تحصیل در اسلواکی

 • تحصیل در اسلواکی و شرایط عمومی
 • تحصیل در اسلواکی در مدارس
 • تحصیل در اسلواکی در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در اسلواکی در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در اسلواکی در مقطع دکترا
 • تحصیل در اسلواکی به همراه بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در اسلواکی و هزینه های تحصیل و زندگی در اسلواکی
 • تحصیل در اسلواکی و کار دانشجویی
 • تحصیل در اسلواکی و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در اسلواکی و معرفی دانشگاه های برتر اسلواکی
 • تحصیل در اسلواکی و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی
 • تحصیل در اسلواکی و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در اسلواکی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
تحصیل در اسلواکی تحصیل و زندگی در اسلواکی

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل در اسلواکی و مقدمه ای بر آن

تحصیل در اسلواکی و اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی و دریافت اقامت و تابعیت و مهاجرت از طریق آن در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. تحصیل در اسلواکی طبق قوانین بین المللی چه شرایطی دارد؟ تحصیل در اسلواکی در مقاطع مختلف به چه صورتی می باشد؟ در مقاله حاضر به صورت ساده و خلاصه، مهم ترین و اصلی ترین نکات را در این خصوص برای شما عزیزان مطرح می نماییم.

امید است مقاله ذیل که برای اطلاعات و آگاهی بیشتر و پاسخگویی به سوالات ذهنی شما عزیزان پیرامون بحث تحصیل در اسلواکی به نگارش در آمده است، مقبول پسند واقع شود و تمام سوالات شما متقاضیان مهاجرت به اسلواکی پاسخ دهد . همچنین در صورت نیاز، قبل از هر اقدامی برای مهاجرت می توانید با وکلای معتبر و مشاوران حقوق بین الملل در این زمینه مشورت نمایید. شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای (MIE) در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره تخصصی تلفتی رایگان بهره مند شوید.

فایل تصویری موسسه ملک پور درباب تحصیل در اسلواکی

video تحصیل و زندگی در اسلواکی

تحصیل در اسلواکی و شرایط عمومی

تحصیل در اسلواکی یکی از مقاصد مناسب برای دانشجویان می باشد. از جمله مزایای آن به صرفه بودن سطح مخارج زندگی است. این کشور جزو کشورهای حوزه شنگن می باشد و به این لحاظ دانشجویان از نظر رفت و آمد به دیگر کشورهای حوزه شنگن مشکلی نخواهند داشت. هزینه های تحصیل در اسلواکی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی مناسب بوده و تحصیلات در این کشور از طریق دانشگاه و حتی از طریق دوره های زبان نیز امکان پذیر می باشد. کیفیت مناسب سطح آموزش در این کشور  باعث شده تا این کشور مقصد جالبی برای تحصیل دانشجویان به شمار آید.

جمهوری اسلواکی، کشوری محصور به خشکی است که در اروپای مرکزی واقع شده است. مساحت آن 49.037.20 کیلومتر مربع بوده و جمعیتی بالغ بر 5.4 میلیون نفر را داراست. پایتخت این کشور براتیسلا و زبان مردم آن اسلواکی است که یک زبان هند و اروپایی و از خانواده زبان های اسلاوی است. واحد پول این کشور نیز یورو می باشد.

تحصیل در اسلواکی دارای شرایطی می باشد که در این بند به آنها می پردازیم. زبان آموزش و پرورش و تحصیل در این کشور عموما اسلواکیایی است، اما در مقاطع عالی برنامه های آموزشی به زبان های دیگر که بیشتر زبان انگلیسی و گاها به زبان های مجارستانی، فرانسوی، آلمانی و روسی است، ارائه می گردد. نکته قابل توجه این است که تحصیل در اسلواکی به زبان اسلواکی رایگان است. توضیح اینکه دانش آموزان و دانشجویانی که در اسلواکی بصورت تمام وقت به زبان اسلواکی تحصیل می نمایند، هزینه تحصیل پرداخت نمی کنند. دانشجویان خارجی می توانند زبان اسلواکی را در دانشگاه ها و مدارس زبان دولتی و خصوصی آموزش ببینند. دانش آموزان و دانشجویانی که در یکی از زبان های خارجی ( غیر از زبان اسلواکی ) تحصیل می نمایند، باید هزینه تحصیل پرداخت کنند و هزینه دانشگاه ها با هم متفاوت است.

