تحصیل پزشکی در اسلواکی و بررسی شرایط آن

تحصیل پزشکی در اسلواکی و نحوه دریافت ویزا و پاسپورت اسلواکی از طریق تحصیل پزشکی در کشور اسلواکی و همچنین مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های اسلواکی برای بسیاری از متقاضیان مورد توجه بوده است و در این نوشتار به صورت علمی بررسی شده است. متقاضیان ممکن است به سوالاتی از این قبیل مواجه شوند که شرایط تحصیل پزشکی در اسلواکی چیست؟ هزینه تحصیل دوره های پزشکی در این کشور چقدر می باشد؟ شرایط کار پس از تحصیل پزشکی در اسلواکی چگونه است؟ در این مقاله که به صورت کاملا علمی به موضوع تحصیل پزشکی در کشور اسلواکی پرداخته است، تلاش نموده ایم تا به سوالات شما سروران گرامی در این خصوص پاسخ جامع ارائه نماییم. همچنین لازم به ذکر است که، شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش تماس گرفته و از خدمات مشاوره رایگان متخصصان ما بهره مند شوید.

مسائلی که در این مقاله بررسی می شود:

 • تحصیل پزشکی در اسلواکی و شرایط عمومی
 • تحصیل پزشکی در اسلواکی و شرایط ورود به رشته پزشکی
 • تحصیل پزشکی در اسلواکی و دانشگاه های پزشکی
 • تحصیل پزشکی در اسلواکی و مدارک لازم برای پذیرش
 • تحصیل پزشکی در اسلواکی و هزینه های تحصیل
 • تحصیل پزشکی در اسلواکی و هزینه زندگی
 • تحصیل پزشکی در اسلواکی و سایر رشته های علوم پزشکی
  • داروسازی
  • دندان پزشکی
  • پرستاری
 • تحصیل پزشکی در اسلواکی و دریافت ویزا
 • تحصیل پزشکی در اسلواکی و کار پس از تحصیل
تحصیل پزشکی در اسلواکی 7 تحصیل پزشکی در اسلواکی

برای سنجش رایگان شرایط خود می توانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند و یا در صورت تمایل می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

تحصیل پزشکی در اسلواکی و شرایط عمومی

جمهوری اسلواکی کشوری در مرکز اروپا است. این کشور از ژانویه 1993 از چکسلواکی جدا شد و پایتخت آن براتیسلاوا است جمعیت این کشور در آخرین سرشماری حدود 5،500،000 نفر اعلام شده است و بیشتر جمعیت آن را اسلواک ها تشکیل می دهند. قومیت های مجارستانی، رومی، چکی، یونانی، آلمانی و لهستانی نیز در اقلیت قرار گرفته اند. زبان رسمی این کشور اسلواکیایی و واحد پول آن از ژانویه 2009 یورو می باشد. این کشور از سال 2004 به عضویت اتحادیه اروپا در آمد و از سال 2007 عضو شنگن شده است و با جمهوری چک در غرب، اتریش در جنوب غربی، مجارستان در جنوب، اوکراین در شرق و لهستان در شمال مرز مشترک دارد. 43 % از صنعت این کشور را تولید خودرو تشکیل می دهد و این کشور ششمین تولید کننده خودرو در اتحادیه اروپا است. بر اساس آمار صندوق بین المللی پول در سال 2018 از بین 183 کشور به عنوان 37 امین کشور ثروتمند دنیا شناخته شد. تحصیل در این کشور به دلیل ارزان بودن هزینه زندگی نسبت به کشورهای دیگر اروپایی و همچنین عضویت اسلواکی در محدوده شنگن انتخابی مطلوب برای متقاضیان می باشد.

تحصیل پزشکی در اسلواکی 1 تحصیل پزشکی در اسلواکی

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در کشور اسلواکی

video تحصیل پزشکی در اسلواکی

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در کشور اسلواکی

audio تحصیل پزشکی در اسلواکی

تحصیل پزشکی در اسلواکی و شرایط ورود به رشته پزشکی

برای تحصیل پزشکی در اسلواکی، شرایط اولیه ای مورد نیاز است از جمله اینکه به دیپلم 12 ساله مورد تایید این کشور و تسلط کامل به زبان انگلیسی نیاز است. فرد متقاضی باید در آزمون ورودی پزشکی برای هر دانشگاه شرکت نماید که سوالات عموماً از زیست و شیمی بوده و عموما 80 تا 100 سوال با فرصت زمانی 3 ساعت در نظر گرفته می شود. در برخی دانشگاه ها اگر فرد تسلط کافی به زبان انگلیسی نداشته باشد و یا مدرک دیپلم آن مورد تایید نباشد می تواند دوره پیش پزشکی را طی نماید تا برای آزمون ورودی آماده گردد. این دوره 3 تا 4 ماه بوده و علاوه بر دروس علوم پایه، زبان انگلیسی و اسلواکی نیز آموزش داده می شود.

