تحصیل مهندسی در کانادا

تحصیل مهندسی در کانادا

تحصیل مهندسی در کانادا در سال 2018 با شرایط خاصی برای متقاضیان ایرانی امکانپذیر میباشد ، آیا میدانید تحصیل مهندسی در کانادا چگونه امکان پذیر است ؟ آیا با هزینه های تحصیل مهندسی در کانادا آشنا هستید ؟ تحصیل مهندسی در کانادا چگونه امکان پذیر است ؟ تحصیل مهندسی در کانادا رایگان است؟ شرایط تحصیل مهندسی در کانادا چگونه است ؟ آیا می خواهید بدانید شرایط مهاجرت به کانادا و اخذ ویزا تحصیلی در کشور کانادا را دارید؟ آیا می دانید اخذ ویزای تحصیلی در کشور کانادا چه هزینه ای دارد؟ آیا اخذ ویزا در کشور کانادا با شرایط مناسبی برای ایرانیان همراه است؟ آیا می خواهید بدانید  برای اخذ  ویزا در کشور کانادا چگونه اقدام نمایید؟

 

توضیحات آقای ملک پور ( دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب تحصیل در کانادا

video تحصیل مهندسی در کانادا
video تحصیل مهندسی در کانادا
video تحصیل مهندسی در کانادا
audio تحصیل مهندسی در کانادا
audio تحصیل مهندسی در کانادا
audio تحصیل مهندسی در کانادا
audio تحصیل مهندسی در کانادا
audio تحصیل مهندسی در کانادا

 

در این مقاله سعی بر این است به آن دسته از رشته های مهندسی در کانادا بپردازیم که بسیار پرطرفدار میباشند و در باب تحصیل مهندسی در کانادا در رشته ی مهندسی کامپیوتر ، تحصیل مهندسی در کانادا در رشته ی مهندسی مکانیک ، تحصیل مهندسی در کانادا در رشته ی مهندسی برق ، تحصیل مهندسی در کانادا در رشته ی مهندسی نفت ، تحصیل مهندسی در کانادا در رشته ی مهندسی منابع توضیح خواهیم داد ، این رشته ها برای ادامه تحصیل و سپس برای اشتغال به کار شرایط مطلوب تری نسبت به سایر رشته ها دارند .

همچنین بررسی خواهیم کرد که امکان تحصیل در کدامین از رشته های مهندسی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد و برای اخذ پذیرش در این رشته ها چه شرایطی مورد توجه است و چه هزینه هایی را شامل میشود و در ادامه به بررسی دانشکده های مهندسی در کشور کانادا خواهیم پرداخت.

 

 

 

 • دانشگاه های ارائه دهنده ی رشته ی مهندسی کامپیوتر در کانادا

در این دانشگاه ها:

دانشگاه مموریال نیوفاندلند ، دانشگاه دالهاوزی ، دانشگاه شربروک ، دانشگاه لاوال ، دانشگاه واترلو ، دانشگاه رایرسون ف دانشگاه تورنتو ، دانشگاه کوئین ، دانشگاه بریتیش کلمبیا ، دانشگاه ویکتوریا ، دانشگاه کارلتون ، دانشگاه ساسکاچوان ، دانشگاه مک گیل ،رشته مهندسی کامپیوتر  به صورت تخصصی ارایه خواهند شد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته  مهندسی کامپیوتر در کانادا به شرح زیر است:

در مقطع کارشناسی:

– مدرک دیپلم +گواهینامه ی پیش دانشگاهی

– گذراندن پیش نیازهای دروس ریاضیات سال آخر از جمله جبر(پیش حسبان) و حسابان، فیزیک، شیمی و انگلیسی

تحصیل مهندسی در کانادا در مقطع ارشد:

– مدرک لیسانس در یکی از رشته های الکترونیک، برق، کامپیوتر، مهندسی نرم افزار، ریاضی  یا در رشته های مرتبط با حد نصاب نمره

تحصیل مهندسی در کانادا در مقطع دکترا:

مدرک ارشد در رشته های مرتبط با حد نصاب نمره

– پذیرش به مقطع دکترای کامپیوتر به طور مستقیم از مقطع کارشناسی امکان پذیرمیباشد به شرط اینکه فرد تجارب و سابقه تحقیقاتی گسترده ای داشته باشد و در یک ژرونال داوری شده منتشر شده باشد.

