تحصیل پزشکی در ارمنستان و بررسی شرایط آن

تحصیل پزشکی در ارمنستان ، امکان اخذ اقامت ارمنستان وشرایط مهاجرت تحصیلی به ارمنستان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. همواره سوالاتی در زمینه تحصیل پزشکی در کشور ارمنستان برای مخاطبین پیش می آید از جمله اینکه هزینه های تحصیل پزشکی در ارمنستان چقدر است؟ تحصیل پزشکی در ارمنستان به چه زبانی امکان پذیر است؟ آیا دانشگاه های ارمنستان مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران هستند؟ در این مقاله سعی بر این است که به  سوالات شما در زمینه تحصیل پزشکی در ارمنستان پاسخ جامع داده شود. همین طور شما می توانید سوالات خود در رابطه با تحصیل پزشکی در ارمنستان با کشور را در پایین  همین مقاله مطرح نمایید تا کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند. شما همچنین می توانید با کارشناسان و مشاوران ما تماس بگیرید تا از مشاوره تلفنی رایگان در زمینه تحصیل پزشکی بهره مند شوید.

 • تحصیل پزشکی در ارمنستان و شرایط عمومی
 • تحصیل پزشکی در ارمنستان و شرایط ورود به رشته پزشکی
 • تحصیل پزشکی در ارمنستان و دانشگاه های پزشکی
 • تحصیل پزشکی در ارمنستان و مدارک لازم برای پذیرش
 • تحصیل پزشکی در ارمنستان و هزینه های تحصیل
 • تحصیل پزشکی در ارمنستان و هزینه های زندگی
 • تحصیل پزشکی در ارمنستان و سایر رشته های علوم پزشکی ،دندانپزشکی،داروسازی،پرستاری
 • تحصیل پزشکی در ارمنستان و دریافت ویزا
 • تحصیل پزشکی در ارمنستان و کار پس از تحصیل
تحصیل پزشکی در ارمنستان تحصیل پزشکی در ارمنستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل پزشکی در ارمنستان و شرایط عمومی

اگر تصمیم به ادامه تحصیل در ارمنستان دارید، بهتر است راجع به کشور ارمنستان اطلاعات کلی داشته باشید. کشور ارمنستان در قفقاز جنوبی واقع شده و پایتخت آن شهر ایروان است. ارمنستان از شما با گرجستان، از جنوب با ایران ،از شرق با آذربایجان و ازغرب با ترکیه هم مرز می باشد. مساحت ارمنستان ۲۹.۸۰۰ کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر ۳،۰۱۸،۸۵۴ نفر جمعیت دارد. دین رسمی این کشور مسیحی ، واحد پول این کشور درام و زبان رسمی ارمنستان ارمنی است. روابط اقتصادی و سیاسی و فرهنگی خوبی بین دولت ایران و ارمنستان برقرار است. مهم ترین منبع درامد ارمنستان گردشگری است که در سال های اخبر رونق بسیاری داشته است. در نمودار زیر کشور ارمنستان به اختصار معرفی شده است:

شرایط عمومی ارمنستان 1 تحصیل پزشکی در ارمنستان

فایل تصویری موسسه ملک پور درباب تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری در خارج از کشور

video تحصیل پزشکی در ارمنستان

فایل صوتی موسسه ملک پور درباب تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری در خارج از کشور

audio تحصیل پزشکی در ارمنستان

تحصیل پزشکی در ارمنستان و شرایط ورود به رشته پزشکی

تحصیل پزشکی در ارمنستان به زبان های روسی، ارمنی و انگلیسی امکان پذیر است. برای ورود به دانشگاه های ارمنستان قبولی در آزمون پزشکی برای متقاضیان ضروری است. معمولا توصیه می شود اگر تصمیم به تحصیل پزشکی در ارمنستان دارید زبان ارمنی را برای ادامه تحصیل خود انتخاب نمایید، چرا که از سال سوم به بعد حتی اگر تحصیل شما به زیان انگلیسی باشد، باید به زبان ارمنی مسلط باشید و دوره کلینیکال شما به زبان ارمنی خواهد بود. دانشگاه های پزشکی در ارمنستان مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران نیستند، بنابراین اگر می خواهید پس از ادامه تحصیل در ایران به عنوان پزشک شناخته شوید ارمنستان انتخاب مناسبی برای شما نمی باشد.

