تحصیل مهندسی در آلمان و بررسی شرایط آن

 • تحصیل مهندسی در آلمان و شرایط عمومی آن
 • تحصیل مهندسی در آلمان در مقطع لیسانس
 • تحصیل مهندسی در آلمان در مقطع فوق لیسانس
 • تحصیل مهندسی در آلمان در مقطع دکتری ( PHD )
 • تحصیل مهندسی در آلمان و هزینه های تحصیل
 • تحصیل مهندسی در آلمان و هزینه های زندگی در آن
 • تحصیل مهندسی در آلمان و کار دانشجویی
 • تحصیل مهندسی در آلمان به همراه بورس تحصیلی
 • تحصیل مهندسی در آلمان به زبان انگلیسی
 • تحصیل مهندسی در آلمان و کار پس از تحصیل
 • تحصیل مهندسی در آلمان و مدارک مورد نیاز
تحصیل مهندسی در آلمان تحصیل مهندسی در آلمان

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل مهندسی در آلمان و مقدمه ای بر آن

تحصیل مهندسی در آلمان ، شرایط تحصیل در آلمان و اخذ اقامت در آلمان از طریق تحصیل مهندسی در این مقاله بصورت کامل مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. برای تحصیل مهندسی در آلمان ، فرد متقاضی چه شرایطی باید داشته باشد؟ ما در این مقاله علمی سعی نمودیم تا اهم مواردی را که به تحصیل مهندسی در آلمان و نحوه دریافت اقامت آلمان از طریق تحصیل مهندسی در کشور آلمان مربوط می شود، به صورت ساده و خلاصه ارائه دهیم. مهندسی در آلمان در بیشتر دانشگاه هایی که به زبان آلمانی است رایگان می باشد. البته تحصیل مهندسی در آلمان به زبان انگلیسی و رایگان نیز مقدور می باشد، برای کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی در خصوص تحصیل مهندسی در کشور آلمان می توانید با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره MIE اتریش در تمامی زمینه های مرتبط با مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان تماس حاصل نموده و مشاوره تخصصی دریافت نمائید.

مقاله مرتبط

قوانین تحصیل در آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در آلمان

video تحصیل مهندسی در آلمان

تحصیل مهندسی در آلمان و شرایط عمومی

تحصیل در آلمان و رشته مهندسی یک برنامه تحصیلی بسیار جالب است و فارغ التحصیلان این رشته به راحتی جذب بازار کار می شوند. برنامه های اصلی تحصیل مهندسی در آلمان شامل موضوع مهندسی برق، علوم کامپیوتر، مهندسی صنایع، مهندسی ساختمان و معماری می باشد. تحصیل مهندسی در آلمان را می توان در دانشگاه ها و کالج های فنی مورد مطالعه قرار داد که برای پیدا کردن دانشگاه و کالج فنی مناسب برای تحصیل مهندسی در آلمان باید دانش عملی و مسلط بودن به زبان آلمانی را نیز مد نظر قرار دهید. همچنین برای تحصیل مهندسی در آلمان شما نیازمند به دریافت ویزای تحصیل می باشید که در حال حاضر برای ما ایرانی ها دریافت این ویزا بیش از 15 تا 18 ماه طول می کشد.

تحصیل مهندسی درآلمان در مقطع لیسانس

تحصیل مهندسی در آلمان در مقطع لیسانس شامل دوره ای 4 ساله می باشد. ترم اول مهندسی اساسا شامل دروس، ریاضیات، فیزیک، شیمی، ترمودینامیک، مهندسی برق و مکانیک سیالات می باشد علاوه بر این، دروسی در زمینه حقوق، اقتصاد و مدیریت نیز وجود دارد. متقاضی برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های آلمان باید دارای مدرک حداقل دیپلم و پیش دانشگاهی باشد لازم بذکر است فرد باید قبولی آزمون سراسری (روزانه یا شبانه) را در مقطع کارشناسی و در رشته ای مرتبط با رشته مورد نظر خود را دارا باشد. تحصیل مهندسی در برخی از دانشگاه های آلمان بخاطر رقابتی بودن دارای آزمون ورودی و همچنین در مقاطعی نیازمند قبولی در آزمون GRE نیز می باشد.

چنین فردی باید ابتدا یک دوره یک ساله کالج را در کشور آلمان سپری کند تا بدین ترتیب اجازه ورود به دانشگاه های آلمان را کسب نماید. دلیل آنکه شما دوره کالج را باید سپری کنید داشتن دیپلمی است که معادل یک شخص آلمانی است. می توان گفت هیچ دانشگاهی در آلمان وجود ندارد که این دوره را به زبان انگلیسی ارائه کند. پس فرد برای آنکه واجد شرایط ادامه تحصیل در کالج شود باید مدرکی ارائه دهد که نماینگر توانایی او را در زبان آلمانی باشد. که در حال حاضر برای تحصیل در آلمان مدرک زبان B2 آلمانی الزامی می باشد.