تحصیل در اسلواکی در مدارس

تحصیل در اسلواکی در مدارس این کشور شامل سطوح مختلفی است:

 • مهدکودک یا پیش دبستانی از 3 تا 6 سال
 • مدارس ابتدایی از 6 تا 15 سال
 • مدارس متوسطه یا دبیرستان از 15 تا 19 سال
 • دانشگاه ها از 19 سال

بطور کلی مدارس اسلواکی دارای انواع مختلفی است:

 • مدارس دولتی
 • مدارس خصوصی
 • مدارس متعلق به کلیسا

تحصیل در اسلواکی از کودکستان آغاز می شود و از سن 3 سالگی تا 6 سالگی است، اما اجباری نیست. کودکان در این مقطع نقاشی، آواز خواندن، رنگ ها و اعداد و … را یاد می گیرند و در پیش دبستانی و سال قبل از دبستان اعداد، ماه های سال و روزهای هفته را آموزش می گیرند.

اکثر مدارس برای تحصیل در اسلواکی متعلق به دولت هستند، اگرچه که مدارس خصوصی و مدارس متعلق به کلیسا هم در این کشور وجود دارند. دانش آموزان پنج روز در هفته از دوشنبه تا جمعه به مدرسه می روند. تعطیلات تابستانی در مدارس ابتدایی و متوسطه از اول جولای تا سی و یک آگوست می باشد. همچنین تعطیلاتی برای کریسمس و عید پاک و تعطیلات ملی وجود دارد. آموزش ابتدایی در اسلواکی 9 سال طول می کشد و اجباری است و این مقطع از 6 سالگی تا 15 سال است. تحصیل در مقطع دبستان و دبیرستان شامل دو ترم در سال است.

دانش آموزان در مقطع ابتدایی معمولا بین 4 تا 6 کلاس در روز بسته به سال تحصیلی و نوع مدرسه دارند. دانش آموزان مقطع متوسطه معمولا  بین 5 تا 8 کلاس در روز دارند که 45 دقیقه زمان می برد و بین آنها 5 تا 10 دقیقه فاصله است. یک آنتراک طولانی تر هم برای صرف میان وعده وجود دارد که به آن Big Break می گویند.اکثر کتاب های درسی و موارد آموزشی بصورت رایگان است. نمرات در مدارس اسلواکی از 1 تا 5 است و 1 بهترین نمره است و گزارش مدرسه در انتهای هر ترم اعطا می گردد. علاوه بر این مدارس، مدارس بعد از ظهر برای موسیقی و نقاشی نیز وجود دارند.

تحصیل در کالج زبان ICAN

تحصیل در اسلواکی در مقطع کارشناسی

تحصیل در اسلواکی در مقطع کارشناسی معمولا بین 3 تا 5 سال به طول می انجامد. دانش آموزان در مدرسه دوره های بسیاری را برای آمادگی برای تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها و فرصت های شغلی می گذرانند و در این مقطع مطالعات خود را بطور تفصیلی روی علایق خود و یک موضوع خاص می گذرانند. دانشگاه های سطح عالی در اسلواکی به سه صورت عمومی، دولتی و خصوصی می باشند. دانشگاه های عمومی اصلی ترین دانشگاه ها هستند که توسط دولت تاسیس و تامین می شوند. دانشگاه های دولتی شامل دانشگاه های نظامی، پزشکی و پلیس هستند. دانشگاه های خصوصی آموزش عالی بسیار نادر هستند که توسط موسسات غیر دولتی تاسیس و تامین می شوند. دوره های زبان اسلواکی نیز توسط دانشگاه ها برگزار می شوند.

الزام اصلی برای ورود به مقطع کارشناسی، اتمام تحصیلات در مقطع دبیرستان و قبولی در آزمون Maturita ( امتحان فارغ التحصیلی دبیرستان ) می باشد. تحصیل در دانشگاه های دولتی برای دانشجویان بین المللی و کشورهای عضو اتحادیه اروپا رایگان است ولی برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا 2000 تا 5000 یورو هزینه دارد.

تحصیل در اسلواکی در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در اسلواکی در مقطع کارشناسی ارشد معمولا بین یک تا دو سال به طول می انجامد. تحصیل در این مقطع شامل سمینارها، سخنرانی ها، پروژه ها و آموزش های عملی و … می باشند. بهترین دانشگاه های آن در براتیسلاوا می باشند. شهریه ها به زبان انگلیسی بین 3000 تا 5000 یورو در سال متغیر است. اکثر فوق لیسانس ها به زبان انگلیسی و دو ساله است و عموما نیاز به آیلتس 6.5 دارد. برای مثال دانشگاه براتیسلاوا هفت دانشکده دارد که رشته های حقوق، اقتصاد، مهندسی پزشکی و … را ارائه می دهد. شرط اصلی برای ورود به این مقطع اتمام دوره کارشناسی می باشد.

