تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان

تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان یکی از موضوعات مهمی است که توسط دانشجویان در سراسر دنیا دنبال میگردد . کشور مجارستان یکی از بهترین موقعیت های تحصیل در جهان را برای دانشجویان فراهم آورده است که این موقعیت به دلیل تحصیل آسان و ارزان قیمت در این کشور است .  تحصیل در مجارستان را میتوان یکی از موقعیت های مهاجرت به مجارستان شناخت که البته راه های بسیاری برای مهاجرت به مجارستان وجود دارد .

پیشنهاد میگردد قبل از هر گونه اقدام در ابتدا ویدیو موجود در این صفحه را که توسط آقای  ملک پور دانشجوی دکترا حقوق بین الملل در دانشگاه ملی وین و دانشجوی حقوق تجارت بین الملل در سوئیس و وکیل پایه یک دادگستری ایران در باب تحصیل در مجارستان است را به صورت رایگان مشاهده نمایید تا اطلاعات تکمیل تری در باب این موضوع کسب نمایید

فایل تصویری آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین )در باب تحصیل در مجارستان

video تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان

با داشتن رابطه ایی بسیار قوی در بسیاری از دانشگاههای معتبر دنیا و همچنین در دانشگاههای  معتبر مجارستان ،آماده ارایه سرویس دهی عالی به شما و فرزندان اتان در امر مهاجرت تحصیلی به مجارستان و  مهاجرت از طریق کاری در کشور مجارستان می باشد .

بر طبق اطلاعات تدوین شده، توسط موسسه حقوقی ملک پورMIE ،برای ادامه تحصیل در کشور مجارستان ، داشتن چند شرط الزامی می باشد.از جمله دانستن زبان انگلیسی برای تحصیل در رشته های  دانشگاهی مجارستان ضروری است و از آنجاییکه دانشگاههای مجارستان دارای آزمون ورودی است .بنابراین تحصیل در رشته های دانشگاهی مجارستان ، مستلزم پیش زمینه مناسب و آگاهی کافی است.

audio تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان

و از آنجاییکه یکی از شرایط ورود به دانشگاه ،دانستن زبان انگلیسی است و دروس به زبان انگلیسی ارایه می شود.متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاههای مجارستان می توانند دوره های آمادگی را در این کشور بگذرانند و این تاثیر بسیار عالی در روند پذیرش  و ادامه تحصیل دانش آموختگان در دانشگاههای مجارستان دارد.

در دانشگاه های مجارستان ،نظام آموزشی در سه گروه کارشناسی ،کارشناسی ارشد ،و مقطع دکتری می باشد. و بر طبق سیستم آموزش عالی در کشور مجارستان ،دوره کشور کارشناسی  در این کشور سه تا چهار سال زمان میبرد . و دوره کارشناسی ارشد ،یک الی دو سال زمان میبرد و دوره دکتری در کشور مجارستان سه سال طول می کشد .

بر طبق مطالب گرد اوری شده توسط مشاورین حقوقی  موسسه حقوقی ملک پورMIE، دانشگاههای مجارستان مورد تایید دولت ایران می باشند.البته یک سری دانشگاه هم در مجارستان ،دروس را به زبانهای دیگر به غیر از زبان انگلیسی مثل زبان فرانسوی، آلمانی،ایتالیایی،و مجاری هم عرضه می کنند. دانشگاهها ترم ها را دردو زمان سپنامبر تا ژانویه و همچنین ترم بهار از فوریه تا ژوین ارایه می کنند.

دانشگاههای مجارستانی ،تسهیلاتی بسیار عالی مثل خوابگاه،حق بیمه و همچنین کار دانشجویی را برای دانشجویان  فراهم می کنند. و این  اجازه کار دانشجویی ، با توجه به مقطع حین تحصیل می تواند متفاوت باشد.در مقطع کارشناسی اجازه ده ساعت کار دانشجویی داده میشود و در مقطع کارشناسی ارشد اجازه بیست ساعت کار دانشجویی داداه میشود و برای مقطع دکتری اجازه سی ساعت کار در هفته داده می شود . و بصورت قانونی می توانند از حقوق خود استفاده نمایند.

طبق اطلاعات ارایه شده توسط موسسه حقوقی ملک پور MIEهمچنین هزینه تحصیل در کشور مجارستان ، با توجه به نوع رشته ، دانشگاه و شهری که دانشگاه در ان قرار دارد ،می تواند از ۷۰۰۰تا ۲۵۰۰۰ دلار متغیر باشد.