در رشته ی مهندسی کامپیوتر در مقطع ارشد و دکترا در برخی از دانشگاه ها ممکن است نیازمند مدرک GRE باشد و  برای تحصیل در رشته ی کامپیوتر در کانادا علاوه بر مدارک تحصیلی، داشتن مهارت در زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه مورد نیاز است. حد نصاب نمره ی زبان برای پذیرش در دانشگاه معمولا آیلتس با نمره ی بالاتر از ۶٫۵  است .

 • فرصت های شغلی برای رشته ی مهندسی کامپیوتر در کانادا

مهندسان کامپیوتر در تمام بخش های دولتی و خصوصی کانادا همانند زیر استخدام می شوند:

 • زیرساخت های کامپیوتری و سخت افزارهای ارتباطات مخابرات
 • شرکت های مهندسی، ساخت و مخابراتی
 • شرکت های مشاوره فناوری اطلاعات
 • دولت
 • موسسات آموزشی و تحقیقاتی
 • سازمان های مراقبت های بهداشت و سلامت
 • بازار کار رشته ی مهندسی کامپیوتر در کانادا

دولت کانادا مصص به جذب نیروی ماهر در حوزه ی فناوری اطلاعات از جمله مهندسان کامپیوتر، برنامه نویسان، طراحان نرم افزار و بسیاری از مشاغل مرتبط با این حوزه ،میباشد. تقریبا۸۱,۲۰۰ متخصص در زمینه ی ای تی و ارتباطات مشغول به کارند. مهندسان کامپیوتر و افرادی با تحصیلات در این رشته برای مهاجرت به کانادا الزامی به اخذآفر کاری ندارند و می توانند از برنامه های در نظر گرفته شده از سوی دولت کانادا در گروه نیروی متخصص برای مهاجرت استفاده کنند و از فرصت های شغلی رشته ی مهندسی کامپیوتر در کانادا بهره مند بگیرند.

 

 • رشته ی مهندسی مکانیک در کانادا

مهندسی مکانیک گسترده ترین رشته ی مهندسی در کانادا بعد از مهندسی عمران است. کشور کانادا تقاضای زیادی برای مهندسین مکانیک مخصوصا در استان های غربی دارد. حقوق ارائه شده برای مهندسان مکانیک در  این استان ها نسبت به سایر استان ها خیلی بیشتر است ،علت این امر تقاضای زیاد برای مهندسان در بخش کارخانه جات و صنایع نفت و گاز می باشد .

دانشگاه های برتر کانادا در رشته مهندسی مکانیک:

دانشگاه تورنتو (رتبه ۳۷ جهان)

دانشگاه مک گیل (رتبه ۴۶ جهان)

دانشگاه بریتیش کلمبیا (رتبه ۱۰۰-۵۱)

دانشگاه مک مستر (رتبه ۱۵۰-۱۰۱)

دانشگاه واترلو (رتبه ۱۵۰-۱۰۱)

دانشگاه کوئین (رتبه ی ۲۰۰-۱۵۱)

دانشگاه مونترآل (رتبه ۲۰۰-۱۵۱)

دانشگاه کنکوردیا (رتبه ۳۰۰-۲۰۱)

دانشگاه لاوال (رتبه ۳۰۰-۲۰۱)

دانشگاه آلبرتا (رتبه ۳۰۰-۲۰۱)

دانشگاه کلگری (رتبه ۳۰۰-۲۰۱)

دانشگاه اتاوا (رتبه ۳۰۰-۲۰۱)

دانشگاه وسترن آنتاریو (رتبه ۳۰۰-۲۰۱)

 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته  مهندسی مکانیک در کانادا:

مقطع لیسانس:

– مدرک دیپلم و گواهینامه ی پیش دانشگاهی با حداقل معدل تعیین شده

– گذراندن دروس معادل با ۶ درس سال دوازدهم کانادا (دروس ۱۲U یا ۱۲M) با حداقل نمره تعیین شده در دانشگاه مد نظر

در مقطع ارشد:

– مدرک لیسانس در رشته ی مهندسی مکانیک یا رشته های مرتبط با حد نصاب معدل

در مقطع دکترا:

– مدرک ارشد در رشته ی مرتبط با حد نصاب معدل

* در صورت داشتن کارهای تحقیقاتی خوب، امکان پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس نیز وجود دارد.

