تحصیل و اعزام دانشجو به اسلواکی

تحصیل و اعزام دانشجو به اسلواکی

تحصیل و اعزام دانشجو به اسلواکی یکی از مواردی است که طی سال های اخیر بسیار مورد توجه دانشجویان در سراسر جهان قرار گرفته است . تحصیل در اسلواکی را میتوان یکی از راه های مهاجرت به اسلواکی شناخت که البته راه های بسیاری برای مهاجرت به اسلواکی وجود دارد که هر شخص باید بهترین راه را برای خود انتخاب نماید .

تحصیل و اعزام دانشجو به اسلواکی در هنگام مهاجرت به اسلواکی 2018 پس از گرفتن وکیل مهاجرت چیست ؟ مهاجرت تحصیلی به اسلواکی و یا اخذ پذیرش تحصیلی اسلواکی و یا اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی برای تحصیل و اعزام دانشجو به اسلواکی از مواردی هستند که دانشجویان در سراسر دنیا به دنبال آن هستند .تحصیل و اعزام دانشجو به اسلواکی یکی از راه های مهاجرت به اسلواکی و در نهایت اخذ اقامت اسلواکی 2018 شناخته میگردد . بهتر است برای مهاجرت تحصیلی به اسلواکی تمامی راه های آن را به صورت کامل مطالعه نمایید و سپس اقدام به مهاجرت نمایید .

پیشنهاد میگردد قبل از مطالعه مقاله ی فوق ویدیو موجود در این صفحه را که توسط آقای ملک پور دانشجوی دکتر حقوق بین الملل در دانشگاه ملی وین  و وکیل پایه یک دادگستری ایران در باب تحصیل در اسلواکی تهیه و تنظیم شده است به صورت رایگان مشاهده نمایید تا اطلاعات بیشتری در باب این موضوع کسب نمایید .

فایل تصویری آقای ملک پور در باب تحصیل در اسلواکی

video تحصیل و اعزام دانشجو به اسلواکی

دلایل مختلفی وجود دارند که کشور اسلواکی را به عنوان کشوری مناسب و مطلوب جهت مهاجرت تحصیلی مطرح می نماید که مختصری از آن به شرح ذیل ارائه می گردد.

امکان تحصیل ارزان قیمت:

همانطور که می دانیم کسانی که تمایل به ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی را داشته باشند باید هزینه های زیادی برای این موضوع بپردازند و فقط چند کشور محدود هستند که هزینه های تحصیل در آنها  متناسب است.

هزینه تحصیل در کشور اسلواکی به صورت سالانه بین ۲ تا ۵ هزار یورو است که این هزینه بسته به رشته و دانشگاه می تواند متغیر باشد.

در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی می توان دریافت که هزینه تحصیل در اسلواکی بسیار پایین و ارزان قیمت است و این یکی از دلایلی است که تحصیل در اسلواکی را ممتاز می کند.

عضویت اسلواکی در حوضه شنگن:

یکی دیگر از مزیتهای تحصیل در اسلواکی عضویت این کشور در حوضه شنگن است که این موضوع باعث می شود کسانی که به هر دلیلی اجازه حضور و اقامت موقت این کشور را به دست می آورند بتوانند در سایر کشورهای حوضه شنگن تردد و زندگی نمایند و از این نظر برای آنها محدودیتی وجود نخواهد داشت.

گاها ملاحظه می شود که افراد کشوری را برای ادامه تحصیل انتخاب می نمایند که در محدوده شنگن عضویت ندارد و این مساله باعث می گردد نتوانند به سهولت وارد کشورهای معتبر اروپایی بشوند و ممکن است این مساله برای آنها خوشایند نباشد.

زندگی ارزان قیمت:

هزینه های تحصیل در  اسلواکی به نسبت سایر کشورهای اروپایی پایین تر است و این نکته می تواند از دیگر مزیت های تحصیل در اسلواکی  به شمار آید. چنانچه هزینه زندگی برای یک شخص در یک ماه مبلغی  بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو  در ماه می باشد.

و کسانی که بخواهند زندگی مقتصد و ارزان قیمتی را داشته باشند می توانند با مبلغی حدود ۶۰۰ یورو این امر را محقق نمایند.

جاذبه های گردشگری اسلواکی:

کشور اسلواکی از جمله کشورهای بسیار زیبای اروپایی است و این کشور با داشتن مناظر بسیار چشم نواز و جاذبه های توریستی از جمله اماکن تاریخی و هنری  همه ساله تعداد کثیری از گردشگران خارجی را به خود جذب می نماید و عده زیادی تمایل دارند از این کشور تاریخی بازدید نمایند.

همین مساله مزید بر علل دیگر باعث این امر  می گردد که متقاضیان ادامه تحصیل در اروپا بخواهند اسلواکی را به عنوان کشور مقصد انتخاب نمایند تا هم زمان با تحصیل در اسلواکی بتوانند از جذابیتهای تارخی و توریستی این کشور هم بازدید به عمل بیاورند.

زبان تحصیل در دانشگاه های کشور اسلواکی عمدتا به زبان بومی و اسلواکیایی است ولی امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های اسلواکی هم در بعضی از رشته ها وجود دارد و افراد می توانند با داشتن یک مدرک زبان آیلتس از دانشگاه های اسلواکی پذیرش بگیرند.

نمره مدرک زبان آیلتس بسته به هر مقطع تعیین می گردد و بر این اساس کسانی که می خواهند در مقطع لیسانس در کشور اسلواکی ادامه تحصیل دهند باید مدرک زبان آیلتس ۵٫۵ داشته باشند و متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نمره ۶٫۵ احتیاج خواهند داشت.

