تحصیل دکترا در دانمارک

تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک

تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک  و شرایط اخذ پذیرش دکترا از دانمارک 2018 و قوانین جدید تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک 2018 و امکان تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک با بورسیه تحصیلی را در این مقاله خواهید خواند ، آیا با کشور دانمارک آشنایی دارید؟ تحصیل در کشور دانمارک چگونه است؟ آیا تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک امکان پذیر است؟ مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک چیست؟ آیا برای تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک مدرک زبان نیاز است؟ آیا کمک هزینه ای در تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک به دانشجویان تعلق می گیرد؟ فرد برای تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک چه شرایطی را باید داشته باشد؟ آیا می توان در مقطع دکترا در کشور دانمارک به صورت رایگان تحصیل کرد؟ در این مقاله تلاش نموده ایم شما را با تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک آشنا کنیم، امید است برای شما عزیزان مفید واقع شود.

می توان گفت دانمارک یکی از گران ترین کشورهای اروپایی است که در تاریخ و معماری جزو غنی ترین کشورهاست. کپنهاگ، پایتخت این کشور می باشد که طبق سرشماری صورت گرفته در سال ۲۰۱۲ در رتبه یازدهم از منظر گران ترین شهر جهان قرار گرفت. این امر از استانداردهای بسیار بالا و کیفیت بالای زندگی در این کشور نشات می گیرد. قلعه های قرون وسطی و ساحل خیره کننده کشور دانمارک زبانزد است. زبان رسمی مردم در دانمارک، دانمارکی است اما زبان های دیگر همچون فاروئی، گرینلندی و آلمانی نیز در این کشور صحبت می شود. بالای ۸۰ درصد از مردم دانمارک مسیحی اند و واحد پول در این کشور کرون دانمارک می باشد. جنوبی ترین کشور اسکاندیناوی، دانمارک بوده و با کشور آلمان هم مرز می باشد هم چنین این کشور کمترین میزان جرم در جهان را داراست و دومین کشور صلحجو در جهان بر اساس شاخص جهانی صلح تعیین شده است.

بسیاری از افراد مشتاقانه تمایل دارند تحصیلات خود را در کشورهای با کیفیت و علمی با هزینه مناسب سپری نمایند و در نهایت از این طریق به کار و نهایتا به اقامت دست پیدا کنند. یکی از مقاطعی که معمولا افراد تمایل به تحصیل در آن را دارند، مقطع دکتری می باشد. بسیاری از دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی در کشور دانمارک هستند که برنامه های سطح دکترا را ارائه می کنند، زیرا بسیاری از آنها با شرکت های خصوصی همکاری داشته و به دنبال یافتن متقاضیان در این مقطع می باشند تا یک پروژه تحقیقاتی مستقل تحت هدایت یک ناظر را به آنها بسپارند. از دیگر مسئولیت های این افراد می توان به برخی از وظایف آموزشی، حضور در دوره ها و سمینارها و شبکه سازی بین سایر گروه های تحقیقاتی اشاره کرد. دانمارک یک کشور مناسب و علمی برای ادامه تحصیل است و بسیاری از افراد خواهان ادامه تحصیل با هزینه های مناسب در این کشور می باشند در نتیجه دریافت موقعیت PhD در میان دانش آموزان خارجی بسیار رقابتی می باشد.

برای پذیرش در مقطع دکترا نیاز است که فرد مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن را داشته باشد و پس از آن برای مقطع ۳ تا ۴ ساله دکترا در این کشور درخواست دهد. متقاضیان تحصیل در این مقطع باید حتما مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس ۷ را دارا باشند و ثابت نمایند که به زبان انگلیسی تسلط لازم را دارند، با این افراد در برخی از موارد مصاحبه می شود. افراد بومی انگلیسی از داشتن مدرک معاف می باشند.

موقعیت های دکترا در این کشور بدون پرداخت هزینه تحصیل و با داشتن حقوق و دستمزد برای متقاضیان این مقطع به دست می آید. افراد پس از اتمام تحصیل خود در مقطع کارشناسی ارشد بر اساس مهارت و تجریه کاری مشغول به کار شده و به صورت ماهیانه حقوق دریافت می نمایند. حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد از حقوق فرد به مالیات تعلق میگیرد و دانشجویان یا کارکنان در این کشور موظف به پرداخت آن می باشند که در ازای آن مراقبت های بهداشتی، رفاه، آموزش و بسیاری از خدمات دیگر را دریافت می نمایند.

