تحصیل پزشکی در تاجیکستان

تحصیل پزشکی در تاجیکستان  و شرایط  اخذ پذیرش فوری جهت تحصیل پزشکی در تاجیکستان ۲۰۱۷  ، آیا قصد تحصیل پزشکی در تاجیکستان را دارید ؟ آیا از شرایط تحصیل پزشکی در تاجیکستان اطلاعاتی  دارید ؟ آیا از هزینه های تحصیل پزشکی در تاجیکستان آگاهی دارید ؟ آیا تحصیل پزشکی در تاجیکستان منجر به اخذ اقامت در این کشور خواهد شد ؟ برای اخذ پذیرش پزشکی در تاجیکستان چه مدارکی مورد نیاز میباشد ؟ برای تحصیل پزشکی در تاجیکستان مدرک زبان مورد نیاز می باشد ؟ آیا برای تحصیل پزشکی در تاجیکستان فرد متقاضی اجازه بردن همراه خواهد داشت ؟ تحصیل پزشکی در تاجیکستان چند سال می باشد ؟

ما در این مقاله سعی بر این داریم تا شما را با شرایط تحصیل پزشکی در تاجیکستان آشنا سازیم ، شرایطی از قبیل موارد و نکاتی که میبایست فرد متقاضی این پروسه از آن ها آگاهی داشته باشد ، شرایطی از قبیل هزینه های تحصیل پزشکی در تاجیکستان ، هزینه های زندگی در این کشور ، مدارک مورد نیاز برای پذیرش و ویزا ، زمان شروع ترم ها و موارد کلی در باب این پروسه تحصیلی .

دوشنبه پایتخت تاجیکستان میباشد و دانشگاه علوم پزشکی تاجیکستان در این شهر واقع گردیده است . این دانشکده از سال ۱۹۳۹ تا به الان در رشته پزشکی خدمات ارائه میدهد .

کسانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی کشور تاجیکستان را دارند میتوانند با ورود در روزه های MBBS  یعنی همان پزشکی عمومی مدرک لیسانس پزشکی و لیسانس جراحی را در مدت ۵ سال اخذ نمیایند ، طول مدت این دوره ۵ ساله میباشد .

دوره MBBS  دارای شهریه بسیار مناسبی می باشد ، این دانشگاه برای یک سال شهریه دانشگاه ۳۵۰۰ دلار دریافت میکند . و هزینه ای که به صورت جانبی برای خوابگاه دانشگاه دریافت میکند مبلغ ۵۰۰ دلار می باشد .

در متون زیر در باب شرایط پذیرش از دانشکده MBBS  در تاجیکستان اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد :

قبولی در دروس زیست ، فیزیک ، شیمی با نمره قبولی بالای ۱۲

نمره قبولی در دروس کلی علوم پایه حداقل ۴۰%

سن متقاضیان این دوره میبایست بالای ۱۷ سال باشد

قبولی در دوره ۱۰، ۱۱ و ۱۲ دوره متوسطه

گرفتن ویزای تحصیلی

عکس گذرنامه

سند HRD و سفارت

تحصیل پزشکی یا همان MBBS در کشور تاجیکستان :

تحصیل پزشکی در کشور تاجیکستان بنا به دلایل مختلفی مانند پایین بودن هزینه تحصیل که سال ۳۵۰۰ دلار آمریکا برای یک سال و ۵۰۰ دلار آمریکا برای خوابگاه در یک سال می باشد و این هزینه ها برای مقایسه با کشور هایی از قبیل چک ، تاجیکستان ، لهستان بسیار پایین می باشد ، بر فرض مثال برای تحصیل در کشور چک و تاجیکستان هزینه تحصیل برای یک سال در این کشور ها سالی ۵۵۰۰ یورو در یک سال می باشد . با این حال با پایین بودن هزینه تحصیل در این کشور دانشگاه های پزشکی تاجیکستان شرایط و تجهیزات قوی و پیشرفته ای را در اختیار دانشجویان پزشکی قرار میدهند و دانشجویان میتوانند با تحصیلان بسیار عالی دوره پزشکی خود را به اتمام رسانند .

