تحصیل مهندسی آذربایجان و بررسی شرایط آن

تحصیل مهندسی آذربایجان، شرایط تحصیل مهندسی آذربایجان و نحوه دریافت ویزای تحصیلی این کشور در این مقاله برای شما عزیزان مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است. کشور آذربایجان از دسته کشور های هم مرز کشور ما ایران می باشد که در شمال غربی ایران قرار گرفته است. همواره سوالاتی برای شما عزیزان در زمینه تحیصل مهندسی در آذربایجان ایجاد می شود، همچون اینکه هزینه تحصیل مهندسی آذربایجان چقدر می باشد؟ شرایط تحصیل مهندسی آذربایجان چگونه می باشد؟ نحوه دریافت ویزای تحصیلی آذربایجان چگونه می باشد؟ ما در این مقاله سعی به پاسخ به تمامی نکات و سوالات شما عزیزان کرده ایم. متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره های رایگان مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش استفاده نمانید و اطلاعات اساسی و مهم در باب تحصیل مهندسی آذربایجان را بدست آورند.

تحصیل مهندسی آذربایجان تحصیل مهندسی آذربایجان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل مهندسی آذربایجان و شرایط عمومی

دانشجویانی که درخواست تحصیل مهندسی آذربایجان را دارند، باید از تمام شرایط عمومی این کشور اطلاعات کسب نمایند تا در زمان ورود به این کشور با مشکلات متفاوتی مواجه نشوند. کشور آذربایجان بزرگترین کشور قفقار در شرق اتحادیه اروپا و دریای خزر می باشد. پایتخت این کشور باکو نام دارد. آذربایجان با کشورهای ایران از جنوب، ترکیه و ارمنستان از غرب و روسیه از شمال هم مرز می باشد. آذربایجان دارای مرزهای آبی با کشور هایی همچون قزاقستان و ترکمنستان نیز می باشد. در آخرین سرشماری در سال 2019 جمعیت این کشور 9.235.001 نفر اعلام شده است. لازم به ذکر است که زبان رسمی این کشور ترکی آذربایجانی می باشد.
کشور آذربایجان تا 200 سال پیش جزوی از خاک ایران بوده و طی جنگ های ایران و روسیه و قرارداد های ترکمنچای و گلستان از ایران جدا شده و به روسیه پیوسته است. آذربایجان از دسته کشور هایی می باشد که در سال 2001 به اتحادیه اروپا پیوسته است. واحد پولی این کشور منات نام دارد. متقاضیانی که درخواست برقراری ارتباط تلفنی با این کشور را دارند باید از پیش شماره 994+ استفاده نمایند. متقاضیان تحصیل مهندسی آذربایجان می توانند در ادامه از مطالب از موارد مرتبط اطلاعات لازمه را کسب نمایند.

شرایط عمومی آذربایجان تحصیل مهندسی آذربایجان

مهاجرت به آذربایجان

تحصیل مهندسی آذربایجان در مقطع لیسانس

تحصیل مهندسی آذربایجان در مقطع لیسانس در این کشور با شرایط مشابه به اتحادیه اروپا می باشد. متقاضیانی که درخواست تحصیل در این کشور را دارند، باید مدت 4 ساله را برای تحصیل خود در نظر بگیرند. تحصیل در این مقطع به دو زبان انگلیسی و آذربایجانی می باشد. البته لازم به ذکر است که 60% دانشگاه های این کشور دوره های آموزشی خود را به زبان انگلیسی تدریس می کنند. متقاضیانی که درخواست ورود به مقطع کارشناسی دارند باید مدرک دیپلم 12 ساله ارائه دهند. در دوره های تحصیل لیسانس متقاضیان می توانند در دوره های علوم انسانی و علوم طبیعی و همچنین مبنای تخصصی خود را انتخاب نمایند.
افرادی که درخواست ورود به این مقطع را دارند باید مدرک ایلتس با نمره 6 را به عنوان حداقل مدرک زبان ارائه دهند. متقاضیانی تحصیل مهندسی آذربایجان می توانند به صورت پاره وقت ( 10 الی 15 ساعت در هفته) مشغول به کار شوند.

