حدودا برای هر ترم 15.000 یورو می باشد. افرادی که قصد تحصیل پزشکی در اسلوونی را دارند باید هزینه آن را به مدت 6 سال به طور سالیانه پرداخت نمایند که معادل 90.000 یورو خواهد بود. دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی اسلوونی را دارند باید هزینه تحصیل در دانشگاه، هزینه زندگی و هزینه های جانبی (هزینه پذیرش، هزینه ویزا، هزینه ترجمه مدارک) را برای طول زمان تحصیل خود رد این کشور بپردازند.

تحصیل پزشکی در اسلوونی و هزینه های زندگی

تحصیل پزشکی در اسلوونی و ورود به دانشگاه این کشور در وحله اول نیاز به بررسی هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در این کشور دارد. دانشجویان باید با توجه به تمامی موارد از جزئی ترین هزینه های زندگی و خورد و خوراک اطلاع پیدا کنند. ذکر این نکته نیز ضروریست که هزنیه زندگی برای هر شخص با توجه به سبک زندگی وی متفاوت است و ما در اینجا به میانگین هزینه های زنددگی در اسلوونی پرداخته ایم. با توجه به این که دانشجویان نیاز به اجاره ملکی نیز دارند ما در این بخش به هزینه های اجاره ملک اشاره کردیم. همراهان گرامی می توانند در انتهای این بخش نمودار میزان درآمد در اسلوونی را مشاهده نمایند.

لوازم زندگی هزینه ها
هزینه غذار در رستوران ارزان 8 یورو
هزینه غذا برای 2 نفر در رستوران متوسط 30 یورو
هزینه بطری آب 0.33 لیتری 1.43 یورو
هزینه نوشابه 0.33 لیتری (کوکا/پپسی) 2.01 یورو
هزینه یک فنجان قهوه 1.37 یورو
هزینه بطری شیر 1 لیتری 0.89 یورو
هزینه نان 500 گرمی 1.09 یورو
هزینه 1 کیلو گرم برنج 1.62 یورو
هزینه 1 کیلو سینه مرغ 6.88 یورو
هزینه 1 کیلو گرم گوشت گاو 8.89 یورو
هزینه 1 لیتر بنزین 1.32 یورو
اجاره آپارتمان 1 خوابه داخل شهر 429 یورو در هر ماه
اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج شهر 338 یورو در هر ماه
اجاره آپارتمان 3 خوابه داخل شهر 748 یورو در هر ماه
اجاره آپارتمان 3 خوابه خارج شهر 526 یورو در هر ماه

 • میزان دستمزد در اسلوونی

  میزان دستمزد در اسلوونی تحصیل پزشکی در اسلوونی

تحصیل پزشکی در اسلوونی و سایر رشته های علوم پزشکی

تحصیل پزشکی در اسلوونی زیر شاخه های دیگری نیز دارا می باشد که این زیر شاخه ها شامل رشته های دندانپزشکی، داروسازی و پرستاری می باشند. اصولا افرادی که قصد تحصیل در این سه رشته را دارند باید در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت نمایند. ما در ادامه مطالب به بررسی تخصصی و مختصر این رشته ها پرداخته ایم. همراهان عزیز توجه داشته باشند که این مقاله توسط مؤسسه حقوقی ملک پور گردآوری شده و هرگونه کپی برداری از آن غیر قانونی و شرعا حرام است.  

 • تحصیل پرستاری

  افرادی که علاقه به تحصیل رشته پرستاری در اسلوونی دارند می توانند به راحتی با شرکت در دوره های پیش پزشکی در آزمون دانشگاه های مورد نظر شرکت نمایند. دوره های تحصیل در این کشور حدودا 3 الی 6 سال زمان می برد. اصولا افرادی که در این رشته تحصیل می نمایند به راحتی می توانند وارد بازار کاری اتحادیه اروپا شوند. هزینه تحصیل در این رشته حدودا 8.000 الی 12.000 یورو می باشد.

 • تحصیل دندانپزشکی

  تحصیل دندانپزشکی در اسلوونی امروزه مورد توجه افراد قابل توجهی قرار گرفته است. دانشجویانی که قصد تحصیل دندانپزشکی در این کشور را دارند می توانند با پرداخت هزینه ای بسیار کم در این کشور در رشته دندانپزشکی مشغول به تحصیل شوند. مدت تحصیل دندانپرشکی در اسلوونی حدودا 5 الی 6 سال بوده و هزینه ای که دانشجویان باید برای آن پرداخت نمایند بین 12.000 الی 15.000 یورو می باشد.

 • تحصیل داروسازی

  داروسازی از رشته های بسیار پر طرفدار در جهان می باشد و همه ساله دانشجویان زیادی اقدام به اخذ پذیرش رشته داروسازی در اتحادیه اروپا می نمایند. ورود به تمامی رشته های پزشکی و تحصیل در دانشگاه های متفاوت احتیاج به شرکت در آزمون ورودی دانشگاه دارد. متقاضیان تحصیل داروسازی در اسلوونی مدتی 6 ساله را باید برای تحصیل خود در نظر داشته باشند. هزینه تحصیل داروسازی در اسلوونی برای 1 سال حدود 12.000 الی 15.000 یورو می باشد.

