تحصیل پزشکی در استرالیا و بررسی شرایط آن

تحصیل پزشکی در استرالیا و شرایط تحصیل در رشته های پزشکی در کشور استرالیا در این مقاله به صورت علمی و دقیق مورد بررسی قرار می گیرد. تحصیل پزشکی در استرالیا یکی از راه های ورود به این کشور می باشد اما بسیاری از متقاضیان با این سوال رو به رو می شوند که آیا تحصیل در استرالیا موجب کسب اقامت این کشور می شود؟ و یا هزینه های تحصیل پزشکی در استرالیا به چه میزان می باشد؟ در این مقاله سعی شده تمامی نکات مهم و کلیدی در امر تحصیل پزشکی در استرالیا را خدمتتان ارائه دهیم. همینطور شما متقاضیان گرامی می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین و کارشناسان ارشد موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی استفاده نمایید.

مسائلی که در این مقاله بررسی می شود:

 • تحصیل پزشکی در استرالیا و شرایط عمومی
 • تحصیل پزشکی در استرالیا و شرایط ورود به رشته پزشکی
 • تحصیل پزشکی در استرالیا و دانشگاه های پزشکی
 • تحصیل پزشکی در استرالیا و مدارک لازم برای پذیرش
 • تحصیل پزشکی در استرالیا و هزینه های تحصیل
 • تحصیل پزشکی در استرالیا و هزینه زندگی
 • تحصیل پزشکی در استرالیا و سایر رشته های علوم پزشکی
  • داروسازی
  • دندان پزشکی
  • پرستاری
 • تحصیل پزشکی در استرالیا و دریافت ویزا
 • تحصیل پزشکی در استرالیا و کار پس از تحصیل
تحصیل پزشکی در استرالیا 3 تحصیل پزشکی در استرالیا

تحصیل در استرالیا در یک نگاه

تحصیل در استرالیا 3 تحصیل پزشکی در استرالیا

برای سنجش رایگان شرایط خود می توانید دریافت مشاوره رایگان را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند و یا در صورت تمایل می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

تحصیل پزشکی در استرالیا و شرایط عمومی

برای کسب اطلاعات در زمینه تحصیل پزشکی در استرالیا لازم دانستیم که به طور مختصر شرایط کشور استرالیا و شرایط تحصیل پزسکی در این کشور را در ابتدا مورد بررسی قرار دهیم. استرالیا ششمین کشور پهناور دنیا با جمعیتی معادل 25 میلیون و 367 هزار نفر می باشد، زبان رسمی این کشور انگلیسی و پایتخت این کشور کانبرا است و از شهر های مهم آن نیز می توان به سیدنی و ملبورن اشاره کرد. دانشگاه های استرالیا جز با کیفیت ترین دانشگاه های جهان است که تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی در آن تحصیل می کنند. تحصیل پزشکی در استرالیا و مجوز کار در این کشور یکی از عوامل مهاجرت و اخذ اقامت این کشور می باشد. یکی از علـت های تحصیل در رشتـه پزشکی و علاقه منـدان تحصیل در این رشته، برخورداری از شرایط مطلوب در استرالیا می باشد. چرا که پزشکان در استرالیا از شرایط مطلوبی برخوردار هستند. از سمتـی امنیت بالای اجتماعـی، پایین بودن نـرخ ارتـکاب جـرم، اجـازه کار ضمن تحصیل، اقامت کاری پس از تحصیل و مهاجرپذیر بودن این کشور باعث ترغیب بسیاری از افراد جهت مهاجرت به این کشور می باشد.