تحصیل پزشکی در اسلواکی و دانشگاه های پزشکی

در ادامه برترین دانشگاه های پزشکی در کشور اسلواکی معرفی شده اند که می توانند مقصد مطلوبی برای داوطلبان تحصیل پزشکی در این کشور باشند.

 • Comenius University Faculty of Medicine in Bratislava, Slovakia

  این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اسلواکی است و مدرک آن در کل اتحادیه اروپا مورد قبول می باشد. طول دوره پزشکی 6 ساله می باشد و برای دوره دندان پزشکی، داروسازی و دام پزشکی نیز دانشجو می پذیرد. متقاضیان برای ورود به این دوره تحصیلی باید ابتدا در آزمون زیست و شیمی این دانشگاه قبول شوند. به دلیل استانداردهای بالای تحصیلی در این دانشگاه، همه ساله متقاضیان زیادی را به خود جذب می کند. دانشگاه علوم پزشکی اسلواکی در براتیسلاوا تنها دانشگاه در اسلواکی است که تحصیلات تکمیلی را برای حرفه های مراقبت های بهداشتی در تمام سه رشته تحصیلات عالی فراهم می کند. دانشگاه علوم پزشکی اسلواکی یک موسسه عمومی آموزش عالی است که تحت وزارت بهداشت جمهوری اسلواکی فعالیت می کند و دارای چهار دانشکده است.

   • دانشکده پزشکی
   • دانشکده بهداشت عمومی
   • دانشکده پرستاری و مطالعات بهداشت حرفه ای
   • دانشکده بهداشت
 • Pavol Jozef Šafárik University in Košice, Slovakia Faculty of Medicine

  یکی دیگر از دانشگاه های مورد قبول اتحادیه اروپا است و بیش از 16 سال است که در رشته پزشکی و دندان پزشکی دانشجو می پذیرد.

 • Jessenius University Faculty of Medicine in Martin, Slovakia

  این دانشگاه در شهر شمالی مارتین اسلواکی در سال 1961 بنا شد و از سال 1991 به نام پزشک سرشناس این شهر جیسنیوس نام گذاری شد و از همان سال به جذب دانشجو پرداخت.

از بین دانشگاه های نام برده، دانشگاه کمینوس مورد تایید وزات بهداشت ایران می باشد. تحصیل در این دانشگاه ها به زبان انگلیسی است.

تحصیل و زندگی در اسلواکی

تحصیل پزشکی در اسلواکی و مدارک لازم برای پذیرش

برای تحصیل پزشکی در اسلواکی ابتدا باید ازطریق ایمیل درخواست خود را با دانشگاه مورد نظر مطرح نمایید و سپس فرم اطلاعات شخصی و تحصیلی خود را تکمیل و ارسال نمایید. مبلغ 60 یورو بابت بررسی پرونده پرداخت می نمایید. پس از تایید مدارک تحصیلی شما، باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت نمایید. این آزمون به زبان انگلیسی بوده و شامل دروس زیست و شیمی می باشد. این آزمون بسیار رقابتی است و متقاضیان زیادی برای ورود به دانشگاه های پزشکی در این آزمون شرکت می نمایید. مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش به شرح زیر می باشد.

 • گواهی اتمام دوره دبیرستان که به زبان اسلواکی ترجمه شده باشد.
 • تایید مدارک تحصیلی توسط مراجع آموزشی اسلواکی
 • گواهی پزشکی جهت تحصیل پزشکی در اسلواکی
 • کپی فیش پرداخت هزینه جهت بررسی پرونده
 • کپی پاسپورت
 • کپی شناسنامه
 • دو قطعه عکس 3.5* 4.5

تحصیل پزشکی در اسلواکی 2 تحصیل پزشکی در اسلواکی

تحصیل پزشکی در اسلواکی و هزینه های تحصیل

هزینه تحصیل پزشکی در اسلواکی به نسبت کشورهای دیگر اروپا ارزان تر می باشد. کشور اسلواکی در مرکز اروپا واقع شده است و همه ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل وارد این کشور می شوند و از آنجا که دانشگاه های پزشکی آن مورد تایید اتحادیه اروپا است بهتر است با هزینه های دانشگاه های معتبر این کشور آشنا شوید.