تحصیل در آذربایجان

تحصیل مهندسی آذربایجان در مقطع فوق لیسانس

افراد زیادی سالانه درخواست تحصیل مهندسی آذربایجان و ورود به مقطع کارشناسی ارشد را دارند. متقاضیانی که درخواست تحصیل در این مقطع را دارند باید توجه داشته باشند که تحصیل مهندسی آذربایجان نیاز به زمان 1 ساله نیم تا 2 ساله دارد. همانطور که در بخش های قبلی نیز گفته شد، زبان تحصیلی در اکثر دانشگاه های این کشور انگلیسی می باشد. متقاضیانی که در این مقطع تحصیلی مشغول تحصیل می باشند، اجازه کار پاره وقت ( 15 الی 20 ساعت در هفته) را در حین تحصیل دارند.
متقاضیان تحصیل مهندسی آذربایجان توجه داشته باشند که طبق برنامه های که از سوی دولت ارائه می شود، دانشجویان می توانند در این مقطع تحصیلی درخواست کمک هزینه تحصیلی داشته باشند که در این ارتباط در بخش بورس تحصیلی برای شما عزیزان توضیحات لازم را داده ایم. لازم به ذکر است افرادی که درخواست ورود به این مقطع را دارند باید مدرک ایلتس با نمره 6.5 ارائه دهند.

تحصیل مهندسی آذربایجان در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری در کشور های خارجی از مواردی می باشد که امروزه مورد توجه دانشجویان ایرانی قرار گرفته است. متقاضیان تحصیل مهندسی آذربایجان در مقطع دکتری نیاز به ارائه سوپروایزر از دانشگاه مورد نظر دارند و ارتباط با سوپروایزر نیاز به ارائه مدارک و رزومه های تحصیل دارد. متقاضیان باید برای تحصیل در این مقطع تحصیلی مدرک ایلتس 7 ارائه دهند. اصولا افرادی که درخواست تحصیل مهندسی آذربایجان در مقطع PHD را دارند، باید مقالات ISI (بین المللی) را ارائه دهند. متقاضیانی که در این مقطع تحصیل می نمایند، باید زمان 3 ساله را در نظر داشته باشند. دانشجویان که وارد این مقطع تحصیلی می شوند می توانند به صورت تمام وقت ( 30 الی 40 ساعت در هفته ) مشغول کار شوند و کسب درآمد نمایند.

تحصیل مهندسی آذربایجان و هزینه های تحصیل

از ابتدایی ترین مواردی که باید متقاضیان تحصیل مهندسی آذربایجان به آن دقت داشته باشند هزینه های دانشگاه های این کشور در دوره های مختلف می باشد. البته قابل ذکر است که هزینه های تحصیل در دانشگاه های این کشور بسیار متفاوت می باشد. گاها نوع رشته نیز در افزایش و کاهش شهریه دانشگاه تاثیر گذار می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های این کشور بسته به مقطع تحصیلی دارد ولی از ابتدا 2.550 منات شروع می شود و امکان دارد تا 8.500 منات هم افزایش داشته باشد. متقاضیان در برخی از رشته ها باید دوره های 1 ساله را سپری نمایند و هزینه این دوره ها خود به تنهایی بین 1.362تا 4.086 منات می باشد.

تحصیل مهندسی آذربایجان و هزینه های زندگی در آن

هزینه های زندگی در کشور مورد نظر شما باید از مواردی می باشد که دانشجویان و متقاضیان تحصیل مهندسی آذربایجان دقت لازم را بر آن داشته باشند. هزینه زندگی در آذربایجان 24% کمتر از ایران می باشد.. متقاضیانی که درخواست اجاره ملک در این کشور را دارند باید توجه داشته باشند که هزینه اجاره ملک در این کشور 35% ارزان تر از ایران می باشد. البته هزینه زندگی در هر ماه برای هر فرد می تواند بسته به سبک زندگی وی بالاتر و یا پاین تر از این میزان اعلام شده باشد. ما در ادامه مطالب جدولی از هزینه های زندگی در آذربایجان برای شما قرار داده ایم:

لیست هزینه ها قیمت
هزینه غذار در رستوران ارزان 10 منات
هزینه غذا برای 2 نفر در رستوران متوسط 40 منات
هزینه بطری آب 0.33 لیتری 0.38 منات
هزینه نوشابه 0.33 لیتری (کوکا/پپسی) 0.71 منات
هزینه یک فنجان قهوه 3.88 منات
هزینه بطری شیر 1 لیتری 1.52 منات
هزینه نان 500 گرمی 0.49 منات
هزینه 1 کیلو گرم برنج 2.02 منات
هزینه 1 کیلو سینه مرغ 5.53 منات
هزینه 1 کیلو گرم گوشت گاو 11.50 منات
هزینه 1 لیتر بنزین 0.95 منات
اجاره آپارتمان 1 خوابه داخل شهر 518 منات در هر ماه
اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج شهر 252 منات در هر ماه
اجاره آپارتمان 3 خوابه داخل شهر 2.434 منات در هر ماه
اجاره آپارتمان 3 خوابه خارج شهر 1.163 منات در هر ماه