* برای تحصیل در رشته ی مکانیک در کانادا علاوه بر مدارک تحصیلی، باید حد نصاب نمره ی زبان برای پذیرش در دانشگاه  که معمولا آیلتس با نمره ی بالاتر از ۶٫۵ می باشد را کسب کنند.

 • فرصت های شغلی مهندسی مکانیک در کانادا:

مشاغل مهندسی مکانیک هم در شرکت های خصوصی و هم در شرکت های دولتی دیده میشود. بیشتر مهندسان مکانیک در بخش های صنعتی یا صنایع نفت و گاز مشغول به کار هستند. اما در صنایع دیگر نیز فرصت های شغلی وجود دارد. اما اکثر مهندسان مکانیک در یک محیط اداری نیز کار می کنند و گاهی اوقات از محل های ساختمانی و صنعتی بازدید می کنند تا پروژه ها و تجهیزات بی وقفه را کنترل کنند. تا به امروز، بیشترین تقاضا برای مهندسان مکانیک در استان های غربی کانادا است. مهندسان مکانیک ممکن است تخصص خاصی در تحقیق یا توسعه، تست یا انواع مختلف ساخت یا مدیریت داشته باشند. بسیاری از صنایع به انواع متخلفی از سیستم های مکانیکی و مهندسین مکانیک نیاز دارند و به این دلیل بازار کار رشته ی مهندسی مکانیک در کانادا جزو بهترین ها می باشد. تحصیلات تکمیلی برای کارهای تخصصی در موسسات تحقیقاتی، شرکت های مشاوره و یا در شرکت های تحقیق و توسعه مفید میباشند.

فرصت های اشتغال در بخش های دیگر،مانند:

کارخانه ، انرژی ، ساختمان ، پزشکی ، مدیریت نیروی انسانی و منابع و همچنین توسعه ی استفاده از مواد و تکنولوژی های جدید

 • رشته مهندسی برق

در دانشکده های کشور کانادا ،رشته ی الکترونیک و رشته ی برق  مجزا هستند.

  رشته ی الکترونیک متمرکز بر سیستم های الکترونیکی در مقیاس های کوچک همانند کامپیوترها و مدارهای مجتمع …

و  رشته ی برق بر روی سیستم های الکتریکی در مقیاس های بزرگ مثل انتقال قدرت و کنترل موتور میباشند.

اما در بیشتر دانشگاه های کانادا این دو رشته با هم ادغام شده و در کنار رشته ی مهندسی کامپیوتر ، واحد های کامپیوتر و برق (ECE)هم  ارائه می شود. اکنون، ۳۸ کورس مختلف از رشته ی مهندسی مکانیک در مقطع لیسانس و ۲۵ کورس مختلف در مقطع ارشد در کانادا ارائه می شود. اگر فرد بخواهد در پست های مدیریتی یا نظارتی بخش های الکتریک و برق فعالیت داشته باشد، باید برای اخذ مدارک تحصیلات تکمیلی (دکتری)  اقدام کند.

 • بازار کار رشته ی مهندسی برق:

رده ی شغلی این رشته در نظام طبقه بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) برابر ۲۱۳۳ است. بعد از مهندسی عمران و مهندسی مکانیک، مهندسی برق با بیش از ۱,۸۰۰ موقعیت شغلی، سومین رشته ی پرتقاضا در کانادا است.این رشته در اکثر شهرهای کانادا بخصوص در مراکز استان ها متقاضی زیاد دارد. به همینروی، اکثر مهندسان برق در کانادا که دارای مجوز مهندس حرفه ای (P.Eng) از نظام مهندسی یکی از ایالات کانادا میباشند، می توانند در بیشتر بازارهای کانادایی کار خود را با حقوق ۷۰,۰۰۰ دلار در سال آغاز کنند. به جز استان کبک که در آن حقوق مهندسان برق به طور قابل توجهی پایین تر از میانگین حقوق کل کشور است.

