تحصیل مهندسی اسلوونی و بررسی شرایط آن

تحصیل مهندسی اسلوونی، شرایط و مدارک لازم برای تحصیل مهندسی اسلوونی، شرایط اقامت پس از تحصیل مهندسی اسلوونی در این مقاله به صورت علمی از منابع معتبر و به روز مورد بررسی قرار می گیرد. در صورت دارا بودن چه شرایطی می توان جهت تحصیل مهندسی اسلوونی اقدام نمود؟ هزینه های تحصیل مهندسی اسلوونی به چه صورت می باشد؟ آیا می توان پس از تحصیل مهندسی اسلوونی در این کشور مشغول به کار شد؟ به این سوالات و سوالات مشابه در مورد تحصیل مهندسی اسلوونی در این مقاله پاسخ داده شده است. جهت کسب اطلاعات تکمیلی در باب تحصیل مهندسی اسلوونی و بررسی شرایط خود می توانید با تلفن های موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمائید و از مشاوره رایگان با مشاورین مجرب و مسلط این موسسه بهره مند گردید. همچنین می توانید به وب سایت موسسه حقوقی ملک پور مراجعه نمائید و از مقالات گوناگون این وب سایت که همگی بر اساس قوانین به روز حقوق بین الملل تهیه شده اند بهره مند گردید. با تهیه محصول جامع راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت که توسط جناب آقای ملک پور وکیل پایه یک دادگستری و دانشجوی دکترای حقوق بین الملل در دانشگاه وین، پس از سال ها تجربه و سابقه درخشان و موفق در زمینه مهاجرت تهیه گردیده است، می توانید با کسب اطلاعات دقیق از انواع روش های مهاجرتی به بسیاری از کشورها به عنوان وکیل خود اقدام نمائید و بهترین روش و مسیر مهاجرتی را برای آینده خود انتخاب نمائید.

تحصیل مهندسی اسلوونی تحصیل مهندسی اسلوونی

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل مهندسی اسلوونی و شرایط عمومی

آشنایی با اطلاعات عمومی اسلوونی برای متقاضیان تحصیل مهندسی اسلوونی می تواند مفید باشد. اسلوونی، کشور کوچکی است در جنوب اروپای مرکزی که پایتخت آن شهر کوچک و زیبای لیوبلیانا می باشد. این کشور از سمت شمال با کشور اتریش، از سمت غرب با کشور ایتالیا، از سمت جنوب با کشور کرواسی و از سمت شرق با کشور مجارستان هم مرز می باشد. زبان رسمی آن اسلوونیایی، واحد پول آن یورو و دین اکثریت مردم آن مسیحیت می باشد. جمعیت این کشور 2.066 میلیون نفر و مساحت آن 20.273 کیلومتر مربع می باشد. تحصیل مهندسی در اسلوونی برای متقاضیان تحصیل در اروپا می تواند گزینه خوبی باشد و طرفداران خاص خود را دارد. دانشگاه های اسلوونی در رنکینگ دانشگاه های جهان رتبه بسیار بالایی ندارند ولی از کیفیت پایینی هم برخوردار نمی باشند. در حال حاضر در اسلوونی 3 دانشگاه دولتی وجود دارد، 2 دانشگاه خصوصی و 29 موسسه آموزشی مستقل.
متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اروپا می بایست قبل از اقدام، دانشگاه های کشورهای گوناگون را بررسی کنند و سپس اقدام به این امر مهم نمایند. به طور مثال تحصیل مهندسی در آلمان و اتریش که دارای دانشگاه های با رتبه بالا می باشند به زبان آلمانی رایگان است.

شرایط عمومی اسلوونی تحصیل مهندسی اسلوونی

اقامت اسلوونی

تحصیل مهندسی اسلوونی در مقطع لیسانس

تحصیل مهندسی در مقطع لیسانس عموما همانند بسیاری از کشورهای دیگر جهان 3 تا 4 ساله می باشد. نظام تحصیلی اسلوونی بولونیایی می باشد. متقاضیان تحصیل مهندسی اسلوونی جهت اقدام برای مقطع کارشناسی می بایست دیپلم 12 ساله داشته باشند. همچنین بعضی از دانشگاه ها امتحان ورودی دارند که متقاضیان می بایست جهت اخذ پذیرش نهایی در آزمون ورودی دانشگاه نمره قبولی را کسب کنند. متقاضیان تحصیل مهندسی اسلوونی برای اخذ پذیرش در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی، می بایست مدرک زبان ارائه کنند. حداقل نمره مورد نیاز به این منظور، آیلتس آکادمیک 6 می باشد. تحصیل به زبان انگلیسی در اسلوونی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا، هم متقاضیان بیشتری دارد و هم رشته های بیشتری در این مقاطع ارائه می شود. اما در سال های اخیر با توجه به رقابت های بین المللی و همچنین افزایش درخواست توسط متقاضیان تحصیل مهندسی اسلوونی در مقطع لیسانس به خصوص از کشور کرواسی تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع لیسانس نیز در چندین رشته ارائه می کردد و این آمار رو به افزایش می باشد.
تحصیل مهندسی اسلوونی در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی در رشته های مهندسی مکانیک، مهندسی و مدیریت، مهندسی وسایل نقلیه و مهندسی علوم کامپیوتری ارائه می گردد. تحصیل مهندسی اسلوونی در دیگر رشته ها به زبان اسلوونیایی ارائه می شود، در حالی که در دیگر کشورهای اروپایی همچون مجارستان می توان مشغول به تحصیل در رشته های متعدد دیگری به زبان انگلیسی شد.

ویزای تحصیلی اسلوونی

تحصیل مهندسی اسلوونی در مقطع فوق لیسانس

متقاضیان تحصیل مهندسی اسلوونی در مقطع فوق لیسانس می بایست مدرک زبان انگلیسی آیلتس آکادمیک با حداقل نمره 6.5 داشته باشند. مقطع فوق لیسانس عموما در اسلوونی 2 ساله می باشد. البته این امر کاملا بستگی به رشته تحصیلی دارد. بعضی از رشته های مهندسی در اسلوونی در مقطع فوق لیسانس 1 ساله می باشند. تحصیل در دانشگاه های دولتی در اسلوونی به زبان اسلوونیایی می باشد و شامل طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی است. برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد متقاضیان می بایست مدرک لیسانس خود را اخذ کرده باشند. توجه به این نکته حائز اهمیت می باشد که برای تحصیل مهندسی اسلوونی در مقطع کارشناسی ارشد نمی توان تغییر رشته داد و از رشته های دیگر برای رشته های مهندسی پذیرش گرفت. متقاضیان می توانند در رشته لیسانس خود اقدام به اخذ پذیرش نمایند. برخی از رشته هایی که برای متقاضیان تحصیل مهندسی اسلوونی در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می شود عبارتند از مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی وسایل نقلیه، مهندسی و مدیریت و … .

تحصیل مهندسی اسلوونی در مقطع دکتری

مدت زمان تحصیل مهندسی اسلوونی در مقطع دکترا می تواند از 2 سال تا 4 سال متغیر باشد. متقاضیان تحصیل مهندسی اسلوونی در مقطع دکترا می بایست شرایط خاصی جهت اخذ پذیرش داشته باشند. به طور مثال می بایست حداقل 3 الی 4 مقاله isi داشته باشند و از سطح و دانش زبان بالایی برخوردار باشند. حداقل نمره آیلتس مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا 6.5 الی 7 می باشد و معدل مدرک کارشناسی ارشد متقاضیان تحصیل مهندسی اسلوونی در مقطع دکترا می بایست بالای 16 باشد. متقاضیان می بایست سابقه کار های پژوهشی و تحقیقاتی داشته باشند و در صورت دارا بودن این شرایط نیاز به سوپروایزر یا همان استاد راهنما دارند. سوپروایزر می بایست مدارک فرد را بررسی نماید و در صورتی که مورد تائید وی بود فرد متقاضی اقدام به اخذ پذیرش نماید.

تحصیل پزشکی در اسلوونی

تحصیل مهندسی اسلوونی و هزینه های تحصیل

هزینه های تحصیل مهندسی اسلوونی بسیار مناسب می باشد. متقاضیان تحصیل مهندسی اسلوونی اولین نکته ای که می بایست در نظر داشته باشند توجه به این امر است که پس از اخذ پذیرش می بایست هزینه یک سال تحصیلی را پرداخت نمایند. هزینه های تحصیل به زبان اسلوونیایی می تواند سالیانه تا 5 هزار یورو و به زبان انگلیسی نهایتا تا 10 هزار یورو هزینه داشته باشد. اگر ارزان بودن نسبی تحصیل مهندسی اسلوونی تنها ملاک تحصیل در این کشور باشد می توان برای تحصیل مهندسی، کشورهای دیگری همچون مجارستان را انتخاب نمود، به این دلیل که رشته های متنوع و بیشتری در این کشور به زبان انگلیسی نسبت به اسلوونی ارائه می گردد. هزینه های تحصیل در آلمان و اتریش رایگان می باشد و در صورت داشتن مدرک زبان آلمانی می توان جهت تحصیل رایگان اقدام نمود. مقاله ای که مطالعه می فرمائید در جهت افزایش اطلاعات علمی مراجعه کنندگان وب سایت رسمی موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده و کپی کردن این مقاله بدون ذکر منبع آن غیر قانونی می باشد.

تحصیل مهندسی اسلوونی و هزینه های زندگی در آن

هزینه های زندگی در اسلوونی همانظور که پیش تر نیز به آن اشاره گردید ارزان می باشد و این امر یکی از اصلی ترین دلایل انتخاب اسلوونی جهت تحصیل مهندسی اسلوونی می باشد. هزینه های زندگی در اسلوونی به طور حدودی ماهیانه 600 تا 700 یورو تخمین زده می شود. جدول پیش رو برخی از هزینه های روزمره زندگی مردن در اسلوونی را نمایش می دهد:

 فهرست اقلام واحد به یورو
یک وعده غذای معمولی در رستوران 8
یک بطری آب معدنی 1.44
یک لیتر شیر 0.91
یک بسته نان سفید 1.16
یک کیلو برنج 1.55
12 عدد تخم مرغ 2.17
یک کیلوگرم مرغ 7.07
یک کیلوگرم سیب زمینی 0.73
تاکسی هر کیلومتر 1
کارت ماهیانه حمل و نقل عمومی 37
اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 440
اجاره یک آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر 342

a1713a4824c502e9a60f634fddc766da تحصیل مهندسی اسلوونی

تحصیل مهندسی اسلوونی به همراه بورس تحصیلی

همواره همه کشورهای جهان به متقاضیانی که هزینه های تحصیل را نمی توانند تقبل کنند، برنامه های بورسیه گوناگونی را ارائه می کنند. هر ساله دولت اسلوونی تعداد محدودی از بورسیه های تحصیلی را برای دانشجویان خارجی اعلام می کند. این بورسیه ها بر اساس مفاد توافق نامه های امضا شده (توافق نامه های همکاری در زمینه آموزش) بین دولت اسلوونی و دولت های خارجی است. وزارت آموزش اسلوونی هر سال بر اساس توافق های دوجانبه (بین دولت ها یا وزارتخانه ها) با کشورهای زیر، تعدادی از ماه های بورسیه را به اتباع بیگانه ارائه می دهد: بوسنی و هرزگوین، بلغارستان، یونان، مجارستان، هند، رژیم صهیونیستی، ایتالیا، ژاپن، کوزوو مکزیک، مونته نگرو، لهستان، جمهوری چین، جمهوری مقدونیه شمالی، فدراسیون روسیه، صربستان، اسلواکی، سوئیس و ترکیه. همانطور که مشاهده می کنید کشور ایران در لیست بالا وجود ندارد و متقاضیان تحصیل مهندسی اسلوونی البته در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نمی توانند به همراه بورسیه تحصیلی اقدام نمایند. اما در صورت داشتن رزومه قوی می توانند برای مقطع دکترا به همراه بورسیه تحصیلی اقدام نمایند.
بورسیه هایی که اسلوونی به دانشجویان خارجی ارائه می دهد موارد زیر می باشند:

 • صندوق توسعه منابع انسانی اسلوونی و صندوق بورس تحصیلی
 • بنیاد علوم اسلوونی
 • وزارت آموزش، علوم، فرهنگ و ورزش
 • مرکز جمهوری اسلوونی برای تحرک و برنامه های آموزشی و آموزشی اروپا (CEMPIUS)
بورسیه تحصیلی اسلوونی

تحصیل مهندسی اسلوونی به زبان انگلیسی

تحصیل مهندسی اسلوونی به 2 زبان اسلوونیایی و انگلیسی امکان پذیر می باشد. برای متقاضیان تحصیل مهندسی اسلوونی که می خواهند به زبان انگلیسی تحصیل کنند، داشتن مدرک زبان از اصلی ترین مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش می باشد. برای مقطع لیسانس آیلتس 6، برای مقطع فوق لیسانس آیلس 6.5 و برای مقطع دکترا آیلتس 7 الزامی می باشد. دانشگاه های اسلوونی که به زبان انگلیسی تدریس می کنند جهت جذب دانشجویان بین المللی دوره های زبان انگلیسی نیز در دانشگاه ارائه می دهند و افرادی که برای پذیرش، نمره آیلتس مورد نظر را نتوانند اخذ نمایند می توانند قبل از دوره تحصیلی در دوره های زبان شرکت نمایند و سطح دانش زبان انگلیسی خود را به سطح مورد نظر برسانند.

تحصیل مهندسی اسلوونی و مدارک مورد نیاز

جهت تحصیل مهندسی اسلوونی در ابتدا می بایست از یکی از دانشگاه های این کشور اقدام به اخذ پذیرش نمود و پس از اخذ پذیرش می بایست جهت اخذ ویزای اسلوونی مدارک مورد نیاز ویزا را تهیه و اقدام به گرفتن وقت سفارت نمود.
مدارک مورد نیاز پذیرش جهت تحصیل مهندسی اسلوونی به شرح زیر می باشد:

 • مدارک مورد نیاز پذیرش جهت تحصیل مهندسی اسلوونی
  • ترجمه تمامی مدارک تحصیلی از مقطع دیپلم تا آخرین مقطع تحصیلی به همراه ریز نمرات همراه با تائیدیه وزارت امور خارجه و دادگستری
  • مدرک زبان
  • فرم رزومه تحصیلی
  • انگیزه نامه
  • توصیه نامه
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اسلوونی
  • فرم پر شده درخواست ویزا
  • نامه پذیرش دانشگاه
  • گذرنامه با داشتن حداقل ۶ ماه اعتبار
  • نامه تمکن مالی مبنی بر توانایی پرداخت هزینه های زندگی در حین مدت تحصیل به مدت یک سال
  • نامه عدم سوء پیشینه
  • یک قطعه عکس با سایز 3.5 در 4.5

تحصیل مهندسی اسلوونی و وضعیت ویزای همراه

متقاضیان تحصیل مهندسی اسلوونی پس از اخذ پذیرش و ویزا و ورود به اسلوونی در صورتی که ویزای بلند مدت اخذ کرده باشند می توانند جهت ملحق شدن همسر و فرزندان زیر 18 سال، درخواست خود را به اداره مهاجرت اسلوونی تقدیم کنند. امکان این که فرد از ابتدا همراهان خود را به صورت همزمان به اسلوونی ببرد وجود ندارد و به فاصله چند ماه پس از ورود دانشجوی تحصیل مهندسی اسلوونی به این کشور امکان پذیر می باشد. فرد متقاضی می بایست تمکن مالی مناسب برای تامین هزینه های زندگی خانواده را نشان دهد تا اجازه پیوستن همراهان به وی صادر شود. همراهان دانشجویان تحصیل مهندسی اسلوونی از ابتدا و از زمانی که وارد اسلوونی می شوند اجازه کار کردن ندارند، اما در صورتی که بتوانند پیشنهاد شغلی دریافت کنند می توانند اجازه کار خود را از اداره مهاجرت اخذ کنند و تمامی افراد خارجی در این کشور برای کار می بایست اجازه کار دریافت کنند.

تحصیل مهندسی اسلوونی و وضعیت اقامت پس از تحصیل

دانشجویان تحصیل مهندسی اسلوونی از ابتدا برای ورود به این کشور یک اقامت موقت یک ساله دریافت می کنند. از این رو در حین تحصیل می توانند مشغول به کار شوند و اجازه کار دارند و تا زمان فارغ التحصیلی اگر پیشنهاد شغلی داشته باشند به راحتی می توانند اقامت کاری خود را اخذ نمایند و در این کشور بمانند. بعد از 5 سال اقامت موقت در اسلوونی می توان برای اخذ اقامت دائم درخوست داد و پس از 10 سال اقامت در اسلوونی می توان برای پاسپورت این کشور درخواست داد و تابعیت گرفت. نرخ بیکاری اسلوونی به زیر 8 درصد رسیده است و این نشان دهنده این امر است که کاریابی در این کشور راحت می باشد. اما کاریابی در کشورهای پیشرفته اروپایی دیگر که نرخ بیکاری زیر 5 درصد دارند قطعا راحت تر خواهد بود، زیرا نرخ بیکاری پایین به این معنی می باشد که فرصت های شغلی در یک کشور زیاد می باشد.
نمودار زیر نرخ بیکاری اسلوونی را نشان می دهد:

نرخ بیکاری اسلوونی تحصیل مهندسی اسلوونی

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
تحصیل مهندسی اسلوونی و سخن پایانی

تحصیل مهندسی اسلوونی، مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش و ویزا جهت تحصیل مهندسی اسلوونی، شرایط کار پس از تحصیل مهندسی اسلوونی و شرایط کلی و هزینه های تحصیل مهندسی اسلوونی در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. تحصیل مهندسی اسلوونی به زبان انگلیسی در رشته های محدودی ارائه می گردد و بیشتر رشته های مهندسی به زبان اسلونیایی ارائه می گردند. هزینه های تحصیل مهندسی اسلوونی و زندگی در اسلوونی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی پایین می باشد اما هزینه ها نمی تواند تنها فاکتور انتخاب یک کشور جهت ادامه تحصیل باشد. تحصیل در بهترین شهر دنیا، وین، و همچنین کشور آلمان به زبان آلمانی به صورت رایگان می باشد و امکان کاریابی پس از تحصیل در این کشورها با توجه به نرخ بیکاری پایین بسیار بالا می باشد. شما عزیزان می توانید جهت بررسی شرابط خود به صورت کاملا رایگان به وب سایت رسمی موسسه حقوقی ملک پور مراجعه کرده و با تکمیل فرم درخواست مشاوره رایگان منتظر تماس از طرف مشاورین موسسه از طریق واتس اپ باشید. با ارائه نظرات و پیشنهادات سازنده خود در پایان این مقاله ما را در رسیدن به هدفمان که تنها ارائه بهترین سرویس و خدمات به متقاضیان محترم می باشد یاری نمائید و در صورت داشتن هر گونه پرسش در زمینه تحصیل مهندسی اسلوونی می توانید آن را در پایان مقاله مطرح نمائید. مشاورین موسسه در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.