تحصیل مهندسی اسلواکی و بررسی شرایط آن

تحصیل مهندسی اسلواکی، شرایط تحصیل مهندسی اسلواکی و چگونگی دریافت ویزای تحصیلی این کشور در این مقاله به طور جامع و کامل برای شما عزیزان مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفته است. همواره سوالات مختلفی در زمینه تحصیل مهندسی در اسلواکی برای مخاطبین پیش می آید از جمله اینکه هزینه های تحصیل مهندسی اسلواکی چقدر می باشد؟ شرایط دریافت پذیرش از دانشکاه های اسلواکی چگونه است؟ امکان ورود به بازار کاری برای متقاضیان تحصیل در اسلواکی وجود دارد یا خیر؟ برای متقاضیان ایجاد می شود که ما در این مقاله سعی بر پاسخ دهی به تمامی این سوالات شما عزیزان داشته ایم. متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره های رایگان تلفنی مشاورین و وکلای مؤسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش استفاده نمایند تا با کسب اطلاعات اساسی و مهم در باب تحصیل مهندسی اسلواکی و دریافت اقامت این کشور را بدست آورید.

تحصیل مهندسی اسلواکی تحصیل مهندسی اسلواکی

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل مهندسی اسلواکی و شرایط عمومی

 متقاضیانی که درخواست ورود به اسلواکی و تحصیل مهندسی اسلواکی را دارند بهتر است از شرایط عمومی این کشور اطلاعات کسب نمایند تا در زمان ورود با اطلاعات کافی از این کشور وارد آن شوند. متقاضیان تحصیل مهندسی اسلواکی باید بدانند این کشور از دسته کشور های اروپای مرکزی است که مرز آبی ندارد و محصور شده در خشکی می باشد. طبق آخرین سرشماری رسمی انجام شده از سوی دولت این کشور جمعیت اسلواکی حدود 5 میلیون و 400 هزار نفر اعلام شده است. پایتخت این کشور شهر براتیسلاوا می باشد. همچنین پر جمعیت ترین شهر اسلواکی پایتخت آن براتیسلاوا می باشد که حدودا 413 هزار نفر جمعیت دارد. واحد پول این کشور یورو است و زبان رسمی آن اسلواک می باشد. کشور اسلواکی از غرب با جمهوری چک و اتریش از شمال با لهستان و از شرق با اوکراین و از جنوب با مجارستان هم مرز می باشد. پیش شماره تماس با این کشور 421+ است.

شرایط عمومی اسلواکی تحصیل مهندسی اسلواکی

مهاجرت به آذربایجان

تحصیل مهندسی اسلواکی در مقطع لیسانس

متقاضیانی که درخواست ورود به مقطع لیسانس و تحصیل مهندسی اسلواکی را دارند باید در ابتدای امر مدرک دیپلم 12 ساله خود را به دانشگاه ارائه دهند. تحصیل در این مقطع حدودا 3 الی 4 سال طول می کشد. افرادی که درخواست ورود به دانشگاه های این کشور را دارند باید مدرک ایلتس با نمره 6 داشته باشند. افرادی که مدرک زبان ندارند می توانند به راحتی با دریافت پذیرش در دوره های های زبان مدرک مورد نیاز خود را دریافت کنند. متقاضیان تحصیل مهندسی اسلواکی می توانند در 2 ترم سپتامبر و آگوست در دانشگاه های این کشور شروع به تحصیل نمایند. متقاضیانی که در این مقطع شروع به تحصیل می نمایند می توانند به راحتی وارد بازار کاری شوند اجازه کاری پاره وقت ( 10 الی 15 ساعت در هفته) را دارند. هزینه تحصیل مهندسی اسلواکی در مقطع کارشناسی حدودا 2.000 الی 5.000 یورو می باشد.

 در ذیل جدولی از 10 رشته مهندسی در زیر مطالب برای شما عزیزان قرار داده ایم:

مدت زمان تحصیل هزینه تحصیل رشته تحصیلی ردیف
3 سال 3.500 یورو در سال اتوماسیون و انفورماتیک ماشین آلات 1
3 سال 4.500 یورو در سال مهندسی پزشکی 2
3 سال 5.000 یورو در سال مهندسی ارتباطات از راه دور 3
3 سال 3.500 یورو در سال مکانیک کابردی و مکاترونیک 4
3 سال 4.500 یورو در سال فناوری چند رسانه ای 5
3 سال 4.500 یورو در سال مهندسی کنترل 6
3 سال 5.000 یورو در سال مهندسی الکترونیک 7
3 سال 3.500 یورو در سال مهندسی عمران 8
3 سال 4.500 یورو در سال مهندسی خودکار الکترونیک 9
3 سال 3.500 یورو در سال مهندسی شیمی 10
تحصیل در آذربایجان

تحصیل مهندسی اسلواکی در مقطع فوق لیسانس

متقاضیانی که علاقه تحصیل مهندسی اسلواکی را دارند باید برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد مدت زمان 2 الی 3 ساله را برای تحصیل خود مد نظر قرار دهند. دولت این کشور تحصیل رایگان را برای دانشجویان اسلواکیایی و دانشجویان اتحادیه اروپا در نظر گرفته است، اما متقاضیان که از خارج از اتحادیه اروپا اقدام می کنند باید هزینه ای حدودا 2.000 الی 8.000 یورو برای هر سال تحصیل خود پرداخت نمایند. دانشجویان در این مقطع باید مدرک ایلتس با نمره 6 نیم ارائه دهند. دانشجویانی که در این مقطع به صورت پاره وقت (15 الی 20 ساعت در هفته) اجازه کار دارند. نکته بسیار مهم که علاقه مندان باید به آن توجه داشته باشند که ارائه مدرک لیسانس 4 ساله و معتبر می باشد. ما در ادامه لیستی از رشته های مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد برای شما عزیزان قرار داده ایم:

هزینه تحصیل مدت زمان تحصیل نام رشته ردیف
3.000 یورو در سال 2 سال فیزیک حالت جامد 1
3.500 یورو در سال 2 سال فن آوری های شیمیایی 2
5.000 یورو در سال 2 سال مهندسی پزشکی 3
5.000 یورو در سال 2 سال مهندسی کنترل_ کنترل فر آیند 4
5.500 یورو در سال 2 سال ارتباطات از راه دور 5
5500 یورو در سال 2 سال مهندسی هسته ای و فیزیکی 6
3.500 یورو در سال 2 سال مکانیک کاربردی و مکاترونیک 7
3.500 یورو در سال 2 سال مهندسی کنترل  telematics 8
4.000 یورو در سال 2 سال مکاترونیک کاربردی 9
5.000 یورو در سال 2 سال مهندسی برق_سیستم های برق 10

تحصیل مهندسی اسلواکی در مقطع دکتری

تحصیل مهندسی اسلواکی در مقطع دکتری دارای شرایط خاصی می باشد. متقاضیان و دانشجویانی که درخواست ورود به این مقطع تحصیلی را دارند باید از سوی یک استاد در این کشور مورد تایید قرار گیرند. اصولا متقاضیان باید رزومه خود و مقالات ISI بین الملی به همراه مدرک ایلتس 7 ارائه دهند و با دریافت تایید از استاد راهنما (سوپروایزر) اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر نمایند. متقاضیان تحصیل پزشکی اسلواکی باید توجه داشته باشند که در این مقطع تحصیلی اجازه کار تمام وقت ( 40 ساعت در هفته) را خواهند داشت. اصولا افرادی که در این مقطع تحصیلی شروع به تحصیل مهندسی می نمایند می توانند درخواست بورس تحصیلی اسلواکی نموده و کمک هزینه تحصیلی برای هزینه های دانشگاه خود یا هزینه های زندگی خود دریافت نمایند. مدت تحصیل دکتری در اسلواکی 3 الی 4 سال می باشد.

تحصیل مهندسی اسلواکی و هزینه های تحصیل

تحصیل مهندسی اسلواکی نسبت به تحصیل در سایر کشور های اتحادیه اروپا هزینه های کمتری دارد و متقاضیان می توانند هم به صورت رایگان تحصیل نمایند و هم به صورت آزاد هزینه دانشگاه را پرداخت نمایند. هزینه های دانشگاه از 1.500 الی 2.000 یورو شروع می شود و در مقاطع متفاوت هزینه ها مختلف است. به طور مثال هزینه تحصیل در دوره های کارشناسی 2.000 الی 5.000 یورو می باشد و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هزینه ای به ارزش 3.000 الی 20.000 یورو می باشد. این مقاله بدست متخصصان و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تهیه و تولید شده است و هرگونه کپی برداری غیر قانونی و شرعا حرام می باشد.

تحصیل مهندسی اسلواکی و هزینه های زندگی در آن

تحصیل مهندسی اسلواکی و ورود به دانشگاه های آن هزینه های کمی دارد اما باید در نظر داشت هزینه های زندگی از عوامل بسیار مهم در بحث مهاجرت می باشد. طبق آمار اعلام شده هزینه های زندگی در اسلواکی 16% کمتر از هزینه های زندگی در ایران می باشد. از عوامل جالب در مورد هزینه های زندگی در اسلواکی این است که هزینه اجاره ملک در این کشور می باشد که 64% از ایران کمتر می باشد.

فهرست اقلام هزینه ها
هزینه غذار در رستوران ارزان 8 یورو
هزینه غذا برای 2 نفر در رستوران متوسط 30 یورو
هزینه بطری آب 0.33 لیتری 1.44 یورو
هزینه نوشابه 0.33 لیتری (کوکا/پپسی) 1.99 یورو
هزینه یک فنجان قهوه 1.38 یورو
هزینه بطری شیر 1 لیتری 0.91 یورو
هزینه نان 500 گرمی 1.16 یورو
هزینه 1 کیلو گرم برنج 1.55 یورو
هزینه 1 کیلو سینه مرغ 7.07 یورو
هزینه 1 کیلو گرم گوشت گاو 9.35 یورو
هزینه 1 لیتر بنزین 1.32 یورو
اجاره آپارتمان 1 خوابه داخل شهر 440 یورو در ماه
اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج شهر 342 یورو در ماه
اجاره آپارتمان 3 خوابه داخل شهر 782 یورو در ماه
اجاره آپارتمان 3 خوابه خارج شهر 586 یورو در ماه

creative4 تحصیل مهندسی اسلواکی

تحصیل مهندسی اسلواکی به همراه بورس تحصیلی

کشور اسلواکی از دسته کشور هایی می باشد که تحصیل رایگان برای دانشجویان اتحادیه اروپا ارائه می نماید. اما دانشجویانی که از خارج از اتحادیه اروپا وارد این کشور می شوند می توانند درخواست کمک هزینه های تحصیل در ابعاد متفاوتی داشته باشند. باید توجه داشت که بورس های تحصیلی تنها بخشی از هزینه های زندگی شما را پوشش می دهد و شما باید بقیه هزینه های زندگی را شخصاً پوشش دهید. بورس های تحصیلی دولت اسلواکی قابل انتقال نمی باشد و افرادی که درخواست دریافت بورس تحصیلی را دارند باید در ابتدای امر 2 هفته قبل از شروع ترم درخواست کمک هزینه های تحصیل خود را مطرح نمایند. کمک هزینه های تحصیل مهندسی اسلوکی به شرح زیر می باشد:

 • مقطع کارشناسی از 50 یورو تا 280 یورو در ماه
 • مقطع کارشناسی ارشد از 50 یورو تا 300 یورو در ماه
 • مقطع دکتری از 170 یورو تا 350 یورو در ماه

اسامی بورس های تحصیلی دانشگاهی اسلوکی به شرح زیر می باشد:

 • University of Economics in Bratislava (بورس تحصیلی دانشگاه اقتصاد در براتیسلاوا)
 • Comenius University in Bratislava ( بورس تحصیلی دانشگاه کومنیوس در براتیسلاوا)
 • Comenius University in Bratislava ( بورس تحصیلی دانشگاه فنی اسلواک در براتیسلاوا)
بورسیه تحصیلی آذربایجان

تحصیل مهندسی اسلواکی به زبان انگلیسی

افرادی که درخواست تحصیل مهندسی اسلواکی را دارا می باشند می بایست توجه بدانند که در مقاطع مختلف تحصیلی نیاز به ارائه مدارک زبان دارند. همچنین، با توجه به اینکه در حال حاضر زبان انگلیسی زبان بین المللی می باشد، بسیاری از دانشگاه های اسلواکی به زبان انگلیسی دوره های تحصیلی خود را برگزار می نمایند. دانشجویانی که مشغول تحصیل مهندسی اسلواکی هستند، می بایست برای تحصیل در مقطع کارشناسی نمره ایلتس 6، مقطع کارشناسی ارشد نمره ایلتس 6.5 و مقطع دکترا نمره ایلتس 7 را ارائه دهند. همچنین برای افرادی که مدرک زبان انگلیسی ندارند، کورس زبان انگلیسی ارائه می شود.

تحصیل مهندسی اسلواکی و مدارک مورد نیاز

متقاضیان تحصیل مهندسی اسلواکی باید دقت داشته باشند که برای تحصیل در این کشور در مرحله اول نیاز به اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور خواهند داشت. برای اخذ پذیرش و دریافت ویزای نیاز به ارائه مدارک مورد نیاز می باشد. ما برای اطلاع شما عزیزان مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا و پذیرش تحصیلی برای متقاضیان تحصیل مهندسی اسلواکی را ارائه کرده ایم:

 • مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلی در اسلواکی
  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه مدارک تحصیلی و مدرک دیپلم 12 ساله
  • ارائه انگیزه نامه تحصیلی یا نامه sop
  • ارائه مدارک زبان مورد نیاز دانشگاه
  • پرداخت شهریه دانشگاه برای سال اول تحصیلی
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی
  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه عکس 3*4 جهت صدور مدارک
  • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه
  • ارائه القه جهت برگشت به ایران
  • ارائه نامه تمکن مالی جهت پوشش هزینه های تحصیل
  • ارائه بیمه نامه مسافرتی تا سقف 30.000 یورو

تحصیل مهندسی اسلواکی و وضعیت ویزای همراه

تحصیل مهندسی اسلواکی و وضعیت ویزای همراه در این کشور تقریبا مشابه سایر کشور های اتحادیه اروپا می باشد. دانشجویانی که وارد این کشور طبق قوانین بین المللی و قوانین مهاجرتی این کشور می توانند همسر و فرزند زیر 18 سال خود را به عنوان همراه خود وارد این کشور نمایند. افرادی که تحصیل مهندسی اسلواکی را انتخاب می نمایند باید در ابتدای امر کارت اقامتی خود را دریافت نمایند و بعد از آن درخواست الحاق خانواده را داشته باشند. همسرانی که به عنوان همراه وارد این کشور می توانند به صورت تمام وقت مشغول کار شوند و اما فرزندان شما می توانند از تحصیل رایگان در اتحادیه اروپا و کشور اسلواکی استفاده نمایند. متقاضیانی که درخواست ویزای همراه از طریق ویزای دانشجویی را دارند باید توجه داشته باشند که پدر و مادر آنها به هیچ عنوان جزو همراهان محسوب نمی شوند.

تحصیل مهندسی اسلواکی و وضعیت اقامت پس از تحصیل

متقاضیانی که درخواست اقامت اسلواکی را دارند می توانند بعد از اتمام تحصیل از امکان اقامت پس از تحصیل خود استفاده نمایند. دانشجویانی که از طریق تحصیل مهندسی اسلواکی وارد این کشور می شوند بعد از تحصیل اجازه ورود به بازار کاری این کشور را خواهند داشت. این افراد پس از چند سال کار و پرداخت مالیات و عدم ارتکاب جرم در این کشور می توانند ابتدا درخواست اقامت دائم و مدتی بعد از آن درخواست تابعیت اسلواکی را ارائه نمایند. از عوامل بسیار مهم و تاثیر گذار در ورود به بازار کاری این کشور نرخ بیکاری این کشور است که در حال حاضر 6.7% می باشد. این نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا نرخ بیکاری بالایی می باشد و امکان داره شما در امر کاریابی دچار مشکل شوید. متقاضیانی که درخواست ورود به بازار کاری در اتحادیه اروپا را دارند می توانند به راحتی از ویزاهای کاری کشور های همچون اتریش و آلمان که نرخ بیکاری 3% را تجربه می نمایند استفاده کنید.
ما در ادامه مطالب نموداری از نرخ بیکاری کشور اسلواکی در سال های اخیر برای مشا عزیزان قرار داده ایم:

نرخ بیکاری اسلواکی 1 تحصیل مهندسی اسلواکی

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
تحصیل مهندسی اسلواکی و سخن پایانی

تحصیل مهندسی آذربایجان مورد توجه برخی از افراد در ایران می باشد و این توجه به خصوص در بخش ترک زبان ایران مشهود است. ما در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا به تمام نکات مرتبط با تحصیل مهندسی آذربایجان اشاره کنیم. همان طور که اشاره کرده ایم با توجه به اینکه هزینه تحصیل مهندسی آذربایجان با هزینه تحصیل در اتحادیه اروپا و کشور های برتر جهان برابر و شاید کمتر باشد متقاضیان بهتر است در کشور های برتر با مدارکی معتبر تر تحصیل نمایند. همراهان گرامی می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره های رایگان مشاورین و وکلای مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش استفاده نمایند. متقاضیان می توانند قبل از دریافت مشاوره از ویدیو های رایگان و ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت دیدن نمایند تا در زمان دریافت مشاوره و کسب اطلاعات اساسی از پایه ای ترین مسائل و موارد مهاجرت اطلاع داشته باشند. متقاضیان تحصیل مهندسی آذربایجان و اخذ تابعیت و اقامت این کشور می توانند سوالات خود را در این زمینه در بخش انتهایی مقاله (دیدگاه ها) برای ما قرار دهند تا پاسخ آن را دریافت کنند.

2 پاسخ
 1. علیرضا گفته:

  با سلام و عرض ادب من دیپلمم کاردانش شبانه با معدل 13 و کاردانی با معدل 13/50 و کارشناسی با معدل 15 میخواستم ببینم میتونم برای اسلواکی پذیرش بگیرم برای ارشد؟

  Rating: 4
  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 4