تحصیل پزشکی در اسلوونی و دریافت ویزا

کشور اسلوونی از دسته کشور هایی می باشد که متقاضیان قابل توجهی سالانه جهت تحصیل پزشکی در این کشور اقدام می نمایند. از مهم ترین نکات جهت تحصیل پزشکی در اسلوونی اخذ ویزا می باشد. در واقع پس از پذیرش از دانشگاه اخذ ویزای دانشجویی تعیین کننده پروسه تحصیل می باشد. در سالهای اخیر نیز اخذ ویزا برای ایرانیان تا حدی با سخت گیری هایی مواجه است بنابراین نیاز به دقت بیشتری دارد. با این اوصاف توصیه می شود دانشجویان علاوه بر آگاهی از مدارک مورد نیاز از وکیل مهاجرت نیز کمک گرفته تا میزان ریسک پروسه خود را به حداقل برسانند. به طور کلی پس از ثبت نام در دانشگاه مورد نظر دانشجویان با اخذ پذیرش می توانند جهت دریافت ویزای دانشجویی اقدام کنند، متقاضیان باید ویزای نوع D را درخواست نمایند. در واقع این ویزا  بلند مدت بوده و به مدت تحصیل شما نیز اعتبار دارد. در این پروسه متقاضیان موظف به ارائه مدارک مورد نیاز و اعلام شده از طرف سفارت اسلوونی می باشند.

 به طور کلی مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی برای تحصیل پزشکی در اسلوونی عبارتند از:

 • ارائه مدارک شناسایی شامل شناسنامه و پاسپورت
 • ارائه فرم درخواست ویزا
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه گواهی سلامت
 • ارائه مدارک تحصیلی متقاضی
 • ارائه مدرک زبان مورد نیاز هر مقطع
 • ارائه مدارک پرداخت شهریه دانشگاه مورد نظر

تحصیل پزشکی در اسلوونی و کار پس از تحصیل

متقاضیانی که قصد تحصیل پزشکی در اسلوونی دارند، کاریابی در این کشور برای آنها حائز اهمیت می باشد. در واقع متقاضیان کار در این کشور فقط در صورت دارا بودن پیشنهاد کاری یا جاب آفر می توانند در اسلوونی مشغول به کار شوند. بنابراین بهترین راه برای کار در اسلوونی تحصیل در این کشور می باشد. از طرفی متقاضیانی که اغلب به دنبال کسب اقامت می باشند به این ترتیب با کار در این کشور و پرداخت مالیات می توانند اقامت اسلوونی را نیز دریافت کنند. به طور کلی بر طبق قوانین اسلوونی دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند 6 ماه در این کشور مانده و به جست و جوی کار بپردازند. لازم به ذکر است با توجه به نرخ بیکاری اسلوونی و اینکه کشور مهاجری پذیری نمی باشد، ممکن است متقاضیان پس از تحصیل به راحتی کار مورد نظر خود را پیدا نکنند. بنابراین می توانند برای سایر کشورهای اروپایی همچون آلمان، اتریش، هلند، دانمارک و  کانادا که شرایط کاری بسیار مناسبی دارند و مهاجر پذیر می باشند اقدام نمایند. 

در نمودار زیر نرخ بیکاری در اسلوونی را در طول 5 سال مشاهده می نمایید:

نرخ بیکاری در اسلوونی تحصیل پزشکی در اسلوونی

اقامت پس از تحصیل در اسلوونی
تحصیل پزشکی در اسلوونی و سخن پایانی

تحصیل پزشکی در اسلوونی و تعداد درخواست های قابل توجه از سوی دانشجویان علاقه مند به تحصیل پزشکی در این کشور دلیل بر گرد آوری این مقاله بوده است. ما در این مقاله به تمامی موارد مرتبط با تحصیل پزشکی در اسلوونی اشاره کرده ایم تا دانشجویان با مطالعه اطلاعات مهم و اساسی در باب تحصیل در این کشور را بدست آورند. کشور اسلوونی از دسته کشور های کوچک اتحادیه اروپا می باشد و جمعیت اندکی دارد. موضوعی که دانشجویان بین المللی را به خود جذب می کند، هزینه های ارزان تحصیل در این کشور می باشد. همراهان گرامی می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از ویدوی های رایگان داخل سایت و ویدیوی راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت دیدن نمایند و با دریافت مشاوره رایگان تلفنی از مشاورین و کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش اطلاعات مهم و اساسی در باب ویزای تحصیلی و شرایط تحصیل پزشکی در اسلوونی را بدست آورند. متقاضیان می توانند در بخش انتهایی مقاله نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص تحصیل پزشکی در اسلوونی و درخواست تابعیت و اقامت این کشور مطرح نمایند.