medicine cheap places in europe تحصیل پزشکی در ارمنستان

تحصیل پزشکی در ارمنستان و دانشگاه های پزشکی

به منظور تحصیل پزشکی در ارمنستان، شناخت دانشگاه های پزشکی این کشور لازم به نظر می رسد، چرا که با انتخاب دانشگاه معتبر می توان به آینده شغلی امیدواز بود.  لذا در این بخش به معرفی دو دانشگاه برتر پزشکی در ارمنستان خواهیم پرداخت.

 • دانشگاه ایروان (USMU)

  مهم ترین دانشگاه پزشکی در ارمنستان، دانشگاه ایروان (USMU)است: Yerevan stste medical university

  برای ورود به این دانشگاه باید در آزمون ورودی شرکت نموده و پس از قبولی در آزمون امکان تحصیل پزشکی به ۳ زبان روسی ،ارمنی و انگلیسی وجود دارد. برای این که بتوانید شانس خود را جهت قبولی در آزمون ورودی در آزمون ورودی بالا ببرید، بهتر است که یک دوره یک ساله آماده سازی پزشکی را در کالج این دانشگاه سپری نمایید. داشتن مدرک دیپلم دوازده ساله برای ثبت نام ضروری است. طول دوره پزشکی در این دانشگاه ۶ سال بوده  و هزینه ای در حدود ۴ هزار دلار دارد.

 • دانشگاه سنتی ارمنستان( UTMA)

  دانشگاه سنتی ارمنستان UTMA):university of traditional medicine of armenia) دومین دانشگاه پزشکی ارمنستان محسوب می شود.

  شرایط تحصیل پزشکی در این دانشگاه، نظیر دانشگاه ایروان است و ادامه تحصیل به سه زبان انگلیسی، روسی و ارمنی امکان پذیر است. دانشگاه دوره های کالج یک ساله را جهت آمادگی در آزمون ورودی برگزار می کند و ثبت نام در این دوره ها با مدرک دیپلم دوازده ساله امکان پذیر است.

تحصیل پزشکی در ارمنستان و مدارک لازم برای پذیرش

تحصیل پزشکی در ارمنستان به زبان های روسی ،ارمنی و انگلیسی امکان پذیر می باشد. اما شما برای پذیرش از دوره اماده سازی برای ورود به دانشگاه نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید و می توانید زبان مورد نظر جهت ادامه تحصیل را در ارمنستان آموزش ببینید. مدارک مورد نیاز شما فقط مدرک دیپلم و فارغ التحصیلی از دوره متوسطه است که باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد. ارمنستان برای پذیرش تحصیلی محدودیت سنی ندارد.

medical school تحصیل پزشکی در ارمنستان

ویزای تحصیلی ارمنستان

تحصیل پزشکی در ارمنستان و هزینه های تحصیل

هزینه های تحصیل پزشکی در ارمنستان بسته به دانشگاه متفاوت است. این موضوع که به زبان ارمنی یا روسی تحصیل کنید یا زبان انگلیسی را انتخاب نمایید نیز تاثیر گذار است . اما به طور میانگین می توان گفت هزینه ای تحصیل در زیر شاخه های پزشکی در ارمنستان بین ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار در سال است.

تحصیل پزشکی در ارمنستان و هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در ارمنستان بسته به این که شما در پایتخت باشید و یا در شهرهای دور از پایتخت متفاوت است و همچنین بستگی بسیاری به شیوه زندگی فرد دارد. .هزینه اقامت در خوابگاه های دانشجویی پایین تر از آپارتمان خواهد بود. برای زندگی دانشجویی به طور میانگین می توان گفت هزینه ماهیانه در حدود ۴۰۰ تا ۷۰۰ دلار در ماه خواهد بود. هزینه های خوابگاه های دانشجویی بسته به کیفیت خوابگاه و نوع خدمات آن متفاوت است. معمولا اجاره خوابگاه بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ دلار در ماه خواهد بود. .هزینه کرایه یک آپارتمان یک خوابه ماهیانه در حدود ۳۰۰ تا ۷۰۰ دلار می باشد. هزینه های خورد و خوراک در ارمنستان بسیار پایین است و می توان گفت ماهیانه در حدود ۵۰ تا ۱۰۰ دلار خواهد بود.

