تحصیل مهندسی در مجارستان

تحصیل مهندسی در مجارستان

تحصیل مهندسی در مجارستان 2018 برای دانشجویان ایرانی امکانپذیر است و از شرایط بسیار خوبی نیز برخوردار میباشد ،کشور مجارستان از پرطرفدار ترین مقاصد برای مهاجرت و تحصیل مهندسی می باشد . در مجارستان به دلیل حضور در اتحادیه  اروپا و نزدیکی به کشور های هلند ، اتریش و آلمان پس از اتمام تحصیل شرایط بسیار عالی را برای کار به وجود آورده است . تحصیل مهندسی در مجارستان به زبان انگلیسی می باشد و ارزان بودن هزینه های تحصیل و معیشتی در این کشور از مهم ترین دلایل انتخاب مهاجرت به مجارستان و تحصیل مهندسی در مجارستان می باشد . ما در این مقاله در باب مدارک و شرایط جهت تحصیل مهندسی در مجارستان توضیحات ارائه نموده ایم . موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه ام ای ای اتریش شما را در زمینه تحصیل مهندسی در مجارستان راهنمایی و همراهی خواهد نمود .

video تحصیل مهندسی در مجارستان

 

کشور مجارستان از جمله کشور های ارزان با دانشگاه هایی با رنکینگ عالی در سطح دنیا همه ساله پذیرای بسیاری از دانشجویان بین المللی تحصیل مهندسی در مجارستان می باشد . تحصیل مهندسی در مجارستان عموما با یک دوره مقدماتی زبان برای دانشجویان آغاز می گردد . البته در صورتی که شما دارای سطح زبان مناسبی باشید نیازی به سپری نمودن این مقطع در مجارستان نخواهید داشت . دوره های پیش دانشگاهی مهندسی نیز در مجارستان برای دانشجویان بین المللی ارائه می گردد و برای افرادی که هدف ادامه تحصیل در مجارستان را دارند و می خواهند سریع تر از بستر محیطی بهره مند گردند می توانند از این دوره ها بهره مند شده و راحت تر وارد دانشگاه های برتر مجارستان شوند . حضور در مجارستان در حوزه شنگن نیز این امکان را برای شما فراهم می آورد تا پس از اتمام دوره های تحصیلی خود اعم از کالج ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکتری بتوانید برای کار و ادامه تحصیل در این حوزه بدون مشکل اقدام نمایید و تنها مستلزم احراز یک سری از موارد قانونی می باشد که خدمت شریفتان عرض خواهد شد .

این قضیه  نه تنها به دانش آموزان برای پذیرش خود در دانشگاه مورد نظر کمک میکند ، بلکه کمک می کند تا دانش آموزان در طول تحصیلات خود، در خصوص رشته تخصصی آینده خود نیز از پایه اطلاعات خوبی بهره مندگردند.  این دوره مناسب برای متقاضیان علوم پایه  و مطالعات مهندسی در رشته های:

مهندسی عمران

مهندسی مکانیک

مهندسی معماری

فن آوری شیمیایی و بیوتکنولوژی

مهندسی برق

مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات

مهندسی مکاترونیک

طراحی صنعتی

 

فرآیند درخواست (برای دانشجویانی که هزینه پرداخت می کنند)

اگر چه روند درخواست برای ثبت نام در موسسات آموزشی مخلتف  ممکن است  متفاوت باشد، امابه طور کلی فرآیند آن به صورت زیر می باشد.

1-دانشگاه و برنامه خود را پیدا کنید.
وب سایت موسسه آموزش عالی انتخاب شده را بخوانید . توصیف برنامه های انتخاب شده را کاملا بررسی نمایید.

2-بررسی شرایط ورود و مهلت
قبل از تصمیم گیری، همیشه شرایط ورود به برنامه تحصیلی که درخواست می کنید را  مطالعه کنید پس از جمع آوری تمام اسناد مورد نیاز  سپس به قسمت اپلای واردشوید.

 1. درخواست آنلاین
  فرم درخواست که عموما به صورتآنلاین می باشد راتکمیل کنید. سپس مدارک مورد نیاز را آپلود یا ارسال کنیدسپس. با دانشگاه یا کالج تماس بگیرید و استعلام نمایید که آیا چیز دیگری برای انجام دادن نیاز دارید.
 2. منتظر دریافت تایید از دانشگاه
  اگر قبول شدید، فرد مخاطب شما را درباره مراحل بعدی مطلع خواهد کرد.

معمولا پس از تایید اولیه دانشگاه،  در این مرحله دانشجویان موظف هستند بخشی از هزینه شهریه تحصیلی خود را به عنوان دیپازیت(پیش پرداخت) به دانشگاه واریزنمایند تا بتوانند پذیرش قطعی خود را دریافت نمایند.

 

سیستم اعتباری

سیستم اعتباری اروپا (ECTS) تنها سیستم اعتباری موجود در مجارستان است که ابتدا در سال تحصیلی 2003-2004 اجرا شد. این  سیستم،  تضمین شفافیت فرآیندهای یادگیری، تدریس و ارزیابی را با تسهیل تشخیص دستاوردهای یادگیری و مدارک تحصیلی در بسیاری از کشورها در سراسر منطقه آموزش عالی اروپا تضمین می کند.

