تحصیل پزشکی در آذربایجان

تحصیل پزشکی در آذربایجان  و قوانین جدید تحصیل پزشکی در آذربایجان  ۲۰۱۷ ، مدارک مورد نیاز تحصیل پزشکی در آذربایجان  ، هزینه های تحصیل پزشکی در آذربایجان  ، را در این مقاله میخوانید ، موسسه حقوقی ملک پور در تلاش است تا به شما خوانندگان همیشگی مطالبی را در باب تحصیل پزشکی در آذربایجان ارائه نماید همچنین شما خوانندگان فهیم را با شرایط تحصیل پزشکی در آذربایجان آشنا نماید. چه شرایطی برای تحصیل پزشکی در آذربایجان وجود دارد؟ آیا با اتمام تحصیل پزشکی در آذربایجان امکان مهاجرت به کشور دیگر وجود خواهد داشت؟ چه مدارکی برای تحصیل پزشکی در آذربایجان لازم است؟

امروزه و با توجه به نزدیکی آذربایجان به ایران و همچنین پر طرفدار بودن رشته پزشکی بسیاری از افراد از اقصی نقاط خواهان تحصیل پزشکی در آذربایجان هستند که شاید یکی از دلایل پر طرفدار بودن تحصیل پزشکی در آذربایجان نزدیکی به ایران و مناسب بودن هزینه های تحصیل باشد. در حال حاضر تحصیل پزشکی در آذربایجان مورد استقبال بسیاری از افراد قرار دارد و اشخاصی که در آذربایجان به تحصیل پزشکی می پردازند برای ادامه تحصیلات و همچنین تکمیل تحصیلات خود این امکان را دارند که به کشورهای دیگر مهاجرت نمایند.

 

شرایط تحصیل پزشکی در آذربایجان:

درحال حاضر آذربایجان جز کشورهایی است که دارای موسسات و دانشگاههای برتر در زمینه علوم پزشکی می باشد. با توجه به رشد و گسترش این رشته در تمامی کشورها و با توجه به اینکه بسیاری از افراد آذربایجان را برای تحصیل پزشکی انتخاب می نمایند در حدود ۸۰۰۰ دانشجو در دانشگاههای آذربایجان به تحصیل پزشکی مشغول هستند.

اگر قصد تحصیل پزشکی در آذربایجان را دارید بهتر است بدانید که این امکان برای شما وجود دارد که علاوه بر تحصیل به زبان ترکی آذربایجانی و همچنین تحصیل به زبان روسی امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز خواهید داشت همچنین اشخاصی که دارای مدرک زبان نیستند می توانند با گذراندن یک دوره زبان در آذربایجان وارد مقاطع تحصیلی خود شوند.

اخذ مدرک MBBS آذربایجان:

MBBS در واقع یک نوع برنامه درسی خاص می باشد که در دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان ارائه می شود این برنامه درسی در واقع دانشجویانی را که قصد دارند در آزمون USMLE شرکت نمایند آماده و راهنمایی می کند

دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان یکی از برترین دانشگاهها در رشته پزشکی می باشد همچنین این دانشگاه متقاضیان بسیاری از سر تا سر دنیا دارد.

نکته مهمی و قابل توجهی که در مورد دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان وجود دارد این است که این دانشگاه دارای بیمارستانی متصل به خود است که دانشجویان می توانند در این بیمارستان مشغول به کار شوند همچنین  این امکان برای دانشجویان پزشکی این دانشگاه وجود دارد که دوران تز خود را نیز در این دانشگاه بگذرانند.

دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان دارای یک برنامه ۶ ساله به نام MD می باشد که دانشجویان می توانند با گذراندن این دوره خود را برای ورود به آزمون USMLE ایالات متحده آمریکا آماده نمایند.

برنامه MD یک برنامه آماده سازی می باشد که این برنامه دانشجویان را به زبان روسی و همچنین به زبان انگلیسی آشنا می نمایند. نکته بسیار مهم و مورد توجهی که در مورد این آزمون وجود دارد این است که اگر دانشجویان زود تر موعد مقرر دوره MD خود را به اتمام برسانند شانس ورود به دوره CS USMLE را خواهند داشت که در این صورت و با گذراندن یک دوره کار آموزی در آمریکا می توانند اخذ اقامت آمریکا را برای خود رقم بزنند.

هزینه MBBS در رشته پزشکی در آذربایجان:

مبلغ شهریه: از سال اول تا سال ششم در هر سال در حدود ۴۸۰۰۰۰ $ می باشد.

هزینه اقامت: از سال اول تا سال ششم و در هر سال در حدود ۷۰۰۰۰ $ می باشد.

هزینه زندگی: از سال اول تا سال ششم و در هر سال در حدود ۵۰۰۰۰ $ می باشد.

اسامی دانشگاههای معتبر در رشته پزشکی در آذربایجان:

۱: آکادمی دولتی نفت شناسی در آذربایجان

۲: دانشگاه باکو

۳: دانشگاه خزر

۴: دانشگاه قفقاز

۵: دانشگاه فنی آذربایجان

۶: دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان

۷: آکادمی ملی علوم آذربایجان

در حال حاضر این دانشگاهها جز دانشگاههای برتر و مورد قبول اکثر کشورها می باشد و افرادی که متقاضی تحصیل پزشکی در آذربایجان هستند می توانند در یکی از این دانشگاهها به تحصیل بپردازند.

هزینه زندگی در آذربایجان:

در مورد هزینه زندگی در آذربایجان باید اینگونه بیان نماییم که دانشجویان این امکان را دارند که در هنگام تحصیل از خوابگاههای دانشجویی استفاده نمایند تا بتوانند هزینه های زندگی خود را به حداقل برسانند اما در کل جمهوری آذربایجان کشوری است که از هزینه  زندگی بالایی برخوردار نمی باشد اگر دانشجویان قصد اقامت در خوابگاه را دارند باید بدانند که هزینه خوابگاه بیشتر از ۲۰۰ دلار در ماه نخواهد بود همچنین اگر قصد اقامت در منزل شخصی را دارند هزینه اجاره منزل در حدود ۲۰۰ تا ۵۰۰ دلار در ماه خواهد بود.

نکته بسیار مهمی که لازم است در اینجا به آن اشاره شود این است که دانشجویانی که در آذربایجان مشغول تحصیل هستند امکان کار در حین تحصیل را نیز خواهند داشت که این اجازه کار در حدود ۱۰ تا ۲۰ ساعت در هفته می باشد اما نکته مهمتر آن است که با کار پارت تایم در آذربایجان تمامی هزینه های فرد متقاضی تامین نخواهد شد اما می توانند تا حدودی هزینه های خود را نیز ساپورت نمایند که در این صورت به مبلغی کمتر احتیاج خواهند داشت.

در نهایت در مورد تحصیل پزشکی در آذربایجان باید اینگونه عنوان نماییم که هر ساله بر تعداد افرادی که متقاضی تحصیل پزشکی در آذربایجان هستند رو به افزایش است و مهمترین دلایل آن می تواند نزدیکی به ایران و مناسب بودن هزینه تحصیل و زندگی در آذربایجان باشد که باعث شده دانشجویان بسیاری برای ادامه تحصیل کشور آذربایجان را در نظر داشته باشند همچنین از مهمترین نکاتی که در مورد تحصیل پزشکی در آذربایجان وجود دارد این است که علاوه بر اینکه جمهوری آذربایجان از هزینه تحصیل و زندگی مناسبی برخوردار است دارای دانشگاههای بسیار عالی از نظر آموزش نیز هستند که همین موضوع باعث شده بر تعداد متقاضیان تحصیل پزشکی در آذربایجان افزوده شود.

برای دریافت اطلاعات جامع و کاملتر در مورد تحصیل پزشکی در آذربایجان می توانید به سایت موسسه حقوقی ملک پور مراجعه نمایید و یا با مشاورین برجسته موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و اطلاعات لازم در مورد تحصیل پزشکی در آذربایجان را بدست آورید.

Rating: 5
8 پاسخ
 1. جواد گفته:

  سلام ببخشید رشته پزشکی بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه های آذربایجان ، اجازه کار در آذربایجان داره؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. در صورتی که دانشگاه محل تحصیل شما مورد تایید وزارت علوم آذربایجان باشد در صورت دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمای آذربایجانی می توانید درخواست ویزای کار آذربایجان را داشته باشید.

   پاسخ
 2. Hamdam گفته:

  سلام آقاى ملك پور من معدل ديپلمم ١٩/٨٣ هست .و ٢١ساله هستم .اگه امسال بتونم تو دانشگاه هاي معتبر ايران مثل تهران يا شهيد بهشتي و .. پيرا پزشكي قبول شم ، با توجه به معدلم و با توجه به دانشگاهي كه در ايران احتمالا خواهم رفت، آيا شرايط بورس تحصيلي براي من ايجاد ميشه؟ممنون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 3. mie editor2 گفته:

  با سلام. باید به طور دقیق شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد اما اخذ پذیرش باکو با توجه به شرایط فعلی شما امکان پذیر است. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 4. mie editor2 گفته:

  سلام آقای ملک پور من میخوام برای پزشکی باکو اقدام کنم جایی خوندم که نوشته بود معدل دیپلم بالای ١٧ نیازه ، من معدل دیپلمم ١۶.۶٨ هست یعنی برای دوره ی حاضرلیق یا همون کالج بهم پذیرش نمیدن ؟ ٢٧ سالمه و آیلتس هم فکر میکنم نمره ۶ بیارم .

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.