تحصیل پزشکی در استرالیا تحصیل پزشکی در استرالیا

تحصیل پزشکی در استرالیا و شرایط ورود به رشته پزشکی

تحصیل پزشکی در استرالیا و شرایط ورود به این رشته یکی از نکات قابل توجه دانشجویان بین المللی می باشد. سطح بالای آموزش و خدمات اموزشی در استرالیا باعث شده که همواره این کشور یکی از مقاصد پر اهمیت و محبوب برای دانشجویان بین المللی محسوب گردد. استرالیا همانند بسیاری از کشورهای دیگر دارای دانشگاه ها و مراکز آموزشی و تحصیلی در مقاطع مختلف می باشد. ورود به رشته پزشکی در کشور استرالیا به دو صورت امکان پذیر می باشد.

 • ورود مستقیم به رشته های پزشکی در استرالیا

  برای ورود به رشته های پزشکی در استرالیا به طور مستقیم نیازمند معدل بالا( نمره ایده آل در دوره متوسطه)، رزومه قوی، تسلط به زیان انگلیسی و کسب نمره بالا در امتحـان UMAT و مصاحبه در دانشگـاه می باشـد. به طـور کـل می توان گفت به دلیل تقاضای بالا جهت تحصیل پزشکی در استرالیا، قبولی در این آزمون الزامی می باشد.

   شرط تحصیل پزشکی در استرالیا شرکت در آزمون پذیرش پزشکی و علوم پزشکی (UMAT) می باشد علاوه بر آن هر موسسه و هر دانشگاه الزاماتی برای زبان انگلیسی قائل هستند. در واقع شرط ورود به اکثر دانشگاه های استرالیا شرکت در آزمون های UMAT می باشد. که در صورت قبولی و پذیرفته شدن در آزمون، دانشجویان در مرحله بعدی دعوت به مصاحبه خواهند شد و در صورت موفقیت در این مرحله می توانند به صورت مستقیم وارد دانشگاه شوند.

  تحصیل پزشکی در استرالیا و برنامه های پزشکی به صورت پایه معمولا بین 5 تا 6 سال به طول می انجامد.

 • ورود به رشته های پزشکی در استرالیا پس از گذراندن دوره Foundation

  باید خاطر نشان کرد که تحصیل پزشکی در کشور استرالیا کاملا رقابتی می باشد و در واقع قبولی در آزمون بسیار سخت می باشد. به همین دلیل بیشتر دانش آموزان بین المللی در ابتدا وارد مدارس پیش پزشکی می شوند و در نهایت با گذراندن دوره های Foundation و قبولی در آزمون، اقدام به تحصیل پزشکی در دانشگاه های استرالیا می نمایند.

دانشجویان در نهایت دانشجویانی پس از فارغ التحصیلی در رشته پزشکی برای آموزش های حرفه ای به مدت 2 سال آموزش می بینند و این دوره ها به عنوان PGY1 و PGY2 نامیده می شود. فارغ التحصیلان رشته پزشکی برای ورود به دوره های Preconventional نیاز به صدور گواهینامه AMC خواهند داشت.

بنابراین دانشجویان رشته پزشکی بعد از فارغ التحصیلی معمولا به عنوان کارآموز در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی مشغول به فعالیت می گردند.

تحصیل در استرالیا

تحصیل پزشکی در استرالیا و دانشگاه های پزشکی

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی استرالیا با طیف وسیعی از برنامه های پزشکی رو به رو خواهند شد که در ادامه به معرفی بهترین دانشگاه های پزشکی استرالیا می پردازیم.

 • دانشکده پزشکی دانشگاه ملی استرالیا (ANUMS)

  جهت پذیرش از این دانشگاه متقاضیان باید نمرات و معدل خوب داشته باشند و علاوه بر آن باید قبولی در آزمون GAMAST را داشته باشند. دانشجویان باید به مدت 4 سال در برنامه های پزشکی تحصیل نمایند.

 • دانشگاه سیدنی

  این دانشگاه دوره 7 ساله MD درجه دو را در رشته های علوم پزشکی، اقتصاد، تجارت و موسیقی ارائه می دهد. دوره های MD آموزش های بالینی گسترده را برای دانشجویان فراهم میکند. دانشجویان در زمان فارغ التحصیلی در این دانشگاه و در این دوره ها می توانند مهارت های پژوهشی را آموزش ببینند.