پزشکی 10،500 یورو (سالانه)

دندان پزشکی 11،000 یورو( سالانه)

Pavol Jozef Šafárik University in Košice Faculty of Medicine

 

پزشکی 9،500 یورو (سالانه)

دندان پزشکی 11،000 یورو (سالانه)

Comenius University Faculty of Medicine in Bratislava

پزشکی 9،900 یورو (سالانه)

Comenius University Jessenius Faculty of Medicine in Martin

تحصیل و اعزام دانشجو به اسلواکی

تحصیل پزشکی در اسلواکی و هزینه زندگی

برای تحصیل پزشکی در اسلواکی لازم است هزینه های زندگی در این کشور را نیز مورد بررسی قرار دهید. جدول زیر هزینه های ضروری برای اقامت در این کشور را ارائه نموده است.

اقلام قیمت اقلام قیمت
شیر 1 لیتر 70 یورو سینه مرغ 1 کیلو 4.85 یورو
نان سفید 500 گرم 87 یورو گوشت گاو 1 کیلو 7.50 یورو
برنج 1 کیلو 1.08 یورو سیب 1 کیلو 1.48 یورو
تخم مرغ 12 عدد 1.86 یورو سیب زمینی 81 یورو
پیاز 1 کیلو  70 یورو آب 1.5 لیتری 60 یورو
بلیط 1 طرفه حمل و نقل عمومی 70 یورو اجاره آپارتمان 1 خوابه مرکز شهر 468.40 یورو
بنزین 1 لیتر 1.35 یورو اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج شهر 359.49 یورو

مهاجرت تحصیلی به اسلواکی

تحصیل پزشکی در اسلواکی و سایر رشته های علوم پزشکی

امکان تحصیل در اسلواکی در سایر رشته های علوم پزشکی نیز برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. در ادامه به بررسی این رشته ها پرداخته شده است.

داروسازی

دانشکده داروسازی دانشگاه کمینویس در براتیسلاوا، پایتخت جمهوری اسلواکی واقع شده است و در سال 1952 تأسیس شد. این دانشکده جز اولین دانشکده های داروسازی در اسلواکی است و یک موسسه علمی و تحقیقاتی بسیار با سابقه در کل اروپا است و با کیفیت بالای آموزش، بهترین دانشجویان اسلواکی و خارج از کشور را جذب می کند. این دانشکده داروسازی با برنامه های آکادمیک در سطح بین المللی همکاری فعال دارد. طول دوره تحصیل داروسازی در این دانشکده 5 ساله می باشد. برای تحصیل در این دوره متقاضیان باید در ابتدا در آزمون ورودی آن شرکت نمایند. سوالات این آزمون شامل دروس زیست و شیمی است. از سال 2001/2002، تمام دانشکده های دانشگاه کمینویس سیستم انتقال اعتبار اروپایی (ECTS) را استفاده کردند. این سیستم اعتباری برای تحصیلات عالی است و در منطقه اروپا استفاده می شود و شامل کشورهای عضو اتحادیه اروپا مانند انگلستان، فرانسه، آلمان، ایتالیا، اتریش، هلند، چک، مجارستان، نروژ، اسلواکی و غیره است. شرایط تحصیلی فارغ التحصیلان سیستم اعتباری ECTS در سراسر جهان تأیید شده است.

تحصیل پزشکی در اسلواکی 5 تحصیل پزشکی در اسلواکی

تحصیل پزشکی در اسلواکی 4 تحصیل پزشکی در اسلواکی

دندان پزشکی

طول دوره تحصیل دندان پزشکی نیز 6 ساله می باشد و به زبان انگلیسی در دانشگاه های معتبر این کشور ارائه می شود. لیست دانشگاه های معتبر در مقاله آورده شده است. همانند رشته های پزشکی و داروسازی، برای تحصیل در این رشته نیز باید ابتدا در آزمون ورودی مربوط به این گروه شرکت نمایید و در صورت کسب نمره قبولی وارد این رشته تحصیلی می شوید.

پرستاری

طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی 3 سال است و متقاضیان پس از پایان این دوره در زمینه مراقبت های اولیه، ثانویه و مراقبت های بهداشتی به عنوان پرستار مورد استفاده قرار می­گیرند. برای ورود به این دوره نیز باید در آزمون جامع شرکت نمایند. این آزمون شامل موارد درسی دوران دبیرستان می باشد. طول دوره تحصیل کارشناسی ارشد 3 ساله است و متقاضیان این دوره باید حداقل 1 سال فعالیت در زمینه پرستاری داشته باشند. آزمون ورودی این دوره از موارد درسی دوران کارشناسی است. فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد به طور عمده در زمینه های مراقبت های بهداشتی، مدیریت و کنترل، آموزش و کار علمی، پیشگیری و آموزش های بهداشتی، بهداشت عمومی، بیمه درمانی پس از به دست آوردن تخصص، می توانند فعالیت های تخصصی انجام دهند.