در متون زیر شما را با برخی شرایط و مواردی که لازم میباشد از آن ها آگاهی داشته باشید آشنا میکنیم

  1. متقاضیانی که برای پزشکی این کشور اقدام مینمایند مدرکی بین المللی از سازمان بهداشت جهانی دریافت خواهند کرد .

۲ . شرایط اخذ پذیرش و گرفتن ویزای این کشورشرایط ساده وراحتی برای فرد متقاضی دارد .

۳ . نکنه مهمی وجود دارد که به دلیل آسان بودن شرایط پذیرش و ویزا و پایین بودن هزینه های تحصیل تعداد صندلی ها محدود می باشد .

  1. به دلیل قرار داد با MCI محصلان این کشور گئاهینامه MCI گواهینامه واجد شرایطی خواهند گرفت .

۵ . هزینه های زندگی و مبالغ اقامتی بسیار پایین می باشد .

۶ . شرایطی در باب اقلیت های مذهبی وجود ندارد و هر فرد میتواند با هر مذهب برای پذیرش در دانشگاه های این کشور اقدام نماید .

۷ . این کشور بزرگترین مرگز آموزش پزشکی می باشد .

گذراندن دوره MBBS

دانشکده های پزشکی در کشور تاجیکستان دارای تعداد بالاب تخت بیمارستان به صورت بسیتر مجهز می باشد ، گفته میشود در برخی از دانشگا های پزشکی این کشور ۱۲۰۰ تخت وجود دارد که این امکان را فراهم میسازد تا دانشجویان فعالیت های پزشکی خود را بسیار قوی تر ادامه دهند .

لازم به ذکر می باشد که در باب مورد تایید بودن مدرک پزشکی این کشور ، مدرک تحصیل این کشور مورد تایید ایران نمیباشد و کشور هایی از قبیل اتریش آلمان و فرانسه نیز مدرک تحصیلی این کشور را قبول ندارند .

زبان تدریس در این کشور به زبان روسی ، تاجیکی و فارسی می باشد البته دانشگاه های بین المللی نیز وجود دارد که این دوره را به زبان انگلیسی ارائه دهد . شرایطی در باب اخذ بورس تحصیلی نیز وجود دارد که میتوان با درخواست از دانشگاه مورد نظر از این بورس بهره مند شد .

در متون زیر اسامی برخی از دانشگاه های پزشکی این کشور را نام برده و توضیحی مختصر در مورد شرایط آن خواهیم داد :

دانشگاه ملی تاجیک ، دانشگاه اسلواکی روس ، دانشگاه پزشکی دولتی تاجیک

 

دانشگاه ملی تاجیک یکی از بهترین دانشگاه های این کشور میباشد که در پایتخت این کشور تاسیس شده است ، تاریخ تاسیس این دانشگاه سال ۱۹۴۷ می باشد ، دانشگاه اسلواکی روس نیز جز دانشگاه های خوب این کشور می باشد که در پایتخت این کشور واقع گردیده و در سال ۱۹۹۶ تاسیس گردیده است ، داشنگاه پزشکی دولتی تاجیک در سال ۱۹۳۹ در دوشنبه پایتخت این کشور واقع گردیده است این دانشگاه رشته های مختلفی را در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس برای دانشجویان ارائه میدهد .

اگر که اطلاعات متون بالا در باب تحصیل پزشکی در تاجیکستان برای شما مکفی نبوده است می توانید با تماس با موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران از اطلاعات تلفنی به صورت رایگان بهره مند شوید و اطلاعات کاملی در باب مهاجرت تحصیلی از طریق اخذ پذیرش پزشکی در کشور تاجیکستان بهره مند شوید .