 • دانشگاه ملبورن

  دانشگاه ملبورن در رشته های پزشکی در بین 20 دانشگاه برتر دنیا و اولین دانشگاه پزشکی استرالیا قرار گرفت. دانشگاه ملبورن برنامه 4 ساله به دانشجویان بین المللی با تمرکز بر روی دوره های آناتومی، فیزولوژی و بیوشیمی ارائه می دهد.

 • دانشگاه فلیندرز

  دانشگاه پزشکی فلندرز پیشگام در ارائه برنامه 4 ساله MD می باشد. این دوره شرایط ورود به دوره های تخصصی 5 الی 6 ساله هست. این دانشگاه دارای ایده های نوین در زمینه های تحقیقات پزشکی می باشد. دانشجویان در این مقطع از مهارت های بالینی برخوردار می شوند. نکته قابل اهمیت جهت تحصیل در این دانشگاه، مجهز بودن آن به آزمایشگاه های پیشرفته می باشد.

 • دانشگاه دیکین

  دیکین یکی دیگر از دانشگاه های معتبر استرالیا می باشد. یک دانشگاه با امکاناتی برجسته در کلاس جهانی که متعهد به یادگیری علم است. دانشجویان بعد از تحصیل به مدت چهار سال می توانند مدرک MBBS را از این دانشگاه به دست آروند.

 • دانشگاه کوئینزلند

  این دانشگاه یکی دیگر از معتبر ترین دانشگاه های استرالیا می باشد کع با ارائه بهترین برنامه های آموزشی و پژوهشی در رشته های پزشکی امکان ارائه مدرک لیسانس علوم پزشکی و مدرک MBBS را فراهم کرده است. افرادی که مایل به ادامه تحصیل در این دانشگاه هستند باید بدانند که این دانشگاه مجهز به بیمارستان های آموزشی و موسسات تحقیقاتی می باشد.

دانشگاه های استرالیا

تحصیل پزشکی در استرالیا و مدارک مورد نیاز برای پذیرش

تحصیل پزشکی در استرالیا و اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیا طبیعتاً شامل شرایط و مقدمات اولیه است. بنابراین دانشجویان بین المللی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیا باید معیار های ورود به هر دانشگاه را در ابتدا برآورده نمایند.

 • جهت ورود به مقطع کارشناسی، دانشجویان بین المللی باید گواهی نامه تحصیلی خود مبنی بر پشت سر گذراندن دوره متوسطه که معادل تحصیل متوسطه و اخذ رتبه ATAR 93.50 استرالیا می باشد را ارائه دهند.

 • اخذ یک مدرک دانشگاهی که در استرالیا باید به رسمیت شناخته شود که معدل افراد در مقیاس معرفی شده باید بالاتر از 5.1 باشد. (مقیاس معدل در استرالیا از 1 الی 7 می باشد.)

 • تحصیل در رشته پزشکی در استرالیا نیاز به داشتن سطح زبان انگلیسی خوب می باشد. بنابراین دانشجوبان بین المللی برای اخذ پذیرش در دوره های پزشکی استرالیا در مقطع کارشناسی باید بتوانند حداقل نمره IELTS 7 را به دست آورند. بنابراین اکثر دانشگاه های استرالیا برای اخذ پذیرش نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی دارند.

 • دانشجویان بین المللی که در هنگام درخواست تحصیل (در رشته های پزشکی) خارج از استرالیا می باشند در ابتدا باید در کالج های پزشکی شرکت نمایند و مدرک آن را اخذ نمایند.

 • ممکن است دانشجویان بین المللی قبل از پذیرش از دانشگا ه های استرالیا در آزمون GAMAST شرکت نمایند.