تحصیل مهندسی در آلمان در مقطع فوق لیسانس

تحصیل مهندسی در آلمان در مقطع فوق لیسانس و شرایط پذیرش در آن، دانشگاه به دانشگاه متفاوت می باشد اما به صورت عمومی شرایط پذیرش در مقطع فوق لیسانس شامل موارد زیر می باشد:

 • مدرک کارشناسی مورد تائید دانشگاه های آلمان

 • مصاحبه با متقاضی تحصیل مهندسی در آلمان؛ دانشگاه های آلمان ممکن است در خصوص درخواست شما و تجربه شما از طریق اسکایپ و بصورت رسمی مصاحبه هایی را انجام دهند مخصوصا در دانشگاه های بزرگ و رقابتی

 • آزمون ورودی؛ که بیشتر در دانشگاه های بزرگ و در رشته های رقابتی انجام می گیرد، که ممکن است از شما خواسته شود یک آزمون ورودی کارشناسی ارشد استاندارد را بعنوان بخشی از پروسه درخواست پذیرش انجام دهید که بیشتر برای اطمینان از آموزش های قبلی شما می باشد. عموما برای مهندسی در آلمان آزمون GRE مورد نیاز است.

تحصیل مهندسی در آلمان در مقطع دکترا

برای تحصیل مهندسی در آلمان در مقطع دکترا، شما باید یک برنامه مناسب را که دقیقا با اهداف تحصیلی و حرفه ای شما مطابقت دارد پیدا کنید. در آلمان دانشگاه های زیادی وجود دارند که دوره های دکتری را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. برای تحصیل در آلمان در مقطع دکترا شما باید یک استاد راهنما داشته باشید که شما را بصورت حرفه ای راهنمایی کند و شما را در پروژه های تحقیقاتی خود شریک کند. علاوه بر این می توانید در یک دوره دکترای تخصصی در یک شرکت یا یک پروژه تحقیقاتی شرکت کنید.

طول دوره تحصیل مهندسی در آلمان در مقطع دکترا از 3 تا 5 سال می باشد. دوره دکترا با ارائه یک پایان نامه در خصوص کار شما در طول دوره و فعالیت های تحقیقاتی که انجام داده اید تکمیل می شود. برای تحصیل در آلمان در مقطع دکترا بصورت کلی مدارک زیر مورد نیاز است:

 • مدرک کارشناسی ارشد مورد تائید
 • مهارت های زبانی؛ عموما آیلتس 7 به بالا
 • رزومه قوی
 • توصیه نامه از اساتید
 • تجربه کاری

تحصیل مهندسی در آلمان و هزینه های تحصیل

تحصیل مهندسی در آلمان و هزینه های تحصیل در آن عموماً بخاطر حمایت هایی که از طرف دولت صورت می گیرد در بیشتر مقاطع و دانشگاه های دولتی این کشور رایگان یا با مبلغ اندکی بین 100 تا 200 یورو در سال برای هزینه های اداری، هزینه خدمات سازمان دانشجویی و ثبت نام شما  می باشد، البته در دانشگاه هایی چون Bremen, Lower Saxony, Saarland, Saxony, Saxony-Anhalt or Turingia ممکن است شما ملزم به پرداخت هزینه تحصیل باشید.

تحصیل مهندسی در آلمان در دانشگاه های خصوصی  مستلزم پرداخت شهریه می باشد بنابراین دانشجویان بین الملی متقاضی تحصیل مهندسی در آلمان مبالغی بین 3000 تا 20000 یورو در سال باید بپردازند، هزینه ها بسته به هر دانشگاه و رشته تحصیلی متغیر می باشد، بعنوان مثال برخی از رشته های مهندسی یا بازرگانی معمولا هزینه تحصیل بالاتری نسب به تحصیلات در رشته های علوم اجتماعی دارند.

 نکته دیگری که در تحصیل مهندسی در آلمان بصورت رایگان باید مد نظر قرار داد داشتن مدرک زبان آلمانی برای پذیرش در دانشگاه های ملی آلمان می باشد، که در حال حاضر حداقل مدرک زبان آلمانی B2 می باشد.

شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان
اقامت آلمان از طریق تحصیل
کار دانشجویی در آلمان

تحصیل مهندسی در آلمان و هزینه های زندگی در آن

تحصیل در آلمان و هزینه های زندگی دانشجویی در آن با توجه به اینکه آلمان یک کشور بسیار پیشرفته و صنعتی می باشد و عمده هزینه های زندگی دانشجویی مربوط به محل اقامت می باشد ماهیانه از 630 تا 1000 یورو می باشد.

در شهرهای بزرگ مانند برلین، فرانکفورت یا دوسلدوروف هزینه های زندگی در کل 900 تا 1400 یورو در ماه می باشد.

در شهرهای کوچکتر مانند فرایبورگ، لایپزیگ یا هانوفر شما 750 تا 1100 یورو در ماه نیاز دارید.

تحصیل مهندسی در آلمان و کار دانشجویی

عموماً در کشورهای اروپایی، مخصوصا در حوزه شنگن و آلمان دانشجویان دارای اجازه کار پاره وقت می باشند، و بسته به مقاطع شرایط آن تغییر می کند برای لیسانس و فوق لیسانس در هفته بین 10 تا 20 ساعت و در مقطع دکتری 30 ساعت می باشد. شرایط عمومی کار ضمن تحصیل به اینصورت می باشد که کار کردن نباید باعث اختلال در برنامه های آموزشی و تحصیلی شما باشد. کار ضمن تحصیل فرصت بسیار خوبی است برای کسب تجربه کاری و همچنین ایجاد فرصت های شغلی برای اخذ اقامت کاری بعد از پایان تحصیل.

تحصیل مهندسی در آلمان به همراه بورس تحصیلی

تحصیل مهندسی در آلمان به همراه بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی مقدور است به اینصورت که آن ها می توانند به سازمان های متعددی برای کمک هزینه تحصیلی، بعنوان مثال بنیادهای مرتبط با حزب یا موسسات وابسته به کسب و کار درخواست های خود را ارسال کنند و باتوجه به رزومه خود می توانند موفق به اخذ بورسیه تحصیل مهندسی در آلمان شوند. برخی از موسسات بزرگی که برای تحصیل در آلمان خدمات بورسیه ارائه می دهند عبارتند از موسسه هانریش بل آلمان، بنیاد انشتین، بنیاد فیلیگست که وابسته به کلیسای پروتستان است، در مقطع دکتری در تمامی رشته ها بورسیه تحصیلی ارائه می دهد. کشور آلمان دارای بورسیه های متعددی است که از طریق موسسات و بنیاد های موجود در این کشور اقدام به ارائه خدمات می نمایند. که در این خصوص می توانید با مراجعه به مقاله تحصیل مهندسی در آلمان به همراه بورسیه تحصیلی اطلاعات جامع و تکمیلی را کسب نمائید.

تحصیل مهندسی در آلمان به زبان انگلیسی

تحصیل مهندسی در آلمان به زبان انگلیسی در برخی از دانشگاه های این کشور بصورت رایگان نیز امکان پذیر می باشد. که در ذیل به برخی از این دانشگاه های برتر اشاره می گردد.

 • دانشگاه فنی مونیخ ( تاسیس 1868 )

  Garching و Freisinger-Weihenstephan دانشگاه فنی مونیخ یکی از بزرگترین دانشگاه های مهندسی در آلمان است، و تمرکز زیادی روی تحقیق و نوآوری دارد که باعث می شود برای دانشجویانی که علاقه مند به پژوهش و تحقیق هستند، یک مقصد عالی برای کسب مدرک مهندسی می باشد.

 • دانشگاه هامبورک ( تاسیس 1978 )

  دانشگاه فناوری هامبورک یکی از جوانترین دانشگاه های مهندسی در آلمان است، اما در این زمان کوتاه محبوبیت و موفقیت های زیادی را کسب کرده است، این دانشگاه در مجموع دارای 6989 دانشجو می باشد که در زمینه تحقیق و فناوری با روش های مدرن و روش های یادگیری جدید معروف است که شما از یادگیری مبتی بر پروژه در گروه های کوچک لذت می برید و ارتباط نزدیکی با اساتید خود هواهید داشت.

 • دانشگاه اولدنبورگ ( تاسیس 1973 )

  برای تحصیل مهندسی در آلمان دانشگاه اولدنبورگ یکی از مهترین و معتبرترین دانشگاه های پیشرفته مهندسی در شمال غربی آلمان است. این دانشگاه بیشتر در زمینه مهندسی مربوط به توسعه پایدار و انرژی های تجدید پذیر با توجه به انرژی باد و خورشید فعالیت دارد.

 • دانشگاه فلودا علوم کاربردی ( تاسیس 1974 )

  Fulda University of Applied Sciences این دانشگاه مهندسی با تمرکز قوی در مهندسی برق، فناوری اطلاعات، مهندسی صنایع و مدیریت سیستم، یک دانشگاه عالی رتبه واقع در آلمان است.

تحصیل مهندسی در آلمان و کار پس از تحصیل

از آنجا که اقتصاد آلمان عمدتاً برپایه صنعت می باشد، معمولا اشتغال به کار برای مهندسین سخت نیست، در حقیقت، از آنجایی که بیشتر شرکت های فن آوری آلمانی در تحقیقات پیشرفته و کاربردی دخیل هستند، آلمان همیشه به کارشناسان علمی، مهندسی و فن آوری نیاز دارد. دانشجویان مهندسی در آلمان بعد از تحصیل عموما بین 12 تا 18 ماه فرصت برای کاریابی دارند. براساس آمارهای اخیر، آلمان در رتبه دوم جهت استفاده از نیروی متخصص در رشته مهندسی در اتحادیه اروپا قرار دارد و به طور متوسط ​​حقوق کارشناسان مهندسی حدود 46126 یورو در سال است.

تحصیل مهندسی در آلمان و مدارک مورد نیاز

تحصیل مهندسی در آلمان و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان بصورت عمومی به شرح ذیل می باشد:

 • ترجمه رسمی مدرک دیپلم و ریز نمرات آن
 • ترجمه رسمی مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات آن
 • ترجمه رسمی مدرک کارشناسی و ریز نمرات این مقطع
 • پاسپورت متقاضی که دارای اعتبار بیش از 6 ماه باشد
 • مدرک زبان آلمانی B2 یا انگلیسی آیلتس 6.5
 • توصیه نامه از اساتید مقاطع تحصیلی قبلی
 • انگیزه نامه و پروپوزال
تحصیل دکترا در آلمان
هزینه زندگی دانشجویی در آلمان
هزینه تحصیل پزشکی در آلمان
تحصیل مهندسی در آلمان و سخن پایانی

تحصیل مهندسی در آلمان با توجه به هزینه های بسیار اندکی که در بر دارد و همچنین تحصیل در یکی از بزگترین کشورهای صنعتی دنیا مورد توجه بسیاری از افراد قرار می گیرد. همچنین با توجه به بازار کار مناسبی که در آلمان برای فارغ التحصیلان تحصیل مهندسی در آلمان وجود دارد مزید بر تقاضای تحصیل مهندسی در آلمان می باشد. اما متقاضیان تحصیل مهندسی در آلمان باید توجه داشته باشند برای موفقیت در امر پذیرش و تحصیل مهندسی در آلمان باید ویزای تحصیلی آلمان را دریافت کنید که باتوجه به درخواست زیاد مهاجرت به آلمان ویزاهای تحصیلی آلمان بیش از یک و نیم تا دو سال می کشد که این زمان طولانی است که منجر به عدم پذیرش گاها می گردد.
نکته قابل توجه دیگر برای تحصیل مهندسی در آلمان مسلط بودن به زبان آلمانی می باشد که هم برای پذیرش دانشگاه های ملی مهندسی در آلمان و همچنین موفیقیت در بازار کار مورد نیاز می باشد. پیشنهاد می شود متقاضیان تحصیل مهندسی در آلمان برای رسیدن به نتیجه مطلوب و موفقیت در تحصیل مهندسی در آلمان اقدام به یادگیری زبان آلمانی در اروپا و کشورهای نزدیک به آلمان مانند مجارستان، جمهوری چک و لهستان نمایند. متقاضیان می توانند اطلاعات بیشتر و تخصصی و همچنین راه های سریع مهاجرت به آلمان را از وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره MIE اتریش و دفاتر همکار در ایران با یک تماس تلفنی و مشاوره رایگان کسب نمایند. همچنین در قسمت دیدگاه ها و نظرات در همین مقاله پرسش های خود را مطرح و در کمترین زمان پاسخ آن ها را دریافت بفرمائید.

54 پاسخ
 1. Marzi گفته:

  سلام ۲۲ سال سن دارم دانشجوی رشته عمران دانشگاه دولتی کاشان با معدل ۱۸ هستم توانایی مالی برای رفتن دارم و درحال خواندن زبان المانی هستم در حاظر سطح A2 دارم شانس گرفتن پذیرش دانشگاه های المان برای ادامه تحصیل من در مقطع کارشناسی ارشد برای من چقدر است ؟؟ و از طریق خرید سهام در کشور المان هم می شه اقدام کرد ؟؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. خرید سهام در آلمان تاثیری در تحصیل و یا اخذ اقامت آلمان برای شما ندارد.
   با اطلاعاتی که فرمودید شرایط مساعدی برای تحصیل در آلمان دارید. با دفاتر ما تماس بگیرید تا شما را به طور دقیق راهنمایی کنند.

   پاسخ
 2. لیندا گفته:

  سلام و خسته نباشید
  متولد۱۳۶۷ هستم
  سال ۹۰ از دانشگاه دولتی قوچان(روزانه) در رشته مهندسی مخابرات(سوئیچ)فارق التحصیل شدم.
  برای ادامه تحصیل در رشتهIT در دانشگاه هامبورگ و استفاده از شرایط تحصیل رایگان ،تغییر رشته من و فاصله زمانی از زمان فارغ التحصیلی مشکلی ایجاد نمی کند؟
  و اینکه متاهلم و صاحب فرزند،آیا خانواده من هم امکان حضور در آلمان را خواهند داشت،و اگر بله آیا همسرم اجازه کار خواهد داشت؟
  ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شما منعی برای تحصیل رایگان در آلمان ندارید. همسر و فرزند شما نیز می توانند اقامت آلمان را دریافت کنند و شما اجازه کار پاره وقت و همسرتان اجازه کار تمام وقت دارید.

   پاسخ
 3. علی گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  من 20 سالمه ترم 4 فناوری اطلاعات(IT) غیر انتفاعی شیراز با معدل 18
  ایلتس8دارم
  شانس پذیرش من برای ادامه تحصیل در فوق لیسانس در المان حدودا چقدر است؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. با توجه به رزومه کوتاهی که از خود ارائه داده اید می توان گفت که شانس خوبی برای اخذ پذیرش تحصیلی در آلمان دارید.

   پاسخ
 4. YASHar گفته:

  سلام خسته نباشيد
  رشته:مهندسي صنايع دانشگاه آزاد معدل 15.29
  سن:٢٦
  ميخوام فوق فشرده آلماني بخونم
  سطح مالي:متوسط به اندازه ي تامين خورد و خوراك مختصر
  آيا امكان تحصيل رايگان در مقطع فوق ليسانس در رشته ي مهندسي صنايع براي بنده وجود داره؟
  اميدوار باشم يا شانسي ندارم؟
  ممنون

  پاسخ
 5. Milad گفته:

  با سلام و عرض ادب و خسته نباشید
  بنده متولد ۷۶ و ترم ۳ مهندسی عمران در دانشگاه غیر انتفاعی و با معدل حدود ۱۶ هستم و پایان خدمت ندارم
  آیا مهاجرت برای ادامه تحصیل بعد از پایان دوره کارشناسی برای من میسر میباشد؟؟!

  پاسخ
 6. محمد گفته:

  سلام بنده ۱۸ سال دارم و دارای دیپلم تجربی هستم ، معدل دیپلم من ۱۸ و معدل پیش دانشگاهی ام ۱۷ بوده است.اگر آزمون سراسری را با رشته ریاضی امتحان دهم و قبول شوم میتوانم ویزای تحصیلی آلمان را دریافت کنم؟و بازار کار برای کدام رشته از مهندسی در آلمان مناسب است؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب دوست گرامی باید اطلاعات جزیی تری از پروندۀ شما جهت امر مهاجرت داشته باشیم تا بتوان شما را راهنمایی دقیق تری انجام داد و شانس پیدا کردن کار در رشته های مورد نیاز در آلمان بیشتر خواهد بود. پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره تکمیلی با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. بهروز شیرین زاده گفته:

  سلام وعرض ادب خدمت اقای ملک پور عزیز بنده لیسانس عمران ساختمان هستم 4سال سابقه کاری دررشته عمران دارم در حال حاظر کارم ازاد هستش 29سالمه ومجرد میخواستم بدونم از چه راهی میتونم وارد المان بشم اگه امکان داره راجب ویزای کاری توضیح بدید ممنون

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و احترام. دوست بزرگوار طرق قانونی به شش دسته تقسیم میشوند سرمایه گذاری – ثبت شرکت – ازدواج با تبعه خارجی – ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی. شما باید بفرمایید از کدام یک از این روشها میخواهید اقدام فرمایید و همچنین باید اطلاعات جزیی تری از جمله سن شما و سطح زبان شما و میزان سرمایه شما و ….. جهت امر مهاجرت داشته باشیم تا بتوان راهنمایی دقیق تری انجام داد که کدامیک از روشهای ذکر شده برای شما مناسب تر می باشد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 8. نوشین گفته:

  سلام ممنون ازراهنمایی هاتون..ببخشید من دانشجوترم دودانشگاه غیرانتفاعی اشرفی هستم.معدل ترم قبلم18شد.این ترمم نمره بالامیگیرم.کلاس المانی هم میرم.بااین شرایط میتونم بورسیه المان بگیرم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 9. فاطمه گفته:

  با سلام
  من ۱۸ سالمه و رشته معماری در دانشگاه دولتی میخونم و در مقطع کاردانی هستم.مدرک زبان المانی ام تا کاردانیم تموم شه میتونم بگیرم سوالم اینه من با این رشته میتونم پزیرش بگیرم؟و اینکه اگر بخوام رشتم رو به رشته موسیقی تغییر بدم امکانش هست؟میشه تغییر رشته داد؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب تغییر رشته با این شرایط کمی دشوار است و شانس بالایی ندارد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 10. afshinkamali گفته:

  سلام. با توجه به اینکه من دیپلم هنرستان دارم و الانم توی دانشکده فنی و حرفه ای رشته عمران درس میخونم میخواستم بدونم میتونم پذیرش بگیرم؟ و اینکه بخوام برای کارای پذیرش و اقامت از موسسه شما کمک بگیرم هزینه اش چقدر میشه؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب اگر میخواهید در رشته مهندسی تحصیل بفرمایید باید دوره t-course را بگذرانید . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 11. Shoeib گفته:

  با سلام
  من 24 سال دارم و مدرک کارشناسی مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد سنندج(کردستان) دارم و نزدیک به 2 ماهه که در حال یادگیری زبان آلمانی هستم.معدل مدرک کارشناسیم 13.5 هستش
  خیلی علاقه دارم که واسه تحصیل در مقطع مستردر هین رشته یا رشته های زیرشاخه نظیر مدیریت پروژه یا اقتصاد و… و بعد زندگی به آلمان مهاجرت کنم و اگه آلمان امکانش نباشه اتریش.
  میخواستم از شما راهنمایی بگیرم که مدرک زبانم چه رتبه ای باشه؟؟؟ و تا چه اندازه شانس تحصیل در آلمان رو دارم؟؟؟؟؟
  پشتوانه مالی هم تا حدود 20 هزار یورو دارم
  و این که شما چه راهی رو به من پیشنهاد میدید ؟؟؟؟؟؟
  ممنون بابت اطلاعات مفیدی که تو سایت گذاشتید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
 12. afshin گفته:

  با سلام و احترام خدمت استاد ملک پور عزیز. من متولد 1377 هستم و دیپلم هنرستان در رشته ساختمان دارم در حال حاضر در مقطع فوق دیپلم در رشته کارهای عمومی ساختمان در دانشگاه فنی و حرفه ای در حال تحصیل می باشم. میخواستم بدونم من از طریق ادامه تحصیل اقامت بگیرم بهتره یا از طریق ویزای کاری؟ و اگه از طریق تحصیلی بگین واسه لیسانس اقدام کنم بهتره یا فوق لیسانس؟ من سربازی هم نرفتم و پشتوانه مالی خوبی هم ندارم. برای رشته من المان بهتره یا کشورای دیگه؟ ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب جهت ویزای کاری با مدرک فوق دیپلم شانس پایینی خواهید داشت و همچنین برای تحصیل در المان نیز همینطور میباشد بنابراین پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره برای طرق دیگر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 13. afshin_kamali گفته:

  با سلام و احترام خدمت استاد ملک پور عزیز. من متولد 1377 هستم دیپلم هنرستان در رشته ساختمان دارم و الان در حال تحصیل کار های عمومی ساختمان در مقطع فوق دیپلم هستم میخواستم بدونم واسه ی مهندسی عمران المان بهتره یا کشورای دیگه؟ و اینکه من با ویزای کاری بهتره برای من که اقامت المان رو بگیرم یا ویزای تحصیلی؟ اگه با ویزای تحصیلی بهتره بگین واسه لیسانس یا فوق لیسانس؟ و اینکه من پشتوانه مالی ندارم. مدرک زبان المانی هم ندارم. ممنون از وقتی که برای جواب دادن به سوالات من میزارین

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب شما باید مدرک زبان b22 المانی را اخذ نمایید تا بتوانید جهت لیسانس برای المان اقدام نمایید.پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 14. شعیب گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  من ۲۴سال سن دارم و ترم آخر کارشناسی رشته مهندسی صنایع دانشگاه آزاد واحد سنندج هستم با معدل ۱۳/۵ در حال یادگیری زبان آلمانی هستم و تا حد b1 آلمانی بلدم و تمکن مالی هم دارم.
  آیا من با این شرایط میتونم اقدام به اخذ ویزای تحصیلی آلمان بکنم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بله در صورت اخذ مدرک b22 المانی میتوانید اقدام نمایید . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 15. شعیب گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  من ۲۴سال سن دارم و ترم آخر رشته مهندسی صنایع دانشگاه آزاد واحد سنندج هستم با معدل ۱۳/۵ در حال یادگیری زبان آلمانی هستم و تا حد b1 آلمانی بلدم و تمکن مالی هم دارم.
  آیا من با این شرایط میتونم اقدام به اخذ ویزای تحصیلی آلمان بکنم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب در صورت اخذ مدرک B22 المانی میتوانید اقدام نمایید.پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 16. مسعود گفته:

  با عرض سلام و وقت بخیر
  اینجانب 24 ساله با مدرک کارشناسی برق قدرت از دانشگاه آزاد اصفهان و معدل 15.30 هستم. 1 سال سابقه کار با بیمه دارم و در شرف گرفتن مدرک تافل میباشم. میخواستم خدمتتون عرض کنم چه میزان شانس گرفتن ویزا از دانشگاه های دولتی آلمان رو دارم؟ و آیا حتما باید مدرک آیلتس ارائه کنم یا تافل را هم میپذیرند؟ با تشکر از زحماتتون.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب برای امکان تحصیل رایگان در المان باید مدرک زبان المانی b22 را اخذ نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 17. عبادی گفته:

  با سلام و احترام
  من لیسانس کارشناسی معماری از دانشگاه پیام نور ، با معدل 16.16 دارم
  در حال گذروندن دوره های اموزشی زبان آلمانی هستم
  میتونم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم ؟
  ایا همسرم پس از الحاق اجازه ی کار فول تایم دارن؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام بله در صورت اخذ مدرک زبان میتوانید اقدام نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 18. nazanin گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من سال95کنکور دادم و روزانه قبول شدم منتها نرفتم و محرومم.
  سوالم اینه میتونم برای تحصیل در رشته معماری یا شهرسازی المان اقدام کنم یا حتما باید در دانشگاه روزانه قبول بشم بعد از چند ترم اقدام کنم
  ممنون میشم بگید هزینه اش هم چقدر میشه

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب باید حتما قبولی دانشگاه را داشته باشید .پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 19. ثمین گفته:

  سلام من فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اصفهان هستم معدلم ۱۷/۲۰ ایلتس 6.5 دارم حدودا یک سال سابقه کار دارم.علاقه زیادی دارم برم آلمان .زبان آلمانی شروع کردم وقت سفارت برای سال ۲۰۲۰ دارم .سوالم ۳ قسمت میکنم من پشتوانه مالی خیلی خوبی ندارم ایا مهاجرت تحصیلی کار عاقلانه ایه؟ سوال دومم اینه که آیا من میتونم هزینه زندگی دانشجوییم در آلمان با کار بپردازم ؟ سوم این که به جز آلمان کدام کشور میتونه برای تحصیل و اقامت بعد از تحصیل مناسب باشه !؟ ممنونم اگر پاسخ من را بدید .

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب شما میتوانید با اخذ مدرک زبان المانی برای تحصیل در این کشور اقدام نمایید.پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 20. شعیب گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  من ۲۴سال سن دارم و لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد
  در حال یاد گیری زبان آلمانیم هستم.آیا امکان داره مدرک زبان ارائه ندم و یادگیری زبان رو تو خود آلمان ادامه بدم؟
  آیا امکان ویزای تحصیلی برای من وجود داره؟
  از لحاظ مالی هم تمکن مالی دارم
  چه مدت طول میکشه به طور معمول که ویزا دریافت کنم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   ضمن عرض سلام

   پروسه ی زمانی اخذ پذیرش و ویزای آلمان بسیار طولانیست و همچنین برای سن شما شانس اخذ ویزای دوره ی زبان آلمانی بالا نیست.
   پیشنهاد میشود اکیدا برای هدف خود ابتدا به بوداپست مجارستان رفته و زبان آلمانی را در آنجا مطالعه نمایید و پس از آن از همانجا برای آلمان اقدام نمایید.

   برای اخذ اطلاعات مشروح،‌ حتما با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 21. محسن گفته:

  سلام..وقتتون بخییر باشه..با تشکر فراوان از زحمات شما..من لیسانس عمران گرایش عمران با معدل ۱۴.۶۵ از دانشگاه شهیدچمران اهواز و ارشد عمران گرایش ژئوتکنیک(خاک و پی) با معدل ۱۶.۹۵ از دانشگاه شهید چمران دارم..مقاله خارجی ندارم و ۲۸ سال سن دارم و سابقه کار ندارم و در حال گذراندن دوره های آیلتس هستم با فرض اینکه بتونم نمره نسبتا معمولی آیلتس رو بگیرم بنظرتون امکان مهاجرت هست؟اگه آره چه نوع ویزایی واسه من مناسب هست؟ و حدودا حداقل چه مقدار پول لازم هست؟ سپااااس فراوان..

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   ضمن عرض سلام

   شما حداقل ۱۰ هزار یورو نیاز دارید.
   شرایط شما برای اخذ ویزای آلمان مناسب میباشد.
   برای اخذ اطلاعات مشروح،‌ حتما با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 22. النا ساجدی گفته:

  با سلام
  من 21 سالمه دانشجوی مهندسی کامپیوتر ترم 3 دانشگاه صنعتی شریف هستم آیا میتونم از ادامه برای دانشگاه آلمان اقدام کنم در همین مقطع لیسانس امکان تطبیق واحد وجود داره؟ قبل از فوق میتونم برم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب امکان تطبیق خیر وجود ندارد .در صورت ارایه مدرک زبان میتوانید برای تحصیل در مقطع لیسانس اقدام نمایید.

   پاسخ
 23. maziar samiei گفته:

  با عرض سلام و احترام. من با 36 سال سن,متأهل ، دارای یک دختر 4 ساله، فوق لیسانس مهندسی صنایع، بیش از ده سال سابقه کار، بدون مدرک زبان آیا میتوان برای مهاجرت تحصیلی در مقطع دکترا یا مهاجرت کاری برای اتریش یا آلمان اقدام کنم؟ ممنون از راهنمایی

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   امکان ادامه تحصیل نیز وجود دارد اما شما برای پذیرش نیاز به مدرک زبان آلمانی دارید
   برای ویزای کاریابی هم شما نیاز به مدرک زبان و سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی خود دارید
   برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 24. maziar samiei گفته:

  سلام اقای ملک پور امیدوارم حالتون خوب باشه.بابت مهاجرت ب کانادا یا المان میخاستم سوالی مطرح کنم خدمتون….متولد 73هستم.مهندسی تاسیسات حرارتی برودتی خوندم.برای مهاجرت بنده کدوم کشور رو مناسب میدونید؟ایلتس چند میخاد؟هزینش چقدر میشه؟و این ک لکنت دارم.میتونه باعث بشه ک نتونم مدرک زبانم رو بگیرم یا اونجا مشغول بکار بشم و..؟؟شما خودتونو جای من بذارید.متشکرم از این ک با صبر و حوصله ب سوالات جواب میدید

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   کشور مناسب برای شما آلمان است زیرا بازار کار مناسبی برای رشته شما را دارا میباشد
   برای بررسی دقیق پرونده , لطفا با دفاتر ما تماس حاصل بفرمایید .

   پاسخ
 25. maziar samiei گفته:

  سلام ، من میخواستم بدونم من به عنوان یک دانشجو لیسانس که علاقه ای هم به رشتم ندارم میتونم رشته دیگه ای رو تو کشور دیگه بخونم و اگر نه همین رشته رو کشور دیگه تموم کنم ؟ رشتم برق الکترونیک هست و علاقه خاصی به موزیک و آهنگسازی دارم و از طرفی هم دوست دارم فوتبالی که گذشته ول کردمو هم ادامه بدم … رو کمک خانواده هم اصلا حساب نمیخوام بکنم و میخوام بدونم چه کشوری برام مناسبه و چقدر حداقل سرمایه باید جمع کنم ؟ حتما باید برم :)

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   با توجه به رشته تحصیلی شما پیشنهاد میکنیم درس خود را ادامه داده و بعد از پایان درس جهت ادامه تحصیل اقدام فرمایید . جهت اطلاعات بیشتر برای ادامه تحصیل لطفا با دفاتر ما تماس ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 26. Kambiz گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  ممنون از اطلاعاتی که در مورد کشورهای مختلف و همچنین مشاوره هایی که بصورت دوستانه در سایت بصورت تکست و ویدیو ارائه میدهید. من 37 ساله هستم و دارای مدرک کارشناسی معماری از دانشگاه آزاد, دارای 8-9 سال سابقه کار مرتبط(4سال از این سابقه دارای بیمه می باشد) هستم…و مشغول گذراندن دوره IELTS هستم و هدف نمره 6.5 هست…برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد به زبان انگلیسی آیا میتوان با ارائه Motivation Letter مناسب که در فاصله تحصیلی مشغول بکار بوده ام پذیرش دانشگاه گرفت؟ (آیا همزمان با من همسر من هم میتوانند وارد کشور آلمان بشوند و آیا ایشان اجازه کار دارند؟) و اینکه خدماتی که موسسه شما ارائه میدهد هم لطفا بفرمایید…اینکه در چه زمینه هایی میتوان از شما خدمات گرفت..در مورد هزینه هم با شما تماس خواهم گرفت.

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض احترام. با توجه به فاصله تحصیلی موجود متاسفانه شانس اخذ ویزا در مقطع فوق لیسانس برای شما اندک می باشد و همچنین از ابتدا امکان بردن همراه به این کشور نمی باشد. برای بررسی راه های ورود به این کشور متناسب با شرایط خود نظیر ویزای کار کشور آلمان می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5