تحصیل مهندسی در سوئیس

تحصیل مهندسی در سوئیس  یکی از انتخابهای مورد علاقه ی افرادی میباشد که مشکلی درمورد هزینه های تحصیل و زندگی در سوئیس و مهاجرت به سوئیس را ندارند ، لذا بر آن شدیم تا در باب تحصیل مهندسی در سوئیس توضیحات جامع و مفصلی تهیه نموده ایم و ویدیویی را در این باب به یاری استاد ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ,عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) آماده نموده ایم که میتوانید در ادامه بصورت رایگان مشاهده بفرمایید،کشور سوئیس به دلیل دارا بودن نظام تحصیلی عالی خود و نرخ کاریابی در رشته های مهندسی همواره تقاضای بسیاری در زمینه تحصیل مهندسی در سوئیس داشته است . تحصیل مهندسی در سوئیس همانند سایر رشته ها دارای شرایط و ضوابطی می باشد که ما تمامی موارد مرتبط با تحصیل مهندسی در سوئیس را به طور کامل تشریح می نماییم . موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش آماده ارائه خدمات مشاوره به شما عزیزان می باشد .

audio تحصیل مهندسی در سوئیس
audio تحصیل مهندسی در سوئیس

تحصیل مهندسی در سوئیس :

مهندسی یکی از بزرگترین حرفه های دنیاست و در محتوای تقریبا هر چیزی است که زندگی را به آن ارزش می دهد – از فعالیت های اوقات فراغت تا درمان پزشکی، ارتباطات تلفن همراه به سیستم های حمل و نقل مدرن، بنابراین اگر شما به دنبال تبدیل شدن یک فرد مفید و یک مهندس هستید ، یکی از دوره های مهندسی در سوئیس را انتخاب نمایید!

تحصیل مهندسی در سوئیس و شرایط اشتغال در سوئیس برای مهندسان :

تقاضا برای مهندسان خوب در تقریبا همه کشور های جهان بالا است. به طور خاص در بخش های فناوری اطلاعات و الکترونیک، کمبود های جهانی مهندسان مجرب و مستقل وجود دارد، و بیکاری در میان مهندسان حرفه ای کمتر از تقریبا هر حرفه دیگری است.

دوره های مهندسی در سوئیس می تواند به تعداد زیادی فرصت های شغلی منجر شود ، و فارغ التحصیلان تقریبا در هر بخش از اقتصاد تقاضا می شوند. کلمه ای که اغلب در هنگام اشاره به حرفه ای در مهندسی استفاده می شود، تنوع است؛ مهندسی شامل برق،  صنعت ، دریایی، مواد شیمیایی ، نرم افزار ، سیستم، اطلاعات و مهندسی تولید است که همه مجموعه های فرصت های جایگزین برای فارغ التحصیلان جدید را ارائه می دهد.

مهندسان حرفه ای نیز شانس بیشتری برای تبدیل شدن به مدیر اجرایی نسبت به هر حرفه ای دیگر دارند، که در حال حاضر بیش از سه برابر حسابداران هستند!

یک دوره مهندسی در سوئیس را برای یک آینده با ارزش مطالعه کنید

شکی نیست که دوره های مهندسی در سوئیس فرصت های هیجان انگیزی برای زنان و مردان فراهم می کند. موفقیت صنعتی و اقتصادی هر ملت به طور محکم در زمینه تولید و مهندسی و مهارت ها و نوآوری مهندسین حرفه ای آن ریشه دارد. نقش مهندس از سفر فضایی به برق خانگی، حیاتی است. برای هر کسی که به دنبال یک آینده با ارزش با طیف گسترده ای از فرصت های شغلی است، هیچ وقت هیجان انگیز تر از شروع دوره مهندسی در سوئیس وجود ندارد.

شما ممکن است خودتان را به عنوان یک دانش آموز نشان دهید، “چه چیزی می تواند یک دوره مهندسی در سوئیس به من ارائه دهد؟” خوب، برای تحصیل در سوئیس مزایای زیادی وجود دارد.

کیفیت بالای تحصیلات نسبتا قابل موضوع قابل دسترسی است و درصد زیادی از دانشجویان خارجی در این کشور مشغول به تحصیل می باشند. شما با افرادی از سراسر جهان ملاقات و مشارکت می کنید، به شما چشم انداز بسیار جهانی و درک نگرش سیاسی از زندگی را می دهد.

لذت تحصیل در سوئیس :

اگر شما از تعطیلات در فضای باز لذت می برید، سوئیس محل ایده آل است. آلپ سوئیس یک تصویر کامل از پس زمینه را فراهم می کند و شما می توانید مقادیر زیادی از فعالیت های موجود در طول چهار فصل را پیدا کنید که برای همه مورد علاقه می باشد .

پس از یک روز بسته شده از سخنرانی ها در یک دوره مهندسی در سوئیس، چه چیزی می تواند دانش آموزان را آرام کند؟ تمام دانشگاه ها و کالج ها فعالیت های تفریحی مختلفی را برای دانش آموزان خود ارائه می دهند. چندین مسابقات ورزشی میان دانشگاهی وجود دارد و شما احتمالا در آنجا به زمین های تنیس، مراکز ورزشی و کافی شاپ می روید که دانش آموزان می توانند از آن لذت ببرند. دور از محوطه دانشگاه، دانشجویان حق تخفیف در نمایشگاه ها، تئاتر، گالری های هنری و موزه ها دارند.

ترم های دانشگاههای سوئیس :

سال تحصیلی در کشور سوئیس  از دو نیم سال تابستانی و زمستانی تشکیل میگردد ، هر ترم تحصیلی تقریبا 5 ماه میباشد . دانشگاه های سوئیس بعد از اتمام هر سال تحصیلی بمدت 2 ماه تعطیل میباشند و کلیه ی دانشجویان میتوانند در این تعطیلات طولانی به میزان ساعتی که در ویزای آنها که بسته به مقطع تحصیلیشان اجازه کار داده شده است کار کنند. دانشجویانی که تمایل به یادگیری زبان دارند میتوانند به طور رایگان در دانشگاه اقدام کنند یا در موسسات خصوصی ثبت نام کنند که هزینه یادگیری زبان در هر 4 ماه چیزی حدود 3400 فرانک است.

روال کلاسهای دانشگاههای مهندسی در سوئیس :

بیشتر دانشگاه های سوئیس سال تحصیلی خود را در سه دوره شروع می نمایند که از اوایل سپتامبر تا دسامبر، اواخر ژانویه تا اوایل ماه مه و اواخر ماه مه تا ژوئیه اجرا می شوند. دوره ها به طور کلی مدولار هستند، در حالیکه دانش آموزان برای دستیابی به تعداد مورد نیاز از نمره به منظور گذراندن دوره انتخاب شده خود وابسته می باشند .

از دانش آموزان در دوره های مهندسی در سوئیس خواسته می شود که تعدادی از واحدها را در هر شرایطی تکمیل کنند و در این راستا یاد بگیرند که با انواع روش های تدریس سازگار شوند. اکثر کلاسها شامل سخنرانی و سمینارهای گروهی هستند و طراحی شده برای بحث در مورد مسائل مطرح شده در سخنرانی می باشند.  نسبت معلم / دانش آموز در این گروه های گفتگو نسبتا کم است، به طور متوسط ​​10 دانش آموز اختصاص یافته به یک استاد است. مقالات و امتحان ها مشترک هستند اما هنوز هم برای مطالعات موردی و پروژه های صوتی و تصویری بستر آن وجود دارد و امکانات کتابخانه بسیار خوب است.

هزینه تحصیل برای دوره های مهندسی در سوئیس از دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت است. با این حال، اگر شما می دانید کدام کالج که مایل به حضور در آن هستید، شما قادر به دریافت یک لیست از هزینه ها  از دانشگاه و کالج خود هستید.

اجازه کار دانشجویی در سوئیس :

عموما به دانشجویان مقاطع لیسانس و فوق لیسانس اجازه ی کار 20 ساعت در هفته داده میشود ، با اینکه در مقطع لیسانس اجازه ی کار 10 ساعت میباشد اما دیده شده که در برخی اوقات اجازه کار 20 ساعته داده شده است ، و در مقطع دکترا دانشجویان علاوه بر تعداد ساعات بالای اجازه کاری که دارند به احتمال بسیار بالایی موفق به اخذ بورسیه تحصیلی سوئیس نیز شده اند و از آن هم نیز درآمد خواهند داشت .

صنعت مهندسی در سوئیس

به عنوان یک مرکز تجارت اروپا، دوره های مهندسی مختلف در سوئیس دارای ارتباط با کسب و کارهای مبتنی بر محلی است که نمی توان آنها را مورد تمرکز قرار داد. نقاط قوت خاص در ماشین آلات و مهندسی دقیق هستند. نقاط قوت دیگر شامل مهندسی شیمی و داروسازی است. علاوه بر این، صنایع مکانیکی و مهندسی برق یکی از شاخه های اصلی اقتصاد سوئیس است.

