تحصیل مهندسی در نیوزیلند

آیا از تحصیل مهندسی در نیوزیلند آگاهی دارید ؟ آیا می دانید تحصیل مهندسی در نیوزیلند از بهترین  انتحاب ها برای تحصیل در نیوزیلند به شمار می آید ؟ آیا از شرایط و نحوه تحصیل مهندسی در نیوزیلند اطلاع دارید ؟ آیا می دانید در مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه ها برای تحصیل مهندسی در نیوزیلند چه  خدماتی را ارائه می دهند ؟ این ها از جمله سوالاتی است که شما عزیزان همیشه همراه سایت موسسه حقوقی ملک پور از طریق تماس تلفنی و یا حضور در موسسات همکار موسسه حقوقی ملک پور در مورد آنها سوال می پرسند. این نوشتار توسط وکلا و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در مورد تحصیل مهندسی در نیوزیلند برای شما عزیزان به رشته ی تحریر در آمده است .
به طور کلی دانشگاه هایی که در نیوزیلند رشته مهندسی را ارائه می دهند عبارتند از :

•    the university of waikato
•    otago polytechnic
•    unitec institute of technology
•    University of auckland
•    The university of canterbury
•    Lincoln university
•    Manukau institute of technology
•    Southern institute of technology
•    Northtech
•    Wellington institute of technology
•    Ara institute of canterbury
•    International college of auckland
•    Western institute of technology at taranaki
•    Nelson marlborough institute of technology

ما در این مقاله ، رشته مهندسی را در ۲ مورد از این دانشگاه ها بررسی خواهیم کرد :

UNIVERSITY OF AUKLAND

رشته مهندسی در دانشگاه اوکلند ، در مقاطع مختلف ارائه می شود . در تصویر زیر مجموع این دوره ها مشخص شده است .

در مقطع لیسانس دوره های مختلف رشته مهندسی در مدت ۴ سال ارائه می شود . مجموع امتیازات یا نمرات این مقطع ۴۸۰ نمره می باشد که به ۴ قسمت( ۱۲۰ امتیاز ) در هر سال تقسیم می شود . در زیر شمایی از این مقطع ارائه شده است .

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید کل این مقطع به ۴ دوره تقسیم می شود و در هر دوره واحدهایی که ارائه می شود مشخص می باشد . افراد قبل از اخذ هریک از این دروس به طور کامل با این واحد ها آشنا خواهد شد .  در سال اول دروس پایه ای در ۹ دوره مختلف از تخصص های مختلف مهندسی تدریس می شود و از سال دوم ارائه دروس تخصصی آغاز می شود . از این منظر مقطع لیسانس را می توان به ۲ دوره نیز تقسیم نمود . دوره اول که سال اول را در بر دارد و دروس پایه ای و عمومی رشته مهندسی ارائه می شود و دوره دوم که شامل سال های دوم و سوم و چهارم می شود که به صورت تخصصی ادامه می یابد . در انتهای این دوره شما باید نوع تخصص مهندسی را که می خواهید انتخاب کنید تا باقی مانده مدت تحصیل خود را در آن زمینه ادامه دهید . در سال های دوم ، سوم و چهارم دروس تخصصی مرتبط با تخصص انتخابی ارائه می شود . همچنین واحدهایی اختیاری نیز وجود دارد که افراد را در تخصص مورد نظر خود بیشتر آماده می کنند .
تمامی ۹ دوره مذکور توسط انجمن تخصصی مهندسی نیوزیلند که طرف قرارداد بین المللی واشینگتن washington accord می باشد ، طراحی شده است که به مدرک اخذ شده وجه بین المللی می دهد .
دوره های بالاتر از لیسانس به چند دسته تقسیم می شوند : الف) postgraduate diploma  : این دوره به مجموعا ۱۲۰ نمره داشته و طول مدت آن ۲ ترم تمام وقت می باشد . ب) postgraduate certificate: این دوره ۶۰ امتیاز داشته و مدت آن یک ترم تمام وقت می باشد .        ج) این دوره مانند دوره اول ۱۲۰ امتیاز داشته و مدت آن ۲ ترم تمام وقت است . د ) دوره دکترا که که مدت آن ۳ تا ۴ سال است .
میزان زبان لازم برای ورود به این دانشگاه در مقطع کارشناسی دارا بودن آیلتس با نمره ۶ و برای مقطع کارشناسی ارشد داشتن نمره آیلتس با نمره حداقل ۶٫۵ می باشد . لازم به ذکر است که این دانشگاه مانند دانشگاه قبل مدرک تافل را نمی پپذیرد . این دانشگاه در ۱۰ زمینه دوره های مهندسی خود را ارائه می دهد . که عبارتند از :
۱٫    اولین دوره عبارتست از دوره لیسانس در رشته مهندسی فناوری که طول این دوره ۳ سال م باشد . موفقیت در این دوره منجر به ایجاد فرصت های شغلی فراوان در رشته مهندسی چه در داخل نیوزیلند و چه در خارج از آن خواهد شد . هزینه این دوره در خدود ۲۱ هزار دلار نیوزیلند است .
۲٫    دومین برنامه ، Bridging programme to Engineering Diploma می باشد و دوره ای است که فرصتی مناسب برای مطالعه پایه ای در رشته مهندسی را فراهم می آورد که فرد در صورت موفقیت در آن می تواند در رشته  های مهندسی راه و ساختمان ، مهندسی مکانیک و مهندسی الکترونیک وارد شود . طول این دوره یک ترم و هزینه آن درحدود ۷ هزار  دلار نیوزیلند می باشد .
۳٫    سومین برنامه Certificate in Automotive Engineering می باشد . این دوره به صورت کاملا عملی برگزار می شود . در این دوره طیف وسیعی از مهارت ها اعم از تعمیر ، الکترونیک و جوشکاری قطعات خودرو آموزش داده می شود . طول این دوره ۱ سال می باشد و هزینه آن در حدود ۲۰ هزار دلار نیوزیلند می باشد .
۴٫    چهارمین دوره Certificate in Bicycle Mechanics می باشد . قابل ذکر است که استفاده از دوچرخه در نیوزیلند بسیار رایج و در حال گسترش است تا جایی این امر خود جزیی از صنعت توریسم این کشور به شمار می آید . شرطی که برای ورود به این رشته برای دانشجویان خارجی مقرر شده ، داشتن ۱۸ سال تمام میلادی است . معادل این شرط برای دانشجویان داخلی تحصیل ۱۰ ساله در مدارس نیوزیلند است . همچنین میزان زبان لازم برای ورود به این رشته ، آیلتس ۵٫۵ می باشد . این دوره در سطح ۳ مهندسی ارائه می شود . در دوره پنجم نظیر این دوره ولی در سطح ۵ ارائه می شود . مدت هر دو دوره یک ترم بوده و هزینه هر یک در حدود ۱۰ هزار نیوزیلند می باشد .
۵٫    در دوره ششم ، دروس مهندسی سطح ۳ ارائه می شود . مدت این دوره ۱ سال می باشد و هزینه آن در حدود ۲۱ هزار دلار نیوزیلند می باشد .
۶٫    برنامه هفتم ، به آموزش دوروس مهندسی الکترونیک ، صرفا به صورت تئوری مربوط است . مدت این دوره ۱ سال بوده و هزینه آن در  حدود ۲۱ هزار دلار نیوزیلند است .
۷٫    در دوره هشتم که معادل لیسانس است ، به افراد یک دیپلم در زمینه مهندسی راه و ساختمان ارائه می شود . مدت این دوره ۲ سال بوده و هزینه آن در حدود ۲۱ هزار دلار نیوزیلند است .
۸٫    برنامه نهم ، دوره ای است مشابه به دوره قبل اما در زمینه مهندسی الکترونیک که تمامی ویژگی های دوره قبل را داراست . دوره دهم هم به همین صورت در رشته مهندسی مکانیک می باشد .

همانگونه که مشاهده می کنید با توجه به شرایط مناسب تحصیل مهندسی در نیوزیلند ، تحصیل در این رشته ها ، انتخاب خوبی است که یک متقاضی مهاجرت تحصیلی برای تحصیل مهندسی در نیوزیلند و به طور کلی مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند  می تواند داشته باشد. در صورت هرگونه ابهام و یا سوال در مورد تحصیل مهندسی در نیوزیلند ، شما عزیزان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید .
نگارنده : سالار پیوسته

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.