هزینه تحصیل و زندگی در ارمنستان

تحصیل پزشکی در ارمنستان و سایر رشته های علوم پزشکی

در ارمنستان امکان تحصیل در رشته های دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری به زبان های انگلیسی، ارمنی و روسی وجود دارد. برای ورود به زیر شاخه های پزشکی باید یک دوره یکساله آماده سازی در کالج های وابسته به دانشگاه پشت سر گذاشته شود. پذیرش و ثبت نام از کالج ها بدون مدرک زبان و تنها با ارائه دیپلم امکان پذیر است. هزینه ای تحصیل دندانپزشکی سالیانه در حدود ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار خواهد بود. هزینه های داروسازی و پرستاری در حدود ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار در هر سال است. طول دوره دندانپزشکی ۵ سال و طول دوره کارشناسی داروسازی و پرستاری ۴ سال خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل دندان پزشکی در ارمنستان به لینک زیر مراجعه نمایید:

تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان

تحصیل پزشکی در ارمنستان و دریافت ویزا

به منظور اخذ ویزای تحصیلی جهت تحصیل پزشکی در ارمنستان، داشتن شرایط و ارائه مدارکی مورد نیاز خواهد بود که ما در این بخش آنها را معرفی خواهیم نمود. مدارک مورد نیازجهت ویزای تحصیلی ارمنستان به شرح زیر است:

 • فرم پر شده درخواست ویزای تحصیلی
 • بیمه نامه مسافرتی
 • رزرو هتل و یا خوابگاه (محل اقامت)
 • اصل پذیرش
 • اصل و ترجمه انگلیسی مدارک دیپلم و ریز نمرات
 • اصل و ترجمه انگلیسی شناسنامه
 • اصل پاسپورت
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • دو قطعه عکس 3.5 در 4.5 بایومتریک
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

تحصیل پزشکی در ارمنستان و کار پس از تحصیل

فارغ التحصیلان پزشکی در ارمنستان پس از اتمام دوره ۶ ساله پزشکی امکان معادل سازی مدرک پزشکی خود در ایران را نخواهند داشت، چرا که دانشگاه های پزشکی مجارستان مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران نخواهد بود. فارغ التحصیلان پزشکی و رشته های مرتبط در ارمنستان اگر می خواهند به عنوان پزشک در این کشور مشغول به کار شوند، باید در خود ارمنستان کاریابی انجام دهند. به دانشجویان پس از فارغ التحصیلی اجازه اقامت یک ساله برای کار داده می شود. اما با توجه به نرخ بیکاری در ارمنستان امکان کاریابی حتی برای پزشکان پایین خواهد بود. بنابراین توصیه می شود قبل از  تحصیل و انتخاب کشور، در ارتباط با مورد تایید بودن و شرایط کار در آن کشور تحقیق و بررسی لازم را انجام دهید.

اقامت پس از تحصیل در ارمنستان

تحصیل پزشکی در ارمنستان و سخن پایانی

تحصیل پزشکی در ارمنستان، امکان اخذ اقامت ارمنستان و هزینه های تحصیل پزشکی در ارمنستان در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت. از آنجا که دانشگاه های ارمنستان مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران نمی باشد قبل از پذیرش و ادامه تحصیل، درباره شانس و فرصت تحصیل خود در کشورها و دانشگاه های معتبر تحقیق و بررسی بفرمایید. پشنهاد ما به شما این است که قبل از هرگونه پرداخت و هزینه در مورد ویزای تحصیلی ارمنستان با مشاوران ما در موسسه حقوقی ملک پور؛ همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین ما بهره مند شوید و همین طور می توانید در خصوص این مقاله سوالات خود را در قسمت انتهایی مقاله مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما عزیزان در زمینه تحصیل در ارمنستان باشند.