تحصیل در رشته مهندسی نفت در کانادا

زیرشاخه های رشته ی مهندسی نفت در اکثر دانشگاه های کانادا به بخش های مختلف زمین شناختی، مهندسی مخزن و مهندسی تسهیلات نفت و گاز تقسیم می شود. پذیرش در رشته ی مهندس نفت در کانادا بسیار رقابتی است و بزرگترین مزیت تحصیل در این رشته به این صورت است که فرد میتواند در اکثر کشورهای جهان در صنایع مختلف مبتنی بر نفت و گاز، حقوق زیادی کسب کند..

 • تحصیل در رشته مهندسی صنایع در کانادا

در دانشگاه های کانادا  ۲۱ دوره ی مختلف از رشته ی مهندسی صنایع در مقطع لیسانس و ۱۴ دوره ی مختلف در مقطع ارشد، در ارائه می شود. دانشجویانی که میخواهند در مقطع لیسانس این رشته هستند باید در مقطع دبیرستان،کورس های ریاضیات ( جبر، مثلثات و حسابان، علوم کامپیوتر و علومی مانند شیمی و فیزیک) را پاس کنند. کورس های لیسانس صنایع در کانادا شامل سخنرانی در کلاس های درس و تمرین در آزمایشگاه دانشگاه است. اکثر کالج ها و دانشگاه های کانادا دوره های آموزشی مشارکتی (Co-op) را ارائه می دهند که دانشجویان درحین پاس کردن کورس های آموزشی با مهارت های عملی نیز آشنایی پیدا میکنند. دانشگاه ها و کالج های بسیار کمی کورس های مهندسی صنایع در مقطع لیسانس یا ارشد ارئه می دهند. دوره های تحصیلات تکمیلی(دکتری) مهندسی صنایع در کانادا با سه گرایش، مدرک ارشد علوم کاربردی (MASc)، ارشد مهندسی (MEng) و دکترا ارائه می شوند.

با کسب مدرک تحصیلات تکمیلی ،به مهندسان صنایع این اجازه داده میشود تا به عنوان یک پروفسور در کالج یا دانشگاه تدریس کنند یا در کارهای تحقیقاتی مشارکت داشته باشند.

تحصیل مهندسی در کانادا به واسطه اخذ ویزای تحصیلی می تواند روش مناسب برای مهاجرت به کانادا و در نهایت پس از فارغ التحصیلی می تواند منجر به اخذ اقامت دائم گردد .

پیشنهاد میکنیم ابتدا با وکلای برتر موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و یا دفاتر همکار ما در ایران در خصوص تحصیل مهندسی در کانادا  به صورت تلفنی و رایگان مشاوره شوید. مشاورین موسسه ی حقوقی ملکپور در خدمت شما متقاضیان عزیز هستند تا با توجه به شرایط شما راجع به  شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا و تحصیل در کانادا و راههای کاریابی در کانادا و قوانین اخذ ویزای کار کانادا و راههای اخذ ویزای کانادا شما را مشاوره رایگان نمایند.

Rating: 5
31 پاسخ
 1. علي گفته:

  سلام و عرض خسته نباشيد
  من١٩سالمه معدل ديپلمم هم١٩/٧٠شده،ايلتس هم امتحان دادم نمره٥/٥گرفتم،ميخواستم بدونم با اين نمره ي زبان ميتونم پزيرش دانشگاه در رشته ي مهندسي نفت رو بگيرم اگه نه ميتونم كلاس زبان رو توي كانادا برم.
  ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. نمره زبانتون پایینه و بهتره که افزایش پیدا کنه. در اکثر موارد بدون داشتن نمره لازم بهتون پذیرش و ویزا نمیدن. در مورد کلاس های زبان در کانادا یا تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان می تونید اطلاعات دقیق رو از طریق تماس با دفاتر ما به طور رایگان بدست بیارید.

