تحصیل لیسانس در کشور آمریکا

تحصیل لیسانس در کشور آمریکا

تحصیل لیسانس در کشور آمریکا ۲۰۱۸ شرایط خاصی دارد که به آن خواهیم پرداخت ، آیا قصد مهاجرت به آمریکا و تحصیل لیسانس در کشور آمریکا در سال ۲۰۱۸ را دارید ؟ آیا اطلاعات لازم برای تحصیل لیسانس در کشور آمریکا ۲۰۱۸ و کلا تحصیل در آمریکا را دارید ؟  آیا تحصیل لیسانس در کشور آمریکا نیاز به مدرک زبان دارد ؟ آیا میدانید برای تحصیل لیسانس در کشور آمریکا به چه مدارکی نیاز می باشد ؟ آیا تحصیل لیسانس در کشور آمریکا شرایط سنی خاصی دارد ؟ آیا برای تحصیل لیسانس در کشور آمریکا اجازه بردن همراه وجود دارد ؟ آیا برای تحصیل در مقطع لیسانس در کشور آمریکا شرط معدل وجود دارد ؟ آیا شرایط اخذ بورسیه برای تحصیل مقطع لیسانس در کشور آمریکا وجود دارد؟

توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین)در باب تحصیل و بورسیه تحصیلی آمریکا

audio تحصیل لیسانس در کشور آمریکا

 

ما در این مقاله سعی بر این داریم تا شما را با شرایط تحصیل لیسانس در کشور آمریکا آشنا سازیم ، در این مقاله اطلاعات لازم برای مدارک مورد نیاز مانند ، مدرک زبان ، قبولی در مقطع قبلی ، شرایط سنی برای تحصیل در مقطع لیسانس در این کشور به شما توضیح داده خواهد شد ، شرایط بردن همراه و شرط معدل در مقطع لیسانس در این کشور ، شرایط بورسیه های موجود در این مقطع تحصیلی و تمامی اطلاعات و موارد مهم برای اخذ پذیرش و ویزای آمریکا در اختیار شما قرار خواهیم داد .

در حال حاضر متقاضیان بسیاری می باشند که قصد اقدام برای مهاجرت به کشور آمریکا را خئاهند داشت که یکی از راحت ترین و کم زمان ترین مسیر اقدام برای تحصیل در آمریکا خواهد بود . به همین دلیل تحصیل در آمریکا یکی از راه های اصلی متقاضیان  می باشد که مایلند به کشور آمریکا مهاجرت کنند. کشور آمریکا دارای دانشگاه های زیادی با امتیاز رنکینگ بالا و معتبر در تمامی جهان میباشد به همین منوال محصلان بسیاری انگیزه کشور آمریکا را در خواهند داشت و از هدف های تحصیلی آن ها برای تحصیل در خارج از کشور آمریکا است لازم به ذکر می باشد که کشور آمریکا از لحاظ آب و هوایی نیز دارای شرایط بسیار مساعدی می باشد البته گفتنی است که ایالت های شمالی آن رارای آب و های بسیار سردی خواهند خواهند بود .سوال پیش خواهد آمد که چرا برای تحصیل کشور آمریکا را مقصد خود قرار دهیم ؟ میتوان گفت کشور آمریکا را میشود سرزمین فرصت ها و شانس ها به بر شمرد .  پیشرفت علمی و تحصیلی محصل به خوبی ملموس و قابل مشاهده خواهد بود ، دانشگاه های کشور آمریکا از به روز ترین تکنولوژی روز دنیا و بهترین تجهیزات و شرایط را برای محصلان حتی در دروس غیر از مهندسی به وجود خواهد آورد کسانی که به تازگی مدرک دیپلم خود را اخذ کرده اند و همچنان مدرک پیش دانشگاهی خود را نگرفته اند و تمایل به تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا را دارند میتوانند در آمریکا به ادامه تحصیل بپردازند که در ادامه مقاله شرایط آنها نیز مورد بررسی قرار میگیرد.افرادی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند به آنها توصیه میکنیم که این شانس را از دست ندهند چراکه میتوانند آینده درخشانی باری خود رقم بزنند.مدارک صادر شده از کشور آمریکا برای تمام جهان شناخته شده و معتبر میباشد و میتواند پوئن مثبتی برای رسیدن به شغل مناسب و کار در حیطه تحصیلی باشد.

 

در خصوص مدرک زبان مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی در مقطع لیسانس در کشور آمریکا لازم به ذکر می باشد که مدرک زبان مورد نیاز برای آمریکا تافل و یا آیلتس می باشد ، و حداقل نمره مورد نیاز برای پذیرش در این مقطع تافل ۷۳ می باشد و یا آیلتس ۶ می باشد .

مدارک مورد نیاز برای پذیرش مقطع لیسانس در کشور آمریکا :

۱ . مدرک زبان آیلتس و یا تافل با نمره مورد نیاز .

۲ . داشت مدرک sat که البته لازم به ذکر میباشد  که داشتن این مدرک مورد نیاز نمیباشد .

۳ . داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و همینطور ریز نمرات .

۴ . داشتن نامه sop یا همان انگیزه نامه تحصیلی .

۵ . رزومه .

۶ . داشتن نامه تمکن مالی .

 

انواع بورسیه های موجود برای تحصیل لیسانس در مقطع لیسانس در کشور آمریکا :

بورسیه های موجود مبتنی بر درآمد خانواده فرد متقاضی خواهد بود. به لحاظ آنکه تأیید درآمد محصلان خارجی اغلب دشوار میباشد، اکثر این برنامه های تحصیلی کمک هزینه هایی را به این شکل به محصلان اعطاء خواهند کرد که به طور جزئی یا کلی بر شایستگی علمی (که اغلب بورس های «شایستگی» نامیده می شوند) مبتنی است. بهره مندی از این بورسیه های درسی به طور کل ملزومه آن اخذ نمرات و امتیازات عالی در امتحان های  و احراز رتبه ممتاز در سطح کلاس می باشد .

بورس های «استعداد» معمولاً به افرادی اعطا می شود که از توانمندی هایی در زمینه هنرهای تجسمی یا نمایشی برخوردار هستند. ممکن است لازم باشد گزیده ای از آثار یا یک نوار صوتی یا تصویری حاوی بخشی از اجرای خود را ارائه دهید و یا در یک آزمون هنر شرکت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر، با دانشگاه مربوطه مشورت کنید.

سایر بورسیه های تحصیلی آمریکا ممکن است بر اساس پیشگامی و مشارکت در فعالیت ها و خدمات اجتماعی اعطاء گردد، یا ممکن است شما را ملزم کنند تعداد ساعات خاصی در جوامع محلی ایالات متحده خدمت کنید. در خصوص دانشجویان خارجی، این خدمت می تواند در قالب صحبت راجع به کشور خود برای گروه های مختلف جامعه یا دانشگاه باشد.

بسیاری از کمک هزینه های تحصیلی برای خانم ها (یا، در موارد معدودتر برای آقایان)، محصلان خارجی یا شهروندان ایالات متحده، اعضای گروه های مذهبی یا نژادی خاص، یا سایر طبقات خاص مانند افراد دچار معلولیت رزرو می شود. بورس های آموزشی مخصوص گروه های قومی نژادی یا اقلیت های نژادی ایالات متحده غالباً فقط مخصوص شهروندان آمریکایی است، اما اگر چنین موردی تصریح نشده باشد، بد نیست بررسی به عمل آیا می توانید از این کمک هزینه ها استفاده کنید.

کمک هزینه های ورزشی معمولاً از طرف دانشگاه هایی اعطاء می شود که تیم های بسیار رقابتی در زمینه یک رشته ورزشی خاص دارند. برای شامل بودن از این نوع کمک هزینه های تحصیلی ، عمدتا باید بسیار مستعد و توانا به رقابت در سطح ملی باشید. با گروه ورزشی مورد علاقه خود تماس بگیرید. فرایند را از قبل به دقت بررسی و اطمینان حاصل کنید که فرایند جذب تابع شرایط و مقررات انجمن ورزشی دانشگاه معمولاً NCAA، انجمن ورزشی دانشگاهی ملی است  .

ما در این مقاله سعی بر این داشتیم تا شما را با شرایط کلی مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا  آشنا سازیم آگر چنانچه اطلاعات مقاله فوق برای شما مکفی نبوده است شما میتوانید با تماس با موسسه حقوقی ملک پور و همکارش MIE اتریش در وین و یا دفاتر همکارش در ایران و بلاروس تماس حاصل نموده و از امکان مشاوره رایگان در باب راههای مهاجرت به آمریکا از قبیل سرمایه گذاری در آمریکا ، تحصیل در آمریکا ، کار در آمریکا و راههای دیگر بهره مند گردید .

16 پاسخ
 1. سامان گفته:

  سلام اقای ملک پور میخواستم بدونم داشتن مدرک sat با نمره ی بالای میانگین که ۱۰۰۰ هست ایا کمک خواهد کرد به اپلای شدن یا داشتن یا نداشتنش فرقی نمیکند

  پاسخ
 2. رادین رضوان دوست گفته:

  سلام من ۱۶ سالم هست و در دبیرستان رشته علوم انسانی میخونم. امتحان تافل یا ایلتس ندادم ولی زبانم خوب هست و میتونم مدرک زبان بگیرم. قابلیت درس خواندن در دانشگاه های موسیقی هم دارم میخواستم بدونم میتونم در آینده برای ویزای تحصیلی آمریکا اقدام کنم و از الان کاری هست که باید انجام بدم برای آمادگی بیشتر؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   
با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.

   پاسخ
 3. Alireza گفته:

  سلام
  میخواستم بفهمم برای تحصیل در رشتهcreative writing در دانشگاه کلمبیا و یا هاروارد به چه مدارکی برای پذیرش نیاز است؟ آیا شما قادر به ترجمه و ارسال مدارک هستید؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 4. درخشان گفته:

  سلام و عرض ادب و احترام
  و تشکر فراوان از مقالات مفیدتون
  اگر لطف کنید زمینه دانشگاه های هنری و رشته هایی مثل سینما و موسیقی و تئاتر و … راهنمایی کنید ممنون میشم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 5. سحر گفته:

  در امريكا براي مقطع ليسانس هيچ دانشگاه بدون هزينه اي وجود ندارد؟؟؟ و اينكه در حال حاضر تمكن مالي اگر بر اساس موجودي حساب و يا پول نقد هست چه مقدار بايد باشد؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
 6. پارسا كريمي گفته:

  سلام خسته نباشيد.بنده ١٩ سال سن دارم و معدل ديپلم تجربيم ۱۸.۵۳ و معدل پيش دانشگاهيم ۱۴.۵( افت به دليل مشكلات خانوادگي) هستش.مدرك ديپلم زبان دارم و در طول چند ماه آينده آيلتس شركت خواهم كرد و قطعاً نمره ي بالاي ۶.۵ كسب ميكنم.هنر عكاسي حرفه اي رو بلدم.بنظر شما امكان اپلاي براي بنده وجود داره يا نه!
  و در ضمن توان مالي زيادي ندارم و نميتونم هزينه هاي گزاف بكنم.توصيه تون چيه؟
  ممنون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام دوست گرامی برای تحصیل در کشورهایی چون کانادا و امریکا شهریه های نسبتا بالایی وجود دارد پس با توجه به توان مالی کمتر باید برای کشورهایی همچون اتریش و المان که تحصیل رایگان می باشند اقدام فرمایید . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر د رمورد اتریش و المان با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. maziar samiei گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید بنده ۱۸ سال سن دارم و معدل دیپلم ۱۷:۰۶ و معدا پیش دانشگاهی بنده ۱۷:۱۳ شده و رشته ریاضی هستم بنده دارای ایلتس۶ هستم و مدرک غریق نجات دادم امکان داره بنده بورسیه ورزشی دانشگاه بشم و اینکه دانشگاه ucla و ubc در رشته پزشکی علاقه تحصیل دارم

  پاسخ
 8. mie.editor2 گفته:

  سلام و وقت بخیر خدمت اقای ملک پور من یک دانش امز دبیرستانی هستم می خواستم درباره هزینه های تحصیل در دوره لیسانس در امریکا بدانم و دوم انکه می شود برای دوره لیسانس بورس تحصیلی گرفت؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.