همانطور که پیشتردر مقاله ذکر شد، داشتن مدرک زبان برای برخی  دانشگاه های مجارستان الزامی است. و با ارایه مدرک آیلتس ۶الی ۷ و با توجه به مقطع تحصیلی به دانشگاه الزامی است.

از آنجاییکه یکی دیگر از شروط ادامه تحصیل در دانشگاههای مجارستان نشان دادن تمکن مالی است. دانشجویی که قصد ادامه تحصیل در کشور مجارستان را دارد باید برای نشان دادن تمکن مالی سالانه حدود ۲۵۰۰۰ یورو در حساب بانکی خود داشته باشد .

study 1 تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان

مجارستان کشور چندان گرانی در مقایسه با بیشتر کشورهای اروپایی و امریکایی نیست و میتواند گزینه بسیار مناسبی برای ادامه تحصیل دانشجویان باشد. هزینه یک دانشجو در مجارستان بطئر متوسط از ۴۰۰۰یورو تا ۵۰۰۰یورو متغییر می باشد. مجارستان یکی از گزینه های بسیار عالی است برای کسانیکه میخواهند در رشته پزشکی ادامه تحصیل بدهند. و برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی در مجارستان احتیاجی به ارایه مدرک زبان نیست. و یک دوره pre medical یکساله برای متقاضیان ادامه تحصیل در رشته پزشکی در مجارستان برگزار می شود. و از آنجاییکه در بیشتر کشورهای دنیا،برای متقاضیان پزشکی ، محدودیت سنی وجود دارد و تا بیست و یک سالگی می توانند برای پزشکی اقدام کنند ولی در مجارستان این محدودیت سنی وجود ندارد و متقاضیان تا بیست و هفت سالگی هم می توانند برای رشته پزشکی اقدام نمایند. و هزینه یکسال تحصیلی، در رشته پزشکی در مجارستان حدود ۷۰ میلیون تومان می باشد. و اخذ پذیرش پزشکی در مجارستان نسبتا راحت و آسان است.و بطور متوسط از هر ده نفر ،شش الی هفت نفر می توانند پذیرش بگیرند. تنها مسیله قابل ذکر در مورد مجارستان این می باشد ،که برای اخذ ویزای تحصیلی در مجارستان ، ویزای همراه (همسر  و فرزند)صادر نمی گردد.و آنها باید از طریق دیگر جهت اخذ ویزا اقدام نمایند.

تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان یکی از راه های مهاجرت به مجارستان است که در صورت تکمیل موفقیت مهاجرت میتوان به مورد مهاجرت به اروپا اشاره نمود . تحصیل در مجارستان بسیار ارزشمند است زیرا دارای شرایط بسیار مناسبی جهت تحصیل دانشجویان بین المللی است . باز هم تاکید میکنیم که ویدیو و فایل صوتی موجود در این صفحه را که به صورت رایگان تهیه شده است را مشاهده نمایید تا اطلاعات تکمیل تری در باب این موضوع را کسب نمایید .

4 پاسخ
 1. جواد گفته:

  با عرض سلام و عرض خدمت جنابعالی
  بنده ۲۸ سال سن دارم لیسانس مکانیک ، خواستار تحصیل در رشته دندانپزشکی در مجارستان هستم ایا باتوجه به محدودیت سنی گفته شده راهی برای تحصیل در رشته مربوطه در دانشگاه های مجارستان وجود دارد؟ ممنون

  پاسخ
 2. مصطفی گفته:

  با عرض سلام و‌خسته نباشید به جناب آقای دکتر ملک پور و‌گروه mie
  بنده لیسانس علمی کاربردی دارم و ۲۷ سال سن
  در مقاله مربوط به تحصیل در مجارستان به عبارت اینکه برخی دانشگاه های مجارستان به زبان آلمانی هستم برخوردم. میخواستم با توجه به اینکه متأهل هستم و مبلغ ۱۵۰ میلیون دارم امکان تحصیل در مجارستان به زبان آلمانی را واجد شرایط هستم یا خیر.
  همچنین میخواستم بدونم آیا بهتر‌است برای اینکه بعد از اتمام تحصیل برای جست و‌جوی‌کار با توجه به اینکه لیسانس دارم اقدام به ارشد کنم یا مجدد در مقطع لیسانس تحصیل کنم.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. در صورت تسلط به زبان آلمانی امکان تحصیل برای شما وجود دارد و پس از تحصیل می توانید برای کار در این کشور یا کشورهای مجاور اقدام نمایید. می توانید برای اخذ اطلاعات بیشتر با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.