   پاسخ
 2. محمد گفته:

  با سلام و تشکر از مطالب مفیدی که به اشتراک گذاشته اید. من دانشجوی سال دوم مهندسی برق دانشگاه شریف هستم . میخواستم ببینم که اگر بخواهم از دانشگاههای کانادا در رشته کامپیوتر ویا عمران پذیرش بگیرم چگونه است. به عنوان دانشجو اقدام کنم بهتر است یا به عنوان دیپلم . امتحان آیلتس ندادم هنوز ولی میتونم ۶ یا ۶و نیم بگیرم. بهترین دانشگاه برای مورد من کدام است؟ تشکر از شما

  Rating: 5
  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز در صورتی که تمایل به ادامه تحصیل دارید عموما باید در رشته های مرتبط یا رشته های مدیریتی اقدام به اخذ پذیرش نمایید. اما در صورت تمایل به تحصیل در مقطع لیسانس باید شرایط سنی و پارامترهای دیگری نیز مورد بررسی و تحلیل تخصصی قرار گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با دفاتر ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 3. علی صادقی گفته:

  سلام و عرض ادب
  من لیسانس مهندسی مکانیک دارم با معدل 16.82 از دانشگاه سراسری و در مقطع فوق لیسانس قصد دارم در رشته مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک تحصیل کنم و زبان فرانسه هم تا B1 خواندم و از لحاظ مالی هم شرایط خوبی ندارم و قصد دارم با کار حین تحصیل در خارج از کشور هزینه زندگی خود را دربیاورم و به هیچ عنوان هم با هرنوع سختی مشکلی ندارم ، و حالا سوالم از شما این است که چه کشور هایی با این شرایط من خوب است و اقامت پس از تحصیل را هم می دهد
  ممنون

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست بزرگوار باید از شرایط شما همانند میزان گپ تحصیلی، معدل نهایی و …… آگاه باشیم، تا بتوانیم راهنمایی دقیق تری داشته باشیم از این رو باید رزومه شما توسط تیم ما بررسی گردد تا جوابی قطعی تر در این مورد یافت. بنابراین پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این زمینه با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. میلاد گفته:

  سلام آقای دکتر ملک پور عرض ادب و خسته نباشید،بنده میلاد 27 ساله مجرد هستم مهندسی شیمی از دانشگاه آزادخوندم و سال 94 فارغ التحصیل شده ام ،یک سوال داشتم در باب تحصیل در خارج و اینکه برای پذیرش به صورت بورس از دانشگاه امریکا و کانادا اگه من یک مقاله خوب صنعتی(کاهش فلمینگ) که باعث بشه اگه مثلا شرکتهای نفتی و گاز از این دستاورد(مقاله صنعتی) استفاده کنند و باعث افزایش تولید و راندمان بشه و سطح زبان در حد آیلتس 5.5 داشته باشم،با توجه به تجربه خوب شما امکانش هست از طرف دانشگاه های کانادا یا آمریکا و یا شرکتهای این دو کشور برای تحصیل در ارشد بورسیه بشم ؟ این مقاله صنعتی خوب را شما می تونید یک اختراع در نظر بگیرید که یک چیز نو و جدید باشه که باعث افزایش راندمان شرکتهای نفتی و کاری بشه؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.

   پاسخ
 5. Narges گفته:

  با سلام من مهندسی راه آهن از دانشگاه دولتی اصفهان دارم. میخواستم ببینم برای ادامه ی تحصیل در مقطع ارشد حتما باید رشته ی مربوط با مدرک کارشناسی ام رو انتخاب کنم یا امکان تغییر رشته وجود داره ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام تغییر رشته در این موارد دشوار است و ممکن است ویزای شما رد شود.جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 6. کیاوش گفته:

  سلام و عرض ادب
  من مهندسی صنایع با معدل پایین از دانشگاه پیام نور دارم.۲۶ سالمه.با توجه به اینکه صنایع تو اکثر کشورها وضعیت کار خوبی نداره،برای فوق چه رشته ای پیشنهاد میشه تا آینده ی کاریه مطمئن و امنی داشته باشم؟نظرتون رو اروپاس یا کانادا؟سطح زبانم ۶ ۶.۵ ایلتس میباشد

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام معدلتان را بفرمایید تا بتوان راهنمایی دقیقی انجام داد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. فرج الهی گفته:

  سلام من کارشناسی معماری از دانشگاه پیام نور دارم
  آیا میتونم برای کارشناسی ارشد معماری در کانادا اقدام کنم ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   باسلام و عرض ادب در صورت اخذ مدرک ielts بالای 6 میتوانید برای پذیرش تحصیلی اقدام فرمایید.پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 8. maziar samiei گفته:

  سلام خسته نباشید من سال آخر کارشناسیم رشته مهندسی مکانیک با معدل ۱۵ میخواستم ببی برا اقامت تحصیلی کانادا راهنماییم کنید