اگر شما به دنبال یک دوره مهندسی هستید، سوئیس یک کشور است که از نظر سیستم آموزشی خود مشهور است، با فرهنگ کاملا متفاوت و فعالیت های پرماجرا که تنها منتظر تجربه است، که همه در محیط های نفس گیر می باشند .  مورد قابل توجه آن که ، در این کشور است که آلبرت انیشتین مهارت های فنی خود را به دست آورد و الهام برای ایجاد نظریه نسبیت خود را پیدا کرد.

دانشگاههای برتر سوئیس

در لیست زیر برخی از دانشگاه های معتبر سوئیس و زبان آموزشی در آنها را جهت عزیزانی که قصد تحصیل در سوئیس را معرفی نموده ایم :

 • دانشگاه لوگانو به زبان های انگلیسی و آلمانی
 • دانشگاه ژنو به زبان های فرانسه و انگلیسی
 • دانشگاه لوزان به زبان فرانسه
 • دانشگاه زوریخ به زبان های آلمانی و انگلیسی
 • دانشگاه فناوری لوزان به زبانهای انگلیسی و فرانسوی
 • دانشگاه فرایبورک به زبان های فرانسوی و آلمانی

دانشگاه های نامبرده شده از برترین و معتبرترین دانشگاه های سراسر اروپا میباشند . توجه بفرمایید که دانشگاه فناوری لوزان از برترین دانشگاه های دنیا میباشد و دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه لوزان سوئیس می شوند می توانند به صورت رایگان ثبت نام نموده و همچنین از کمک هزینه های قابل توجهی نیز که به آنها ممکن است تعلق گیرد استفاده نمایند.

مدارک لازم برای تحصیل در سوئیس :

مدارک مورد قبول هر زبان :

آلمانی: DSH, TestDaF, OSD, telc

فرانسوی: DELF یا DALF

انگلیسی: IELTS, TOEFL

زمان و محل برگزاری آزمون زبان انگلیسی IELTS را در سوییس چک بفرمایید.

اگر متقاضیان مدرک زبان ندارند، می توانند در دانشگاه خود آزمون زبان بدهند و پس از آن آنها تصمیم خواهند گرفت که سطح زبان هر متقاضی برای تحصیل کافی است یا نیاز به تمرین بیشتری دارند . این گزینه در تمام دانشگاه های سوئیس امکانپذیر نمیباشد لذا ابتدا با دانشگاه مورد نطر خود هماهنگ نمایید.

-مدارک لازم برای درخواست ثبت نام :

 • یک سری پرینت امضا شده از فرم تقاضای ثبت نام
 • دو عدد عکس پاسپورت
 • کپی شناسنامه و کارت ملی
 • مدرک رسمی تحصیلات آکادمیک از هر دانشگاهی که در آن تحصیل نموده اید
 • مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی و یا مدرک کارشناسی در صورت دارا بودن
 • مدرک زبان (آلمانی/فرانسوی/انگلیسی)
 • CV ، رزومه
 • مدرک دال بر پرداخت هزینه ی ثبت نام توسط شما
 • یک متن شخصا نوشته شده توسط متقاضی که به آن انگیزه نامه میگویند / توصیه نامه ها از اساتید ترجیحا عضو هیئت علمی دانشگاههایی که در آن تحصیل نموده اید ، حداقل سه توصیه نامه

ویزای تحصیلی سوئیس

عموما سفارت سوئیس درخواستهای مربوط به ویزای تحصیلی را در عرض یک و گاها تا دوماه بررسی مینماید ، توجه داشته باشید که در زمان مراجعه به سفارت یکی از مهمترین مدارکی که نیاز دارید ارائه پرینت بانکی مبنی بر دارا بودن تمکن مالی به اندازه ی زندگی یک سال در کشور سوئیس با تمام هزینه های تحصیل و … میباشد.

در نهایت..

تحصیل مهندسی در سوئیس همانند سایر رشته ها دارای شرایط و ضوابطی می باشد که ما تمامی موارد مرتبط با تحصیل مهندسی در سوئیس را به طور کامل تشریح نمودیم . موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکارش در ایران آماده ارائه خدمات مشاوره به شما عزیزان می باشد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.