career specialties تحصیل مهندسی آذربایجان

تحصیل مهندسی آذربایجان به همراه بورس تحصیلی

بورس تحصیلی و درخواست کمک هزینه های تحصیل مهندسی آذربایجان برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد. با توجه به این که دولت این کشور مواردی را جهت تحصیل رایگان و کمک هزینه های تحصیلی این کشور برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است. متقاضیانی که دارای امتیازات بالاتری می باشند توانایی درخواست بورس تحصیلی در این کشور را خواهند داشت. متقاضیان تحصیل مهندسی آذربایجان توجه داشته باشند که بورس های متفاوتی در این کشور ارائه می شود که هر کدام در شرایط مختلفی و با امتیازات متفاوتی ارائه می شود. ما در ادامه به بررسی چند بورس تحصیلی در این کشور پرداخته ایم.

 • بورس تحصیلی OppU
 • بورسیه دانشکده علوم و حقوق
 • بورسیه تحصیلی یتیمان
 • بورسیه تحصیلی نسل های بعدی

 • بورس تحصیلی OppU

  این بورس از سال 2016 تا به امروز در حال ارائه شدن می باشد. متقاضیان تحصیل مهندسی آذربایجان می توانند این بورس را در 2 مقطع کارشناسی و دکترا درخواست نمایند. متقاضیانی که درخواست این بورس تحصیلی را دارند می توانند ماهانه 2500 دلار به عنوان فاند دریافت نمایند.

 • بورسیه دانشکده علوم و حقوق

  بورس تحصیلی این دانشکده برای دانشجویان سرتاسر جهان ارائه می شود و متقاضیان می توانند به از این بورس تحصیلی جهت پرداخت تمام هزینه های دانشگاه خود استفاده نمایند. این بورس تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود.

 • بورسیه تحصیلی یتیمان

  متقاضیانی که شرایط تحصیل را به علت نبود خانواده نداشته اند و از تحصیل محروم مانده اند می توانند با درخواست این بورس تحصیلی هزینه های تحصیل خود را پوشش دهند. این بورس تحصیلی در مقاطع مختلف به دانش آموزان و دانشجویان ارائه می شود. متقاضیان می توانند ماهانه 1000 دلار به عنوان کمک هزینه های تحصیلی دریافت نمایند.

 • بورسیه تحصیلی نسل های بعدی

  این بورس تحصیلی برای افرادی است که در زمان تحصیل خود توانایی ورود به دانشگاه را به علت مراقبت از خانواده خود نداشته اند، فراهم نموده است. این بورس تحصیل در مقاطع لیسانس ارائه می شود. افرادی که درخواست این نوع بورس تحصیلی را دارند می توانند ماهانه هزینه ای حدود 1000 دلار برای کمک هزینه های خود دریافت نمانید.

بورسیه تحصیلی آذربایجان

تحصیل مهندسی آذربایجان به زبان انگلیسی

افرادی که درخواست تحصیل مهندسی آذربایجان را دارند باید توجه داشته باشند که در مقطع مختلف نیاز به ارائه مدارک زبان خواهند داشت. البته قابل توجه است، با توجه به اینکه در حال حاضر زبان انگلیسی زبان بین المللی می باشد 60% دانشگاه های این کشور به زبان دوره های خود را تدریس می نمایند. دانشجویانی که مشغول تحصیل مهندسی آذربایجان می باشند باید برای تحصیل در مقطع کارشناسی نمره ایلتس 6 ، مقطع کارشناسی ارشد نمره ایلتس 6.5 و مقطع دکترا نمره ایلتس 7 را داشته باشند. همچنین برای افرادی که مدرک زبان انگلیسی ندارند، کورس زبان انگلیسی ارائه می شود که این دوره ها از 2 هفته الی 48 هفته ارائه می شود. اصولا متقاضیان 30 ساعت کلاس در طول هفته دارند. هزینه تحصیل در دوره های زبان انگلیسی برای هر ترم 100 دلار می باشد.