  پاسخ
 9. maziar samiei گفته:

  سلام آیا با ماهی1500الی کانادا میتوان برای تحصیل اقدام کرد البته پول ثبت نام سال اول حدود 14000 دارم دراستان کبک شهرمونترال ممنون ازراهنماییتان2000

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   سلام و عرض ارادت
   برای ادامه تحصیل در کانادا شما میباست پشتوانه مالی قوی داشته باشید لذا برای اطلاعات بیشتر و دقیق تر لطفا با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 10. maziar samiei گفته:

  سلام . من سامان و ۳۹ ساله هستم. لیسانس عمران دارم و مدیر و سهامدار یک شرکت ساختمانی هستم. واقعا چجوری میتونم به کانادا مهاجرت کنم. ؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با عرض سلام و ارادت
   شرایط اقدام برای شما وجود دارد اما این شرایط کاملا باید مورد بررسی قرار گیرد . برای بررسی شرایط لطفا با دفاتر ما تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 11. امیر گفته:

  سلام
  تشکر میکنم از انرژی خوبتون و راهنمایی هاتون
  من ۳۲ دارم و لیسانس مهندسی عمرانم رو سال ۱۳۹۰ از دانشگاه آزاد گرفتم از سال نود تا الان هم تو شرکت های معتبر تو رشته خودم مشغول کار بودم و مدارک مربوطه رو هم دارم. دوست دارم برای ادامه کارم کانادا مشغول بشم ولی برای راحتتر پیدا کردن کار قصد دارم یه کورس مستر تو رشته ان بی ای یا مدیریت مهندسی بگذرونم. تا شهریور ماه هم ایلس ۶.۵ رو میگیرم ولی معدل لیسانسم ۱۳.۴ هستش. با شرایطی که من دارم میتونم اقدام کنم برای تحصیل در کانادا؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. امکان اقدام برای شما وجود دارد اما فاصله تحصیلی موجود باید مورد بررسی قرار گیرد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 12. نیما گفته:

  با عرض سلام و احترام. بنده ۲۵ سال دارم و مهندس عمران هستم. مدرک آیلس هم ۶ هستش. اما معدل لیسانسم ۱۳/۵ هستش و از اتمام درسم هم ۴ ماه میگذره. میخواستم بپرسم که برای فوق با این معدل امکان داره که برای کانادا پذیرش بگیرم؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. میتوان شانس شما را برای اخذ ویزا و پذیرش از کشور کانادا امتحان کرد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 13. رضا معظم گفته:

  سلام.تحصیل مهندسی کامپیوتر مقطع لیسانس که تو این مطلب گفتین مدرک زبانم باید داشت؟؟؟ من زبانم خوبه ولی بخاطر حجم درسا نمیتونم امتحانشا بدم فعلا…مدرک زبانم نیازه درکل یا نه؟؟؟
  دوم اینکه باید کِی اقدام کرد و کارهارا مثلا انجام داد؟ یا باید خرد خرد کارهارا انجام داد…. یا باید مدرک دیپلمو بگیرم بعد اقدام کنم؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض احترام. برای تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا به مدرک زبان نیاز است که باید رزومه شما در این خصوص مورد بررسی قرار گیرد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 14. یاشار گفته:

  سلام وقتتون بخیر آقای ملکپور، ممنون از مطالب و محتوای خوب سایت و کانالتون. من ارشد مهندسی برق کنترل از دانشگاه دولتی تهران دارم که آذر امسال دفاع کردم، شهریور سال 91 از مقطع لیسانس مهندسی برق الکترونیک فارغ التحصیل شدم. بین لیسانس و ارشدم سه سال فاصله افتاد، دو سال هم که ارشد خوندم. میخواستم ببینم اگه من بخوام برای ارشد مجدد تو کانادا اقدام کنم فوق لیساس من در ایران تاثیری داره در ارشد مجدد یا نه؟ و اینکه چون از لیسانس من 5 سال گذشته میتواند تاثیر منفی در پذیرش ارشد مجدد داشته باشد یا خیر؟؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. شرایط شما باید به صورت جزئی مورد بررسی قرار گیرد. فاصله ایجاد شده بین تحصیل شما نباید بیشتر از ۵ سال باشد. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.