همچنین متقاضیانی که تمایل به ادامه تحصیل در مقطع دکتری در اسلواکی را دارند می بایستی تسلط خوبی به زبان انگلیسی داشته باشند و حداقل نمره مدرک زبان آیلتس برای آنها ۷ می باشد.

study تحصیل و اعزام دانشجو به اسلواکی

طول مدت زمان مدت تحصیل در اسلواکی در مقطع لیسانس بین ۳ تا ۴ سال و در مقطع فوق لیسانس ۱ تا ۲ سال می باشد و  طول مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری هم ۳ تا ۴ سال است.

یکی از نکاتی که متقاضیان تحصیل در اسلواکی باید مد نظر قرار بدهند شرط سنی برای ورود به دانشگاه های این کشور است.

بر این اساس متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس تا ۲۵ و متقاضیان تحصیل در مقطع فوق لیسانس باید زیر سن ۳۵ سالگی اقدام کنند تا از شانس بیشتری برای پذیرش تحصیلی گرفتن از دانشگاه های کشور اسلواکی برخوردار باشند.

اما می توان گفت برای مقطع دکتری محدودیت سنی وجود ندارد و افراد در صورت داشتن مابقی شرایط خواهند توانست بدون محدودیت سنی در مقطع دکتری از دانشگاه های اسلواکی بدپذیرش بگیرند.

کسانی که متقاضیان تحصیل در رشته های خاصی ماتند پزشکی هستند می بایست ابتدای امر در دوره های کالج وارد شوند و پس از گذراندن این دوره و در صورت قبولی در آزمونهای ورودی این رشته مشغول به ادامه تحصیل شوند.

چنانچه متقاضیان تحصیل در اسلواکی تمایل داشته باشند در دانشگاه های اسلواکی به زبان اسلواکیایی تحصیل نمایند می توانند در کالج های این کشور که مختص آموزش زبان می باشد پذیرش بگیرند.

البته شایان ذکر است که این دوره ها رایگان نمی باشد و برای متقاضیان هزینه ای بین ۶ تا ۷ هزار یورو سالیانه دارد.

همانگونه که ملاحظه گردید اسلواکی از جمله کشورهایی است که شرایط نسبتا مناسب و مطلوبی را جهت ادامه تحصیل دارا است و متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اسلواکی می توانند به این کشور به عنوان مقصدی بی نظیر جهت ادامه تحصیل نگاه کنند.

برای تحصیل و اعزام دانشجو به اسلواکی بهتر است قبل از هر گونه اقدام در خصوص مهاجرت به اسلواکی از جمله مهاجرت تحصیلی به اسلواکی و یا اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی برای تحصیل و اعزام دانشجو به اسلواکی ویدیو موجود در این بخش را که فقط دقایقی زمان را خواهد گرفت به صورت رایگان مشاهده نمایید و یا با موسسه حقوقی ملک پور و یا دفاتر همکار این موسسه در سراسر دنیا و یا در شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نمایید تا اطلاعات بیشتری در باب مهاجرت تحصیلی به اسلواکی و یا تحصیل در اسلواکی را کسب نمایید .

Rating: 4
6 پاسخ
 1. میثم صابری گفته:

  با سلام و عرض ادب . دانشجویه دکترایه رشته حسابداری هستم.15 سال سابقه کار.34 ساله و مجرد .خواستم بدونم که ایا امکان کار همراه تحصیل در کشور مقصد وجود دارد. و در صورت امکان اصلا مقرون به صرفه هست و میشود هزینه های تحصیل و زندگی در اونجا رو با کار کردن تامین کرد؟ و در صورت تصمیم گرفتن به مهاجرت و امکان بودن شرایط بالا هزینه هایه ابتدایی ان چه قدر است؟ و اینکه مراحل انجام کاراشو بگین؟ ممنون از لطفتون

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. با توجه به تحصیل کنونی شما در مقطع دکترا، تنها امکان گرفتن ویزای تحصیلی از طریق پیدا کردن سوپروایزر توسط خودتان برایتان امکان پذیر خواهد بود. در رابطه با معرفی راه های مهاجرت و هزینه های آن به دلیل جامع بودن پاسخ این سوال و عدم اطلاع از شرایط شما می توانید ویدئوی انتخاب مسیر مهاجرت موسسه ملک پور را تهیه نموده و یا جهت پاسخ جامع می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 2. ندا گفته:

  سلام قبل از هر چیز بخاطر راهنمایی های ارزشمندتون از شما تشکر می کنم و ارزوی سربلندی براتون دارم فایلهای صوتی و
  مطالبی که در سایت می گذارید بسیار با ارزش و مفید هستند و من به نوبه ی خودم خیلی چیزها یاد گرفتم بازم سپاس
  بنده از حَضورتون سوالی داشتم
  ترم اخر ارشد رشته ی حقوق جزا هستم فصد دارم امسال مدرک زبانم را بگیرم و در مقطع دکترا شرکت کنم شرایط کشور فرانسه و بورسیه شدن را مطالعه کردم و خیلی دشوار بود می خواستم منو راهنمایی کنید که کدوم کشورها برای ادامه تحصیل در این رشته شرایط اسانتری را دارند

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب برای بورسیه و یا دکترا اتریش یا کانادا و سایر کشورها مناسب هستند اما باید شرایط شما بررسی شود.جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب امتیازات شما برای برای ویزای Skilled worker باید محاسبه گردد و در صورت داشتن امتیاز کافی بله برای این امر میتوانید اقدام فرمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.