تحصیل پزشکی در اسلواکی 3 تحصیل پزشکی در اسلواکی

تحصیل پزشکی در اسلواکی و دریافت ویزا

جهت اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی برای تحصیل پزشکی باید مدارک مورد نظر طبق اصول چیده شده و درخواست در زمان مناسب ارائه گردد. برای این کار نیاز است حتما با وکیل مهاجرت آگاه در این زمینه مشورت نمایید. موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش می تواند مشاور و راهنمای شما عزیزان باشد. مدارک مورد نیاز شامل موارد زیر می باشد.

 • فرم درخواست به زبان اسلواکی
 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • 2 قطعه عکس رنگی 3.5*3
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • اسناد و مدارک مورد تایید محل اسکان و یا خوابگاه
 • بیمه مسافرتی
 • تمکن مالی کافی برای طول دوره تحصیل و یا نامه بورس تحصیلی از دانشگاه مورد نظر

تحصیل پزشکی در اسلواکی و کار پس از تحصیل

یکی از روش های مهاجرت روش تحصیلی می باشد. شما با تحصیل در یک کشور فرصت کافی برای پیدا کردن کار پیدا می کنید. در عموم کشورها دانشجو حین تحصیل فرصت کار پاره وقت را دارد و بعد از تحصیل نیز اجازه ماندن و کار کردن را دارند. برای کار در اسلواکی شما باید بعد از فارغ تحصیلی اجازه کار بگیرید و بعد از آن بتوانید با قرارداد کاری مشغول شوید. بعد از فارغ تحصیلی 5 روز فرصت دارید گزارش خود را به اداره مهاجرت ارائه نمایید. برای کار بعد از تحصیل در اسلواکی بهتر است به نرخ بیکاری این کشور توجه فرمایید. نرخ بیکاری اسلواکی در ماه مه 2019 به 4.9 درصد بوده است. نرخ بیکاری در اسلواکی در سال 1994 تا 2019 به میزان 12.44 درصد بود که در ژانویه سال 2001 به بالاترین سطح خود یعنی 19.79 درصد رسیده بود و در آوریل 2019 پایین ترین نرخ 4.90 درصد بود. عموما تحصیل در این کشور به عنوان سکوی پرتاب ورود به اروپا می باشد. افراد پس از تحصیل در این کشور برای کشورهای دیگر همچون اتریش اقدام می کنند که از نظر رفاه اجتماعی و شرایط کار مناسب تر از اسلواکی است.

برای بررسی دقیق تر نرخ بیکاری در اسلواکی در سال های اخیر در نمودار زیر نمایش داده شده است.

تحصیل پزشکی در اسلواکی 6 تحصیل پزشکی در اسلواکی

ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، حاصل بیش از 15 سال تجربه در امر مهاجرت می باشد که شما را با تمامی روش های مهاجرت به کشورهای برتر دنیا آشنا می سازد و می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
تحصیل پزشکی در اسلواکی و سخن پایانی

تحصیل پزشکی در اسلواکی و شرایط و مدارک مورد نیاز آن در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته شده است. اسلواکی کشوری در مرکز اروپا بوده و عضو شنگن می باشد و هزینه تحصیل و زندگی در آن به نسب کشورهای دیگر اروپایی پایین می باشد. تحصیل پزشکی در اسلواکی نیازمند قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های آن می باشد. دانشگاه های این کشور مورد تایید اتحادیه اروپا می باشد و با تحصیل پزشکی در اسلواکی فرصت ورود به کشورهای دیگر اروپا را پیدا می¬کنید. این مقاله که به کوشش مؤسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است، با بررسی شرایط تحصیل پزشکی در اسلواکی سعی نموده تا به سوالات متعدد شما عزیزان پاسخ دهد. در صورت داشتن هرگونه سوال و یا پیشنهادی می توانید در انتهای مقاله ذکر نمایید تا پاسخ آن را دریافت نمایید. خدمات رایگان موسسه حقوقی ملک پور شامل مشاوره رایگان متخصصان مجموعه می باشد جهت دریافت اطلاعات تکمیلی با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.