تحصیل در اسلواکی در مقطع دکترا

تحصیل در اسلواکی در مقطع دکترا نیازمند داشتن سوپروایزر بوده و معمولا پس از تکمیل یک تحقیق گسترده در یک حوزه مشخص انجام می گردد و این برنامه با تکمیل پایان نامه تکمیل می گردد. ممکن است به دانجو دی حین تحصیل مقداری حقوق نیز پرداخت شود. پایان نامه ها معمولا باید در حضور هیئت کارشناسان از آنها دفاع گردد و تنها پس از این دفاع است که درجه دکترا به شخص اعطا می گردد. مقطع دکترا معمولا حداقل 3 تا 4 سال طول می کشد و بستگی به رشته و دانشگاه و خود شخص دارد. دانشگاه ها و برنامه های بسیاری برنامه های دکترای عالی بین المللی را در سطح بین الملل ارائه می دهند. برنامه های دکترا در این کشور در حرفه های بهداشت، روانشناسی، مهندسی، آموزش، علوم زیستی و علوم زیست پزشکی و … می باشند.

تحصیل در اسلواکی به همراه بورس تحصیلی

تحصیل در اسلواکی همراه با بورس تحصیلی نیز امکان دارد. جهت دریافت بورس تحصیلی شخص نیاز به رزومه تحصیلی قوی و نمرات بسیار عالی دارد تا بتواند بورس تحصیلی دریافت کند. بورس تحصیلی معمولاً رقابتی می باشد و اشخاص جهت دریافت این بورسیه ها باید با دانشجویان دیگر نیز رقابت کنند. برخی بورسیه های تحصیلی که در اسلواکی ارائه میشود به شرح زیر است:

 • بورس های دولتی اسلواکی

 • بورس های وزارت آموزش اسلواکی

 • برنامه های بورس ملی

 • بورس های برنامه اسلوونسکو 21

 • بورس های دوجانبه

 • بورس های چند جانبه

بورسیه تحصیلی در اسلواکی

تحصیل در اسلواکی و هزینه های تحصیل و زندگی در اسلواکی

تحصیل در اسلواکی به زبان اسلواکی رایگان است. اما تحصیل به زبان های خارجی غیر از اسلواکی که بیشتر به زبان انگلیسی می باشد، مستلزم هزینه و پرداخت شهریه است که این شهریه نسبت به دانشگاه و رشته تحصیلی متغیر بوده و هزینه آن از 490 یورو تا 12.200 یورو برای یک سال تحصیلی می باشد.

بطور کلی هزینه زندگی در اسلواکی نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر است و حدود 500 تا 700 یورو در ماه است. در جدول زیر نمونه ای از هزینه های زندگی که برای تحصیل در اسلواکی لازم است نشان داده شده است:

یک وعده غذایی در رستوران های ارزان قیمت 5.00 €
غذا برای دو نفر در یک رستوران متوسط 22.00 €
Mc Meal در McDonalds یا یک غذای کمبو 5.00 €
بطری 0.33% آب معدنی 1.50 €
کاپوچینو بطور منظم 1.62 €
بطری 0.33% کوکا/پپسی 1.22 €
یک لیتر شیر 0.71 €
یک قرص نان سفید تازه 500 gr 0.87 €
یک کیلو برنج سفید 1.12 €
12 عدد تخم مرغ 1.84 €
یک کیلو پنیر محلی 7.22 €
یک کیلو سینه مرغ بدون پوست و بدون استخوان 4.91 €
یک کیلو گوشت گوساله 7.81 €
یک کیلو سیب 1.44 €
یک کیلو موز 1.41 €
یک کیلو پرتقال 1.43 €
یک کیلو گوجه فرنگی 1.77 €
یک کیلو سیب زمینی 0.81 €
یک کیلو پیاز 0.70 €
کاهو ( یک سر ) 0.94 €
بطری آب 1.5 لیتری 0.61 €
بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی 0.70 €
رفت و آمد معمول ماهانه 26.00 €
تاکسی 1 کیلومتر ( تعرفه عادی ) 0.80 €
تاکسی 1 ساعت انتظار ( تعرفه عادی ) 15.00 €
یک لیتر بنزین 1.34 €
هزینه یک روز کامل مهدکودک برای یک ماه 359.17 €
مدرسه ابتدایی بین المللی سالانه برای یک کودک 8,165.22 €
اینترنت 60 mbps یا بیشتر 16.07 €