تحصیل مهندسی آذربایجان و مدارک مورد نیاز

متقاضیان تحصیل مهندسی آذربایجان باید دقت داشته باشند که برای تحصیل در این کشور در مرحله اول نیاز به اخذ پذیرش از دانشگاه های آن خواهند داشت. متقاضیان برای اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی آذربایجان نیاز به ارائه مدارک مورد نیاز آن دارند. ما برای اطلاع شما عزیزان مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا و پذیرش تحصیلی برای متقاضیان تحصیل مهندسی آذربایجان را ارائه کرده ایم:

 • مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های مهندسی آذربایجان
  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه مدارک تحصیلی و مدرک دیپلم 12 ساله
  • ارائه انگیزه نامه تحصیلی یا نامه sop
  • ارائه مدارک زبان مورد نیاز دانشگاه
  • پرداخت شهریه دانشگاه برای سال اول تحصیلی
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان
  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه عکس 3*4 جهت صدور مدارک
  • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه
  • اثبات داشتن علقه برای برگشت به ایران
  • ارائه نامه تمکن مالی جهت پوشش هزینه های تحصیل
  • ارائه بیمه نامه مسافرتی تا سقف 30.000 یورو معادل 56.130 منات آذربایجان

تحصیل مهندسی آذربایجان و وضعیت ویزای همراه

ویزای همراه همان طور که در قوانین بین المللی تعریف شده شده است، ویژه همسر و فرزندان زیر 18 سال متقاضی می باشد. متقاضیانی که جهت تحصیل مهندسی آذربایجان وارد این کشور می شوند می توانند درخواست ویزای همراه برای الحاق خانواده خود را مطرح نمایند. اداره مهاجرت آذربایجان پس از بررسی درخواست ویزای شما برای همراهان شما ویزای همراه صادر می کند. افرادی همراه متقاضیان وارد کشور مقصد می شوند توانایی اخذ مجوز کار و تحصیل را دارند. متقاضیان تحصیل مهندسی آذربایجان دقت داشته باشند که در برخی موارد توانایی درخواست تحصیل رایگان برای فرزندان خود را نیز خواهند داشت. همراهانی که بالای 18 سال می باشند اجازه ورود به بازار کاری و کار فول تایم را دارند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور مورد تهیه و تولید قرار گرفته و هرگونه کپی برداری غیر قانونی بدون ذکر منبع آن غیر قانونی و حرام می باشد.

تحصیل مهندسی آذربایجان و وضعیت اقامت پس از تحصیل

افرادی که وارد این کشور می شوند می توانند بپس از تحصیل مهندسی آذربایجان با اخذ پیشنهاد کاری وارد بازار کاری این کشور شوند. این افراد پس از گذشت 5 سال از کار به همراه پرداخت مالیات، درخواست اقامت دائم این کشور را داشته باشند. افرادی که اقامت دائم خود را دریافت می کنند می توانند پس از 2 الی 3 سال درخواست تابعیت خود را مطرح نمایند. یکی از موارد عوامل مهم در کاریابی در هر کشوری نرخ بیکاری آن کشور می باشد. در حال حاضر نرخ بیکاری آذربایجان حدودا 5.2% می باشد و این عملا نرخ بیکاری مناسبی نمی باشد.
متقاضیان می توانند با تحصیل در کشور هایی مانند اتریش، کانادا، آلمان و انگلستان که درصد بیکاری کمتری دارند به راحتی وارد بازار کاری آنها شوند، به عنوان مثال، کشور هایی همچنین آلمان و اتریش دارای نرخ بیکاری 3% و پایین تر می باشند. متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از نمودار نرخ بیکاری آذربایجان در سال های اخیر استفاده نمایند:

نرخ بیکاری آذربایجان تحصیل مهندسی آذربایجان

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
تحصیل مهندسی آذربایجان و سخن پایانی

تحصیل مهندسی آذربایجان مورد توجه برخی از افراد در ایران می باشد و این توجه به خصوص در بخش ترک زبان ایران مشهود است. ما در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا به تمام نکات مرتبط با تحصیل مهندسی آذربایجان اشاره کنیم. همان طور که اشاره کرده ایم با توجه به اینکه هزینه تحصیل مهندسی آذربایجان با هزینه تحصیل در اتحادیه اروپا و کشور های برتر جهان برابر و شاید کمتر باشد متقاضیان بهتر است در کشور های برتر با مدارکی معتبر تر تحصیل نمایند. همراهان گرامی می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره های رایگان مشاورین و وکلای مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش استفاده نمایند. متقاضیان می توانند قبل از دریافت مشاوره از ویدیو های رایگان و ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت دیدن نمایند تا در زمان دریافت مشاوره و کسب اطلاعات اساسی از پایه ای ترین مسائل و موارد مهاجرت اطلاع داشته باشند. متقاضیان تحصیل مهندسی آذربایجان و اخذ تابعیت و اقامت این کشور می توانند سوالات خود را در این زمینه در بخش انتهایی مقاله (دیدگاه ها) برای ما قرار دهند تا پاسخ آن را دریافت کنند.