در برخی از موارد متقاضی باید مدارک تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد خود را از سوی خود دانشگاه به موسسه مقصد در کشور دانمارک ارسال نماید که این امر در برخی از موارد زمانبر بوده و با دشواری همراه است. از مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا در کشور دانمارک داشتن رزومه انگلیسی قوی، داشتن انگیزه نامه و سابقه کاری در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که با رشته دانشجو مرتبط باشد و همین طور داشتن پروپوزال تحقیقاتی می باشد.

دانشجویانی که تمایل دارند هزینه های تحصیل در مقطع دکترا را خود تامین نمایند باید سالیانه ۱۰ تا ۱۶ هزار یورو به دانشگاه های کشور دانمارک شهریه پرداخت کنند.

کمک هزینه و بورسیه های تحصیلی برای مقطع دکترا در کشور دانمارک عبارتند از:

  • کمک هزینه دانشجویی: این کمک هزینه در مقطع دکترا در این کشورعموما از طریق دانشگاه ها، موسسه های تحقیقاتی، شرکت ها و بنیادهای دولتی و خصوصی تبلیغ و اعطا می شود که طول مدت آن معمولا سه سال در نظر گرفته شده است.
  • کمک هزینه صنعتی: این کمک هزینه تحصیلی در مقطع دکترا از طریق همکاری میان شرکت های خصوصی و دانشگاه های کشور دانمارک ارائه می شود. برنامه دکترا در این بخش به عنوان یک پروژه تحقیقاتی معرفی می شود که در آن متقاضی ارتباط و همکاری مابین شرکت خصوصی و دانشگاه های کشور دانمارک را سهل می نماید. طول مدت این کمک هزینه نیز سه سال عنوان شده است.
  • حمایت مالی بین المللی: برخی از دانشجویان مشغول به تحصیل در این مقطع هستند که برای دریافت کمک هزینه تحصیلی یا سایر حمایت های مالی بین المللی از کشور خود یا سازمان های بین المللی همچون برنامه های تحقیقاتی کمیسیون اروپا واجد شرایط می باشند و می توانند از این بورس و کمک هزینه استفاده کنند.

برخی از دانشجویان اتحادیه اروپا نیز با داشتن شرایط و ویژگی های خاص خود می توانند کمک هزینه تحصیلی مادام کوری  یا انواع دیگر از کمک های مالی اتحادیه اروپا که به افراد خاص تعلق می گیرد را دریافت نمایند.

از دیگر مواردی که دانشجویان مقطع دکترا باید در طول تحصیل به آن بپردازند سپری کردن ۶ ماه دوره آموزشی مرتبط با رشته و تدریس و انتقال دانش خود به صورت عملی می باشد. دانشجو باید نشان دهد که این توانایی را دارد که به صورت مستقل با استفاده از روش های علمی مناسب و موجود، یک پروژه علمی مرتبط با موضوع رشته خود را اجرایی نموده و آن را در راستای کمک به علم و دانش در سطح جهانی گسترش دهد. پس از اتمام ۳ سال تحصیل و دفاع از پروژه و ایده، متقاضی موفق به دریافت مدرک دکترا می شود.

به طور معمول دوره های دکترا در کشور دانمارک  سه ساله و به صورت تمام وقت و در برخی از موسسات و دانشگاه ها گاها به صورت پاره وقت می باشد که دانشجویان می توانند با کار حین تحصیل بخشی از هزینه های تحصیل خود را تامین نمایند. لازم به ذکر است برای کاریابی در کشور دانمارک تسلط به زبان دانمارکی یا انگلیسی از نکات بسیار مهم می باشد.

پس از اتمام تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک به متقاضی ۶ ماه فرصت داده می شود تا در این کشور بماند و به دنبال کار بگردد. پس از یافتن کار فرد می تواند برای دریافت اقامت خود درخواست دهد.

با توجه به شرایط مطلوب و سطح علمی بالای کشور دانمارک بسیاری از افراد مشتاقند در این کشور مشغول به تحصیل شوند، به خصوص ادامه تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک به علت داشتن کمک هزینه های تحصیلی و دریافت حقوق حس رقابت را درمیان متقاضیان تحصیل در این کشور ایجاد نموده است. در این مقاله نکات و شرایط تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک را شرح دادیم. شما می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه ادامه تحصیل در کشورهای مختلف همچون کشور دانمارک با موسسات وکالتی معتبر تماس حاصل نموده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

اگر شما نیز از علاقه مندان تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک هستید می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره در این باب با موسسه مشاوره ای MIE همکار موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید.