تحصیل در مقطع دکتری در لیختن اشتاین

تحصیل در مقطع دکتری در لیختن اشتاین و شرایط تحصیل در مقطع دکتری در لیختن اشتاین ۲۰۱۷ ، قوانین جدید تحصیل در مقطع دکتری در لیختن اشتاین ، تحصیل در مقطع دکتری در لیختن اشتاین با امکان اخذ بورسیه تحصیلی ، هزینه های تحصیل در مقطع دکتری در لیختن اشتاین ، مدارک مورد نیاز تحصیل در مقطع دکتری در لیختن اشتاین ،  را در این مقاله خواهیم خواند ، آیا از راه های مهاجرت به لیختن اشتاین اطلاع دارید؟ آیا می دانید شرایط و قوانین مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق تحصیل چگونه است؟ آیا شرایط تحصیل در مقطع دکتری لیختن اشتاین را می دانید؟ آیا می دانید چه کسانی می­توانند در مقطع دکتری در لیختن اشتاین تحصیل کنند؟

آیا از راه ها و شرایط اخذ پذیرش در مقطع دکتری در لیختن اشتاین اطلاع دارید؟ آیا می دانید هزینه های تحصیل در مقطع دکتری در لیختن اشتاین به چه صورت است؟ آیا می دانید تحصیل در مقطع دکتری در لیختن اشتاین چه هزینه هایی را در بر دارد؟

آیا می دانید چگونه می توان با استاد راهنما و مشاورین دانشگاه های لیختن اشتاین تماس حاصل نمود؟ آیا از سریعترین راه های اخذ ویزای تحصیلی لیختن اشتاین اطلاع دارید؟

در مقاله ی حاضر اطلاعات بسیار مهمی را در مورد شرایط و راه های تحصیل در لیختن اشتاین و راه های اخذ پذیرش در مقطع دکتریاز دانشگاه های لیختن اشتاین شرح می دهیم.

چنانچه تمایل دارید پاسخ پرسش هایی از این قبیل را بدانید و نیز جهت اطلاع از سریع ترین راه های اخذ ویزای تحصیلی لیختن اشتاین، شرایط زندگی در لیختن اشتاین، شرایط تحصیل در لیختن اشتاین و راه های اخذ پذیرش در مقطع دکتری در لیختن اشتاین می توانید ضمن تماس با وکلای حقوقی برجسته و کارشناسان مجرب موسسه ی حقوقی ملکپور به صورت تلفنی و رایگان در خصوص شرایط و راه های تحصیل در لیختن اشتاین مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید.

لیختن اشتاین ششمین کشور کوچک جهان بشمار می­رود و وسعت آن برابر با منهتن در نیویورک است. با این حال زندگی در کشور لیختن اشتاین از استاندارد بالایی برخوردار است و تحصیل در دانشگاه­های این کشور تأثیر چشمگیری بر آینده­ی حرفه­ای دانشجویان دارد.

تحصیل در لیختن اشتاین

چهار مؤسسه آموزش عالی در لیختن اشتاین وجود دارد که تحصیل در رشته­های مختلفی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری فراهم می­کنند.

دانشجویان در این دانشگاه­ها از روش­های آموزشی جدید و کارآموزی دانشجویی بهره­مند می­شوند.

رشته­های آموزشی مرتبط از چشم­انداز حرفه­ای آینده­ی دانشجویان در بازار کاری جذاب حمایت می­کنند. آموزش در دانشگاه­های لیختن اشتاین بر مبنای دانش صنعت مربوطه به علاوه­ی پژوهش کیفی و نوآوری در کار است.

در دانشگاه­های لیختن اشتاین دانشجویان در طول تحصیل خود از مشاوره­ی شخصی منظم برخوردارند. فضای دانشگاهی دلپذیر، رویکرد اجتماعی و موقعیت منحصر به فرد لیختن اشتاین در کوه­های آلپ موجب فراهم آمدن آموزش کارآمد و توسعه­ی شخصی می­شود.

چهار مؤسسه آموزش عالی در لیختن اشتاین وجود دارد که متقاضیان می­توانند در یکی از این چهار مؤسسه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل کنند:

  • دانشگاه لیختن اشتاین (University of Liechtenstein)
  • دانشگاه خصوصی سلطنتی لیختن اشتاین (Private University in the Principality of Liechtenstein)
  • مؤسسه لیختن اشتاین (Liechtenstein Institute)
  • آکادمی بین­المللی فلسفه (International Academy for Philosophy)

در گذشته بسیاری از دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری خود را منحصراً در اتریش، آلمان یا سوئیس تحصیل می­کردند. با این حال امروزه بسیاری از دانشجویان بین­المللی تحت تأثیر دوره­های تحصیلی عالی و سطح بالای زندگی، لیختن اشتاین را جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری بر می­گزینند.

شرایط کلی اخذ پذیرش

درخواست اخذ پذیرش به صورت آنلاین یا کتبی از طریق تکمیل نمودن فرم درخواست ممکن است. زمانی درخواست متقاضی رسمی تلقی می­شود که تمام مدارک لازم به طور کامل در اختیار دانشگاه قرار داده باشد.

مدارکی که به زبان آلمانی یا انگلیسی نیستند باید به طور رسمی ترجمه شده و ارائه شوند.

تمام متقاضیان مقطع دکتری موظف­اند تائید کنند که قبلا در همان رشته از دانشگاه دیگری اخراج نشده­اند.

دوره­های مقطع دکتری در دانشگاه لیختن اشتاین

مقطع دکتری در دنیای پژوهش و تحقیق خلاصه می­شود. پژوهش به معنای مطرح کردن پرسش­هایی است که قبلاً پاسخ رضایت­بخشی دریافت نکرده­اند. دکتری نشانگر صلاحیت پژوهشی است.

موضوعات پژوهشی مقطع دکتری در دانشگاه لیختن اشتاین بیشتر با شاخه­ی اقتصاد و مالی مرتبط هستند. با این حال در ادامه برخی از دوره­های تحصیلی مقطع دکتری در دانشگاه لیختن اشتاین را معرفی می­کنیم.

طرح­ریزی و معماری در مقطع دکتری

دوره­ی طرح­ریزی و معماری مقطع دکتری در دانشگاه لیختن اشتاین دارای معیارها و استانداردهایی بین­المللی است. هدف از این دوره پرورش و آموزش محققین نوظهور پس از دوره­ی کارشناسی ارشد و در سایر سطوح حرفه­ای آن­ها است.

در دانشگاه لیختن اشتاین، محققین تازه­کار با دارا بودن یک مدرک کارشناسی ارشد یا مدرکی معادل در رشته­ی طرح­ریزی یا معماری و با سوابقی عالی می­توانند در چهارچوب دانشگاه در یکی از موضوعات پژوهشی زیر به تحقیقات علمی بپردازند:

  • نظریه طراحی معماری
  • طراحی پایدار
  • طرح­ریزی و طراحی شهری پایدار

هرچند این دانشگاه کوچک باشد از شرایط پژوهشی و آموزشی عالی برخوردار است و دانشجویان دکتری به عنوان اعضای انجمن پژوهشی دانشگاه به طور یکپارچه با یکدیگر همکاری دارند.

سال تحصیلی دوره­ی دکتری (PhD) طرح­ریزی و معماری در دانشگاه لیختن اشتاین از ماه سپتامبر آغاز و ماه فوریه به پایان می­رسد.

این دوره حدوداً ۳ تا ۵ سال به طول می­انجامد و ظرفیت آن بسیار محدود است. زبان آموزشی این دوره انگلیسی و آلمانی است.

مهلت درخواست اخذ پذیرش در دوره­ی طرح­ریزی و برنامه­ریزی شهری برای ترم زمستان در ۳۱ ماه مه و برای ترم تابستان در تاریخ ۳۱ اکتبر است.

شهریه تحصیل در این دوره ۸۵۰ فرانک در هر ترم است.

دوره تحصیلی اقتصاد کسب و کار در مقطع دکتری

دوره­ی تحصیلی دکترای اقتصاد کسب و کار در دانشگاه لیختن اشتاین دارای معیارها و استانداردهایی بین­المللی است. هدف از این دوره پرورش و آموزش محققین نوظهور پس از دوره­ی کارشناسی ارشد و در سایر سطوح حرفه­ای آن­ها است.

در دانشگاه لیختن اشتاین، محققین تازه­کار با دارا بودن یک مدرک کارشناسی ارشد یا مدرکی معادل در رشته­ی علوم کسب و کار و اقتصاد کسب و کار و با سوابقی عالی می­توانند در چهارچوب دانشگاه در یکی از موضوعات پژوهشی زیر به تحقیقات علمی بپردازند:

  • مدیریت و کارآفرینی: پیچیدگی و رشد
  • خدمات مالی بین­المللی: مدیریت مالی و ثروت (بانکداری، مالی، مالیات)
  • سیستم­های اطلاعات: مدیریت فرآیند کسب و کار

هرچند این دانشگاه کوچک باشد از شرایط پژوهشی و آموزشی عالی برخوردار است و دانشجویان دکتری به عنوان اعضای انجمن پژوهشی دانشگاه به طور یکپارچه با یکدیگر همکاری دارند.

سال تحصیلی دوره­ی دکتری (PhD) اقتصاد کسب و کار در دانشگاه لیختن اشتاین از ماه سپتامبر آغاز و در ماه فوریه به پایان می­رسد.

این دوره حدوداً ۳ تا ۵ سال به طول می­انجامد و ظرفیت آن بسیار محدود است. زبان آموزشی این دوره انگلیسی و آلمانی است.

مهلت درخواست اخذ پذیرش در دوره­ی اقتصاد کسب و کار برای ترم زمستان در ۳۱ ماه مه و برای ترم تابستان در تاریخ ۳۱ اکتبر است.

شهریه تحصیل در این دوره ۸۵۰ فرانک در هر ترم است.

شرایط و معیارهای پذیرش درخواست

درخواست اخذ پذیرش در یک دوره­ی تحصیلی در مقطع دکتری مطابق با صلاحیت متقاضی ارزیابی می­شود. متقاضیان و برنامه­ریزی کنندگان و مشاوران دوره­های تحصیلی مقطع دکتری باید اطمینان یابند که تصمیم صحیحی اخذ نموده­اند و مدارک و شرایط لازم تضمینی بر موفقیت تحصیلی مطلوب متقاضی است.

پیشنهاد می­شود که تمام متقاضیان پیش از درخواست و آغاز تحصیل تمام اطلاعات لازم درباره­ی دوره­ی تحصیلی و شرایط مربوطه را مطالعه کنند. متقاضیان باید دقت کنند که آیا دوره­ی مورد نظر، موضوعات تحصیل، اساتید، برنامه­های دوره، محیط و غیره با انتظارات آن­ها تطابق دارد.

مراحل درخواست

درخواست اخذ پذیرش در مقطع دکتری نیازمند دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد از یک دانشگاه شناخته شده بین­المللی است. به علاوه موافقت استاد (استاد راهنما) در دانشگاه لیختن اشتاین و تائید بودجه در صورت پذیرش در دانشگاه لیختن اشتاین الزامی است. البته در صورتی که متقاضی شخصاً قصد تأمین هزینه­های خود را نداشته باشد یا اینکه توسط منبع دیگری تأمین نشود.

به همین دلیل متقاضی جهت درخواست به معرفی­نامه، تائیدیه­ی تأمین مالی و ارائه­ی طرح تحقیقاتی پیشنهادی نیاز دارد.

کار و اشتغال در خارج از دانشگاه لیختن اشتاین در طول دوره­ی تحصیلی فقط در برخی موارد استثنا ممکن است. در طول دوره­ی تحصیلی دکتریپیشنهاد می­شود که دانشجویان تا ۵۰ درصد از حجم کاری خود بکاهند. به علاوه استاد راهنما و هیئت علمی دکتری باید موافقت کنند.

پیشنهاد می­شود که متقاضیان مقطع دکتری ۳ تا ۶ ماه پیش از مهلت درخواست با مشاور دانشجویی و استاد راهنمای احتمالی خود تماس حاصل کنند.

تأمین هزینه­های تحصیل در مقطع دکتری در لیختن اشتاین

هزینه­های تحصیل در مقطع دکتری نه تنها شامل هزینه­های زندگی می­شود، بلکه هزینه­های مرتبط با محل کار، تجهیزات احتمالی جدید، نرم­افزار، هزینه­های منابع مطالعاتی و ضمنی (جلسات، کنفرانس­ها) را نیز در بر می­گیرد.

متقاضیان مقطع دکتری پژوهشگرانی بشمار می­روند که فعالیتی حرفه­ای را دنبال می­کنند. دانشگاه لیختن اشتاین و رؤسای آن تلاش می­کنند که فعالیت­های دانشجویان مقطع دکتری از لحاظ مالی تأمین شود و نیز امکان کار در خارج از دانشگاه را نیز در برخی موارد برای دانشجویان فراهم می­کنند.

به علاوه فراموش نشود که دانشگاه لیختن اشتاین فقط ظرفیت محدودی را در مقطع دکتری از لحاظ مالی حمایت و تأمین می­کند.

در برخی شرایط استثنایی و ویژه این امکان برای دانشجویان وجود دارد که در خارج از دانشگاه نیز اشتغال یابند تا بتوانند تمام هزینه­های خود را تأمین کنند.

ناگفته نماند که دانشجویان دکتری در صورت موافقت استاد راهنما می­توانند با هزینه­ی خود دوره­ی تحصیلی خود را در مقطع دکتری آغاز کنند و محدودیتی وجود ندارد.

اساتید راهنما ممکن است بتوانند در زمینه­ی یافتن تأمین کننده­ی بودجه و بورسیه­ها و کمک هزینه­های تحصیلی به دانشجویان یا متقاضیان مقطع دکتری کمک کنند.

شما متقاضیان گرامی جهت ساده تر نمودن روند اخذ پذیرش خود به کمک مشاوران مجرب و در صورت داشتن هر گونه پرسشی در ارتباط با راه های اخذ ویزای تحصیلی لیختن اشتاین، شرایط تحصیل و زندگی در لیختن اشتاین، راه های مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق تحصیل، شرایط اخذ پذیرش در مقطع دکتری در لیختن اشتاین، هزینه های تحصیل در مقطع دکتری در لیختن اشتاین، شرایط و مدارک لازم جهت تحصیل در مقطع دکتری در لیختن اشتاین، و روش های تماس با استاد راهنما در دانشگاهی در لیختن اشتاین و اخذ پذیرش در مقطع دکتری در لیختن اشتاین می توانید با تماس با دفتر مرکزی وین موسسه ی حقوقی ملکپور و یا دفاتر همکار ما در ایران  از مشاوره ی رایگان و تخصصی وکلای حقوقی و کارشناسان مجرب این موسسه بهره مند شوید.