 

شرایط ورود و پذیرش

به منظور پذیرش در موسسه آموزش عالی مجارستان، دانش آموزان آینده نگر باید نشان دهند که آنها از شرایط خاصی برخوردار هستند.

 

مدرک لیسانس
دانشجویان آینده نگر باید دارای دیپلم دبیرستان باشند (یا گواهی پایان تحصیلات متوسطه)، که باید به زبان مجارستانی یا انگلیسی به همراه رونویسی از دوره ها و نمرات آنها ترجمه شده به دانشگا ارائه گردد. بعضی از دوره ها ممکن است نیاز به امتحان ورودی نیز داشته باشند.

مدرک کارشناسی ارشد
در مورد مدرک کارشناسی، متقاضیان باید ترجمه و یا اصل مدرک  کارشناسی خود را به انگلیسی ارسال کنند.

مدرک دکترا
اگر کسی بخواهد مدرک دکتری خود را در مجارستان اخذنماید  حداقل نیاز به داشتن یک مدرک دانشگاهی است که معادل یک مدرک کارشناسی ارشد است. پیش نیاز ورود به دوره های دکترا یک مدرک کارشناسی ارشد / کارشناسی ارشد تخصصی  می باشد.

برای پذیرش در یک برنامه انگلیسی زبان در مجارستان، بخشی از امتحان ورودی، آزمون مهارت های انگلیسی زبان انگلیسی است. در غیر این صورت، ازدانش آموزان و دانش جویان  ممکن است درخواست شود که مدارک تحصیلی انگلیسی خود را ارائه دهند. به طور کلی گواهی زبان متوسط ​​ در حد (سطح B2 )کفایت میکند. در مورد زبان مادری، معمولا لازم است که یک نسخه از گذرنامه خود را به عنوان مدرک ارائه دهند.
الزامات ورود در برخی از موسسات آموزش عالی میتواند متفاوت باشد. قبل از درخواست،قویا توصیه میشودهمیشه نیازهای ورود را به دقت بررسی کنید.

جدول زمانی سالانه  ثبت نام دانشجویان :

ترم پاییز

نیمه اول سپتامبر: ثبت نام و ثبت نام برای دوره ها

نیمه دوم ماه سپتامبر تا اواسط دسامبر: شروع دوره

اواسط دسامبر تا آغاز فوریه: دوره امتحان

ترم پاییز

نیمه اول فوریه: ثبت نام و ثبت نام برای دوره ها

نیمه دوم فوریه تا نیمه اول ماه مه: شروع دوره

اواسط ماه مه تا آغاز ژوئیه: دوره امتحان

تعطیلات

پاییز: پایان ماه اکتبر

تعطیلات زمستانی: پایان ماه دسامبر

تعطیل بهار: هفته عید پاک

 

 

 

 

امتیازات کشور مجارستان برای تحصیل :

علاوه بر حضور کشور مجارستان در حوزه کشورهای شنگن ، مدرک تحصیلی کشور مجارستان مورد تأیید 25 کشور در سطح اروپا و کشور کانادا و امریکا می باشد .

پایداری اقتصاد کشور مجارستان یکی ازمواردی هست  که سبب تمیز کشور مجارستان نسبت به سایر کشور های حوزه شنگن  شده است و بر هزینه های زندگی در کشور مجارستان نیز   تاثیر به سزایی گذاشته است .

توجه داشته باشیدکه یکی ازبهترین راه هایی که میتوان از طریق قانونی اقامت اتحادیه اروپا را به دست آورد این هست  از طریق تحصیل در مجارستان به این مهم دست یابید و سپس برای اقامت درخواست نمایید. البته باید در نظر د اشته باشید که از طریق تحصیل شما شهروند درجه دوم مجارستان محسوب خواهید شد اما تمامی مزایای آن با شهروند درجه یک بودن تقریبا یکسان هست و فقط اجازه شرکت در انتخابات مجلس و…… را نخواهید داشت.

برخورداری از اعتبارهای مبالای جهانی دانشگاه های مجارستان از لحاظ رنکینگ در سطح جهانی باعث این امر شده که اعتبارمدرک در کل دنیا فوق العاده بالا باشد.

ما در این مقاله سعی بر آن نمودیم که  تحصیل مهندسی در مجارستان را به همراه هزینه های تحصیل و شرایط پذیرش آن تشریح نماییم . شما می توانید جهت کسب اطلاعات دقیق تر با موسسه مشاوره ای MIE اتریش با همکاری موسسه  حقوقی ملک پور در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید  و اطلاعات لازمه را اخذ نمایید.

 

 

 

2 پاسخ
 1. فاطمه گفته:

  سلام و عرض ادب
  من ۱۸سال سن دارم و رشته ام معماری و در حال حاظر در مقطع کاردانی ام و دانشگاه دولتی هم هستم. مدرک B1 زبان آلمانی رو تا سال دیگه میگیرم و ساز هم میزنم و میخوام رشته موسیقی رو بخونم.میخواستم بپرسم امکانش هست پذیرش رشته موسیقی رو از یکی از دانشگاهای مجارستان بگیرم؟ولی زبان مجاری بلد نیستم.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام در صورتی که بتوانید ازمون ورودی را قبول شوید میتوانید .جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.