تحصیل پزشکی در استرالیا 6 تحصیل پزشکی در استرالیا

تحصیل پزشکی در استرالیا و هزینه های تحصیل

به طور عموم می توان گفت تحصیل در رشته های پزشکی در اکثر کشورهای دنیا بالاخص کشورهای انگلیسی زبان دارای هزینه است. استرالیا همیشه یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی در جهان می باشد به طوری که در سال 2017 میزبان حدود 624،000 دانشجوی بین المللی بوده است که نسبت به سال گذشته 13 درصد افزایش داشته است. اما با این حال می توان گفت که استرالیا یکی از گران ترین کشورها برای ادامه تحصیل به شمار می رود. البته باید این را در نظر داشته باشید که هزینه های تحصیل در دانشگاه های استرالیا، به اینکه شما در کدام شهر، کدام دانشگاه و اینکه در چه سطحی تحصیل می کنید بستگی دارد. اما به طور کل، متوسط شهریه دانشجویان در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی بین 30،840 دلار استرالیا ( 22،170 دلار آمریکا ) و 31،596 دلار استرالیا ( 22.700 دلار آمریکا ) در سال 2018 برآورد گردیده است.

یکی از موارد مهم برای ادامه تحصیل در استرالیا هزینه های تحصیل در دانشگاه ها می باشد چرا که هزینه های تحصیل در این کشور بر اساس واحد محاسبه می شود که هر واحد بر اساس رشته های گروه خود محاسبه می گردد. بنابراین دانشجویانی بر اساس تحصیل در گرو های تحصیلی مختلف دارای هزینه های متفاوت می باشند.

تخمین هزینه های تحصیل در برخی از دانشگاه های استرالیا بر اساس رنک و رتبه جهانی و کیفیت آموزش محاسبه می شود. به طور مثال دانشگاه ملی استرالیا (ANU) که دارای رتبه عالی کشور می باشد. این دانشگاه در سال 2019 توانست رتبه 24 جهان را کسب نماید.‌ هزینه های سالانه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حدود 36،400 دلار استرالیا و در رشته های پزشکی تا 43،680 دلار استرالیا در نظر گرفته شده است.

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

تحصیل پزشکی در استرالیا و هزینه های زندگی

هزینه های تحصیل پزشکی در استرالیا علاوه بر هزینه های تحصیل شامل هزینه های دیگری نیز می گردد که از پر اهمیت ترین هزینه های حال حاضر هزینه های زندگی، هزینه های خدمات و امکانات دانشجویی در این کشور می باشد. دولت استرالیا از دانشحویان بین المللی و متقاضیان تحصیل در این کشور می خواهد که متقاضیان تحصیل اثبات کنند که در سال می توانند 20،290 دلار استرالیا توانایی استطاعت مالی جهت برآورد هزینه های زندگی خود را دارا باشند. البته افرادی که دارای شریک زندگی می باشند علاوه بر 20،290 دلار مبلغ باید 7،100 دلار استرالیا به آن اضافه نمایند.

دانشجویان بین المللی که دارای شریک زندگی و فرزند می باشند باید نشان دهند که مضاف بر هزینه های زندگی می توانند هزینه های تحصیل فرزندان خود را پوشش دهند.

در این قسمت برخی از هزینه های هفتگی که شامل مواد غذایی و هزینه های حمل و نقل و اجاره محل زندگی می شود را خدمتتان ارائه می دهیم.

مواد غذایی و خورد و خوراک حداقل 80 دلار و حداکثر 280 دلار در هفته
حمل و نقل عمومی حداقل 15 دلار و حداکثر 55 دلار در هفته
هزینه های گاز و برق 35 الی 100 دلار در هفته
هزینه های تلفن و اینترنت 20 الی 40 دلار در هفته

تمام هزینه ها بر اساس دلار استرالیا محاسبه گردیده است.

به طور کل می توان گفت یک دانشجوی بین المللی حدود 311 دلار استرالیا در هفته هزینه های لازم و ضروری خواهد داشت.

در نظر داشته باشید که اکثر دانشگاه های استرالیا میزان هزینه های زندگی از جمله محل اقامت دانشجویان را در وب سایت های خود اعلام می نمایند.

با توجه به شرایط و بررسی های به عمل آمده می توان گفت هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در این کشور بسیار بالا می باشد. از این رو پیشنهاد می گردد با تحلیل و بررسی های بیشتر توسط کارشناسان ارشد موسسه حقوقی ملک پور در باب هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی و شرایط تحصیل در کشورهای مختلف، بتوانید بر اساس شرایط خود بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

تحصیل پزشکی در استرالیا و سایر رشته های پزشکی

دانشجویان بین المللی امکان تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی همانند دندان پزشکی، داروسازی، پرستاری و تمامی علم پزشکی را خواهند داشت. در این قسمت سعی نموده ایم که رشته های علوم پزشکی در استرالیا را مورد بررسی قرار دهیم.

تحصیل در رشته دندان پزشکی در استرالیا

دانشکده های دندان پزشکی استرالیا به طور سنتی دوره های حرفه ای دندان پزشکی را در مقطع کارشناسی ارائه می دهند و دانش آموزان می توانند به صورت مستقیم از دبیرستان وارد رشته های دندان پزشکی شوند.

دانشگاه ملبورن، دانشگاه سیدنی و دانشگاه های استرالیای غربی دوره های دندان پزشکی را در مقطع کارشناسی در یک دوره 4 ساله ارائه می دهند.

دانشکده جیمز کوک در سال 2009 رشته دندان پزشکی را ارائه داد و دانشجویان بین المللی توانستند از سال 2012 وارد این دانشگاه شوند و در رشته دندان پزشکی مشغول به تحصیل گردند. همینطور دانشگاه چارلز استورتور و دانشگاه کوئینزلند رشته دندان پزشکی را در یک دوره 5 ساله ارائه می دهد.

افرادی که در دانشگاه گریفیتز در رشته دندان پزشکی مشغول به تحصیل می باشند، پس از اخذ مدرک لیسانس به صورت مستقیم وارد دوره 2 ساله کارشناسی ارشد دندان پزشکی می شوند.

تحصیل پزشکی در اسلواکی 4 تحصیل پزشکی در استرالیا

تحصیل پزشکی در اسلواکی 5 تحصیل پزشکی در استرالیا

تحصیل  در رشته داروسازی در استرالیا

داروسازی یک رشته تخصصی است که با استفاده از تجربه بالینی به شما کمک می کند تا درک درستی از نحوه توسعه دارو ها و تاثیر آن بر بدن انسان داشته باشید. دانشجویان با تحصیل در رشته داروسازی با نقش حیاتی و ارزشمند مراقبت های پزشکی و بهداشتی آشنا می شوند. رشته داروسازی در مقطع کارشناسی معمولا در یک دوره 4 ساله ارائه می گردد. دانشجویان معمولا در این مقطع علومی هم چون شیمی دارویی، فارماکولوژی و فرمول بندی دوز دارو ها را آموزش می بینند. معمولا رشته داروسازی شامل یک دوره عملی است که ممکن است این دوره ها در بیمارستان ها و داروخانه ها برگزار شود. ورود به رشته داروسازی کاملا رقابتی می باشد. معمولا برای ورود به این رشته باید در آزمون های ATAR شرکت نموده و نمرات بالایی کسب نمایید.

فارغ التحصیلان رشته داروسازی برای تبدیل شدن به یک داروساز باید در انجمن داروسازی استرالیا ثبت نام نمایند و یک سال به عنوان کارآموز به فعالیت خود ادامه دهند.

تحصیل در رشته پرستاری در استرالیا

رشته پرستاری در سراسر جهان تقاضای بسیار زیادی دارد از این رو متقاضیان تحصیل رشته پرستاری در استرالیا و نیوزلند می توانند با 3 سال تحصیل در مقطع کارشناسی به عنوان یک پرستار عمومی شناخته شوند.

افرادی که مایل به ادامه تحصیل به صورت تخصصی در رشته پرستاری می باشند، می توانند در مقاطع بالاتر به عنوان مثال در رشته های پرستاری اطفال، سلامت روان، انکولوژی و یا پرستاری اوژانس، مراقبت از سالمندان، مدیریت اضطراری و مدیریت پرستاری تخصص بگیرند. این رشته ها در سطح تحصیلات تکمیلی ارائه می گردد. فارغ التحصیلان رشته پرستاری پس از اتمام تحصیلات خود می توانند تصمیم بگیرند که آیا به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر تمرکز خواهند داشت و یا به جای محدود شدن به یک حرفه خاص و با گذراندن دوره های تخصصی و عملی بتوانند وارد بازار کار شوند.

همچنین افرادی که به عنوان یک پرستار در مقطع کارشناسی در خارج از استرالیا تحصیل کرده اند و مایل به ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد می باشند، می توانند در استرالیا ادامه تحصیل دهند. این دوره ها در چندین دانشگاه استرالیا از جمله دانشگاه موناش و دانشگاه ملبورن ارائه می گردد.

تحصیل پزشکی در اسلواکی 3 تحصیل پزشکی در استرالیا

تحصیل پزشکی در استرالیا و دریافت ویزا

امروزه متقاضیان بسیاری تمایل به تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا را دارند و با توجه به امکانات بالایی که دانشگاه های استرالیا دارند افراد بسیاری تمایل به تحصیل در این کشور دارند. استرالیا به دلیل مهاجر پذیر بودن در تمامی مقاطع تحصیلی دانش آموز و دانشجو می پذیرد. به همین منظور دانش آموزان و دانشجویان خارجی امکان ادامه تحصیل در دبستان، دبیرستان و ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی را خواهند داشت.

یکی از مهم ترین عوامل تحصیل پزشکی در استرالیا دریافت ویزا می باشد. هر چقدر پذیرش با ارزش باشد بدون ویزا امکان تحصیل در این کشور عالی امکان پذیر نمی باشد و دانشجو و متقاضی تحصیل در این کشور باید شرایط دریافت ویزای تحصیلی را داشته باشد. برای دریافت ویزای تحصیلی شخص دانشجو باید یک مورد بسیار اساسی را اثبات کند. دانشجو جهت دریافت ویزا باید به سفارت کشور استرالیا اثبات کند که قصد اصلی و هدف او تحصیل می باشد و غیر از تحصیل هدف دیگری جهت ورود به کشور استرالیا ندارد. در صورتی که اداره مهاجرت از روی بررسی مدارک و رزومه شخص به این نتیجه نرسد که شخص دانشجوی واقعی می باشد دریافت ویزا برای او دشوار می شود و به همین منظور شرایط سنی، تمکن مالی و موارد دیگر مورد بررسی قرار گیرد.

ویزا تحصیلی استرالیا ساب کلاس 500 می باشد و مهم ترین نکات در خصوص ویزای تحصیلی استرالیا نکات زیر می باشد.

 • طول مجوز اقامت به مدت دوره بستگی دارد.
 • پذیرش تحصیلی از یک موسسه آموزشی معتبر استرالیایی به صورت تمام وقت دریافت شده باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی بسته به نوع ویزای دانشجویی ممکن است متفاوت باشد. قطعا مدارکی که برای تحصیل در دبستان مورد نیاز می باشد با مدارکی که یک شخص متاهل برای مقطع دکترا به همراه همسر خود درخواست ویزای تحصیلی استرالیا را می دهد، متفاوت می باشد. عموم مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی به صورت زیر می باشد.

 • مدارک هویتی (پاسپورت)
 • انگیزه نامه
 • رضایت والدین (فرزندان زیر 18 سال)
 • بیمه سلامت
 • مدارک تمکن مالی
 • مدرک زبان
 • مدارک کاری (در صورت وجود)
 • مدرک ازدواج
 • مدرک پذیرش از موسسه آموزشی

تحصیل پزشکی در اسلواکی 2 تحصیل پزشکی در استرالیا

برای دریافت اطلاعات در خصوص نحوه تهیه مدارک و چگونگی ارائه مدارک می توانید مستقیماً با دفاتر ما در سراسر جهان تماس حاصل فرمائید و در مشاوره های آنلاین اختصاصی به صورت جزئی از مدارک و شرایط دریافت ویزا مطلع شوید.

تحصیل پزشکی در استرالیا و کار پس از تحصیل

یکی از مهم ترین دلایل تحصیل و مهاجرت به استرالیا، اقتصاد خوب این کشور می باشد. همینطور می توان گفت یکی دیگر از دلایل انتخاب این کشور نرخ بیکاری آن می باشد. استرالیا برای تحقق اهداف توسعه پایدار، رقابت های اقتصادی و بر خورداری از سطح علمی بالا نیاز فراوانی به نیروی انسانی در مشاغل مختلف دارد که می تواند از طریق بسیاری از متقاضیان و مهاجران به این کشور این نیاز را تامین نماید.

قریب به اتفاق دانشجویانی که جهت تحصیل وارد استرالیا شده اند در نهایت توسط برنامه های مهاجرتی با قصد کسب اقامت در این کشور وارد بازار کار می شوند. رشته های پزشکی در استرالیا جز پر درآمد ترین رشته های دانشگاهی محسوب می شود که معمولا فارغ التحصیلان رشته های پزشکی بعد از تحصیل می توانند جذب بازار کار می شوند.

فارغ التحصیلان رشته پزشکی با هدف کسب اقامت و کار پس از تحصیل می توانند به مدت 18 ماه در خاک این کشور حضور داشته باشند و شانس خود را برای کسب اقامت کاری و اقامت دائم استرالیا بالا ببرند.

برای بررسی دقیق تر وضعیت بازار کار در کشور استرالیا نمودار نرخ بیکاری در این کشور در نمودار زیر نمایش داده شده است. 

تحصیل پزشکی در استرالیا 2 تحصیل پزشکی در استرالیا

ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، حاصل بیش از 15 سال تجربه در امر مهاجرت می باشد که شما را با تمامی روش های مهاجرت به کشورهای برتر دنیا آشنا می سازد و می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
تحصیل پزشکی در استرالیا و نتیجه گیری

تحصیل پزشکی در استرالیا در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. ادامه تحصیل در استرالیا دارای فواید و مزایای بسیار عالی می باشد؛ از مهم ترین مزایای تحصیل در استرالیا داشتن اجازه همراهی خانواده در زمان تحصیل می باشد و متقاضیان به راحتی می توانند همسر و فرزند زیر 18 سال را به همراه داشته باشند. دیگر مزایای آن تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا با رنک جهانی بسیار خوب می باشد که پیش تر به آن اشاره کردیم. همینطور می توان گفت دانشجویان در ضمن تحصیل مجوز کار دارند و در حین تحصیل 20 ساعت در هفته اجازه کار خواهند داشت. دانشجویانی که در استرالیا تحصیل می کند می توانند در زمان فراغت از تحصیل مجوز کار پس از تحصیل به دست آورند که بر اساس این مجوز بتوانند به صورت تمام وقت کار کنند. در نهایت می توان گفت از مزایای تحصیل در استرالیا امکان کار پس از تحصیل در این کشور و کسب اقامت دائم از روش های مهاجرتی می باشد. امیدواریم که در این بخش توانسته باشیم اطلاعاتی ارزنده در اختیار شما متقاضیان گرامی قرار دهیم. در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه تحصیل پزشکی در استرالیا می توانید با مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. همینطور می توانید در پایان این بخش سوالات و ابهامات خود را در زمینه تحصیل پزشکی در استرالیا بیان نموده و پاسخ آن را در کمترین زمان ممکن دریافت نمایید.