 

هزینه های تحصیل و زندگی در اسلواکی

تحصیل در اسلواکی و کار دانشجویی

تحصیل در اسلواکی توسط دولت این کشور مورد حمایت قرار گرفته است. به این منظور تمهیداتی توسط دولت اسلواکی صورت گرفته است تا دانشجویان بتوانند با آسودگی و راحتی خیال به تحصیل در این کشور بپردازند. یکی از اقداماتی که به این منظور صورت گرفته است، فراهم کردن فرصت اشتغال و کار ضمن تحصیل برای دانشجویان است. حتی بسیاری از دانشگاه ها دوره هایی را برای کارورزی دانشجویان برگزار می نمایند. اما باید توجه داشت که کار کردن نباید بطور منظم و تمام وقت باشد و باعث به هم خوردن تمرکز دانشجویان از درس خواندن شود، بلکه باید وی را برای ورود به بازار کار نیز آماده نماید. به همین منظور قوانینی برای میزان ساعات کاری دانشحویان وجود دارد که برای دوره کارشناسی 20 ساعت در هفته و برای دوره کارشناسی ارشد 30 ساعت در هفته و برای دوره دکتری 40 ساعت در هفته مجاز شمرده شده است مگر اینکه دانشجویان برای فرصت های مطالعاتی خود مشغول به کار شوند.

کار ضمن تحصیل در اسلواکی

تحصیل در اسلواکی و بررسی ویزای همراه

تحصیل در اسلواکی برای اشخاصی که متاهل می باشند، مساله بسیار مهمی است چراکه برای افراد متاهل حضور همسر و فرزندان و مدت زمان لازم برای الحاق همراه، امر حائز اهمیتی است. تحصیل در اسلواکی همانند بسیاری از کشورهای دنیا ویزای همراه هم دارد. زمان لازم برای الحاق همراه شخص دانشجو 3 ماه است.

افرادی که واجد شرایط برای الحاق همراه در اسلواکی می باشند عبارتند از:

 • عضو خانواده شخص مهاجر که محل اقامت دائمی یا موقت داشته باشد

 • اقوام نسبی در خط مستقیم برای پناهندگان کمتر از 18 سال تمام

اعضای خانواده که شامل اعضای زیر می باشند:

 • همسران در صورتیکه به سن هجده سال تمام رسیده باشند.
 • فرزندان زیر 18 سال شخص مهاجر.
 • فرزندان بالای 18 سال شخص مهاجر که توانایی مراقبت از خودشان را به دلایل نامطلوب سلامتی نداشته باشند.
 • والدین شخص مهاجر که فاقد حمایت لازم و فاقد پشتیبان مناسب در کشور مبدا بوده و به مراقبت نیاز داشته باشند.

تحصیل در اسلواکی و معرفی دانشگاه های برتر اسلواکی

تحصیل در اسلواکی در دانشگاه های بهتر که دارای رنکینگ جهانی بالاتری باشند، باعث می شود شانس بیشتری برای کاریابی دانشجویان پس از تحصیل در اسلواکی وجود داشته باشد. اکثر دانشگاه های اسلواکی مورد تایید ایران نمی باشند، به همین منظور دانشجویانی که قصد دارند پس از اتمام تحصیلات خود در اسلواکی به ایران برگردند، باید این نکته را مدنظر قرار دهند که دانشگاهی را برای تحصیل انتخاب نمایند که پس از بازگشت به ایران مدارک آن مورد تایید بوده و دچار مشکل نشوند. در حال حاضر تنها دانشگاه مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران Slovak University of Technology in Bratislava می باشد. همچنین دانشگاه Comenius University in Bratislava تنها دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت می باشد.

در جدول زیر لیست دانشگاه های کشور اسلواکی به ترتیب رنکینگ جهانی آنها نمایش داده شده است:

شماره نام دانشگاه رتبه جهانی
1 Comenius University in Bratislava / Univerzita Komenského v Bratislave 715
2
Technical University of Košice / Technická univerzita v Košiciach
1186
3 Slovak University of Technology in Bratislava / Slovenská technická univerzita v Bratislave 1220
4 Pavol Jozef Šafárik University in Košice / Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach 1564
5 University of Žilina / Žilinská univerzita v Žiline 1756
6 Slovak University of Agriculture in Nitra / Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre 2273
7
University of Constantinus the Philosopher in Nitra / Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
2544
8 Matej Bel University in Banská Bystrica / Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici 2699
9 Technical University in Zvolen / Technická univerzita vo Zvolene 2935
10 Slovak Medical University in Bratislava / Slovenská zdravotnícka univerzita v Bratislave 3234
11 University of Economics in Bratislava / Ekonomická univerzita v Bratislave 3335
12 University of Trnava / Trnavská univerzita v Trnave 3342
13
University of Prešov / Prešovská univerzita v Prešove
3450
14 University of St Cyril and Methodius of Trnava / Univerzita sv Cyrila a Metoda 3506
15
Catholic University in Ružomberok / Katolícka univerzita v Ružomberku
3838
16 University of Veterinary Medicine and Pharmacy in Košice / Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach 4149
17 Alexander Dubček University of Trenčín in Trenčín / Trencianska univerzita Alexandra Dubceka v Trencíne 4564
18 Pan European University (Bratislava School of Law) / Paneurópska vysoká škola 5125
19
Academy of Fine Arts and Design Bratislava / Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave
11226
20 Academy of Performing Arts in Bratislava / Vysoká škola múzických umení 11478
21 College of Management in Trenčín / Vysoká škola manažmentu City University of Seattle 11755
22
College of Public Administration Economics and Management / Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave
11989
23
St Elizabeth College of Health and Social Work in Bratislava / Vysoká škola zdravotnícka a sociálnej práce sv Alžbety v Bratislave
12188
24
General Milan Rastislav Štefánik Armed Forces Academy in Liptovský Mikuláš / Akadémia ozbrojených síl gen M R Štefánika v Liptovskom Mikuláši
12754
25 Academy of Arts in Banská Bystrica / Akadémia umení v Banskej Bystrici 12985
26 J Selye University / Univerzita J Selyeho / Selye János Egyetem 13339
27 Security Management College in Košice / Vysoká škola bezpečnostného manažérstva v Košiciach 13888
28
Bratislava International School of Liberal Arts / Bratislavská medzinárodná škola liberálnych štúdií
14018
29
International Business College ISM Slovakia in Prešov / Vysoká škola medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove
14974
30
Police Academy in Bratislava / Akadémia policajného zboru v Bratislave
15788
31 Central European College in Skalica / Stredoeurópska vysoká škola v Skalici 15943
32 Vysoká škola Danubius (Vysoká škola v Sládkovičove) 17071
33 DTI University 18764
34 College of International and Public Relations Prague / Vysoká škola medzinárodných a verejných vzťahov Praha 19422
35 Vysoká škola Hochschule Fresenius 22122
36 Academia Medica Bratislava / Akadémia médií 22165

شرایط تحصیل در دانشگاه فناوری براتیسلاوای اسلواکی (STU)

تحصیل در اسلواکی و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی

تحصیل در اسلواکی توسط دانشجویان بین المللی مستلزم دریافت ویزای تحصیلی بعنوان ویزای ملی یا ویزای بلندمدت تایپ D می باشد. این ویزا به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد که در اسلواکی به مدت 90 روز در طول 6 ماه اقامت داشته باشند. اقامت بیشتر از 90 روز مستلزم دریافت مجوز اقامت residence permit می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی عبارتند از:

 • فرم درخواست ویزا که باید به طور کامل پر شده و تکمیل شود

 • عکس های اخیر شخص در اندازه گذرنامه که تمام چهره مشخص و با پیش زمینه روشن باشد

 • گذرنامه معتبر با حداقل دو صفحه خالی

 • کپی اطلاعات پاسپورت

  صفحه ای که عکس شخص در آن است

 • کپی ویزاهای قبلی

  اگر وجود داشته باشند

 • نامه ای با هدف بازدید و برنامه سفر اسلواکی

 • برنامه سفر و تاریخ و مشخصات پرواز

 • بیمه درمانی با پوشش درمانی بین المللی

 • مدارک مالی کافی و اطهارات بانکی

  تمکن مالی

 • پرداخت وجه ویزا

  60 یورو

 • سایر مدارک مورد نیاز بر حسب درخواست سفارت

تحصیل در اسلواکی و موقعیت کار پس از تحصیل

تحصیل در اسلواکی در دانشگاه های برتر آن باعث می شود تا کارفرمایان در این کشور تمایل بیشتری برای همکاری با فارغ التحصیلان این دانشگاه ها داشته باشند، چه اینکه بسیاری از این دانشگاه ها افراد را برای ورود به بازار کار و ایجاد آینده شغلی مناسب آماده می نمایند. بطور کلی موقعیت های شغلی در براتیسلاوا بسیار مناسب تر از سایر مناطق می باشد.

کارفرمایان برای استخدام نیروهای خارجی نیاز است تا 3 ماه در خود اسلواکی و 3 ماه هم در کل اتحادیه اروپا برای شغل مورد نظر آگهی نمایند و شخص اسلواکی و یا اروپایی برای آن شغل پیدا نشود تا بتوانند از نیروهای خارجی استخدام نمایند. تحصیل در اسلواکی این موقعیت را برای فرد فراهم می نماید تا بتواند در فرصت مناسب برای یافتن کار مناسب اقدام نماید. یکی از قوانین کشورهای حوزه شنگن حرکت آزاد نیروی کار است بطوری که افراد می توانند در کل کشورهای عضو اتحادیه اروپا آزادانه دنبال کار بگردند. نکته دیگر اینکه طبق قوانین اسلواکی کارفرمایان برای استخدام نیروهای خارجی باید با آنها قرارداد 12 ماهه منعقد نمایند.

تحصیل در اسلواکی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

تحصیل در اسلواکی و بطور کلی تحصیل در کشورهای اروپایی منجر به اخذ اقامت دائم و پاسپورت نمی شود. این کار کردن در این کشورها و به تبع آن پرداخت مالیات است که باعث می شود شخص متقاضی بتواند اقامت دائم و پس از آن پاسپورت بگیرد. افراد می توانند بعد از تحصیل در اسلواکی ، ویزای تحصیلی خود را در خاک این کشور تبدیل به ویزای کاری نمایند. همچنین لازم به ذکر است که با اخذ ویزای کاری در اسلواکی، اشخاص می توانند در سایر کشورهای عضو شنگن نیز دنبال کار بگردند. این قانون در کل کشورهای عضو شنگن حکم فرماست و بر پایه روابط کاری آزاد می باشد. همچنین برای یافتن کار در کل کشورهای عضو اتحادیه اروپا که اسلواکی نیز جزو آن است، این قانون وجود دارد که باید 3 ماه در کشور اسلواکی و 3 ماه هم در کل اتحادیه اروپا آگهی شده و برای آن شغل نه تنها شخص تبعه اسلواکی بلکه در کل اتحادیه اروپا نیز شخص مناسبی یافت نشود تا بنوانند از اشخاص خارجی استخدام نمایند.

تحصیل در اسلواکی و سخن پایانی

تحصیل در اسلواکی به دلیل پایین بودن هزینه ها در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه است. همچنین دانشگاه های مناسب و معتبر به منظور تحصیل در اسلواکی باعث شده تا سالانه شمار زیادی از دانشجویان قصد ادامه تحصیل در این کشور را داشته باشند. هزینه های تحصیل و دانشگاه ها در این کشور پایین است و تقریبا رایگان محسوب می شود. اما وقت های سفارت در این کشور قدری طولانی می باشد. به همین منظور می توان برای صرفه جویی در هزینه ها علاوه بر اسلواکی که از نظر هزینه ها مناسب است، در سایر کشورهای اروپایی که تحصیل در آنها رایگان می باشد، همانند اتریش و نروژ تحصیل نمود.
تحصیل در اسلواکی و مطالب مربوط به آن در مقاله فوق برای اطلاعات و آگاهی بیشتر و پاسخگویی به سوالات ذهنی شما عزیزان پیرامون بحث تحصیل در اسلواکی تهیه و تنظیم گردیده است. امید است که از آن نهایت استفاده را نموده باشید. شما می توانید برای کسب اطلاعات جامع و دقیق تر در مورد کلیه روش های مهاجرت به این کشور که تحصیل در اسلواکی یکی از آنها می باشد، ویدیو-راهنمای-گام-به-گام-انتخاب-مسیر-مهاجرت اثری از استاد حقوق بین الملل جناب آقای دکتر ملک پور را تهیه و ملاحظه بفرمایید. همچنین توصیه اکید می شود قبل از هر اقدامی برای مهاجرت با وکلای معتبر ما در این زمینه مشورت نمایید. شما می توانید با موسسه-حقوقی-ملک-پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره تخصصی تلفتی رایگان بهره مند شوید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه، نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابید.